Osiedle Tarnowo Centrum w Tarnowie Podgórnym – droga wygoda!

Osiedle Tarnowo Centrum - nowe mieszkania w Tarnowie Podgórnym (Jakon)Osiedle Tarnowo Centrum to jedno z najbardziej przytulnych osiedli mieszkaniowych pod Poznaniem. Do plusów inwestycji zaliczają się ponadto: bliskość sklepów, obiektów sportowych, szkół oraz łatwy dojazd do Poznania. Minusem jest brak terenów zielonych w bezpośredniej okolicy.

Za to w kilka minut można dojechać do otwartych niedawno Tarnowskich Term. Albo kilka kilometrów dalej – nad Jezioro Lusowskie z piaszczystą plażą i licznymi szlakami rowerowymi. To tylko przykładowe udogodnienia, na jakie mogą liczyć mieszkańcy gminy Tarnowo Podgórne – jednej z najbogatszych gmin w Polsce.

W centrum miejscowości, przy ulicy Szkolnej w Tarnowie Podgórnym deweloper Jakon wznosi kolejne budynki wielorodzinne na Osiedlu Tarnowo Centrum. Przeszklone balkony, zadbana zieleń i ciekawy projekt niskiej zabudowy sprawiają, że osiedle jest przytulne – pomimo swoich niemałych rozmiarów.

Docelowo na osiedlu Tarnowo Centrum staną 32 budynki wielorodzinne z całkowitą liczbą mieszkań przekraczającą pół tysiąca. 16 budynków zostało już oddanych do użytkowania. Obecnie trwa budowa dwóch kolejnych.

Osiedle jest zadbane. Posiada wybrukowane drogi, chodniki, oświetlenie i dostęp do wszystkich mediów. Na terenie osiedla jest mały plac zabaw z ławeczkami. Mieszkania parterowe posiadają przynależne ogródki, a te na wyższych piętrach – balkony. Część mieszkańców ma ładny widok z okien na zieleń.

W chwili obecnej (stan na początek lutego 2016 roku) na Osiedlu Tarnowo Centrum w sprzedaży dostępnych jest 30 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni wynoszącej od 43 do ponad 80 m2. Mieszkania posiadają do wyboru – kuchnie albo aneks kuchenny.

Lokalizacja na terenie gminy Tarnowo Podgórne
(miejscowość Tarnowo Podgórne została wyróżniona przez nas ZŁOTYM DOMEM) przekłada się na wysoki komfort życia jej mieszkańców. Kilka minut drogi od Osiedla Tarnowo Centrum znajdują się sklepy (m.in. Mila, Chata Polska, Rossmann, a trochę dalej – markety Lidl i Biedronka), wszystkie szkoły – podstawowa, liceum i gimnazjum, przedszkole, ośrodek zdrowia oraz parki i boiska.

Lokalizację osiedla trzeba ocenić wysoko, jednak w pobliżu Poznania, po jego zachodniej stronie można znaleźć tańsze mieszkania i do tego położone tuż przy lesie, np. na Osiedlu Dąbrowa.

5 miejsc dla Ciebie!Szukasz domu lub mieszkania w okolicy Poznania i nie wiesz, na co się zdecydować? Możemy Ci pomóc! Wybierzemy 5 miejsc najlepiej spełniających oczekiwania Twoje i Twojej rodziny. Sprawdź jak to działa →

Udogodnienia dodatkowe – Osiedle Tarnowo Centrum
Budynki, które zostały oddane do użytku w drugim kwartale 2015 roku, są wyposażone w windy. Kolejne, których realizacja zakończyła się pod koniec 2015 roku tego udogodnienia już nie posiadają. Do każdego mieszkania można dokupić dodatkowo płatną komórkę lokatorską oraz dodatkowo płatne miejsce postojowe. W budynkach nie przewidziano garaży. Na osiedlu znajduje się zadbany plac zabaw.

Opinie o firmie Jakon są w przeważającej części dobre. Firma zrealizowała już liczne inwestycje, m.in. Osiedle Księżycowa  w Poznaniu, Osiedle Parkowe w Mosinie i Osiedle Marianowskie w Tarnowie Podgórnym. Deweloper działa na dużą skalę i buduje również w innych miastach Polski.

Mieszkania na Osiedlu Tarnowo Centrum są dostępne w cenie około 5 tys. zł za metr kwadratowy powierzchni. Przykładowo, mieszkanie dwupokojowe z aneksem można kupić w cenie od 215 tys. zł. Większe mieszkanie trzypokojowe to wydatek co najmniej 277 tys. zł. Jeśli ktoś chciałby mieszkać w Tarnowie Podgórnym i dysponuje większą kwotą, to może sprawdzić ofertę sprzedaży nowych domów w zabudowie szeregowej – na Osiedlu nowe Tarnowo (szeregowce 90 lub 95 m2 z garażami w cenie od 419 tys. zł do 454 tys. zł) – lub bliźniaczej – na Osiedlu Marianowskim (bliźniaki 150 m2 w cenie od 440 do prawie 500 tys. zł).


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 18.05.2016

Odwiedzam z kamerą nowe domy i mieszkania

Zobacz jak oceniam 2-poziomowe mieszkanie w Dąbrówce koło Poznania.  Oglądaj więcej recenzji mieszkań ›

osiedle-lesna-polana-forma-yt-play-300x169