Gdzie warto mieszkać? Tulce, Kleszczewo i Gowarzewo

Osiedle Słoneczne Ogrody, Gowarzewo - szeregowce od dewelopera MTG InwestChilli city, Osiedle Lipowe, Osiedle Południowe, Chabrowe czy Słoneczne Ogrody – nowych szeregowców w Tulcach, Kleszczewie i Gowarzewie powstaje coraz więcej. Co przesądza o popularności tutejszych inwestycji mieszkaniowych? Który deweloper sprzedaje domy najkorzystniej? I wreszcie – na co warto zwrócić uwagę, wybierając nowy dom na sprzedaż pod Poznaniem w gminie Kleszczewo?

Jakie nowe osiedla powstają w Tulcach, Kleszczewie i Gowarzewie?


Osiedle Chilli city Tulce

Osiedle Chilli city Ronson Development to propozycja gotowych, dwupoziomowych mieszkań z ogródkami. Aktualnie Ronson oferuje nowe mieszkania z czwartego już etapu osiedla Chilli City, przy ul. Fiołkowej w Tulcach. Mieszkania o powierzchni od 54 do 73 m2 są gotowe, z pozwoleniem na użytkowanie. Ceny nowych mieszkań zaczynają się od 240 tys. zł za mieszkanie dwupokojowe. Za mieszkanie trzypokojowe zapłacimy od 284 tys. zł. Największe – czteropokojowe to wydatek co najmniej 315 tys. zł. Docelowo nowa zabudowa ma sięgąć aż do pobliskiego lasu. Co do tej pory deweloper Ronson wybudował w Tulcach? W ramach poprzedniego,  trzeciego etapu Osiedla Chilli city powstały segmenty o powierzchni 65 m2 oraz o powierzchni 52 m2. Wszystkie znalazły już właścicieli. Na popularność lokalizacji wpływa gotowa infrastruktura na osiedlu oraz bezpośrednie sąsiedztwo szkoły, przedszkola i zaplecza handlowego, spokojna okolica i jednocześnie – sprawny dojazd do Poznania – w 15 minut, bez korków ulicznych. Jak się mieszka w Tulcach? Zobacz film:




Osiedle Lipowe w Kleszczewie

Nowe osiedle w Kleszczewie, czyli Osiedle Lipowe dewelopera Ciepłownik Ekoinwestycje to propozycja wygodnych segmentów dla rodzin z dziećmi, z licznymi dodatkowymi elementami wyposażenia. Pierwszy etap osiedla z dziewięcioma budynkami powstał przy ulicy Poznańskiej. Szeregowce w Kleszczewie o powierzchni od 91 do 93 m2 wyróżnia funkcjonalny układ pomieszczeń. Na parterze mieści się salon z kuchnią, toaleta i pomieszczenie gospodarcze, a na drugim poziomie – trzy sypialnie, osobna garderoba oraz łazienka. Obecnie domy w Kleszczewie z pierwszego etapu są dostępne w cenie 315 tys. zł. Co ważne, cena obejmuje dwa miejsca postojowe oraz wyposażenie dodatkowe, w tym np. ogrzewanie podłogowe na parterze i w łazience na piętrze, elektryczne rolety okienne, instalację odkurzacza centralnego i system alarmowy. Docelowo w skład osiedla wejdzie 50 mieszkań w zabudowie szeregowej. Deweloper zapewnia, że wybuduje tu drogi osiedlowe i oświetlenie. Zobacz film o nowym szeregowcu na Osiedlu Lipowym:


Osiedle Południowe w Tulcach

Osiedle Południowe dewelopera CGK to łącznie 40 dwupoziomowych mieszkań w zabudowie szeregowej, bliźniaczej i wolnostojącej o powierzchni wynoszącej od 86 do 111 m2. Oprócz przestronnego mieszkania, na Osiedlu Południowym można kupić garaż. Budowa zamkniętego osiedla w Tulcach trwa. Pierwsze mieszkania są niemal gotowe – obecnie trwają ostatnie prace wokół budynków. Na Osiedlu Południowym ceny za metr kwadratowy powierzchni w stanie deweloperskim kształtują się na poziomie od 3,3 tys. zł do prawie 3,7 tys. zł, co finalnie daje kwoty od 291 tys. zł do 397 tys. zł za mieszkanie do wykończenia. Dużym plusem tego osiedla są przynależne do mieszkań garaże oraz przyjazna architektura.


Osiedle Słoneczne Ogrody

Osiedle Słoneczne Ogrody od MTG INWEST to kameralne osiedle domów w zabudowie szeregowej zlokalizowane w Gowarzewie koło Tulec, przy ul. Tuleckiej i Lawendowej. Wyróżnikiem szeregowców jest kaskadowy układ oraz oryginalna elewacja budynków, a także – niewielkie rozmiary osiedla. Powierzchnia oferowanych domów wynosi 91, 98 albo 110 m2. Przykładowo, segmenty środkowe posiadają trzy pokoje na piętrze (17 m2, 11 m2 i prawie 6 m2) i oczywiście łazienkę, a na parterze – otwartą część dzienną, toaletę i pomieszczenie gospodarcze. Domy z przynależnymi ogródkami oraz miejscami postojowymi są dostępne w cenie od 287 tys. zł do 345 tys. zł.


Osiedle Chabrowe w Tulcach

Na Osiedlu Chabrowym (Teeldom) w Tulcach oferowane są rzadko spotykane pod Poznaniem duże szeregowce z garażami na sprzedaż o powierzchni wynoszącej niemal 150 m2. Podobny metraż w okolicy Poznania można otrzymać kupując segment na Osiedlu Cytrusowym w Skórzewie (gmina Dopiewo). Ceny domów szeregowych na obu osiedlach są porównywalne – wynoszą od 500 tys. zł. Domy są gotowe. Skrajny szeregowiec na Osiedlu Chabrowym obejrzeliśmy osobiście, naszą relację można przeczytać w osobnym artykule.


Osiedle Brzozowy Zakątek w Gowarzewie

Firma AWW Development przy ul. Czereśniowej, na obrzeżach Gowarzewa wznosi dwa szeregi domów (w sumie 18 segmentów) o powierzchni 80 m2, którą można powiększyć o kolejne 17 m2, adaptując poddasze na cele mieszkalne. Do domów należą ogródki o powierzchni od 170 do 340 m2. Ceny segmentów kształtują się na poziomie od 299 do 325 tys. zł.


Lawendowy Zakątek w Gowarzewie

Nieduże osiedle obejmujące 12 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej, po cztery domy w trzech szeregach. Domy MTG Inwest koło Poznania są dostępne w trzech wersjach do wyboru: o powierzchni 91,7m2; 98,7m2 oraz 97,8m2. Układ każdego domu został zaprojektowany z myślą o rodzinie z dziećmi. Piętro tworzą 3 sypialnie i łazienka, a parter – otwarta część dzienna z aneksem kuchennym, toaleta i pomieszczenie gospodarcze. Co ważne, segmenty na Osiedlu Lawendowy Zakątek są gotowe do odbioru. Ich ceny wynoszą 315 tys. zł w przypadku domów środkowych oraz 345 tys. zł w przypadku skrajnych szeregowców.


Spośród wymienionych inwestycji, najniższej jakości infrastrukturę (zwłaszcza drogową) zapewniają te położone w Gowarzewie. Pozostałe inwestycje są skierowane do różnych grup klientów. Największa powierzchnia i przynależny garaż to wyróżniki Osiedla Chabrowego. Konkurencyjne cenowo domy powstają w Kleszczewie na Osiedlu Lipowym, a ich dodatkowym atutem są między innymi dwa przynależne miejsca postojowe i ogrzewanie podłogowe w standardzie. Osiedle Chilli city oferuje mniejsze mieszkania z jednym miejscem postojowym, które z uwagi na bliskie sąsiedztwo Poznania i zaplecze edukacyjne i handlowe tuż przy domy są odpowiednie dla par planujących założenie rodziny oraz dla młodych rodzin z dziećmi. Nowym osiedlem w Tulcach jest ciekawe pod względem architektonicznym, zamknięte Osiedle Południowe.


Nowe szeregowce w Kleszczewie, Tulcach i Gowarzewie położone blisko trasy S-5 i autostrady A-2 znajdują liczne grono amatorów. Co przesądza o sukcesie tutejszych inwestycji mieszkaniowych?

W mojej opinii, szeregowce w Tulcach, Gowarzewie i Kleszczewie wyróżnia przede wszystkim dogodna lokalizacja z szybkim połączeniem z Poznaniem i całą Aglomeracją Poznańską. Ważne są też szkoły i przedszkola działające na miejscu oraz spokojna okolica wolna od hałasu, korków i stref przemysłowych.

Dojazd do Poznania z Kleszczewa i okolic przebiega płynnie i trwa około 20 minut, ponieważ w promieniu kilku kilometrów przebiegają dwie trasy szybkiego ruchu: S-5 oraz autotrada A-2. Możliwy jest także sprawny dojazd do poznańskiego Ronda Rataje drogą przez Szczepankowo, np. mieszkańcy Tulec dojadą do Ronda Rataje w niecałe 15 minut. Z Kleszczewa i okolic do Poznania można także dojechać autobusem – przystanki funkcjonują blisko nowych osiedli.

To właśnie dobra – pod kątem komunikacyjnym – lokalizacja przesądza o przewadze tutejszych osiedli szeregowców nad wieloma innymi w okolicy Poznania. Inne czynniki świadczące na ich korzyść to łatwy dostęp do miejscowych szkół i przedszkoli, dużo terenów spacerowych w pobliżu nowych osiedli oraz cisza i spokój.

Jeśli zależy Ci na tym, aby twoje dziecko miało blisko do szkoły, to gmina Kleszczewo Ci to zapewni. Dla przykładu, tylko kilkuminutowy spacer dzieli uczniów mieszkających w Tulcach od dobrze wyposażonego Zespołu Szkół (przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum). Ponadto, w miejscowości funkcjonuje Niepubliczna Dwujęzyczna Szkoła Bonum-Futurum oraz prywatne przedszkole o profilu plastycznym. Kolejny Zespół Szkół funkcjonuje także w Kleszczewie.

Do dyspozycji mieszkańców Kleszczewa jest również okazałe zaplecze sportowe, nowe place zabaw i bardzo ładnie utrzymany park, m.in. ze ścieżką zdrowia, siłownią zewnętrzną, stawami z klimatycznymi mostkami i zadbaną zielenią. Nieco inaczej jest w Gowarzewie. Na miejscu działa przedszkole publiczne, a do szkoły podstawowej oraz gimnazjum dzieci dojeżdżają kilka kilometrów. Pod kątem rozwoju oświaty Kleszczewo dorównuje więc takim popularnym miejscowościom jak Dąbrówka czy Skórzewo.

Osiedla w Tulcach, Kleszczewie i Gowarzewie są z reguły podłączone do kanalizacji sanitarnej, co nie jest jeszcze standardem na wszystkich osiedlach budowanych w pobliżu Poznania.

Osiedle Nowe Złotniki (gm. Suchy Las)POLECAMY! Osiedle Nowe Złotniki – wygodne bliźniaki i szeregowce w atrakcyjnej okolicy, kilka kroków od lasu. Poznaj szczegóły.

Jaki standard życia zapewniają miejscowości w gminie Kleszczewo?

Obecnie we wsiach w gminie Kleszczewo przeważa zabudowa jednorodzinna i szeregowa. Nowe osiedla mają kameralny charakter, ale różnią się pod kątem dostępnej na miejscu infrastruktury i powierzchni oferowanych domów.

  • Tulce – położone są najbliżej Poznania i  to tutaj osiedla są najbardziej rozbudowane. W ostatnich latach w Tulcach powstało Osiedle Chabrowe (Teeldom) oraz Chilli City (Ronson Development), które aktualnie jest rozbudowywane o kolejny etap. Opinie o Chilli City, jak również o Osiedlu Chabrowym są w przeważającej mierze dobre, ponieważ obydwa osiedla mają ciekawy projekt i posiadają potrzebną infrastrukturę techniczną – oświetlenie uliczne, utwardzone drogi wewnętrzne, podłączenie do kanalizacji. Na osiedlach w Tulach brakuje jeszcze placu zabaw. Zaraz obok zabudowań znajdują się za to szkoły i przedszkole oraz market Biedronka, dlatego oferta przyciąga głównie młode rodziny z dziećmi, którym spodobają się również tereny spacerowe w miejscowości (min. las i staw z placem zabaw przy Sanktuarium Maryjnym w Tulcach). Osiedle Południowe dewelopera CGK to całkowicie nowa inwestycja w Tulcach, której budowa ruszyła w kwietniu 2016 roku. Oprócz szeregowców, deweloper CGK planuje budowę bliźniaków i domów wolnostojących. Należy zaznaczyć, że – z uwagi na bliskie sąsiedztwo Poznania – ceny nowych mieszkań w Tulcach do najniższych nie należą.
  • Kleszczewo – konkurencją dla rozbudowywanych osiedli w Tulcach jest nowe Osiedle Lipowe budowane w sąsiednim Kleszczewie. W ramach inwestycji powstają ponad 90-metrowe segmenty z ogródkami oraz dwoma przynależnymi miejscami postojowymi. Plusem lokalizacji jest bezpośredni zjazd na obwodnicę S-5, miejscowy Zespół Szkół oraz pięknie utrzymany park ze strefą rekreacyjną, gdzie można przyjemnie odpocząć z całą rodziną. W miejscowości są dostępne szkoły, przedszkola i place zabaw.
  • Gowarzewo – To tutaj mieści się Osiedle Waniliowe. Ten sam deweloper – MTG INWEST – zbudował w Gowarzewie przy ul. Tuleckiej i Lawendowej nowe szeregowce o ciekawej, kaskadowej architekturze, czyli Osiedle Słoneczne Ogrody. Kolejną propozycją z Gowarzewa (ul. Czereśniowa) jest Osiedle Brzozowy Zakątek firmy AWW Development. Gowarzewo to typowo rolnicza, spokojna wieś zapewniająca sprawną komunikację z Poznaniem i okolicznymi gminami. Wraz z napływem nowych mieszkańców, w Gowarzewie rozwija się zaplecze handlowe. Działa tu już między innymi Chata Polska i market Dino.

Czy w Tulcach, Kleszczewie i Gowarzewie można dobrze odpocząć? Miejscowości otaczają pola poprzecinane lasami. Atrakcją Kleszczewa jest zadbany, zabytkowy park. Najbliższe jezioro znajduje się w odległości około 10 km w Swarzędzu. Obiekty sportowe, gdzie organizowane są m.in. zajęcia szkolne, zlokalizowane są w Kleszczewie i Tulcach. Co ciekawe, przez gminę przebiegają szlaki rowerowe. Jadąc rowerem przez Wschodni Klin Zieleni można dotrzeć aż do Jeziora Maltańskiego w Poznaniu, co docenią miłośnicy dwóch kółek. Duże wrażenie robi zadbany, duży park w Kleszczewie. Amatorzy nordic walkingu też znajdą tu trasy dla siebie, choć nie są one tak malownicze jak na przykład te przebiegające przez inne, podpoznańskie gminy, jak choćby Suchy Las, Murowana Goślina czy Puszczykowo.

5 miejsc dla Ciebie!Szukasz domu lub mieszkania w okolicy Poznania i nie wiesz, na co się zdecydować? Możemy Ci pomóc! Wybierzemy 5 miejsc najlepiej spełniających oczekiwania Twoje i Twojej rodziny. Sprawdź jak to działa →

Minusem mieszkania na terenie gminy Kleszczewo jest brak alternatywnego połączenia kolejowego z Poznaniem. Ponieważ gmina Kleszczewo – inaczej niż na przykład gmina Dopiewo – nie posiada połączenia kolejowego z Poznaniem, to jedyną alternatywą dla samochodu jest podróż gminną komunikacją autobusową. Autobusy kursują średnio co godzinę w dni powszednie (za wyjątkiem godzin porannych kiedy połączeń jest dwukrotnie więcej), a w weekendy rzadziej. Przykładowy czas dojazdu autobusem z osiedli w Tulcach do Ronda Rataje wynosi około 25 minut.

Zaplecze handlowo–usługowe gminy Kleszczewo nie jest tak rozwinięte jak np. w Skórzewie (gm. Dopiewo) czy w Suchym Lesie, ale sprawny dojazd do dużych centrów handlowych zapewnia pobliska trasa S-5 i autostrada, a na miejscu też jest coraz lepiej. W Gowarzewie znajdziemy Chatę Polską i market Dino. W Tulcach – market Biedronka. Ponadto, w miejscowości jest Poczta, restauracja oraz sklep spożywczy. Sklepy i Pocztę znajdziemy też w Kleszczewie.

Nowe domy w Tulcach, Kleszczewie i Gowarzewie to ciekawa propozycja zwłaszcza dla tych osób, które chcą mieć zapewniony spokój, szybki dojazd samochodem do Poznania (zwłaszcza od strony Szczepankowa i Rataj) oraz bliskość szkół i przedszkoli. Osoby korzystające z komunikacji publicznej oraz liczące na więcej atrakcji (rekreacyjnych, sportowych, fitness, restauracje i kawiarnie) w pobliżu domu, powinny zainteresować się ofertami zakupu nowych domów np. w gminach Tarnowo Podgórne oraz Suchy Las, które zapewniają swoim mieszkańcom infrastrukturę każdego rodzaju na najwyższym poziomie oraz jednocześnie posiadają atrakcyjne tereny zielone.

Szukasz szeregowca pod Poznaniem? Sprawdź nasz RANKING: 10 najwygodniejszych osiedli szeregowców w okolicy Poznania.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 7.12.2017 r.

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną dom w zabudowie szeregowej kilka kroków od Puszczy Zielonki. Oglądaj więcej recenzji mieszkań ›

osiedle-puszcza-zielonka-yt-play-300x169

Dodaj komentarz