Dąbrówka – Wszystko o modnych osiedlach – Zobacz nowe ZDJĘCIA i FILMY!

Dąbrówka (gmina Dopiewo) to popularna lokalizacja pod zakup nowego domu lub mieszkania w okolicy Poznania. Położenie w pobliżu obwodnicy i – co za tym idzie – szybki dojazd do Poznania i okolicznych miejscowości to kluczowy atut nowych osiedli w Dąbrówce. Młode rodziny z dziećmi do Dąbrówki przyciągają przede wszystkim:

 • Dostęp do Zachodniej Obwodnicy Poznania
 • Nowa szkoła, przedszkola i kluby malucha kilka kroków od domu
 • Pełna infrastruktura osiedlowa, w tym duża liczba miejsc postojowych
 • Rozwinięte zaplecze handlowo-usługowe, w tym dwie galerie handlowe na osiedlu
 • Szynobus, którym w 15 minut można dojechać do centrum
 • Bezpośrednie sąsiedztwo lasu i dużo zieleni na osiedlach
 • Nowoczesny design budynków
 • Opcja zakupu mieszkania wykończonego pod klucz

Dzięki inwestycjom deweloperskim, Dąbrówka zyskała zupełnie nowy kształt. Domy szeregowe i osiedla mieszkaniowe zdominowały wygląd wsi, która jeszcze kilkanaście lat temu miała typowo rolniczy charakter. Obecnie wygląda zupełnie inaczej. Posiada nowoczesną szkołę z zapleczem sportowym, nowe przedszkola, nowy kościół, oryginalne place zabaw (opisane również w naszym RANKINGU), dwie galerie handlowe i restauracje, dostęp do bezkolizyjnych tras szybkiego ruchu, a także – alternatywne szybkie połączenie kolejowe z Poznaniem. Dzięki temu, z Dąbrówki można w niespełna 15 minut dotrzeć do centrum Poznania szynobusem. Podróż do miasta własnym autem to kwestia około 20 minut.

Zobacz, co mieszkańcy mówią o Dąbrówce! 

Poznaj Monikę i Wojtka! Jak im się mieszka w Dąbrówce? Zobacz FILM:

Poznaj Tatianę! Sprawdź, jakie marzenia udało jej się spełnić, mieszkając w Dąbrówce. Zobacz FILM:


Jakie domy i mieszkania można kupić w Dąbrówce? Ile wynoszą ceny nowych domów i mieszkań od deweloperów Linea i Nickel? I wreszcie – czy są warte swojej ceny?

Osiedle Leśna Polana i Leśna Osada w Dąbrówce (deweloper Linea)

Linea to deweloper znany z dużego zaangażowania w sprawy lokalnej społeczności w Dąbrówce – podarował gminie teren pod budowę nowej szkoły i ją zaprojektował, tak żeby była spójna z okoliczną zabudową. Oprócz tego, Linea dba o podwyższony standard osiedlowej infrastruktury, czego wyrazem są nowoczesne place zabaw, dużo zieleni wokół budynków, duża liczba miejsc postojowych i cykliczne imprezy dla mieszkańców – naszą relację z jednej z nich – z pikniku rodzinnego – można zobaczyć tutaj.Aktualnie w Dąbrówce w ofercie dewelopera Linea, w ramach Osiedli Leśna Polana i Osada Leśna można znaleźć:

» Mieszkania w kilku konfiguracjach do wyboru:
Forma dwupoziomowe w zabudowie szeregowej z ogródkiem, o powierzchni od 70 do 74 m2. Każde z  dużą strefą dzienną na parterze oraz dwoma sypialniami na piętrze. Układ mieszkania można dopasować do własnych potrzeb. Mieszkania w szeregowcach są dostępne w kilku konfiguracjach do wyboru, na przykład z kuchnią otwartą na salon, z dodatkowym pokojem na parterze lub – z oddzielną kuchnią. Ciekawą opcją jest dodatkowa, pojemna garderoba przy sypialni na piętrze. Ceny nowych mieszkań w szeregowcach typu Forma – w zależności od wielkości ogródka i samego mieszkania oraz jego lokalizacji – zaczynają się już od 299 tys. zł. W tej cenie otrzymujemy już między innymi instalację pod kominek. Wartością dodaną są też prywatne ogrody. Deweloper Linea oferuje usługę wykończenia mieszkania lub domu pod klucz.

Zobacz mieszkanie typu FORMA w opcji z ciekawie zaprojektowaną częścią dzienną 31 m2 i ekstra garderobą na piętrze:

Zobacz mieszkanie typu FORMA w konfiguracji z dodatkowym pokojem na parterze:

Zobacz urządzone mieszkanie w szeregowcu typu FORMA:


Villa – jednopoziomowe mieszkania w kameralnym, dwupiętrowym budynku wielorodzinnym o powierzchni wynoszącej od 35 do 60 m2. Mieszkania w Villi można kupić w cenie od około 210 do 300 tys. zł. Przykładowo, ceny aktualnie dostępnych mieszkań przy ul. Leśnej/ Jesionowej, o powierzchni od 50 m2, kosztują od 239 tys. zł. Warto wiedzieć, że do mieszkań parterowych w Villi przynależą duże ogrody – nawet ponad 200 m2, a do tych na wyższych kondygnacjach – wygodne tarasy lub balkony. Wyróżnikiem mieszkań w Villi są jasne wnętrza. Okno znajdziemy tu nawet w aneksie kuchennym. Do każdego mieszkania przynależy m.in. komórka lokatorska (w cenie mieszkania). Ten typ mieszkań Linea realizuje w Dąbrówce pod Poznaniem oraz w Murowanej Goślinie. W obydwu lokalizacjach systematycznie powstają nowe budynki.

Zobacz jedno z mieszkań typu VILLA:

Largo – dwupoziomowe mieszkanie z w zabudowie szeregowej o powierzchni ok. 74 m2 to ciekawa opcja dla 4-osobowej rodziny. Na piętrze znajdziemy trzy sypialnie, a na parterze – przestronną, otwartą część dzienną. Co ważne, mieszkanie z wystawą na dwie strony świata jest dobrze doświetlone naturalnym światłem. Poczucie prywatności gwarantuje indywidualne wejście. Do dyspozycji każdej rodziny jest prywatny ogród o powierzchni od 45 do ponad 140 m2, wiata gospodarcza oraz dwa miejsca postojowe. Ceny mieszkań Largo wynoszą już od  347 tys. zł.


» Domy dostępne w dwóch wariantach:
Etiuda jednorodzinne domy parterowe z ogrodami w wygodnej zabudowie atrialnej o powierzchni od 98 do 133 m2. Ich ceny zaczynają się w tym momencie od  566 tys. zł, zaś kończą na 643 tys. zł. Dom parterowy posiada 4 lub 5 pokoi i umożliwia wyjście do ogrodu zarówno z salonu, jak i ze strefy prywatnej. Dzięki temu, Etiuda to wygodny dom otwarty na zieleń. Do wybranych domów przynależą garaże. W pozostałych przypadkach – dwa miejsca postojowe.

Piano – domy w zabudowie szeregowej o funkcjonalnym układzie można kupić w cenie od 380 tys. zł. W tej chwili domy tego typu zostały już sprzedane.


Osiedle Księżnej Dąbrówki (deweloper Nickel)

Wiosną 2017 roku rozpoczęła się budowa dziesiątego już etapu osiedla Nickel w Dąbrówce z mieszkaniami na sprzedaż w budynkach wielorodzinnych oraz – co jest nowością – z dwulokalowymi domami jednorodzinnymi z ogrodami i garażami lub wiatami garażowymi.

»Mieszkania Fosowa – w dwupiętrowych budynkach wielorodzinnych, o powierzchni wynoszącej od 50 do 75 m2 będą posiadać balkony, tarasy lub ogródki oraz przynależne komórki lokatorskie i miejsca postojowe (płatne dodatkowo). Na każdej kondygnacji znajdą się cztery mieszkania. Ceny dostępnych lokali wynoszą w tej chwili od 239 do 346 tys. zł.

»Piętrowe domy Gościniec to domy jednorodzinne dwulokalowe z garażami lub wiatami – tak zwane „bliźniaki” – o powierzchni wynoszącej od 104 do 146 m2 są dostępne w czterech różnych układach. Parter tworzy część dzienna z aneksem kuchennym lub oddzielną kuchnią ze spiżarnią, oraz toaleta. Na piętrze do dyspozycji mieszkańców są trzy lub cztery sypialnie, a także łazienka i – w wybranych lokalach – również oddzielna garderoba. Ceny wynoszą – w zależności od wybranej opcji – od 470 do 655 tys. zł.


Ceny nowych domów i mieszkań w Dąbrówce nie należą do najniższych w okolicy Poznania, ale warto podkreślić, że deweloperzy Nickel i Linea oferują coś więcej niż tylko nowe mieszkania blisko Poznania.

Deweloperzy Linea i Nickel inwestują w rozwój infrastruktury osiedlowej, co przekłada się na wygodę mieszkańców, którzy nowe szkoły, place zabaw i galerie handlowe, chodniki, drogi dojazdowe i miejsca do wypoczynku na świeżym powietrzu mają do dyspozycji zaraz po wyjściu z domu.

Kluczowym atutem Dąbrówki w mojej opinii jest jej dogodna lokalizacja – tuż przy Lesie Zakrzewskim i jednocześnie – zaraz obok wjazdu na Zachodnią Obwodnicę Poznania oraz stacji kolejowej, skąd szynobusem można w kilkanaście minut dojechać do centrum, co docenią między innymi rodzice dorastających nastolatków.


Szukasz domu lub mieszkania na sprzedaż w Dąbrówce pod Poznaniem? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę!

Po pierwsze – Transport

Dla osób pracujących w Poznaniu Dąbrówka oferuje trzy możliwości dojazdu. Najlepszym i najszybszym środkiem transportu jest wspomniana wcześniej kolej, dzięki której można dojechać do centrum Poznania już w 15 minut. Wygodnie jest także dojeżdżać do pracy korzystając z Zachodniej Obwodnicy Poznania i autostrady A-2. Jeżeli natomiast planowana jest codzienna podróż do Poznania najbliższą trasą przez Skórzewo, to dojazd tą drogą w dłuższej perspektywie czasu może okazać się mniej wygodny. Dąbrówka i sąsiedni Dopiewiec nie zostały jeszcze nasycone zabudową mieszkaniową. Oznacza to, że najkrótszy dojazd do Poznania przez Skórzewo będzie w przyszłości intensywnie wykorzystywany.

Po drugie – Szkoły i zajęcia dodatkowe

Rodziców dzieci w wieku szkolnym na pewno ucieszy fakt, że ich dzieci będą chodziły do najbliższej, nowoczesnej szkoły podstawowej w Dąbrówce. Z uwagi na duży napływ nowych mieszkańców w ostatnich latach, oddana do użytku w 2012 roku placówka, została w ostatnim czasie rozbudowana o nowe skrzydło. Co ważne, szkoła posiada odpowiednie zaplecze sportowe. Najbliższe nowe gimnazjum funkcjonuje niedaleko, bo w sąsiednim Skórzewie, gdzie jedzie się kilka minut. Na terenie gminy Dopiewo, tuż obok nowych osiedli działają także nowe przedszkola i kluby malucha, jak również inne ciekawe miejsca służące integracji i edukacji mieszkańców, na przykład Parkova (klub fitness, joga, klub malucha, kawiarnia, co-working, warsztaty) oraz El Pueblo (lekcje tańca, imprezy tematyczne, zajęcia dla dzieci, półkolonie, warsztaty plastyczne i wokalne). Chcąc wybrać się na basen, też nie trzeba daleko szukać – Tarnowskie Termy działają w odległości 12 minut jazdy samochodem od osiedli.

Po trzecie – Media

Mieszkańcy Dąbrówki, w odróżnieniu od mieszkańców licznych innych podpoznańskich miejscowości, mają zapewniony dostęp do wszystkich mediów, w tym do kanalizacji sanitarnej.

Czy warto zamieszkać w Dąbrówce pod Poznaniem?

Dąbrówka to obecnie bardzo popularna lokalizacja wśród młodych osób szukających domów i mieszkań blisko Poznania, które chcą mieszkać wygodnie i chcą mieć zapewnione wszystko, co czego zdążyły się już przyzwyczaić. Miejscowość kusi więc nowoczesnym designemszybkim połączeniem drogowym i kolejowym z centrum, bliskością lasu, rozwiniętym zapleczem handlowym, nowymi szkołami i przedszkolamibogatą infrastrukturą, miejscami dla integracji mieszkańców oraz przyjaznym klimatem, gdyż w Dąbrówce mieszkają przeważnie młode rodziny z dziećmi, które chętnie się ze sobą zaprzyjaźniają. Z drugiej strony, z uwagi na atrakcyjną lokalizację, ceny nowych domów i mieszkań w Dąbrówce nie należą do najniższych w okolicy Poznania.

Szukasz wygodnego miejsca do życia w okolicy Poznania? Sprawdź miejsca opisane w RANKINGU Najwygodniejszych szeregowców w okolicy Poznania czy też wyróżnione znakiem ZŁOTY DOM.

Plusy mieszkania w Dąbrówce:

 • + Duży wybór domów i mieszkań – od mieszkań jedno- i dwupoziomowych, po domy jednorodzinne w różnych konfiguracjach.
 • + Nowoczesne osiedla z gotową, pełną infrastrukturą, nowymi szkołami i przedszkolami, placami zabaw i rozwiniętym zapleczem handlowo-usługowym
 • + Szybki dojazd do Poznania koleją i samochodem
 • + Węzeł Zachodniej Obwodnicy Poznania w bezpośrednim sąsiedztwie miejscowości.
 • + Możliwość integracji sąsiedzkiej, której sprzyja zbliżony wiek mieszkańców i imprezy integracyjne, np. Bieg o koronę księżnej Dąbrówki
 • + Sąsiedztwo jezior (np. plaży w Zborowie) oraz bezpośrednie sąsiedztwo Lasu Zakrzewskiego, gdzie można swobodnie jeździć rowerem, biegać i spacerować
 • + Spójny, nowoczesny design dający poczucie ładu i harmonii w miejscowości

Minusy mieszkania w Dąbrówce:

 •  Nieco wyższe ceny mieszkań i domów w porównaniu do innych, mniej rozwiniętych i bardziej oddalonych od Poznania miejscowości
 •  Rosnące natężenie ruchu drogowego w obrębie miejscowości i najbliższej okolicy

bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 9.04.2018 r.

5 miejsc dla Ciebie!Szukasz domu lub mieszkania w okolicy Poznania i nie wiesz, na co się zdecydować? Możemy Ci pomóc! Wybierzemy 5 miejsc najlepiej spełniających oczekiwania Twoje i Twojej rodziny. Sprawdź jak to działa →

3 thoughts on “Dąbrówka – Wszystko o modnych osiedlach – Zobacz nowe ZDJĘCIA i FILMY!

 1. Pingback: Czy warto zamieszkać w gminie Dopiewo? | Blisko Poznania

Dodaj komentarz