Dąbrówka (gm. Dopiewo) – Modne osiedla pod Poznaniem

Osiedle Księżnej Dąbrówki - mieszkania przy ulicy RycerskiejDąbrówka (gmina Dopiewo) to popularna lokalizacja pod zakup nowego domu lub mieszkania na przedmieściach Poznania. Położenie w pobliżu obwodnicy i – co za tym idzie – szybki dojazd do Poznania, rozwinięta infrastruktura osiedlowa, nowe szkoły i przedszkola, sąsiedztwo lasu oraz nowoczesny design sprawiają, że mieszkania w Dąbrówce wybierają przede wszystkim młode rodziny z dziećmi.

Dzięki inwestycjom deweloperskim, Dąbrówka zyskała zupełnie nowy kształt. Nowe domy szeregowe i osiedla mieszkaniowe zdominowały wygląd wsi, która jeszcze kilkanaście lat temu miała typowo rolniczy charakter. Obecnie wygląda zupełnie inaczej. Posiada nowe szkoły i przedszkola, ładne place zabaw (opisane również w naszym RANKINGU), dwie galerie handlowe, dostęp do bezkolizyjnych tras szybkiego ruchu, a także – alternatywne, szybkie połączenie kolejowe z Poznaniem.

Kto lepiej, niż sami mieszkańcy, opowie o tym jak się mieszka w Dąbrówce? Poznajcie Monikę i Wojtka! Zobaczcie, co nam powiedzieli na FILMIE!

Poznajcie Tatianę! Zobaczcie jakie marzenia udało jej się spełnić mieszkając w Dąbrówce. Życzymy Wam właśnie takich, pozytywnych sąsiadów!

Jakie domy i mieszkania można kupić w Dąbrówce? Ile wynoszą ceny nowych domów i mieszkań od deweloperów Linea i Nickel? I wreszcie – czy są warte swojej ceny?

Osiedle Leśna Polana i Leśna Osada w Dąbrówce (deweloper Linea)

Aktualnie w ofercie dewelopera Linea można znaleźć:

» Mieszkania dwóch typów:
Forma – dwupoziomowe w zabudowie szeregowej o powierzchni od prawie 70 do 74 m2. Każde z własnym ogródkiem, dużą strefą dzienną na parterze oraz dwoma sypialniami na piętrze. Układ mieszkania można dopasować do własnych potrzeb. Mieszkania w szeregowcach są dostępne w kilku konfiguracjach do wyboru, na przykład z kuchnią otwartą na salon, z dodatkowym pokojem na parterze lub – z oddzielną kuchnią. Ciekawą opcją jest dodatkowa, pojemna garderoba przy sypialni na piętrze. Ceny mieszkań w szeregowcach typu Forma – w zależności od wielkości ogródka i samego mieszkania oraz jego lokalizacji – wahają się od ponad 295 do 385 tys. zł. W tej cenie otrzymujemy między innymi gotową instalację pod kominek.

Zobacz mieszkanie typu FORMA w opcji z otwartą częścią dzienną:

Zobacz mieszkanie typu FORMA w konfiguracji z dodatkowym pokojem na parterze:


Villa – jednopoziomowe mieszkania w budynku wielorodzinnym o powierzchni wynoszącej od około 35 do 60 m2. Mieszkania w budynku wielorodzinnym można kupić w cenie od 244 do prawie 280 tys. zł. Ten typ mieszkań Linea realizuje w podpoznańskiej Dąbrówce, jak również w Murowanej Goślinie.

Zobacz jedno z mieszkań typu VILLA:


» Domy dostępne w dwóch wariantach:
Etiuda – jednorodzinne domy parterowe w zabudowie atrialnej o powierzchni od 98 do 133 m2. Ich ceny zaczynają się od prawie 500 tys. zł, zaś kończą na 637 tys. zł.

Piano – domy w zabudowie szeregowej o funkcjonalnym układzie można kupić w cenie od 403 do 413 tys. zł. Deweloper Linea oferuje usługę wykończenia mieszkania lub domu pod klucz.


Osiedle Księżnej Dąbrówki (deweloper Nickel)

Wiosną 2017 roku rozpocznie się budowa dziesiątego już etapu osiedla Nickel w Dąbrówce z mieszkaniami w budynkach wielorodzinnych oraz – co jest nowością – z dwulokalowymi domami jednorodzinnymi z ogrodami i garażami lub wiatami garażowymi.

»Mieszkania „Fosowa”, w dwupiętrowych budynkach wielorodzinnych, o powierzchni wynoszącej od 50 do 75 m2 będą posiadać balkony, tarasy lub ogródki oraz przynależne komórki lokatorskie i miejsca postojowe (płatne dodatkowo). Na każdej kondygnacji znajdą się cztery mieszkania. Ich ceny wynoszą w tej chwili od 239 do 368 tys. zł.

»Piętrowe domy „Gościniec” to domy jednorodzinne dwulokalowe z garażami lub wiatami – tak zwane „bliźniaki” – o relatywnie dużej powierzchni wynoszącej od 104 do 146 m2 charakteryzują się nowoczesną, prostą bryłą. Są dostępne w czterech różnych układach. Parter tworzy część dzienna z aneksem kuchennym lub oddzielną kuchnią ze spiżarnią, oraz toaleta. Na piętrze do dyspozycji mieszkańców będą trzy lub cztery sypialnie, a także łazienka i – w wybranych lokalach – również oddzielna garderoba. Ceny wynoszą – w zależności od wybranej opcji – 470, 540, 645 lub 655 tys. zł.


Ceny nowych domów i mieszkań w Dąbrówce nie należą do najniższych w okolicy Poznania, ale warto mieć świadomość, że deweloperzy Nickel i Linea oferują coś więcej niż tylko nowe miejsce do życia.

Deweloperzy Nickel i Linea inwestują w rozwój infrastruktury osiedlowej, co przekłada się na wygodę mieszkańców, którzy nowe szkoły, place zabaw i galerie handlowe mają do dyspozycji zaraz  po wyjściu z domu.

Kluczowym atutem Dąbrówki w mojej opinii jest jednak dogodna lokalizacjatuż przy Lesie Zakrzewskim i jednocześnie – zaraz obok wjazdu na Zachodnią Obwodnicę Poznania oraz stacji kolejowej, skąd szynobusem – w niespełna 15 minut – można dojechać do centrum.


Jak wypada Dąbrówka w porównaniu z popularnym Osiedlem Leśnym w Czapurach?

Deweloperzy Nickel i Linea „podzielili” Dąbrówkę na dwie części. Jeden wznosi trzykondygnacyjne budynki wielorodzinne, a drugi buduje osiedla z domami szeregowymi i w zabudowie atrialnej. Z uwagi na dużą popularność wśród młodych osób, osiedla mieszkaniowe w Dąbrówce można porównać do Osiedla Leśnego w Czapurach. W obydwu przypadkach deweloperzy zasadniczo zmienili obraz miejscowości, które wcześniej miały typowo rolniczy charakter. Podobny jest też klient – rodziny z dziećmi, którym zależy na dobrej cenie. Jak więc wypada to porównanie? Tanie mieszkania znaleźć można raczej w Czapurach, ale to w Dąbrówce komfort życia jest wyższy. Wpływ ma na to kilka czynników. Zabudowa mieszkaniowa w Dąbrówce nie jest tak ciasna jak na Osiedlu Leśnym, przez co poziom prywatności w Dąbrówce jest wyższy. Osiedla w Dąbrówce posiadają także dużo lepsze zaplecze handlowo-usługowe. Działają tu Galeria Stokrotka oraz Galeria Dąbrówka podczas gdy w Czapurach jest tylko sklep Żabka. Wygodniej i szybciej dojeżdża się do Poznania również z Dąbrówki. Mieszkańcy Czapur muszą się bowiem liczyć z ciągłymi korkami, nie mając przy tym alternatywy w postaci szynobusu. Kolejnym źródłem przewagi Dąbrówki nad Czapurami jest możliwość zakupu mieszkania w tak zwanym standardzie pod klucz.

Jest jednak coś co obydwie lokalizacje łączy. Osiedla są usytuowane w bezpośrednim sąsiedztwie lasów, gdzie można aktywnie spędzać czas wolny. Ponadto, obydwie miejscowości zapewniają najmłodszym mieszkańcom dostęp do placówek edukacyjnych. Najważniejszym atutem Dąbrówki jest jednak lokalizacja blisko tras szybkiego ruchu umożliwiających sprawny dojazd tak do Poznania, jak i do innych miejscowości Aglomeracji Poznańskiej. Miejscowość jest położona tuż przy Zachodniej Obwodnicy Poznania. Przejazd z Dąbrówki do centrum Poznania zajmuje około 25 minut. Co więcej, mieszkańcy mają do dyspozycji miejscową stację kolejową, z której w godzinach szczytu co 30 minut odjeżdża szynobus w kierunku Poznania. Dojazd do stacji Poznań Główny zajmuje maksymalnie 15 minut. Ponadto, w planach gminy na najbliższe lata jest budowa nowej drogi wiodącej wzdłuż torów kolejowych. Dojazd do Poznania z konkurencyjnych Czapur jest utrudniony zwłaszcza przez kłopotliwy przejazd kolejowy na Starołęce.

Myślisz o zakupie domu lub mieszkania w Dąbrówce pod Poznaniem? Na co szczególnie warto zwrócić uwagę?

Po pierwsze – transport
Dla osób pracujących w Poznaniu Dąbrówka oferuje trzy możliwości dojazdu. Najlepszym i najszybszym środkiem transportu jest wspomniana wcześniej kolej, dzięki której można dojechać do centrum Poznania już w 15 minut. Wygodnie jest także dojeżdżać do pracy korzystając z Zachodniej Obwodnicy Poznania i autostrady A-2. Jeżeli natomiast planowana jest codzienna podróż do Poznania najbliższą trasą przez Skórzewo, to dojazd tą drogą w dłuższej perspektywie czasu może okazać się mniej wygodny. Dąbrówka i sąsiedni Dopiewiec nie zostały jeszcze nasycone zabudową mieszkaniową. Oznacza to, że najkrótszy dojazd do Poznania przez Skórzewo będzie w przyszłości intensywnie wykorzystywany.

Mapa - dojazd do Poznania z Dąbrówki (różne warianty)

Mapa – dojazd do Poznania z Dąbrówki (różne warianty)

Po drugie – szkolnictwo
Rodziców dzieci w wieku szkolnym na pewno ucieszy fakt, że ich dzieci będą chodziły do najbliższej, nowoczesnej szkoły podstawowej w Dąbrówce. Z uwagi na duży napływ ludności w ostatnich latach, obecnie trwają prace nad rozbudową oddanej do użytku w 2012 roku placówki. Nowe skrzydło szkoły ma być oddane do użytkowania w drugim semestrze roku szkolnego 2016/2017. Co ważne, szkoła posiada odpowiednie zaplecze sportowe. Najbliższe, nowe gimnazjum funkcjonuje niedaleko, bo w sąsiednim Skórzewie. Na terenie gminy Dopiewo, w pobliżu nowych osiedli działają także nowe przedszkola i kluby malucha.

Po trzecie – media
Mieszkańcy Dąbrówki, w odróżnieniu od mieszkańców licznych podpoznańskich miejscowości, mają zapewniony dostęp do wszystkich mediów, w tym do kanalizacji sanitarnej.

Czy warto zamieszkać w Dąbrówce? Dąbrówka to obecnie bardzo popularna lokalizacja wśród młodych osób szukających domów i mieszkań blisko Poznania. Miejscowość kusi szybkim połączeniem z centrum, rozwiniętym zapleczem handlowym, nowymi szkołami i przedszkolami i relatywnie bogatą infrastrukturą oraz miłym sąsiedztwem (w Dąbrówce mieszkają przeważnie rodziny z dziećmi, które chętnie się integrują). Z drugiej strony, ceny nowych domów i mieszkań w Dąbrówce nie należą do najniższych w okolicy Poznania.

Szukasz wygodnego miejsca do życia w okolicy Poznania? Sprawdź miejsca opisywane przez nas w RANKINGU Najwygodniejszych szeregowców w okolicy Poznania czy też w zakładce poświęconej inwestycjom wyróżnionym znakiem ZŁOTY DOM.

Plusy mieszkania w Dąbrówce:

  • + Duży wybór domów i mieszkań – od mieszkań jedno- i dwupoziomowych, po domy jednorodzinne w różnej konfiguracji.
  • + Nowoczesne osiedla z gotową infrastrukturą, szkołami, placami zabaw i rozwiniętym zapleczem handlowo-usługowym (dwie galerie handlowe w miejscowości, w tym popularne markety, kolejna galeria w sąsiednim Skórzewie).
  • + Szybki dojazd do Poznania koleją i samochodem.
  • + Węzeł Zachodniej Obwodnicy Poznania w bezpośrednim sąsiedztwie miejscowości.
  • + Możliwość integracji sąsiedzkiej, której sprzyja zbliżony wiek mieszkańców i imprezy integracyjne, np. Bieg o koronę księżnej Dąbrówki.
  • + Sąsiedztwo jezior (np. plaży w Zborowie) oraz bezpośrednie sąsiedztwo Lasu Zakrzewskiego, gdzie można swobodnie jeździć rowerem, biegać i spacerować.
  • + Spójny design dający poczucie ładu i harmonii w miejscowości.

Minusy mieszkania w Dąbrówce:

  •  Nieco wyższe ceny mieszkań i domów w porównaniu do innych miejscowości w okolicy Poznania.
  •  Rosnące natężenie ruchu drogowego w obrębie miejscowości i najbliższej okolicy.

bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 14.09.2017 r.

5 miejsc dla Ciebie!Szukasz domu lub mieszkania w okolicy Poznania i nie wiesz, na co się zdecydować? Możemy Ci pomóc! Wybierzemy 5 miejsc najlepiej spełniających oczekiwania Twoje i Twojej rodziny. Sprawdź jak to działa →

3 thoughts on “Dąbrówka (gm. Dopiewo) – Modne osiedla pod Poznaniem

  1. Pingback: Czy warto zamieszkać w gminie Dopiewo? | Blisko Poznania

Dodaj komentarz