Osiedle Białe – Baranowo. Nowe domy i mieszkania pod Poznaniem

Baranowo nowe domy i mieszkania na Osiedlu Białym w gminie Tarnowo PodgórnePołożone przy granicy z Poznaniem Baranowo w gminie Tarnowo Podgórne to wyjątkowo atrakcyjna lokalizacja pod budowę domu. Do tego stopnia, że dostępnych działek budowlanych jest tu bardzo mało, a te, które już pojawią się w ofercie, są drogie. Dlatego Osiedle Białe w Baranowie stanowi ciekawą propozycję dla osób, którym zależy na dostępie do pełnej infrastruktury i terenów rekreacyjnych oraz szybkim dojeździe do Poznania.

Osiedle Białe wznoszone jest przy jednej z bocznych ulic Baranowa – przy ul. Białej – przez firmę AOA Deweloper. Docelowo ma się ono składać z 5 domów jednorodzinnych, 9 domów szeregowych z 4 lub 6 segmentami każdy, 35 domów bliźniaczych oraz 20 mieszkań. Jak dotąd, firma AOA Deweloper zrealizowała jeden ciąg domów szeregowych, w którym znajduje się 6 segmentów oraz 3 domy bliźniacze. Teren Osiedla Białego zostanie w pełni zagospodarowany, tj. powstaną wybrukowane drogi wewnętrzne, chodniki oraz oświetlenie uliczne – co w przypadku inwestycji realizowanych na terenie gminy Tarnowo Podgórne jest już standardem.

Osiedle Białe w Baranowie oferuje duże domy. Podkreślenia wymaga fakt, że metraż oferowanych nowych domów i mieszkań na Osiedlu Białym pod Poznaniem wynosi od 81 do 176 m2 z działkami o powierzchni od 220 do ponad 1000 m2. To sporo w porównaniu do budowanych w tej okolicy Poznania osiedli, jak np. Kamienica przy Rynku w Przeźmierowie, czy osiedle Zielona Przystań w Baranowie.

 Gdzie pod Poznaniem mieszka się najlepiej? Sprawdź nasze rekomendacje:
Osiedle Rozalin w Lusówku – nowe domy i mieszkania w pobliżu PoznaniaOsiedle Rozalin w Lusówku wyróżnione ZŁOTYM DOMEM. Sprawdź naszą rekomendację!
Nowy dom bliźniak na sprzedaż znajduje się w spokojnej okolicy, dokładnie na granicy między Tarnowem Podgórnym i Górą, w otoczeniu nowych domków jednorodzinnych. Osiedle wyróżniają małe, kameralne rozmiary blisko potrzebnych udogodnień typu szkoły, sklepy, basen - aquapark Tarnowskie Termy.Nowe domy bliźniaki w Tarnowie Podgórnym. Sprawdź naszą rekomendację!

Jak się mieszka w Baranowie na Osiedlu Białym? Co wyróżnia tę inwestycję?

Po pierwsze – atrakcyjna lokalizacja. Nowe mieszkania w Baranowie pod Poznaniem są położone blisko terenów rekreacyjnych nad Jeziorem Kierskim przy jednoczesnym szybkim połączeniu komunikacyjnym z Poznaniem. Z Baranowa można dojechać do centrum Poznania w 20 minut dzięki szybkiej trasie nr 92. W pobliżu znajdują się również węzły Zachodniej Obwodnicy Poznania. Co więcej, mieszkańcy Osiedla Białego docenią panującą tu ciszę. Ta część Baranowa jest wolna od hałasów dochodzących z Toru Poznań oraz generowanych przez samoloty przelatujące nad pobliskim Przeźmierowem. Panująca w tym miejscu cisza to spory atut, biorąc pod uwagę fakt, że nowe domy i mieszkania na Osiedlu Białym w Baranowie powstają w bliskiej odległości od granicy Poznania.

5 miejsc dla Ciebie!Szukasz domu lub mieszkania w okolicy Poznania i nie wiesz, na co się zdecydować? Możemy Ci pomóc! Wybierzemy 5 miejsc najlepiej spełniających oczekiwania Twoje i Twojej rodziny. Sprawdź jak to działa →

Do dyspozycji mieszkańców Baranowa jest także dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa, sportowa oraz edukacyjna, w tym nowoczesne przedszkole i szkoły, których istnienie szczególnie docenią rodzice. Kolejnym plusem Osiedla Białego jest łatwy dostęp do punktów handlowo-usługowych. W pobliżu, przy rondzie na ul. Szamotulskiej działa lokalne centrum handlowe z marketem Biedronka, apteką, piekarnią i sklepem mięsnym. Niedaleko – market Dino. W sąsiednim Przeźmierowie funkcjonują kolejne sklepy i markety, a w położonym niedaleko Swadzimiu zlokalizowane jet duże centrum handlowe Auchan.

Minusem Osiedla Białego jest natomiast wynosząca ponad 1 km odległość od przystanku autobusowego, co może być uciążliwe dla niektórych osób codziennie dojeżdżających autobusem do pracy oraz młodzieży dojeżdżającej do szkół do Poznania. Ponadto, autobusy linii 01 gminnego przewoźnika TP-BUS nawet w dni robocze kursują dość rzadko – co około godzinę. Co z kolei dotyczy najmłodszych uczniów, to będą oni musieli pokonać ruchliwą ul. Szamotulską w drodze do szkoły. Mimo, że wzdłuż trasy jest chodnik, to natężenie ruchu jest tu bardzo duże. Z tego powodu, część osób mieszkających w sąsiedztwie Osiedla Białego dowozi swoje dzieci do szkoły w obawie o ich bezpieczeństwo. Niemniej jednak należy w tym miejscu dodać, że deweloper nie ma na taki stan rzeczy wpływu.

Nowe mieszkania i domy w gminie Tarnowo Podgórne cieszą się dużym zainteresowaniem kupujących. Jedną z głównych przyczyn takiej sytuacji jest to, że gmina dba o wysoki komfort mieszkania we wszystkich miejscowościach do niej należących. Szczegółowy opis tego, jak się mieszka w Baranowie znajduje się we wpisie pod tytułem „Gdzie warto mieszkać? – Baranowo”, do którego odsyłam.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 07.09.2016

Odwiedzam z kamerą nowe domy i mieszkania

O takim domu marzy wielu z nas. Zobacz go ze mną!  Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

Dodaj komentarz