Osiedla – Lawendowe Pola i Rodzinny Zakątek w Bninie – niewykorzystany potencjał

Osiedle Lawendowe Pola w Bninie (gmina Kórnik) - szeregowce blisko lasu - Marcopolo DevelopmentOsiedle Lawendowe Pola i Rodzinny Zakątek w Bninie koło Kórnika to podmiejskie inwestycje mieszkaniowe otoczone przez lasy, ale pozbawione bezpośredniego dostępu do ważnej na co dzień infrastruktury.

Osiedle Lawendowe Pola i Rodzinny Zakątek powstają bezpośrednio przy lesie, kilka kilometrów od Kórnika. Tereny leśne oraz Jezioro Bnińskie umożliwiają aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Osiedla posiadają również sprawne połączenie drogowe z Poznaniem. Dojazd samochodem do centrum zajmuje około 30 minut.

W skład Osiedla Lawendowe Pola wznoszonego przez firmę Marcopolo Development wchodzą domy 4- , 6- oraz 12-segmentowe z przyciągającą uwagę oryginalną elewacją w stylu muru pruskiego.

Drogi wewnętrzne na terenie osiedla są gotowe. Powierzchnia mieszkań na Osiedlu Lawendowe Pola wynosi: 72, 85, 87 lub 98 m2. Ceny mieszkań na Osiedlu Lawendowe Pola zaczynają się od 259 tys. zł w przypadku domów w budynkach 12-rodzinnych oraz od 299 tys. zł w przypadku domów – czworaków. Najnowsze szeregowce z ogródkami w budynkach 6-rodzinnych kosztują od 257 do ponad 360 tys. zł. 

Drogi wewnętrzne i oświetlenie na terenie osiedla są gotowe. Brakuje jeszcze dostępu do gminnej sieci kanalizacyjnej i wybudowanej drogi dojazdowej.

Odwiedzam z kamerą nowe domy i mieszkania

O takim domu marzy wielu z nas. Zobacz go ze mną!  Oglądaj więcej recenzji mieszkań ›

osiedle-rozalin-dom-b-3-yt-play-300x169

Osiedle Rodzinny Zakątek to znacznie większe osiedle domów w zabudowie szeregowej  realizowane przez firmę KM Building, która zadbała o budowę dróg wewnętrznych oraz niewielkiego placu zabaw. Tutaj również nie ma jednak dostępu do sieci kanalizacyjnej.

Docelowo – do końca 2020 roku – w ramach Osiedla Rodzinny Zakątek ma powstać w sumie ponad 230 segmentów.

Obecnie domy szeregowe o pow. 68 m2 lub 86 m2 wraz z ogródkiem kosztują odpowiednio 249 tys. zł lub 298 tys. zł. Deweloper oferuje też wykończenie domów pod klucz.

Bezpośrednia okolica Osiedla Lawendowe Pola oraz Rodzinny Zakątek w Bninie zapewnia relatywnie niski poziom infrastruktury, co ma istotny wpływ na codzienne funkcjonowanie mieszkańców.

 

Ani gmina ani inwestorzy nie zajęli się budową nawierzchni drogi dojazdowej do rozrastających się osiedli. Budowa drogi będącej własnością gminy Kórnik nie została ujęta w budżecie i nie ma gwarancji, że w najbliższych latach tak się stanie. Na terenie gminy Kórnik na budowę czeka ponad 200 km dróg. To o tyle ważne, że częste dojazdy są wpisane w życie mieszkańców osiedli pod Kórnikiem. Inaczej jest w innych podpoznańskich miejscowościach. W Mosinie, Lusówku czy Dąbrówce, gdzie budowane są nowe osiedla deweloperzy sami, albo przy współpracy z gminą rozbudowują lokalną infrastrukturę zapewniając mieszkańcom wyższy komfort życia. Kiedy oraz czy nastąpi podłączenie tutejszych osiedli do kanalizacji – tego również nie wiadomo. Osiedla Lawendowe Pola i Rodzinny Zakątek powstają na obszarze, który – w przeciwieństwie do Kamionek i Borówca – nie został skanalizowany w ramach ostatniego etapu gminnych inwestycji.

Uciążliwa dla części młodych rodzin z dziećmi z okolic Kórnika jest niedostatecznie rozwinięta oferta edukacji przedszkolnej i opieki żłobkowej. Niektórzy rodzice zamieszkujący osiedla pod Kórnikiem niekiedy muszą dowozić dzieci do przedszkoli prywatnych, co kosztuje – sporo czasu i pieniędzy.

Z takimi problemami nie muszą borykać się mieszkańcy np. gminy Tarnowo Podgórne. Znacznie wyższy komfort mieszkania pod Poznaniem, w tym dostęp do szkół i przedszkoli, zapewnia na przykład położone na terenie gminy Tarnowo Podgórne Osiedle Rozalin w Lusówku, gdzie dzieci mają szkołę i przedszkole po sąsiedzku. Mieszkania pod Poznaniem w przyjaznym otoczeniu można kupić także na Osiedlu Królewskim w Mosinie. Tutejsi mieszkańcy mają wszystko w zasięgu ręki – nowe szkoły, sklepy, punkty usługowe, place zabaw i obiekty sportowe, trasy rowerowe i tereny rekreacyjne.

ZŁOTY DOMSprawdź gdzie pod Poznaniem mieszka się najlepiej? Poznaj miejscowości i osiedla wyróżnione ZŁOTYM DOMEM.

Plusy i minusy mieszkania na Osiedlu Lawendowe Pola i Osiedlu Rodzinny Zakątek:

  • + Dogodny dojazd do Poznania
  • + Konkurencyjne ceny nowych mieszkań
  • + Dostęp do terenów rekreacyjnych oraz cisza
  •  Brak utwardzonej drogi dojazdowej do osiedli
  •  Brak ścieżki rowerowej i chodnika prowadzących do zabudowań
  •  Brak przystanku autobusowego w pobliżu
  •  Brak kanalizacji
  •  Brak rozwiniętego zaplecza handlowo-usługowego w bezpośredniej okolicy

bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 26.11.2016 r.

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną dom w zabudowie szeregowej kilka kroków od Puszczy Zielonki. Oglądaj więcej recenzji mieszkań ›

osiedle-puszcza-zielonka-yt-play-300x169