Osiedle Nowe Koninko – dwupoziomowe mieszkania 15 minut od centrum Poznania

Osiedle Nowe Koninko – Koninko (gmina Kórnik)Koninko to wieś w gminie Kórnik zlokalizowana bardzo blisko wjazdu na autostradę A-2. Dlatego budowane w Koninku osiedla domów szeregowych mają najlepsze połączenie komunikacyjne z Poznaniem spośród wszystkich osiedli realizowanych w okolicy Kórnika. Kolejnym atutem tej lokalizacji jest możliwość zakupu mieszkania w kilku konfiguracjach do wyboru, w tym mieszkania z antresolą, ogródkiem lub tarasem.

Dobry dojazd do Poznania to główny atut Koninka. Dojazd z Koninka do autostrady A-2 zajmuje tylko 5 minut, a do centrum Poznania – zaledwie kwadrans. Po drodze przeszkodą może niekiedy okazać się tylko przejazd kolejowy. Miejscowość też ma pewne braki. Na miejscu nie ma rozbudowanego zaplecza handlowo-usługowego ani edukacyjnego, więc krótko – ale jednak – po zakupy czy do szkoły – trzeba dojeżdżać. Do najbliższych szkół i sklepów nie jest jednak daleko. Znajdują się niedaleko, w odległości kilku minut jazdy samochodem.

Osiedle Nowe Koninko to mieszkania w trzech konfiguracjach do wyboru, w tym – mieszkania z antresolą, tarasem lub ogródkiem. W ramach nowego, drugiego etapu osiedla pojawiła się też oferta 2-poziomowych mieszkań z poddaszem i ogrodem w budynku typu willa (budynek 4-lokalowy) o powierzchni mieszkalnej wynoszącej od 85 do 116 m2 plus poddasze. Nowe mieszkanie w willi na Osiedlu Nowe Koninko to wydatek rzędu 315 lub 337 tys. zł plus koszt adaptacji poddasza.

Docelowo na Osiedlu Nowe Koninko ma zamieszkać 600 rodzin. Istnieje również możliwość zakupu mieszkania wykończonego pod klucz – usługa ta jest dostępna w cenie od 380 zł/m2.

Odwiedzam z kamerą nowe domy i mieszkania

Zobacz jak oceniam 2-poziomowe mieszkanie w Dąbrówce koło Poznania.  Oglądaj więcej recenzji mieszkań ›

osiedle-lesna-polana-forma-yt-play-300x169

Dotychczas wyróżnikiem inwestycji dewelopera Skaland były rzadko spotykane gdzie indziej elementy takie jak wiaty garażowe, ozdobne murki z cegły klinkierowej, wybrukowane dojścia do lokali, elementy drewniane oraz – w przypadku domów wolnostojących – ogrzewanie podłogowe i instalacja do odkurzacza centralnego. Nowe etapy to bardziej oszczędna architektura.

Zanim zdecydujesz się na zakup mieszkania – sprawdź odległości:

W Koninku działa tylko mały sklep. Po większe zakupy trzeba udać się do sąsiednich Szczytnik (1,1 km), Kamionek (3,3 km) czy Borówca (5,2 km) albo do poznańskiego CH Franowo (10,8 km). Najbliższa apteka znajduje się w Galerii Handlowej Mini w Kamionkach (niespełna 5 km), a lekarz rodzinny przyjmuje w Borówcu i w Kórniku. Niedługie, ale jednak dojazdy, są więc wpisane w codzienność mieszkańców osiedla. Szkoła podstawowa i gimnazjum oddalone są o ponad 5 km. Dzieci mają zapewniony transport – na terenie osiedla działa przystanek autobusowy.

Mimo lokalizacji na uboczu, wieś Koninko nie jest całkowicie wolna od hałasu. Osobom, które nie czytały jeszcze wpisu na temat mieszkania w gminie Kórnik trzeba przypomnieć, że Koninko leży dość blisko lotniska wojskowego Poznań – Krzesiny. Co to oznacza w praktyce? Od czasu do czasu nad głowami mieszkańców ćwiczą wojskowe samoloty F-16. Zjawisko nie jest jednak nasilone.

Warto wiedzieć, że w sąsiedztwie inwestycji Skalandu powstaje konkurencyjne Osiedle Koninko dewelopera Novaform Polska. Zobacz film:

 


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 22.09.2017 r.

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną mieszkanie pokazowe w bliźniaku na nowym osiedlu koło Poznania. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-nowe-zlotniki-yt-play-300x169
POLECAM! Dom nad stawem blisko Poznania

Osiedle Błękitny Staw w Biedrusku to jedno z najładniejszych miejsc pod Poznaniem, gdzie można kupić dom jednorodzinny lub działkę budowlaną.

osiedle-blekitny-staw-yt-play-300x169

Dodaj komentarz