Rzepakowe Pole – nowe mieszkania w centrum Plewisk

Osiedle Rzepakowe Pole - Plewiska, ulica Czarna Droga - Staneck DevelopmentOsiedle Rzepakowe Pole zlokalizowane w centrum Plewisk, przy ulicy Czarna Droga to nieduża inwestycja, która budzi spore emocje. Dlaczego?

Nowa inwestycja dewelopera Staneck Development w Plewiskach obejmuje 37 mieszkań o powierzchni od 54 do 82 m2 w budynku wielorodzinnym w zabudowie szeregowej. Wśród nich mieszkania z przynależnymi ogródkami o zróżnicowanej powierzchni wynoszącej od 60 do 200 m2. Mieszkania posiadają do wyboru – albo oddzielne kuchnie albo aneksy kuchenne w pokojach dziennych. Do każdego lokalu będzie przypisane miejsce postojowe przy budynku, ponieważ w inwestycji nie zaplanowano garaży.

Układ pomieszczeń w mieszkaniach i ich usytuowanie względem stron świata pozwoli na dobre doświetlenie przede wszystkim pokoi dziennych, co jest plusem oferty Staneck Development. O jej przewadze świadczy także poczucie prywatności wynikające z wyeliminowania wspólnych klatek schodowych. Z drugiej strony, część Plewisk, w której powstaje Osiedle Rzepakowe Pole jest gęsto zabudowana, co z kolei obniża poczucie intymności, zwłaszcza podczas przebywania w ogródku.

Osiedle Królewskie w MosinieREKOMENDACJA: Osiedle Królewskie w Mosinie to funkcjonalna przestrzeń domu z ogrodem i przyjazne otoczenie. Sprawdź dlaczego rekomendujemy tę ofertę.

Warto zapytać – jak buduje deweloper? Działająca na rynku od 2010 roku firma Staneck Development wszystkie swoje osiedla buduje w zbliżonym stylu. Dotychczas zrealizowała między innymi inwestycje w Plewiskach przy ulicy Czarna Droga (numery 38 – 40 oraz 56), przy ulicy Tęczowej, u zbiegu ulic Fabianowskiej i Garncarskiej oraz przy ulicy Krętej. Kiedy mieszkania przy ulicy Czarna Droga w Plewiskach będą gotowe? Obecnie Staneck Development jest w trakcie realizacji inwestycji, planowany termin oddania mieszkań do użytkowania to grudzień 2016 r.

Ale już obecnie osiedle budzi sporo kontrowersji wśród mieszkańców sąsiednich budynków zlokalizowanych przy ulicy Czarna Droga. Właściciele sąsiadujących z nową inwestycją domów (kupionych wcześniej od dewelopera Prebena) protestują przeciwko wytyczeniu drogi dojazdowej do Osiedla Rzepakowe Pole obok ich posesji. W ich ocenie, wzrost natężenia ruchu na wąskich uliczkach negatywnie wpłynie na komfort życia i bezpieczeństwo pieszych, w tym zwłaszcza dzieci. Właściciele domów kupionych od dewelopera Prebena utrzymują, że droga dojazdowa do posesji miała być drogą wewnętrzną. Tymczasem deweloper Staneck Development informuje, że jest to droga gminna. Co istotne, nie ma możliwości wytyczenia alternatywnej drogi dojazdowej. Jedno jest pewne – w Plewiskach będzie jeszcze tłoczniej niż dotychczas.

ZŁOTY DOMSprawdź gdzie pod Poznaniem mieszka się najlepiej? Poznaj miejscowości i osiedla wyróżnione ZŁOTYM DOMEM.

Plewiska – mieszkania z korkami w tle

Położenie blisko Poznania i konkurencyjne ceny nieruchomości systematycznie przyciągają do Plewisk rzesze nowych mieszkańców. Tutejszy rynek nieruchomości rozwija się w zawrotnym tempie, z roku na rok przybywa szeregowców i bloków, rośnie także liczba użytkowników dróg. I tutaj zaczyna się problem.

Lokalna infrastruktura nie jest rozbudowywana tak szybko jak tutejsze osiedla, a to rodzi nowe problemy dla obecnych i przyszłych mieszkańców. Zakorkowana w godzinach szczytu ulica Grunwaldzka oraz brak wiaduktu nad przejazdem kolejowym to najważniejsze punkty zapalne na drogowej mapie Plewisk. Obecnie trwa przebudowa ulicy Grunwaldzkiej. Niestety, równolegle z poszerzaniem tej ulicy nie zostanie zbudowany wiadukt nad spowalniającym ruch samochodowy przejazdem kolejowym.

Tymczasem samochodów na ulicach Plewisk będzie coraz więcej. Aktualnie w sprzedaży są mieszkania i szeregowce na kilku osiedlach w Plewiskach. Oprócz opisywanego Osiedla Rzepakowe Pole, wolnymi mieszkaniami dysponują również m. in. inwestorzy takich osiedli jak: Słoneczne Tarasy, Brzozowy Gaj, Villa Cascada, czy Osiedle Bliskie.

Jak się mieszka w Plewiskach? – dowiedz się więcej.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 06.06.2016

5 miejsc dla Ciebie!Szukasz domu lub mieszkania w okolicy Poznania i nie wiesz, na co się zdecydować? Możemy Ci pomóc! Wybierzemy 5 miejsc najlepiej spełniających oczekiwania Twoje i Twojej rodziny. Sprawdź jak to działa →