RAPORT: Sprawdź nowe osiedla i domy na sprzedaż – Tulce i Kleszczewo

Osiedle Słoneczne Ogrody, Gowarzewo - szeregowce od dewelopera MTG InwestOsiedle Ziołowe, Osiedle Lipowe, Południowe, Chabrowe… Nowych domów i mieszkań w Tulcach Kleszczewie koło Poznania systematycznie przybywa. Co przesądza o popularności tutejszych osiedli? Który deweloper sprzedaje domy najkorzystniej? Na co zwrócić uwagę, wybierając dom od dewelopera w gminie Kleszczewo? Gdzie mieszka się najwygodniej? Sprawdź szczegóły w RAPORCIE!

Nowe osiedla deweloperskie – Tulce i Kleszczewo:


Osiedle Ziołowe w Tulcach

Osiedle Ziołowe to nowa propozycja firmy KOS-DOM znanej z budowy popularnego Osiedla Ułańskiego w Zalasewie. Tym razem wygodne domy szeregowe z garażami o dużej powierzchni wynoszącej od 112 do 166 m2 powstają w Tulcach (wjazd ul. Chabrową i Cyniową) niespełna 15 minut drogi od Poznania. W mojej opinii, Osiedle Ziołowe oferuje najlepiej rozplanowane domy spośród wszystkich realizowanych na terenie gminy Kleszczewo. Dlaczego? Nowe domy na Osiedlu Ziołowym – oprócz przestronnych wnętrz – wyróżnia też przemyślany projekt. Między budynkami są podwójne ściany z dylatacją zapewniające dobrą izolację akustyczną. Każdy segment budowany w technologii tradycyjnej jest więc osobnym domem posadowionym na oddzielnej działce. Co równie ważne, powierzchnia ogrodów wynosi od 77 aż do 310 m2, sprzyjając wypoczynkowi z dziećmi na świeżym powietrzu. Wszystkie domy posiadają tu garaże, co jest istotnym plusem. Kolejnym jest opcja dużej oddzielnej kuchni. Szczegółowo układ pomieszczeń opisujemy w oddzielnym artykule. Docelowo Osiedle Ziołowe obejmie 38 domów w zabudowie szeregowej, które powstają etapami. W pierwszym etapie powstaje 8 domów, które zostaną oddane do użytkowania we wrześniu 2019 roku. Mieszkańcy będą mogli dojechać do nowego domu drogą gminną – ul. Cyniową. Kolejny etap będzie realizowany równolegle i również będzie posiadać bezpośredni zjazd na drogę gminną – ul. Chabrową. Takie rozwiązanie sprawia, że mieszkańcy nie będą musieli ponosić żadnych dodatkowych kosztów z tytułu użytkowania dróg wewnętrznych na osiedlu. Plusem jest także dostęp do wszystkich mediów na osiedlu, w tym do kanalizacji. Ceny nowych domów z garażami i ogrodami na Osiedlu Ziołowym wynoszą od 445 tys. zł do 670 tys. zł za największy dom o powierzchni 166 m2.

15 minut drogi do Poznania, szkoła i przedszkole przy domu oraz spokojna okolica. Nowe szeregowce w Tulcach położone blisko trasy S5 i autostrady A2 znajdują liczne grono amatorów. 

Oprócz dostępu do tras szybkiego ruchu, Tulce cechuje relatywnie niskie nasycenie zabudową mieszkaniową. Dzięki temu, w odróżnieniu od wielu innych miejscowości w okolicy Poznania, mieszkańcy nie muszą stać w uciążliwych korkach. Dzięki miejscowej szkole i marketom w odległości kilku minut spacerem, wszystkie ważne na co dzień sprawy można szybko załatwić, bez konieczności korzystania z samochodu. A w razie potrzeby, dojazd do Poznania, drogą ekspresową lub przez Szczepankowo, zajmuje kwadrans. Po pracy można się wybrać na spacer do lasu w Tulcach, na plac zabaw lub na wycieczkę rowerową.


Osiedle Chilli city Tulce

Osiedle Chilli city Ronson Development to propozycja dwupoziomowych mieszkań z niewielkimi ogródkami. Aktualnie deweloper Ronson oferuje nowe mieszkania z czwartego etapu osiedla Chilli City, znajdującego się przy ul. Fiołkowej. Mieszkania o niedużej powierzchni wynoszącej od 54 do 73 m2 są gotowe. Ich ceny zaczynają się od 240 tys. zł za mieszkanie dwupokojowe. Za mieszkanie trzypokojowe zapłacimy od 284 tys. zł. Największe – czteropokojowe to wydatek co najmniej 315 tys. zł. Docelowo zabudowa Chilli city ma sięgać aż do pobliskiego lasu. Na popularność tej lokalizacji, podobnie jak w przypadku Osiedla Ziołowego, wpływa gotowa infrastruktura na osiedlu oraz bezpośrednie sąsiedztwo szkoły, przedszkola i zaplecza handlowego. Jak się mieszka w Tulcach? Zobacz film:


Osiedle Lipowe w Kleszczewie

Nowe osiedle w Kleszczewie, czyli Osiedle Lipowe dewelopera Ciepłownik Ekoinwestycje to propozycja wygodnych segmentów dla rodzin z dziećmi, z licznymi dodatkowymi elementami wyposażenia. Pierwszy etap osiedla z dziewięcioma budynkami powstał przy ulicy Poznańskiej. Szeregowce w Kleszczewie o powierzchni od 91 do 93 m2 wyróżnia funkcjonalny układ pomieszczeń. Na parterze mieści się salon z kuchnią, toaleta i oddzielne pomieszczenie gospodarcze, a na drugim poziomie – trzy sypialnie, osobna garderoba oraz łazienka. Obecnie ostatni dom z pierwszego etapu jest dostępny w cenie 315 tys. zł. Co ważne, cena obejmuje m.in. dwa miejsca postojowe oraz wyposażenie dodatkowe, w tym np. ogrzewanie podłogowe na parterze i w łazience na piętrze, elektryczne rolety okienne, instalację odkurzacza centralnego i system alarmowy. Docelowo w skład osiedla wejdzie 50 segmentów w zabudowie szeregowej. Deweloper zapewnia, że wybuduje tu drogi osiedlowe i oświetlenie. Mieszkańcy Osiedla Lipowego – oprócz bogato wyposażonych domów – zyskają tez dostęp do miejscowych szkół z zapleczem sportowym oraz do klimatycznego Parku w Kleszczewie z alejkami spacerowymi i placem zabaw. W mojej opinii to jedno z najładniejszych miejsc na spacer w okolicy Poznania. Zobacz film o Kleszczewie i nowym szeregowcu na Osiedlu Lipowym:


Osiedle Południowe w Tulcach

Osiedle Południowe dewelopera CGK to łącznie 40 dwupoziomowych mieszkań w zabudowie szeregowej, bliźniaczej i wolnostojącej o powierzchni wynoszącej od 86 do 111 m2. Oprócz nowego mieszkania, na Osiedlu Południowym można kupić garaż. Budowa zamkniętego osiedla w Tulcach trwa. Pierwsze mieszkania są gotowe. Na Osiedlu Południowym ceny za metr kwadratowy powierzchni w stanie deweloperskim kształtują się na poziomie od 3,3 tys. zł do prawie 3,7 tys. zł, co finalnie daje kwoty od 291 tys. zł do 397 tys. zł za mieszkanie do wykończenia. Moim zdaniem, plusem Osiedla Południowego są przynależne do mieszkań garaże oraz architektura budynków wyróżniająca się na tle innych nowych osiedli. Aktualnie osiedle nie posiada dostępu do gminnej kanalizacji sanitarnej.


Osiedle Chabrowe w Tulcach

Na rozbudowywanym Osiedlu Chabrowym w Tulcach oferowane są rzadko spotykane pod Poznaniem duże szeregowce z garażami na sprzedaż o powierzchni wynoszącej niemal 150 m2. Podobny metraż w okolicy Poznania można otrzymać kupując segment na sąsiednim Osiedlu Ziołowym oraz np. Osiedlu Cytrusowym w Skórzewie (gmina Dopiewo). Ceny domów szeregowych na Osiedlu Chabrowym realizowanym przez firmę Teeldom wynoszą od około 500 tys. zł. Przykładowy, skrajny szeregowiec na Osiedlu Chabrowym obejrzeliśmy osobiście, naszą foto relację można zobaczyć w osobnym artykule.


Osiedle Słoneczne Ogrody

Osiedle Słoneczne Ogrody od MTG INWEST to kameralne osiedle domów w zabudowie szeregowej zlokalizowane w niewielkiej miejscowości koło Tulec – w Gowarzewie przy ul. Tuleckiej i Lawendowej. Wyróżnikiem szeregowców jest kaskadowy układ oraz oryginalna elewacja budynków, a także – niewielkie rozmiary osiedla. Powierzchnia oferowanych domów wynosi 91, 98 albo 110 m2. Przykładowo, segmenty środkowe posiadają trzy pokoje na piętrze (17 m2, 11 m2 i prawie 6 m2) i oczywiście łazienkę, a na parterze – otwartą część dzienną, toaletę i pomieszczenie gospodarcze. Domy z przynależnymi ogródkami oraz miejscami postojowymi są dostępne w cenie od 287 tys. zł do 345 tys. zł.


Osiedle Brzozowy Zakątek w Gowarzewie

Firma AWW Development przy ul. Czereśniowej, na obrzeżach Gowarzewa koło Tulec wznosi dwa szeregi domów (w sumie 18 segmentów) o powierzchni 80 m2, którą można powiększyć o kolejne 17 m2, adaptując poddasze na cele mieszkalne. Do domów należą ogródki o powierzchni od 170 do 340 m2. Ceny segmentów w Gowarzewie kształtują się na poziomie od 299 do 325 tys. zł.


Spośród wymienionych inwestycji, najniższej jakości infrastrukturę (zwłaszcza drogową) zapewniają te położone w Gowarzewie. Pozostałe inwestycje są skierowane do różnych grup klientów. Duża  powierzchnia, solidne wykonanie i przemyślany układ to wyróżniki Osiedla Ziołowego KOS-DOM. Ciekawe domy w podwyższonym standardzie powstają też w Kleszczewie na Osiedlu Lipowym, a ich dodatkowym atutem są dwa przynależne miejsca postojowe i ogrzewanie podłogowe w standardzie. Osiedle Chilli city oferuje relatywnie małe mieszkania z jednym miejscem postojowym, które z uwagi na zaplecze edukacyjne tuż przy domu są propozycją dla par planujących założenie rodziny oraz dla młodych rodzin. Kolejnym nowym osiedlem w Tulcach, w spokojnej okolicy, jest zamknięte Osiedle Południowe z lokalami w kilku konfiguracjach do wyboru.


Co przesądza o sukcesie nowych inwestycji mieszkaniowych w Tulcach i Kleszczewie?

W mojej opinii, szeregowce w Tulcach i Kleszczewie wyróżnia przede wszystkim dogodna lokalizacja – z szybkim połączeniem drogowym z Poznaniem i całą Aglomeracją Poznańską i jednocześnie – bez uciążliwych korków ulicznych. Oprócz relatywnie niskiego nasycenia zabudową mieszkaniową, ważne są też szkoły i przedszkola działające na miejscu oraz spokojna okolica wolna od źródeł hałasu i stref przemysłowych.

Dojazd do Poznania z Kleszczewa i okolic przebiega płynnie i trwa 15 – 20 minut, ponieważ w promieniu kilku kilometrów przebiegają dwie trasy szybkiego ruchu: S5 oraz autotrada A2. Możliwy jest także sprawny dojazd do poznańskiego Ronda Rataje alternatywną drogą przez Szczepankowo.

Mieszkańcy Tulec dojadą do poznańskiego Ronda Rataje w zaledwie 15 minut. Mogą też wybrać autobus.

Z Tulec, Kleszczewa i okolic do Poznania można dojechać autobusem w ramach jednego biletu, a przystanki funkcjonują blisko nowych osiedli. To właśnie dobra – pod kątem komunikacyjnym – lokalizacja przesądza o przewadze tutejszych osiedli szeregowców nad wieloma innymi realizowanymi w okolicy Poznania. Inne czynniki świadczące na ich korzyść to dużo terenów spacerowych w pobliżu nowych osiedli oraz cisza.

Jeśli zależy Wam na tym, aby dzieci miały blisko do szkoły, to gmina Kleszczewo to zapewnia.

Dla przykładu, tylko kilkuminutowy spacer dzieli uczniów mieszkających w Tulcach od dobrze wyposażonego Zespołu Szkół (przedszkole, szkoła podstawowa). Ponadto, w miejscowości funkcjonuje Niepubliczna Dwujęzyczna Szkoła Bonum-Futurum oraz prywatne przedszkole o profilu plastycznym. Kolejny Zespół Szkół funkcjonuje także w Kleszczewie. Nieco inaczej jest we wsi Gowarzewo. Na miejscu działa przedszkole publiczne, a do szkoły podstawowej dzieci dojeżdżają kilka kilometrów. Pod kątem rozwoju oświaty Kleszczewo dorównuje więc takim popularnym miejscowościom jak Dąbrówka czy Skórzewo.

Do dyspozycji mieszkańców Kleszczewa jest również okazałe zaplecze sportowe, nowe place zabaw i bardzo ładnie utrzymany zabytkowy park, m.in. ze ścieżką zdrowia, siłownią zewnętrzną, stawami z klimatycznymi mostkami i zadbaną zielenią.

Osiedla w Tulcach, Kleszczewie i Gowarzewie są z reguły podłączone do kanalizacji sanitarnej, co nie jest jeszcze standardem na wszystkich osiedlach budowanych w pobliżu Poznania.

Czy w Tulcach, Kleszczewie i Gowarzewie można zdrowo odpocząć? Miejscowości otaczają pola poprzecinane lasami.  Najbliższe jezioro znajduje się w odległości około 10 km w Swarzędzu. Obiekty sportowe, gdzie organizowane są m.in. zajęcia szkolne, zlokalizowane są w Kleszczewie i Tulcach. Co ciekawe, przez gminę przebiegają szlaki rowerowe.

Jadąc rowerem przez Wschodni Klin Zieleni można dotrzeć z Tulec aż do Jeziora Maltańskiego w Poznaniu, co docenią miłośnicy dwóch kółek.

Amatorzy nordic walkingu też znajdą tu trasy dla siebie, choć nie są one tak malownicze jak na przykład te przebiegające przez inne, podpoznańskie gminy, jak choćby Suchy Las, Murowana Goślina czy Puszczykowo. Duże wrażenie robi za to zadbany, duży park w Kleszczewie.

Osiedle Nowe Złotniki (gm. Suchy Las)POLECAMY! Osiedle Nowe Złotniki – wygodne bliźniaki i szeregowce w atrakcyjnej okolicy, kilka kroków od lasu. Poznaj szczegóły.

Jaki standard życia zapewniają poszczególne miejscowości w gminie Kleszczewo?

Obecnie w miejscowościach w gminie Kleszczewo przeważa zabudowa jednorodzinna i szeregowa. Nowe osiedla mają kameralny charakter, ale różnią się pod kątem dostępnej na miejscu infrastruktury.

  • Tulce – położone są najbliżej Poznania i  to tutaj osiedla są najbardziej rozbudowane. W ostatnich latach w Tulcach powstało Osiedle Chabrowe (Teeldom) oraz Chilli City (Ronson Development). Opinie o Chilli City, jak również o Osiedlu Chabrowym są w przeważającej mierze dobre, ponieważ obydwa osiedla posiadają potrzebną infrastrukturę techniczną – oświetlenie uliczne, utwardzone drogi wewnętrzne, podłączenie do kanalizacji. Zaraz obok zabudowań znajdują się: szkoły i przedszkole oraz market Biedronka. Dlatego oferta przyciąga głównie młode rodziny z dziećmi, którym spodobają się również tereny spacerowe w miejscowości (min. las i staw z placem zabaw przy Sanktuarium Maryjnym w Tulcach). Osiedle Południowe dewelopera CGK to całkowicie nowa inwestycja w Tulcach, której budowa ruszyła w kwietniu 2016 roku. Oprócz szeregowców, deweloper CGK planuje budowę bliźniaków i domów wolnostojących. Należy zaznaczyć, że – z uwagi na bardzo bliskie sąsiedztwo Poznania – ceny nowych domów i mieszkań w Tulcach są konkurencyjne.
  • Kleszczewo – alternatywą dla rozbudowywanych osiedli w Tulcach jest nowe Osiedle Lipowe budowane w sąsiednim Kleszczewie. W ramach inwestycji są dostępne ponad 90-metrowe segmenty z ogródkami oraz dwoma przynależnymi miejscami postojowymi. Plusem lokalizacji jest bezpośredni zjazd na obwodnicę S-5, miejscowy Zespół Szkół oraz pięknie utrzymany park ze strefą rekreacyjną, gdzie można przyjemnie odpocząć z całą rodziną.
  • Gowarzewo – To tutaj mieści się Osiedle Waniliowe. Ten sam deweloper – MTG INWEST – zbudował w Gowarzewie przy ul. Tuleckiej i Lawendowej nowe szeregowce o ciekawej, kaskadowej architekturze, czyli Osiedle Słoneczne Ogrody. Kolejną propozycją z Gowarzewa (ul. Czereśniowa) jest Osiedle Brzozowy Zakątek firmy AWW Development. Gowarzewo to typowo rolnicza, spokojna wieś zapewniająca sprawną komunikację z Poznaniem i okolicznymi gminami. Wraz z napływem nowych mieszkańców, w Gowarzewie rozwija się zaplecze handlowe. Działa tu między innymi: Chata Polska i market Dino.
5 miejsc dla Ciebie!Szukasz domu lub mieszkania w okolicy Poznania i nie wiesz, na co się zdecydować? Możemy Ci pomóc! Wybierzemy 5 miejsc najlepiej spełniających oczekiwania Twoje i Twojej rodziny. Sprawdź jak to działa →

Minusem mieszkania na terenie gminy Kleszczewo jest brak alternatywnego połączenia kolejowego z Poznaniem. Ponieważ gmina Kleszczewo – inaczej niż na przykład gmina Dopiewo – nie posiada połączenia kolejowego z Poznaniem, to alternatywą dla samochodu jest jedynie podróż gminną komunikacją autobusową. Autobusy kursują średnio co godzinę w dni powszednie (za wyjątkiem godzin porannych kiedy połączeń jest dwukrotnie więcej), a w weekendy rzadziej. Przykładowy czas dojazdu autobusem z osiedli w Tulcach do Ronda Rataje wynosi 25 minut.

Zaplecze handlowo–usługowe gminy Kleszczewo nie jest tak rozwinięte jak np. w Skórzewie (gm. Dopiewo) czy w Suchym Lesie, ale sprawny dojazd do dużych centrów handlowych zapewnia pobliska trasa S-5 i autostrada, a na miejscu też jest coraz lepiej. W Gowarzewie znajdziemy Chatę Polską i market Dino. W Tulcach – market Biedronka. Ponadto, w miejscowości jest Poczta, restauracja oraz sklep spożywczy. Sklepy i Pocztę znajdziemy też w Kleszczewie.

Nowe domy w Tulcach, Kleszczewie i Gowarzewie to ciekawa propozycja zwłaszcza dla tych osób, które chcą mieć zapewniony spokój, szybki dojazd samochodem do Poznania (zwłaszcza od strony Szczepankowa i Rataj) oraz bliskość szkół i przedszkoli. Osoby liczące na więcej atrakcji na miejscu (atrakcji typu basen, fitness, restauracje i kawiarnie), powinny zainteresować się ofertami zakupu nowych domów np. w gminach Tarnowo Podgórne oraz Suchy Las, które zapewniają swoim mieszkańcom infrastrukturę każdego rodzaju na najwyższym poziomie.

Szukasz nowego szeregowca pod Poznaniem? Sprawdź RANKING: 10 najwygodniejszych osiedli szeregowców w okolicy Poznania.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 1.10.2018 r.

Dodaj komentarz