Gdzie warto mieszkać? Tulce, Kleszczewo i Gowarzewo

Osiedle Słoneczne Ogrody, Gowarzewo - szeregowce od dewelopera MTG InwestChillicity, Osiedle Lipowe, Osiedle Południowe czy Osiedle Słoneczne Ogrody – nowych szeregowców w Tulcach, Kleszczewie i Gowarzewie powstaje coraz więcej. Co przesądza o popularności tutejszych inwestycji mieszkaniowych? Który deweloper sprzedaje domy najkorzystniej? I wreszcie – na co należy zwrócić uwagę, kupując nowy dom pod Poznaniem w gminie Kleszczewo?

Jakie nowe osiedla powstają w Tulcach, Kleszczewie i Gowarzewie?


Chillicity Tulce (Ronson Development) – to propozycja małych i średnich mieszkań w zabudowie szeregowej. Aktualnie Ronson Development buduje 4 etap osiedla Chilli City. Nowe domy w Tulcach mają być gotowe do końca 2017 roku. Będą miały powierzchnię od 54 do 73 m2. Ceny nowych szeregowców na Osiedlu Chillicity wynoszą od 245 do 248 tys. zł za mieszkania 2-pokojowe, od 296 do 323 tys. zł, za mieszkania 3-pokojowe oraz od 328 do 340 tys. zł za największe, 4-pokojowe mieszkania. Wszystkie szeregowce będą posiadały ogródki oraz po jednym, przypisanym do danego lokalu miejscu postojowym. Docelowo nowa zabudowa ma sięgnąć aż do pobliskiego lasu.  Co do tej pory wybudował deweloper Ronson w Tulcach? W ramach poprzedniego,  trzeciego, etapu Osiedla Chillicity powstały segmenty o powierzchni 65 m2 w cenie 290 tys. zł lub o powierzchni 52 m2 w cenie 245 tys. zł. Wszystkie już znalazły właścicieli.


Osiedle Słoneczne Ogrody (MTG INWEST) – to kameralne osiedle domów w zabudowie szeregowej zlokalizowane w Gowarzewie, przy ul. Tuleckiej i Lawendowej. Wyróżnikiem szeregowców jest ciekawy, kaskadowy układ oraz oryginalna elewacja. Powierzchnia oferowanych domów wynosi 91, 98 albo 110 m2. Przykładowo, dostępne segmenty środkowe posiadają trzy pokoje na piętrze (17 m2, 11 m2 i prawie 6 m2) i oczywiście łazienkę, a na parterze – otwartą część dzienną, toaletę i pomieszczenie gospodarcze. Domy z przynależnymi ogródkami oraz miejscami postojowymi są dostępne w cenie od 287 tys. zł w przypadku segmentów środkowych oraz 330 tys. zł. w przypadku segmentów skrajnych.


Lawendowy Zakątek w Gowarzewie to kameralne osiedle obejmujące 12 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej, po cztery domy w trzech szeregach. Domy firmy MTG Inwest są dostępne w trzech wersjach do wyboru: o powierzchni 91,7m2; 98,7m2 oraz 97,8m2. Układ każdego domu został zaprojektowany z myślą o rodzinie z dziećmi. Piętro tworzą 3 sypialnie i łazienka, a parter – otwarta część dzienna z aneksem kuchennym, toaleta i pomieszczenie gospodarcze. Co ważne, segmenty na Osiedlu Lawendowy Zakątek są gotowe do odbioru. Ich ceny wynoszą 315 tys. zł w przypadku domów środkowych oraz 345 tys. zł w przypadku skrajnych szeregowców.


Nowe Osiedle Lipowe w sąsiednim Kleszczewie (Ciepłownik Ekoinwestycje) to propozycja wygodnych segmentów dla rodzin z dziećmi, z licznymi elementami dodatkowymi. Pierwszy etap osiedla z dziewięcioma budynkami powstaje przy ulicy Poznańskiej. Szeregowce w Kleszczewie o powierzchni od 91 do 93 m2 wyróżnia funkcjonalny układ pomieszczeń. Na parterze mieści się salon z kuchnią, toaleta i pomieszczenie gospodarcze, a na drugim poziomie – trzy sypialnie, osobna garderoba oraz łazienka. Obecnie domy w Kleszczewie z pierwszego etapu są dostępne w konkurencyjnej cenie – 3,2 tys.zł/m2, czyli 299 tys. zł w przypadku środkowych domów. Co ważne, cena obejmuje dwa miejsca postojowe oraz wyposażenie dodatkowe, w tym np. ogrzewanie podłogowe na parterze i w łazience na piętrze, elektryczne rolety okienne, instalację odkurzacza centralnego i system alarmowy. Docelowo w skład osiedla wejdzie 50 mieszkań w zabudowie szeregowej. Deweloper zapewnia, że wybuduje tu drogi osiedlowe i oświetlenie. Pierwszy etap Osiedla Lipowego ma być gotowy jesienią 2017 roku. Inwestorem Osiedla Lipowego jest spółka Ciepłownik Ekoinwestycje.


Osiedle Południowe (deweloper CGK) – to 40 dwupoziomowych mieszkań w zabudowie szeregowej, bliźniaczej i wolnostojącej o powierzchni wynoszącej od 86 do 111 m2. Budowa zamkniętego osiedla w Tulcach trwa. Pierwsze mieszkania mają być gotowe w drugim kwartale 2017 roku. Na Osiedlu Południowym ceny za metr kwadratowy powierzchni w stanie deweloperskim kształtują się na poziomie od 3,3 tys. zł do prawie 3,7 tys. zł, co finalnie daje kwoty od 291 tys. zł do 397 tys. zł za mieszkanie. Plusem tego osiedla są przynależne do mieszkań garaże.


Osiedle Brzozowy Zakątek (AWW Development)  – przy ul. Czereśniowej, na obrzeżach Gowarzewa obejmuje dwa szeregi domów (w sumie 18 segmentów) o powierzchni 80 m2, którą można powiększyć o kolejne 17 m2, adaptując poddasze na cele mieszkalne. Do domów należą ogródki o powierzchni od 170 do 340 m2. Ceny segmentów kształtują się na poziomie od 299 do 325 tys. zł.


Na Osiedlu Chabrowym (Teeldom) w Tulcach oferowane są rzadko spotykane pod Poznaniem obszerne szeregowce z garażami o powierzchni wynoszącej niemal 150 m2. Podobny metraż w okolicy Poznania można otrzymać kupując segment na Osiedlu Cytrusowym w Skórzewie (gmina Dopiewo). Ceny domów szeregowych na obu osiedlach są porównywalne – wynoszą od 500 tys. zł. Obecnie budowane domy w ramach szóstego etapu Osiedla Chabrowego mają być gotowe pod koniec 2017 roku. Skrajny szeregowiec na Osiedlu Chabrowym obejrzeliśmy osobiście, naszą relację można przeczytać w osobnym artykule.


Spośród wymienionych inwestycji, najniższej jakości infrastrukturę (zwłaszcza drogową) zapewniają te położone w Gowarzewie. Pozostałe inwestycje są skierowane do różnych grup klientów. Największa powierzchnia i przynależny garaż to wyróżniki Osiedla Chabrowego. Tańsze domy powstają w Kleszczewie na Osiedlu Lipowym, a ich dodatkowym atutem są między innymi dwa przynależne miejsca postojowe i ogrzewanie podłogowe w standardzie. Osiedle Chillicity oferuje najmniejsze powierzchniowo mieszkania z jednym miejscem postojowym, które z uwagi na bliskie sąsiedztwo Poznania i rozbudowane zaplecze edukacyjne są odpowiednie dla par planujących założenie rodziny oraz dla młodych rodzin z dziećmi.

Nowe szeregowce w Kleszczewie, Tulcach i Gowarzewie położone blisko trasy S-5 i autostrady A-2 znajdują liczne grono amatorów. Co przesądza o sukcesie tutejszych inwestycji mieszkaniowych?

W mojej opinii, szeregowce w Tulcach, Gowarzewie i Kleszczewie wyróżnia przede wszystkim dogodna lokalizacja z szybkim połączeniem z Poznaniem i całą Aglomeracją Poznańską. Ważne są też szkoły i przedszkola działające na miejscu oraz spokojna okolica wolna od hałasu, korków i stref przemysłowych.

Dojazd do Poznania z Kleszczewa i okolic przebiega płynnie i trwa około 20 minut, ponieważ w promieniu kilku kilometrów przebiegają dwie trasy szybkiego ruchu: S-5 oraz autotrada A-2. Możliwy jest także sprawny dojazd do poznańskiego Ronda Rataje drogą przez Szczepankowo, np. mieszkańcy Tulec dojadą do Ronda Rataje w niecałe 15 minut. Z Kleszczewa i okolic do Poznania można także dojechać autobusem – przystanki funkcjonują blisko nowych osiedli.

Moim zdaniem to właśnie dobra – pod kątem komunikacyjnym – lokalizacja przesądza o przewadze tutejszych osiedli szeregowców nad wieloma innymi w okolicy Poznania. Inne czynniki świadczące na ich korzyść to łatwy dostęp do miejscowych szkół i przedszkoli, dużo terenów spacerowych w pobliżu nowych osiedli oraz cisza i spokój.

Jeśli zależy Ci na tym, aby twoje dziecko miało blisko do szkoły, to gmina Kleszczewo Ci to zapewni. Dla przykładu, tylko kilkuminutowy spacer dzieli uczniów mieszkających w Tulcach od dobrze wyposażonego Zespołu Szkół (przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum). Ponadto, w miejscowości funkcjonuje Niepubliczna Dwujęzyczna Szkoła Bonum-Futurum oraz prywatne przedszkole o profilu plastycznym. Kolejny Zespół Szkół funkcjonuje także w Kleszczewie.

Do dyspozycji mieszkańców Kleszczewa jest również okazałe zaplecze sportowe, nowe place zabaw i bardzo ładnie utrzymany park, m.in. ze ścieżką zdrowia, siłownią zewnętrzną, stawami z klimatycznymi mostkami i zadbaną zielenią. Nieco inaczej jest w Gowarzewie. Na miejscu działa przedszkole publiczne, a do szkoły podstawowej oraz gimnazjum dzieci dojeżdżają kilka kilometrów. Pod kątem rozwoju oświaty Kleszczewo dorównuje więc takim popularnym miejscowościom jak Dąbrówka czy Skórzewo.

Osiedla w Tulcach, Kleszczewie i Gowarzewie są z reguły podłączone do kanalizacji sanitarnej, co nie jest jeszcze standardem na wszystkich osiedlach budowanych w pobliżu Poznania.

Osiedle Nowe Złotniki (gm. Suchy Las)POLECAMY! Osiedle Nowe Złotniki – wygodne bliźniaki i szeregowce w atrakcyjnej okolicy, kilka kroków od lasu. Poznaj szczegóły.

Jaki standard życia zapewniają miejscowości w gminie Kleszczewo?

Obecnie we wsiach w gminie Kleszczewo przeważa zabudowa jednorodzinna i szeregowa. Nowe osiedla mają kameralny charakter, ale różnią się pod kątem dostępnej na miejscu infrastruktury i powierzchni oferowanych domów.

  • Tulce – położone są najbliżej Poznania i  to tutaj osiedla są najbardziej rozbudowane. W ostatnich latach w Tulcach powstało Osiedle Chabrowe (Teeldom) oraz Chilli City (Ronson Development), które aktualnie jest rozbudowywane o kolejny etap. Opinie o Chilli City, jak również o Osiedlu Chabrowym są w przeważającej mierze dobre, ponieważ obydwa osiedla mają ciekawy projekt i posiadają potrzebną infrastrukturę techniczną – oświetlenie uliczne, utwardzone drogi wewnętrzne, podłączenie do kanalizacji. Na osiedlach w Tulach brakuje jeszcze placu zabaw. Zaraz obok zabudowań znajdują się za to szkoły i przedszkole oraz market Biedronka, dlatego oferta przyciąga głównie młode rodziny z dziećmi, którym spodobają się również tereny spacerowe w miejscowości (min. las i staw z placem zabaw przy Sanktuarium Maryjnym w Tulcach). Osiedle Południowe dewelopera CGK to całkowicie nowa inwestycja w Tulcach, której budowa ruszyła w kwietniu 2016 roku. Oprócz szeregowców, deweloper CGK planuje budowę bliźniaków i domów wolnostojących. Należy zaznaczyć, że – z uwagi na bliskie sąsiedztwo Poznania – ceny nowych mieszkań w Tulcach do najniższych nie należą.
  • Kleszczewo – konkurencją dla rozbudowywanych osiedli w Tulcach jest nowe Osiedle Lipowe budowane w sąsiednim Kleszczewie. W ramach niedużej inwestycji powstają ponad 90-metrowe segmenty z ogródkami oraz dwoma przynależnymi miejscami postojowymi. Plusem lokalizacji jest bezpośredni zjazd na obwodnicę S-5, miejscowy Zespół Szkół oraz pięknie utrzymany park ze strefą rekreacyjną, gdzie można przyjemnie odpocząć z całą rodziną.
  • Gowarzewo – To tutaj mieści się Osiedle Waniliowe. Ten sam deweloper – MTG INWEST – zbudował niedawno w Gowarzewie przy ul. Tuleckiej i Lawendowej nowe szeregowce o ciekawej, kaskadowej architekturze, czyli Osiedle Słoneczne Ogrody. Kolejną propozycją z Gowarzewa (ul. Czereśniowa) jest Osiedle Brzozowy Zakątek firmy AWW Development. Gowarzewo to typowo rolnicza, spokojna wieś zapewniająca sprawną komunikację z Poznaniem i okolicznymi gminami. Wraz z napływem nowych mieszkańców, w Gowarzewie rozwija się zaplecze handlowe. Działa tu już między innymi Chata Polska, a niedługo zostanie otwarty market Dino.

Czy w Tulcach, Kleszczewie i Gowarzewie można dobrze odpocząć? Miejscowości otaczają pola poprzecinane lasami. Najbliższe jezioro znajduje się w odległości około 10 km w Swarzędzu. Obiekty sportowe, gdzie organizowane są m.in. zajęcia szkolne, zlokalizowane są w Kleszczewie i Tulcach. Co ciekawe, przez gminę przebiegają szlaki rowerowe. Jadąc rowerem przez Wschodni Klin Zieleni można dotrzeć aż do Jeziora Maltańskiego w Poznaniu, co docenią miłośnicy dwóch kółek. Duże wrażenie robi zadbany, duży park w Kleszczewie. Amatorzy nordic walkingu też znajdą tu trasy dla siebie, choć nie są one tak malownicze jak na przykład te przebiegające przez inne, podpoznańskie gminy, jak choćby Suchy Las, Murowana Goślina czy Puszczykowo.

5 miejsc dla Ciebie!Szukasz domu lub mieszkania w okolicy Poznania i nie wiesz, na co się zdecydować? Możemy Ci pomóc! Wybierzemy 5 miejsc najlepiej spełniających oczekiwania Twoje i Twojej rodziny. Sprawdź jak to działa →

Minusem mieszkania na terenie gminy Kleszczewo jest brak alternatywnego połączenia kolejowego z Poznaniem. Ponieważ gmina Kleszczewo – inaczej niż na przykład gmina Dopiewo – nie posiada połączenia kolejowego z Poznaniem, to jedyną alternatywą dla samochodu jest podróż gminną komunikacją autobusową. Autobusy kursują średnio co godzinę w dni powszednie (za wyjątkiem godzin porannych kiedy połączeń jest dwukrotnie więcej), a w weekendy rzadziej. Przykładowy czas dojazdu autobusem z osiedli w Tulcach do Ronda Rataje wynosi około 25 minut.

Zaplecze handlowo–usługowe gminy Kleszczewo nie jest tak rozwinięte jak np. w Skórzewie (gm. Dopiewo) czy w Suchym Lesie, ale sprawny dojazd do dużych centrów handlowych zapewnia pobliska trasa S-5 i autostrada, a na miejscu też jest coraz lepiej. W Gowarzewie znajdziemy Chatę Polską i market Dino. W Tulcach – market Biedronka. Ponadto, w miejscowości jest Poczta, restauracja oraz sklep spożywczy. Sklepy i Pocztę znajdziemy też w Kleszczewie.

Nowe domy w Tulcach, Kleszczewie i Gowarzewie to ciekawa propozycja zwłaszcza dla tych osób, które chcą mieć zapewniony spokój, szybki dojazd samochodem do Poznania (zwłaszcza od strony Szczepankowa i Rataj) oraz bliskość szkół i przedszkoli. Osoby korzystające z komunikacji publicznej oraz liczące na więcej atrakcji (rekreacyjnych, sportowych, fitness, restauracje i kawiarnie) w pobliżu domu, powinny zainteresować się ofertami zakupu nowych domów np. w gminach Tarnowo Podgórne oraz Suchy Las, które zapewniają swoim mieszkańcom infrastrukturę każdego rodzaju na najwyższym poziomie oraz jednocześnie posiadają atrakcyjne tereny zielone.

Szukasz szeregowca pod Poznaniem? Sprawdź nasz RANKING: 10 najwygodniejszych osiedli szeregowców w okolicy Poznania.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 8.03.2017 r.

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną dom w zabudowie szeregowej kilka kroków od Puszczy Zielonki. Oglądaj więcej recenzji mieszkań ›

osiedle-puszcza-zielonka-yt-play-300x169

Dodaj komentarz