Gdzie warto mieszkać? Biedrusko (gm. Suchy Las) – zielone sąsiedztwo przyciąga nowych mieszkańców

Pałac w Biedrusku (gmina Suchy Las)Biedrusko w gminie Suchy Las, to coraz chętniej wybierana lokalizacja do zamieszkania pod Poznaniem w spokojnej, zielonej okolicy. Biedrusko nie kojarzy się już wyłącznie z poligonem, ale z atrakcyjnymi terenami rekreacyjnymi oraz nowoczesnymi osiedlami budowanymi przez deweloperów. Sprawdziliśmy, jak się mieszka w Biedrusku i jakie nowe inwestycje powstają w tej malowniczej miejscowości.

Bliskość Poznania i dostęp do dobrej jakości infrastruktury oraz terenów o wysokich walorach przyrodniczych to główne atuty Biedruska. Cisza, spokój oraz sąsiedztwo Obszaru Chronionego Krajobrazu Biedrusko, to elementy stawiające Biedrusko na równi z takimi miejscowościami jak Miękowo i Potasze w gminie Czerwonak lub osiedlem Villa Morena. To doskonałe miejsce dla rowerzystów, spacerowiczów i osób lubiących wypoczywać wśród zieleni.

 Potencjał Biedruska jako dobrego miejsca do mieszkania pod Poznaniem już kilka lat temu dostrzegli deweloperzy, którzy rozbudowują osiedla domów szeregowych i wolnostojących. Mowa o Osiedlu Natura Jakś–Budu, Osiedlu Błękitny Staw dewelopera Novum Plus oraz Osiedlu Jesionowym dewelopera Akropol Inwestycje. Aktualnie w Biedrusku, na terenie dawniej należącym do wojska powstaje nowe osiedle mieszkaniowe.


Wybrane inwestycje deweloperskie w Biedrusku:

  • Najnowszą inwestycją w Biedrusku jest Osiedle Aurinia (deweloper BTM). Mające w sumie obejmować 87 mieszkań, garaże i lokale usługowe w 3-piętrowym budynku wielorodzinnym osiedle już powstaje. Pierwszy etap inwestycji powstającej przy ul. Zjednoczenia 6 w Biedrusku ma być gotowy w sierpniu 2017 roku. W ramach pierwszych 53 lokali dostępne są metraże od 32 do 81 m2 w cenie od 3,7 do 4,9 tys. zł/m2. Lokalizacja gwarantuje dostęp do licznych terenów spacerowych, a budynki na Osiedlu Aurinia mają być wyposażone w wózkarnie. Na osiedlu ma powstać plac zabaw.

  • W skład Osiedla Natura w Biedrusku (Jakś-Bud) wchodzą domy szeregowe, apartamenty oraz mieszkania dwu – i jednopoziomowe. Na terenie osiedla są utwardzone drogi, chodniki i oświetlenie uliczne. Całość cechuje nowoczesna stylistyka i dbałość o szczegóły.  Ceny aktualnie dostępnych mieszkań o powierzchni od 62 do 120 m2 w budynku wielorodzinnym przy ul. Pułku Strzelców Konnych wynoszą od 279 tys. zł do 564 tys. zł w przypadku największego mieszkania dwupoziomowego. Firma Jakś–Bud kusi klientów wizją budowy Nowego Rynku w Biedrusku w ramach kooperacji z gminą Suchy Las. Ma się tu znaleźć, oprócz ratusza i deptaka z fontanną, bogate zaplecze handlowo–usługowe zlokalizowane w klimatycznych kamieniczkach. Jak dotąd, plany udało się zrealizować w niewielkim zakresie – w miejscu Nowego Rynku działa market, Poczta oraz kawiarnia Motylarnia. Kiedy ciąg dalszy? Czekamy na rozwój sytuacji.

  • Osiedle Błękitny Staw w Biedrusku jest adresowane do bardziej wymagających klientów. Zamknięte osiedle przestronnych domów jednorodzinnych jest usytuowane w malowniczym otoczeniu lasu, z widokiem na staw otoczony terenami sportowo–rekreacyjnymi. Przy stawie funkcjonuje plac zabaw, co stanowi istotne udogodnienie dla rodzin z dziećmi. Całe osiedle jest w pełni zagospodarowane. Posiada wybrukowane drogi, chodniki i oświetlenie uliczne. Ponadto, w standardzie wykonywane są podjazdy do domów z kostki brukowej. Osiedle Błękitny Staw realizuje deweloper Novum Plus – znany z budowy innej cieszącej się dużym zainteresowaniem inwestycji jaką jest Osiedle Rozalin w Lusówku.

  • Kolejną  inwestycją deweloperską w Biedrusku z bezpośrednim dostępem do lasu jest Osiedle Jesionowe firmy Akropol Inwestycje. Dotychczas na osiedlu powstały domy jednorodzinne w zabudowie szeregowej o powierzchni od 114 m2 oraz mieszkania o powierzchni od 61 do 113m2 w cenie od 3,6 do 4,2 tys. zł/m2. W praktyce, za 3-pokojowe mieszkanie trzeba zapłacić około 260 tys. zł, a za 4-pokojowe – 309 tys. zł. Docelowym założeniem inwestora jest budowa ponad 200 domów i mieszkań w budynkach szeregowych. Osiedle Jesionowe ma być również w pełni zurbanizowane. Wśród zapowiadanych udogodnień są m.in. przedszkole i klub malucha, klub fitness, sklep oraz place zabaw, które mają powstawać w miarę rozbudowy osiedla – orientacyjnie do roku 2019. Gmina Suchy Las sukcesywnie ma także utwardzać drogi na osiedlu. Na przełom roku 2016 i 2017 zaplanowano instalację oświetlenia przy ulicy Jesionowej.

Podpoznańska gmina Suchy Las, na terenie której znajduje się Biedrusko, dzięki wyjątkowo zasobnemu budżetowi, tworzy doskonałe warunki do życia. Większość domów i mieszkań jest zlokalizowana przy utwardzonych drogach i jest podłączona do sieci kanalizacyjnej. Mieszkańcy mają zapewniony łatwy dostęp do licznych placówek oświatowych, obiektów sportowych i terenów rekreacyjnych. Zachodnia Obwodnica Poznania pozwala z kolei na sprawne dotarcie do innych miejscowości Aglomeracji Poznańskiej.

Nietrudno dostrzec, że wszystkie inwestycje w Biedrusku są skierowane do młodych klientów, dlatego tak ważne jest zaplecze edukacyjne. W Biedrusku działa przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum oraz renomowana szkoła prywatna, co korzystnie wpływa na jakość życia rodzin z dziećmi. Oprócz tego, mieszkańcy mają dostęp do ośrodka zdrowia.

Pewnym minusem mieszkania w Biedrusku do niedawna był codzienny dojazd samochodem do Poznania. Trasa przez Radojewo jest wprawdzie niezwykle malownicza, ale też zakorkowana na wysokości Naramowic, skąd dojazd do centrum miasta w godzinach szczytu bywa kłopotliwy. Na szczęście, dla mieszkańców Biedruska pojawiła się ciekawa alternatywa. Gruntownie przebudowana ulica Gdyńska (w gminie Czerwonak) to nowa możliwość łatwiejszego i szybszego dojazdu do Poznania właśnie trasą przez Czerwonak.

Warto również wiedzieć, że od 1 stycznia 2015 roku przez Biedrusko przebiega trasa linii nr 348 w taryfie ZTM. Autobus w 25 minut zawozi pasażerów na dworzec przy os. Sobieskiego w Poznaniu, gdzie można przesiąść się do Pestki (PST – Poznański Szybki Tramwaj). Autobusy kursują co pół godziny w szczycie i co godzinę poza szczytem. Tym sposobem, mieszkańcy Biedruska zyskali dogodne połączenie z jednym z najważniejszych punktów komunikacyjnych w Poznaniu.

Obok wspomnianej już małej strefy handlowej przy Nowym Rynku, w Biedrusku działa market Biedronka przy ul. Poznańskiej. Rozbudowane zaplecze handlowo-usługowe (Galeria Sucholeska i szereg marketów) oraz obiekty sportowo – rekreacyjne (np. Park Wodny Octopus) znajdują się w oddalonym o 11 km Suchym Lesie.

Osiedle Błękitny Staw w BiedruskuPOLECAMY! Osiedle Błękitny Staw w Biedrusku to jedno z najładniejszych miejsc pod Poznaniem, gdzie można kupić dom jednorodzinny lub działkę budowlaną. Poznaj szczegóły.
Osiedle Nowe Złotniki (gm. Suchy Las)POLECAMY! Osiedle Nowe Złotniki – wygodne bliźniaki i szeregowce w atrakcyjnej okolicy, kilka kroków od lasu. Poznaj szczegóły.

Zestawiając razem dostęp do unikalnych terenów zielonych, dobrej jakości infrastruktury z usprawnieniami w zakresie komunikacji, Biedrusko stanowi ciekawą lokalizację pod zakup domu albo mieszkania pod Poznaniem zwłaszcza dla osób ceniących spokój i możliwość obcowania z przyrodą.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 30.11.2016 r.

5 miejsc dla Ciebie!Szukasz domu lub mieszkania w okolicy Poznania i nie wiesz, na co się zdecydować? Możemy Ci pomóc! Wybierzemy 5 miejsc najlepiej spełniających oczekiwania Twoje i Twojej rodziny. Sprawdź jak to działa →

Dodaj komentarz