Swarzędz – przyjazna gmina, gdzie mieszkań wciąż przybywa

Rynek w SwarzędzuA może nowe mieszkanie w Swarzędzu? Oprócz szybkiego połączenia komunikacyjnego z Poznaniem, Swarzędz oferuje dobre warunki do pracy, nauki i wypoczynku. Z uwagi na wysokie nasycenie zabudową w samym Swarzędzu, nowe szeregowce i mieszkania w budynkach wielorodzinnych i szeregowych powstają na obrzeżach miasta, m.in. w sąsiednim Zalasewie, Gruszczynie i Rabowicach.

Dochody gminy Swarzędz to ponad 130 mln zł przy niemal 50 tys. mieszkańców. To sporo w porównaniu do innych podpoznańskich gmin. Dobra sytuacja finansowa wynika ze skutecznego przyciągania biznesu. W Swarzędzu działa kilkadziesiąt przedsiębiorstw z kapitałem zagranicznym, a także kilka tysięcy średnich i małych firm. Ta aktywność przekłada się na duże wpływy do budżetu gminy, a w efekcie – na dobry stan dróg, chodników, ścieżek rowerowych i zaplecza edukacyjnego – także w miejscowościach, które nie zostały jeszcze w pełni nasycone budownictwem mieszkaniowym.

Osiedle Morasko ParkPOLECAMY! Osiedle Morasko Park – wygodne domy w wysokim standardzie. Duże ogrody, w tym częściowo zalesione! Poznaj nowe osiedle w zielonej okolicy! Zobacz więcej!
Osiedle Królewskie w MosiniePOLECAMY! Osiedle Królewskie w Mosinie, to funkcjonalna przestrzeń domu z ogrodem i przyjazne otoczenie. Zobacz więcej!

Osoby dojeżdżające ze Swarzędza do Poznania mogą liczyć na szybkie połączenie zarówno samochodem, jak i transportem publicznym. Do wyboru są autobusy albo kolej.

Dojazd do poznańskiego Ronda Śródka własnym autem zajmuje 10 minut poza godzinami szczytu. Komunikacja autobusowa działa sprawnie i pokrywa swoim zasięgiem cały obszar gminy. Przystanki są zlokalizowane nawet przy aktualnie budowanych osiedlach w Zalasewie. Autobusy dowożą podróżnych do Ronda Śródka. Część podróżnych korzysta z połączenia kolejowego – w 15 minut można dotrzeć do stacji Poznań Główny. Co istotne, przy swarzędzkiej stacji znajduje się wygodny parking.

Swarzędz to lokalizacja godna polecenia, szczególnie dla rodzin z dziećmi, które docenią tereny rekreacyjne, ładne place zabaw i rozwinięte zaplecze edukacyjne.

Jakie nowe inwestycje aktualnie tutaj powstają? W Swarzędzu i okolicy nowych inwestycji mieszkaniowych wciąż przybywa:

Swarzędz i okolice: Nowe osiedla deweloperskie:

 • Osiedle Husarskie, Swarzędz – Kruszewnia (ul. Białowieska) to nowa propozycja dewelopera Chronos Development. W ramach inwestycji powstają mieszkania z balkonami i ogródkami o powierzchni 50, 58 oraz 75 m2. Część lokali można powiększyć, adaptując poddasze (56 lub 36 m2) na cele mieszkalne. Ceny mieszkań wynoszą od 220 do 309 tys. zł. Pierwszych 16 lokali ma być gotowych do użytku pod koniec 2017 roku. Co ważne, na osiedlu zaplanowano plac zabaw oraz pełne zaplecze techniczne.
 • Osiedle Zielone Rabowice (Greenbud Development) to 30 domów w zabudowie bliźniaczej o powierzchni 75 m2 plus poddasze 40 m2 do adaptacji. Pierwsze domy powstające przy ulicy Bliskiej w Rabowicach mają być gotowe w trzecim kwartale 2017 roku. Ich cena wynosi od 279 tys. zł do 316 tys. zł, nie licząc kosztów adaptacji poddasza. Obecnie minusem lokalizacji jest brak asfaltowej drogi dojazdowej.  Dla części zainteresowanych minusem tej oferty jest też brak garażu. Za to do każdego domu przynależą dwa miejsca postojowe wliczone w cenę segmentu.
 • Zalasewo Park to z kolei trzy niskie – liczące 3 kondygnacje – budynki wielorodzinne z – co zaskakuje – podziemną halą garażową oraz windami. Plus dla dewelopera za zaplanowanie – oprócz podziemnej hali garażowej – placu z 80 miejscami postojowymi dla gości. W ramach osiedla powstanie także mały park z ławeczkami. Jakie metraże oferuje deweloper – firma KM Building – na osiedlu przy ul. Kónickiej 194? Do wyboru jest 108 mieszkań o powierzchni od 45 do 75 m2, w tym mieszkania z ogródkami. Ciekawie wygląda zwłaszcza możliwość zakupu mieszkania 4- lub 5-pokojowego z antresolą na najwyższej kondygnacji, z dodatkowym doświetleniem przez okna dachowe. Zalasewo Park – ceny mieszkań do najniższych w okolicy nie należą i wynoszą od 3,9 do 4,8 tys. zł/m2. Tańsze i jednocześnie – komfortowo wykończone mieszkania – m.in. z ogrzewaniem podłogowym w pakiecie – można kupić np. w Rokietnicy. Pierwsze mieszkania na Osiedlu Zalasewo Park mają być gotowe pod koniec 2017 roku.
 • Również w Zalasewie koło Swarzędza deweloper Planetbud realizuje swoje dwie nowe inwestycje – osiedle Aleja Bukowa przy ul. Kórnickiej oraz osiedle Aleja Wiśniowa – przy ul. Rivoliego. Aleja Bukowa w Zalasewie docelowo obejmie 37 domów o powierzchni 75 lub 83 m2. W każdym szeregowcu dodatkowo można zaadaptować poddasze na cele mieszkalne. Osiedle ma być gotowe na początku 2018 roku. Ceny nowych szeregowców w Zalasewie kształtują się na poziomie od 330 do 375 tys. zł. Aleję Wiśnową wyróżnia z kolei rodzaj budowanych domów – po raz pierwszy Planetbud oferuje domy jednorodzinne dwulokalowe. W sumie powstanie tu 30 domów dwulokalowych z ogródkami o powierzchni 79, 84 oraz 104 m2. Termin oddania domów do użytku to również pierwszy kwartał 2018 roku.
 • W tej samej miejscowości są dostępne mieszkania gotowe do odbioruOsiedle Radosna (Agrobex) to propozycja nowych mieszkań w niskich budynkach wielorodzinnych przy ul. Radosnej w Zalasewie. Mieszkania o powierzchni od 37 do 66 m2 są dostępne w cenie od 4,25 tys. zł/ m2. Docelowo, rozbudowywana inwestycja obejmie 175 mieszkań.
 • W samym Swarzędzu Planetbud Development buduje Osiedle Liliowe. Prace trwają. Zakończenie inwestycji jest planowane na marzec 2017 roku. Osiedle Liliowe w Swarzędzu przy ulicy Cieszkowskiego ma obejmować 26 dwupoziomowych mieszkań w zabudowie szeregowej bez garaży, ale za to z miejscami postojowymi (2 na każde mieszkanie). Szeregowce na Osiedlu Liliowym będą zajmowały 78, 91 lub 107 m2 powierzchni. Powierzchnia działek waha się między 127 a ponad 400 m2.  Ceny dostępnych szeregowców na Osiedlu Liliowym wynoszą obecnie od 353 do 398 tys. zł.
 • Deweloper Martin Domy Pod Klucz zbudował pod Swarzędzem, w Gruszczynie Osiedle Laurowe, gdzie można kupić 150-metrowego bliźniaka z ogródkiem i garażem, w standardzie deweloperskim lub – co ciekawe – wykończonego pod klucz.
 • W tej samej miejscowości, przy ulicy Leśnej deweloper Martin wznosi osiedle szeregowców. Osiedle Leśna w Gruszczynie oferuje domy w zabudowie szeregowej o dużej powierzchni wynoszącej od 110 do 150 m2, w tym domy z garażami i piwnicami. Ceny domów kształtują się na poziomie od 484 do 622 tys. zł. Oddanie szeregowców do użytku zaplanowano na jesień 2017 roku.

Decydując się na zamieszkanie na jednym z nowych osiedli pod Poznaniem, warto zwrócić uwagę na dostępne na miejscu atrakcje sportowo-rekreacyjne – tak by później niepotrzebnie nie tracić czasu na dojazdy na siłownię czy na basen W przypadku Swarzędza dobre warunki do aktywnego wypoczynku to duży plus. Oferta rekreacyjno – sportowa naprawdę robi wrażenie. Nad Jeziorem Swarzędzkim funkcjonuje hala widowiskowo–sportowa, trzy boiska piłkarskie, korty tenisowe, lodowisko, skatepark i pływalnia Wodny Raj z kręgielnią. Mimo, że jakość wody w jeziorze nie zachęca do kąpieli, to latem można tu wypożyczyć rowery, również te wodne, kajaki albo łódkę. Dobre warunki mają zapewnione również rowerzyści. Wzdłuż jeziora wytyczono szlaki rowerowe wiodące do północnej części gminy, w tym np. do Kobylnicy, gdzie znajduje się park linowy. W Gruszczynie można uczyć sie jazdy konnej. Do dyspozycji mieszkańców są też liczne, dobrze utrzymane place zabaw.

Mieszkańcy gminy Swarzędz mają zapewniony szeroki dostęp do edukacji na poziomie przedszkolnym, szkolnym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym. W sumie działa tu 6 żłobków, 17 przedszkoli, 6 szkół podstawowych, 4 gimnazja, liceum, technikum i szkoła zawodowa. Co ważne, gmina z wyprzedzeniem odpowiada na zapotrzebowanie na nowe szkoły właśnie w tych miejscach, gdzie szybko przybywa nowych mieszkańców, np. w Zalasewie, gdzie powstało nowoczesne gimnazjum i szkoła podstawowa.

Mieszkańcy Swarzędza mogą oczywiście korzystać z szerokiej oferty handlowo–usługowej, co pozwala zaoszczędzić na co dzień sporo czasu. Działają tu m.in.: centrum handlowe ETC, CH „Agrobex”, czy też markety: Piotr i Paweł, Kaufland, Chata Polska, Biedronka, Lidl, Carrefour i inne. Opieka zdrowotna i inne usługi także są dostępne na miejscu.

Wybrane gotowe inwestycje deweloperskie na terenie gminy Swarzędz:

 • Osiedle Swarzędz-Południe - AgrobexDeweloper Agrobex rozbudowuje Osiedle Swarzędz-Południe. W ramach V etapu inwestycji powstało 128 mieszkań w budynkach wielorodzinnych. Cena mieszkań oscyluje w granicach od 4 300 zł – 4800 zł/ m2.

 • Zalasewo (gmina Swarzędz) – Osiedle Zacisze – BudnexWznoszone przez firmę Budnex Osiedle Zacisze w Zalasewie to w sumie 7 budynków wielorodzinnych. Cena metra kwadratowego powierzchni zaczyna się od 4 100 zł/m2 a kończy na 4 300 zł/m2.

 • Zalasewo (gmina Swarzędz) – Osiedle Zacisze – Planet-budPlanetbud Development proponuje 2-poziomowe mieszkania 75, 80 i 90 – metrowe w kameralnych budynkach 4-rodzinnych na Osiedlu Wiosennym II. Cena lokali wynosi od 325 tys. zł do 399 tys. zł.

 • Zalasewo (gmina Swarzędz) – Osiedle Ułańskie – Kos-DomOsiedle Ułańskie to z kolei propozycja spółki Kos-Dom. W budynkach szeregowych można kupić domy i mieszkania o metrażu od 70 do ponad 110 m2 z ogródkiem. Cena domów zaczyna się od 439 tys. zł, a cena mieszkań – od 315 tys. zł. Wcześniej ta sama firma zbudowała w Zalasewie Osiedle Wielkopolskie i Osiedle Sarmackie.


 • Rabowice (gmina Swarzędz) – Osiedle Świerkowe TarasyRabowice: Chronos Development to inwestor Osiedla Świerkowe Tarasy, w ramach którego są dostępne mieszkania 50 i 58 – metrowe oraz domy w zabudowie bliźniaczej o metrażu od 66 do 95 m2.

 • Gortatowo - domy bliźniaki na sprzedaż - Akropol InwestycjeGortatowo: Firma Akropol Inwestycje proponuje dwupoziomowe domy w zabudowie bliźniaczej przy ulicy Żniwnej. Dom o powierzchni 80 m2 z ogrodem jest dostępny w cenie od 299 tys. zł.

Powyższa lista oczywiście nie wyczerpuje tematu. Deweloperzy systematycznie ruszają z budową kolejnych inwestycji w Swarzędzu i miejscowościach przyległych.

Biorąc pod uwagę gęstość zaludnienia, Swarzędz można porównać do podpoznańskiej miejscowości Luboń (Gdzie warto mieszkać? – Luboń..), z którą Swarzędz wygrywa jednak pod każdym względem – zapewnia lepszą infrastrukturę drogową, dostęp do terenów zielonych, placów zabaw i ścieżek rowerowych, przez co standard życia w Swarzędzu jest jednym z najwyższych w Aglomeracji Poznańskiej.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 25.10.2016 r.

Osiedle Nowe Złotniki (gm. Suchy Las)POLECAMY! Osiedle Nowe Złotniki – wygodne bliźniaki i szeregowce w atrakcyjnej okolicy, kilka kroków od lasu. Zobacz więcej!

Dodaj komentarz