Osiedle Nowe Koninko – dwupoziomowe mieszkania 15 minut od centrum Poznania

Osiedle Nowe Koninko – Koninko (gmina Kórnik)Koninko to wieś w gminie Kórnik zlokalizowana bardzo blisko wjazdu na autostradę A-2. Dlatego budowane w Koninku osiedla domów szeregowych mają najlepsze połączenie komunikacyjne z Poznaniem spośród wszystkich osiedli realizowanych w okolicy Kórnika. Kolejnym atutem tej lokalizacji jest możliwość zakupu mieszkania w kilku konfiguracjach do wyboru, w tym mieszkania z antresolą, ogródkiem lub dużym tarasem.

Dobry dojazd do Poznania, obok dopracowanej architektury, to główne atuty Koninka. Dojazd z Koninka do autostrady A-2 zajmuje tylko 5 minut, a do centrum Poznania – zaledwie kwadrans. Po drodze przeszkodą może niekiedy okazać się tylko przejazd kolejowy. Miejscowość też ma pewne braki. Na miejscu nie ma rozbudowanego zaplecza handlowo-usługowego ani edukacyjnego, więc krótko – ale jednak – po zakupy czy do szkoły – trzeba dojeżdżać. Do najbliższych szkół i sklepów nie jest jednak daleko. Mieszczą się niedaleko, w odległości kilku minut jazdy samochodem.

Osiedle Nowe Koninko to mieszkania w trzech konfiguracjach do wyboru, w tym – mieszkania z antresolą, dużym tarasem lub ogródkiem. Kolejnym atutem osiedla jest też możliwość zakupu mieszkania wykończonego pod klucz.

Osiedle Nowe Koninko dewelopera Skaland jest aktualnie rozbudowywane. Drugi etap osiedla powstaje przy ul. Pisarskiej w Koninku, niedaleko już istniejącego pierwszego etapu. W jego skład wejdą trzy budynki wielorodzinne, w których w sumie powstaną 54 mieszkania w budynkach wielorodzinnych w zabudowie szeregowej o powierzchni od 62 do 93 m2. Pierwszy budynek jest gotowy. Drugi powstający w ramach Osiedla Nowe Koninko 2 ma być gotowy w lutym 2017 roku, a trzeci – w sierpniu tego samego roku. W kolejnych latach osiedle nadal ma być rozbudowywane. Docelowo ma tu zamieszkać 600 rodzin.

W ramach Osiedla Nowe Koninko 2 do wyboru są trzy typy mieszkań, w tym mieszkania z ogródkami, antresolami i dużymi tarasami:

  • na parterze: 3 – pokojowe mieszkania o powierzchni 62 m kw. z ogródkiem o powierzchni od 33 do 249 m2
  • powyżej: mieszkania dwupoziomowe składające się z 4 pokoi o łącznej powierzchni od 74 do 93 m kw. + 30 m2 taras
  • na pierwszym piętrze: 93 – metrowe dwupoziomowe mieszkania z 18 – metrową antresolą

Co ciekawe, właściciele mieszkań dwupoziomowych będą mieli do dyspozycji prywatną klatkę schodową, przez co zyskają dodatkowe miejsce na składowanie rzeczy. Ceny mieszkań do samodzielnego wykończenia oscylują w tej chwili w granicach od 241 do 332 tys. zł. Istnieje również możliwość zakupu mieszkania wykończonego pod klucz – usługa ta jest dostępna w cenie od 380 zł/m2.

Odwiedzam z kamerą nowe domy i mieszkania

Zobacz jak oceniam 2-poziomowe mieszkanie w Dąbrówce koło Poznania.  Oglądaj więcej recenzji mieszkań ›

osiedle-lesna-polana-forma-yt-play-300x169

Dotychczas wyróżnikiem inwestycji dewelopera Skaland były estetyczne, rzadko spotykane gdzie indziej elementy takie jak wiaty garażowe, ozdobne murki z cegły klinkierowej, wybrukowane dojścia do lokali, elementy drewniane oraz – w przypadku domów wolnostojących – ogrzewanie podłogowe i instalacja do odkurzacza centralnego.

Nowy etap wygląda nieco inaczej. Jest bardziej nowoczesny i utrzymany w modnej obecnie, stonowanej kolorystyce. Nie przewidziano tu ani drewnianych wiat ani ozdobnych murków. Plusem inwestycji jest za to możliwość zakupu mieszkania wykończonego pod klucz. Wśród dostępnych materiałów wykończeniowych są dobrej jakości produkty takich marek  jak Hansgrohe, Porta czy Roca. Podstawowa infrastruktura osiedlowa – drogi wewnętrzne i oświetlenie – również jest zapewniona.

Zanim zdecydujesz się na zakup mieszkania – sprawdź odległości:

W Koninku działa tylko mały sklep. Po większe zakupy trzeba udać się do sąsiednich Szczytnik (1,1 km), Kamionek (3,3 km) czy Borówca (5,2 km) albo do poznańskiego CH Franowo (10,8 km). Najbliższa apteka znajduje się w Galerii Handlowej Mini w Kamionkach (niespełna 5 km), a lekarz rodzinny przyjmuje w Borówcu i w Kórniku. Niedługie, ale jednak dojazdy, są więc wpisane w codzienność mieszkańców osiedla. Szkoła podstawowa i gimnazjum oddalone są o ponad 5 km. Dzieci mają zapewniony transport – na terenie osiedla działa przystanek autobusowy.

Mimo lokalizacji na uboczu, wieś Koninko nie jest całkowicie wolna od hałasu. Osobom, które nie czytały jeszcze wpisu na temat mieszkania w gminie Kórnik trzeba przypomnieć, że Koninko leży dość blisko lotniska wojskowego Poznań – Krzesiny. Co to oznacza w praktyce? Od czasu do czasu nad głowami mieszkańców ćwiczą wojskowe samoloty F-16. Zjawisko nie jest jednak nasilone.

Warto wiedzieć, że w sąsiedztwie inwestycji Skalandu powstaje konkurencyjne Osiedle Koninko dewelopera Novaform Polska. Zobacz film:

Podsumowując, moim zdaniem głównym atutem Nowego Koninka jest korzystne położenie – blisko wjazdu na autostradę, a także możliwość zakupu przestronnych mieszkań z własną klatką schodową i antresolą, na dodatek – w pełni urządzonych i gotowych do wprowadzenia.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 26.11.2016 r.

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną mieszkanie pokazowe w bliźniaku na nowym osiedlu koło Poznania. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-nowe-zlotniki-yt-play-300x169
POLECAM! Dom nad stawem blisko Poznania

Osiedle Błękitny Staw w Biedrusku to jedno z najładniejszych miejsc pod Poznaniem, gdzie można kupić dom jednorodzinny lub działkę budowlaną.

osiedle-blekitny-staw-yt-play-300x169

Dodaj komentarz