RAPORT: 10 Najwygodniejszych osiedli szeregowców w okolicy Poznania

RANKING szeregowców w okolicy PoznaniaSzeregowce i segmenty pod Poznaniem – które zapewniają najwyższy komfort i najszerszy wybór dodatkowych udogodnień, a do tego – sprawny dojazd do centrum? Który deweloper sprzedaje najkorzystniej? Na co warto zwrócić uwagę, szukając wygodnego szeregowca czy nowego segmentu pod Poznaniem? Na te pytania odpowiadamy w poniższym zestawieniu.

Oprócz ceny, najistotniejszym czynnikiem decydującym o zakupie domu w zabudowie szeregowej jest dobra lokalizacja, a zaraz za nią – powierzchnia i projekt dopasowany do wymagań rodziny, a także -jakość wykonania budynków i okolicznej infrastruktury oraz walory estetyczne osiedla. Do tego dochodzą jeszcze – poczucie prywatności oraz dodatkowe udogodnienia, na przykład przynależny garaż, ogrzewanie podłogowe w standardzie lub duży ogród. Które osiedla szeregowców z okolic Poznania sprostają wysokim oczekiwaniom klientów, dla których cena nie jest jedynym wyznacznikiem atrakcyjności oferty?

Sprawdź najwygodniejsze osiedla szeregowców w okolicy Poznania:


Osiedle Leśna Polana w Dąbrówce (wyróżnione ZŁOTYM DOMEM)

Osiedle wyróżnione ZŁOTYM DOMEMW przypadku dwupoziomowych mieszkań typu Forma w zabudowie szeregowej dewelopera Linea, podstawowym argumentem świadczącym na korzyść inwestycji jest jej dobra lokalizacja – tuż przy lesie i jednocześnie – niedaleko wjazdu na zachodnią obwodnicę Poznania. Alternatywnie można wybrać trwające 15 minut dojazdy do centrum szynobusem. Na przyjazny charakter osiedla wpływa też gotowa infrastruktura, w tym nowe szkoły. Na miejscu działa szkoła podstawowa i przedszkole. Gimnazjum znajduje się w sąsiednim Skórzewie. Codzienne funkcjonowanie w Dąbrówce ułatwiają miejscowe centra handlowe. Drogi dojazdowe i wewnętrzne, chodniki oraz oświetlenie na osiedlu również są przygotowane. Szeregowce, choć do największych nie należą (mają od około 70 do 75 m2 powierzchni), to posiadają przemyślany układ pomieszczeń, który można dopasować do własnych potrzeb. Modyfikować można również standard wykończenia mieszkań np. decydując się na ogrzewanie podłogowe. W ofercie dewelopera Linea jest usługa wykończenia pod klucz, co w okolicy Poznania wciąż jest rzadkością. Ściany zewnętrzne szeregowców są budowane z pustaków ceramicznych. Między sąsiadami są pojedyncze ściany. Koszt zakupu szeregowca w standardzie deweloperskim na Osiedlu Leśna Polana – w zależności od powierzchni mieszkania oraz wielkości ogrodu – wynosi od 279 tys. zł do 339 tys. zł.


Osiedle Nowe Złotniki (wyróżnione ZŁOTYM DOMEM)

Osiedle wyróżnione ZŁOTYM DOMEMDwupoziomowe mieszkania w zabudowie szeregowej i bliźniaczej o powierzchni od 125 do 150 m2 z garażem i ogrodem mają funkcjonalne wnętrza i ponadstandardową liczbę pomieszczeń, w tym aż cztery sypialnie i dwie łazienki. Taka ilość wnętrz oraz ich spory metraż zdecydowanie wyróżniają domy dewelopera Duda Development. Dodatkowym udogodnieniem jest garaż, do którego można przejść bezpośrednio z korytarza. Mieszkania są oddawane w tak zwanym standardzie deweloperskim podwyższonym, co oznacza, że w cenie domu otrzymujemy bogaty pakiet wyposażenia dodatkowego, na przykład zewnętrzne rolety okienne, automatyczną bramę garażową, ogrzewanie podłogowe w łazience i kuchni, instalację pod kominek w salonie, parapety – zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne, system alarmowy czy gotowy taras. Szeregowce i bliźniaki wykonano w wysokim standardzie – podwójne ściany zewnętrzne z pustaków ceramicznych ocieplono nowym typem grafitowego styropianu o grubości 15 cm, a dach – warstwą wełny 10 + 20 cm. Dach wykończono dachówką ceramiczną. Na wysoki komfort mieszkania na Osiedlu Nowe Złotniki wpływa również atrakcyjna lokalizacja. Mieszkańcy osiedla mają dostęp do rozwiniętej infrastruktury, w tym nowych szkół oraz obiektów sportowych oraz tras szybkiego ruchu, jak również licznych walorów przyrodniczych w jednej z najbogatszych gmin w Polsce – Suchy Las. Osiedle pasuje do zadbanej okolicy – posiada dostęp do wszystkich mediów, oświetlenie, drogi wewnętrzne, ścieżki rowerowe i chodniki z kostki betonowej. Kilkaset metrów od osiedla znajduje się las, gdzie można wybrać się na spacer. Aktualnie na osiedlu trwa budowa drugiego etapu oraz małej strefy handlowej. Ceny domów na Osiedlu Nowe Złotniki wynoszą od 3,8 tys. zł/m2 powierzchni. Uwzględniając podwyższony standard mieszkań i ich dobrą lokalizację, są to ceny konkurencyjne.


Osiedle Rozalin w Lusówku (wyróżnione ZŁOTYM DOMEM)

Osiedle wyróżnione ZŁOTYM DOMEMOsiedle Rozalin w Lusówku to propozycja dla osób szukających wysokiego standardu w spokojnej, zielonej okolicy, gdzie naprawdę można odpocząć. Dużym plusem dwupoziomowych mieszkań w szeregowcach oraz domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej na Osiedlu Rozalin jest sąsiedztwo lasu i jeziora, które wraz z kompletną infrastrukturą – zarówno w obrębie osiedla, jak i poza nim – składają się na ofertę godną uwagi. Osiedle gwarantuje dostęp do gotowych dróg wewnętrznych, parkingów, podjazdów, ogrodzeń, oświetlenia i mediów, osiedlowego placu zabaw i górki saneczkowej, jak również do ścieżki pieszo-rowerowej, którą bezpiecznie można dotrzeć nad jezioro z piaszczystą plażą. Przyszli mieszkańcy docenią bezpośrednie sąsiedztwo szkół, przedszkoli i zaplecza handlowego. Czas dojazdu z Osiedla Rozalin do Poznania wynosi 20 minut i odbywa się dobrej jakości drogami. Na Osiedlu Rozalin wykorzystuje się tradycyjną technologię budowy. Ceramiczne ściany zewnętrzne ocieplono styropianem grubości 13 i 15 cm. Izolację dachu tworzy 25-centymetrowa warstwa wełny mineralnej. Między domami w szeregu są podwójne ściany. Mieszkania dwupoziomowe w szeregowcach z ogródkiem, tarasem bez okładzin i miejscami parkingowymi kosztują od 282 tys. zł. Natomiast ceny 100-metrowych domów w zabudowie szeregowej z poddaszem użytkowym, tarasem, ogrodem i garażem (z ocieploną bramą) zaczynają się od około 362 tys. zł. Za dodatkową opłatą można zamówić takie elementy wyposażenia jak: filtr wody, instalacja odkurzacza centralnego albo ogrzewanie podłogowe.


Osiedle Królewskie w Mosinie (wyróżnione ZŁOTYM DOMEM)

Osiedle wyróżnione ZŁOTYM DOMEMOsiedle Królewskie wyróżnia się relatywnie dużą powierzchnią oferowanych domów – 110 m2 plus poddasze do adaptacji, piwnica, garaż i oczywiście ogródek. Dodatkowo, w cenie domu w stanie deweloperskim klient otrzymuje instalację pod kominek, kocioł gazowy, drzwi antywłamaniowe, alarm i automatyczną bramę garażową. Kolejnym atutem jest gotowy taras. Bezpośredni dostęp do szkół, przedszkoli, obiektów sportowych, placów zabaw oraz zaplecza handlowo-usługowego sprawia, że to miejsce jest przyjazne do życia dla całej rodziny. Kompleks jest gotowy do zamieszkania, a do osiedla prowadzą utwardzone drogi, trasy rowerowe i chodniki. Niedaleko znajduje się Wielkopolski Park Narodowy, zaś czas dojazdu do centrum Poznania wynosi maksymalnie 30 minut. Ściany budynków z cegły silikatowej ocieplono 14-centymetrową warstwą styropianu, zaś dach 25-centymetrową warstwą wełny mineralnej. Podwyższony komfort akustyczny gwarantują podwójne ściany oddzielające szeregowce. Osiedle Królewskie wyróżnia duża powierzchnia domów i ciekawy pakiet dodatkowych udogodnień. Ponadto, do każdego segmentu przynależy garaż z piwnicą – rzecz rzadko spotykana, a istotnie podnosząca funkcjonalność domu.To wszystko jest dostępne w rozsądnej cenie. Domy szeregowe w Mosinie kosztują 290 tys. zł. Połączenie wysokiego standardu z dobrą ceną i przyjaznym otoczeniem sprawia, że Osiedle Królewskie zasługuje na uwagę przy wyborze nowego szeregowca blisko Poznania.


Osiedle Koninko koło Kórnika

Obejmujące niemal 50 bliźniaków i szeregowców oraz nowe mieszkania Osiedle Koninko (Novaform) w gminie Kórnik wyróżnia lokalizacja 15 minut drogi od centrum Poznania, duża powierzchnia domów, przemyślany projekt, ich stylowe wykończenie oraz kompletna osiedlowa infrastruktura, w tym gotowe drogi wewnętrzne, ronda, a nawet – osiedlowa oczyszczalnia ścieków. Na uwagę zasługuje zwłaszcza oryginalny, inspirowany architekturą holenderską, projekt domów. Trzykondygnacyjne segmenty z elegancką i trwałą elewacją z cegły ceramicznej zajmują od 97 do 109 m2 powierzchni, zapewniając swobodną przestrzeń do życia nawet dla dużej rodziny. Przykładowo, dom o nazwie Breda o powierzchni 99 m2 posiada aż cztery sypialnie, dwie łazienki i toaletę, liczne schowki na przechowywanie rzeczy oraz dużą część dzienną z aneksem kuchennym. Na komfort mieszkania pozytywnie wpływa wysoka jakość użytych materiałów. Chodzi między innymi o 5-komorowe okna, podwójne ściany między domami oraz dach kryty płaską dachówką ceramiczną. Domy nie posiadają garaży. Samochód można parkować na miejscu postojowym przy budynku. Koszt zakupu domów na Osiedlu Koninko firmy Novaform wynosi od 375 tys. zł, co – jak na relatywnie dużą powierzchnię i wysoki standard wykończenia domów – jest opcją wartą rozważenia.


Osiedle Lipowe w Kleszczewie

Eleganckie domy na Osiedlu Lipowym – każdy o powierzchni 97,5 m2 – wyróżniają pomieszczenia na parterze wysokie na niemal 3 m dające ciekawe możliwości aranżacji. Dodatkowych elementów można tu znaleźć więcej. Na komfort mieszkańców Osiedla Lipowego pozytywnie wpływa ogrzewanie podłogowe na parterze i w łazience na piętrze. Sprzątanie prawie 100-metrowego domu usprawni odkurzacz centralny – instalacja – podobnie jak ogrzewanie podłogowe – jest montowana w standardzie. Podobnie jak elektrycznie sterowane rolety okienne. Uwagę zawraca również dodatkowa garderoba na piętrze oraz pojemne pomieszczenie gospodarcze na parterze, gdzie zmieści się wózek dziecięcy. W sumie, w części prywatnej domu szeregowego znajdują się trzy sypialnie o powierzchni wynoszącej od 9 do 12 m2, łazienka i wspomniana garderoba. Parter tworzy część dzienna (30 m2) z aneksem oraz z wyjściem na taras i ogród, korytarz, toaleta oraz pomieszczenie gospodarcze z pralnią. Osiedle będzie się składać z sześciu etapów. Pierwszy etap jest gotowy. Ceny domów na Osiedlu Lipowym kształtują się na poziomie 315 tys. zł. Co ważne, osiedle zapewnia wszystkie konieczne udogodnienia, w tym dostęp do drogi ekspresowej i autostrady, którą szybko można dojechać do Poznania. A na miejscu można przyjemnie wypocząć w zabytkowym parku.


Osiedle Ułańskie w Zalasewie

Osiedle Ułańskie w Zalasewie koło Swarzędza to nowe domy dla rodzin, które przede wszystkim stawiają na wygodę. Nowoczesna szkoła, przedszkole, przystanki autobusowe i trasy rowerowe. To wszystko mieszkańcy mają dosłownie na wyciągnięcie ręki. Podobnie jak pełną infrastrukturę na osiedlu, a więc drogi, oświetlenie, komplet mediów i osiedlowe przedszkole. Z kolei bogate zaplecze handlowo-usługowe działa w sąsiednim Swarzędzu, kilka minut drogi od domu. Jednocześnie, do centrum Poznania można sprawnie dojechać zarówno własnym samochodem, jak i transportem publicznym. Jak się mieszka w takiej okolicy? Obecnie w ofercie dewelopera Kos-Dom są domy szeregowe z garażem o powierzchni od 112 do 114 m2. Parter nowego domu tworzy jasna część dzienna – salon łącznie z aneksem kuchennym to łącznie niemal 30 m2! Obok znajduje się toaleta i korytarz. Co ważne, schody nie zabierają miejsca w pokoju. Przedłużeniem salonu jest oczywiście ogród, gdzie można wypoczywać w ciszy, a to za sprawą dużej, wynoszącej aż 24 m odległości między szeregami. Między domami są też podwójne ściany. Piętro tworzą trzy pełnowymiarowe sypialnie, z których dwie zajmują ponad 11 m2 każda. Sypialnia rodziców zajmuje aż 16 m2. Na takim metrażu jest miejsce nie tylko na podwójne łóżko, szafę i wygodny fotel do czytania. Część sypialni można przeznaczyć na prywatną garderobę oraz miejsce do pracy. Do dyspozycji mieszkańców jest też łazienka z miejscem na pralkę, dodatkowa szafa na korytarzu oraz bardzo duże poddasze, gdzie można urządzić kolejny pokój, na przykład – klimatyczną pracownię. Ceny nowych domów na Osiedlu Ułańskim zaczynają się od 450 tys. zł.


Osiedle Puszcza Zielonka w Miękowie

Las zaraz po wyjściu z domu, duża przestrzeń i wygoda. A do tego – sprawny dojazd do Poznania samochodem lub szynobusem. To główne zalety szeregowców na Osiedlu Puszcza Zielonka w Miękowie w gminie Czerwonak. Domy położone bezpośrednio przy granicy Puszczy Zielonki mają aż 150 lub 173 m2 powierzchni na trzech poziomach. Dodatkowym, rzadko spotykanym na osiedlach deweloperskich atutem jest garaż i piwnica. Zieloną okolicę można podziwiać z własnego ogródka i balkonu. Co ciekawe, Osiedle Puszcza Zielonka posiada dostęp do wszystkich mediów, w tym do kanalizacji sanitarnej. W cenie domu otrzymujemy liczne udogodnienia: ogrzewanie podłogowe, automatyczne rolety okienne, automatycznie otwierana brama garażowa, instalacja pod kominek, gotowy podjazd, ogrodzenie, chodnik i trawnik. Od strony wizualnej, osiedle wpisuje się w leśny krajobraz. Segmenty budowane w technologii tradycyjnej posiadają spadziste dachy pokryte dachówką ceramiczną i elewację z elementami kamienia. Na komfort cieplny wpływa odpowiednie ocieplenie budynków styropianem o grubości 15 cm na poziomie mieszkalnym oraz 12 cm na poziomie zerowym. Ceny domów wynoszą 419 lub 449 tys. zł, co w zestawieniu z bogatym wyposażeniem i dużą powierzchnią stanowi wyjątkowo konkurencyjną ofertę. Oprócz domów, w ramach osiedla powstały także oryginalne mieszkania.


Domy przy Alei Flensa w Kórniku

Kameralna atmosfera, sąsiedztwo terenów spacerowych i wszystkich potrzebnych udogodnień oraz sprawny dojazd do Poznania. To powody, dla których lokalizacja osiedla przy Alei Flensa w Kórniku może zainteresować osoby szukające pod Poznaniem spokoju i wygody. Osiedle usytuowane na wzniesieniu, blisko słynnego Arboretum i nowej promenady nad Jeziorem Kórnickim składa się w sumie z 32 domów o powierzchni 70 m2 + garaż lub 86 m2 + garaż. Co ważne, skrajne domy posiadają 120-metrowe ogrody. Na parterze do dyspozycji mieszkańców jest duża, ponad 30-metrowa część dzienna z jadalnią i aneksem kuchennym oraz łazienka z miejscem na pralkę. Piętro kryje trzy pokoje, korytarz, drugą łazienkę i coś ekstra. Mowa o dwóch balkonach, gdzie można się relaksować w cieplejsze dni. Pokoje dzieci o powierzchni około 12 m2 każdy sprzyjają nauce i kreatywnej zabawie.Z kolei dodatkowe miejsce na przechowywanie rzeczy zapewnia strych. Domy realizowane przez Pionier Inwestycje są oddawane w podwyższonym standardzie – są budowane z cegły ceramicznej, dach jest pokryty dachówką ceramiczną, a trzy-szybowe okna wyposażono w rolety zewnętrzne. Ceny domów w stanie do wykończenia w środku wynoszą 299 tys. zł lub 339 tys. zł.


Osiedle Chilli City w Tulcach

15 minut od Ronda Rataje i tylko 5 minut od autostrady. Dzięki takiej lokalizacji, mieszkańcy Osiedla Chillicity nie muszą stać w korkach, co stanowi podstawowy atut lokalizacji. Aktualnie na Osiedlu Chilli City w Tulcach pod Poznaniem powstają mieszkania w zabudowie szeregowej o  powierzchni wynoszącej od 54 do 73 m2, z ogródkami i miejscami postojowymi. Nowe szeregowce w Tulcach mają być gotowe do końca 2017 roku. Osiedle już teraz prezentuje wysoki poziom, o czym przesądza nowoczesny projekt i gotowa infrastruktura, w tym drogi i chodniki oraz oświetlenie. Ciekawy design szeregowców i spokojne otoczenie wolne od źródeł hałasu tworzą przyjazne warunki do życia. Ponadto, zaraz przy osiedlu działa zarówno szkoła podstawowa, gimnazjum, jak i przedszkole. Kilka kroków od domu można zrobić zakupy w markecie, aptece oraz w kilku mniejszych sklepach. Niedaleko funkcjonuje przystanek autobusowy. Ceny nowych szeregowców na Osiedlu Chilli City wynoszą od 245 do 248 tys. zł za mieszkania 2-pokojowe, od 296 do 323 tys. zł za mieszkania 3-pokojowe oraz od 328 do 340 tys. zł za największe, 4-pokojowe mieszkania. My odwiedziliśmy z kamerą mieszkanie pokazowe na Osiedlu Chilli City:


Podsumowanie

Prezentowane w raporcie lokalizacje gwarantują dostęp do kompletnej infrastruktury na osiedlu, jak również w jego okolicy – co ważne – wolnej od źródeł uciążliwego hałasu. Mieszkańcy wybranych przez nas osiedli mogą liczyć na sprawny dojazd do Poznania, dostęp do placówek edukacyjnych, zaplecza handlowo-usługowego oraz mediów. Udogodnieniami podnoszącymi komfort życia są nowoczesne rozwiązania technologiczne, dodatkowe instalacje w mieszkaniu (np. kominkowa, światłowodowa) oraz możliwość zakupu mieszkania wykończonego pod klucz. Równie istotna jest dodatkowa przestrzeń w postaci poddasza użytkowego i garażu. Dodatkowym atutem części wyróżnionych szeregowców są podwójne ściany między sąsiadami zapewniające lepszą izolację akustyczną oraz cieplną. Z uwagi na zróżnicowaną powierzchnię oraz wyposażenie, rozpiętość cenowa prezentowanych szeregowców jest duża. Ceny wybranych przez nas mieszkań i domów w zabudowie szeregowej pod Poznaniem są zróżnicowane z uwagi na różną powierzchnię i wybór dodatkowych udogodnień. Zawarte w tekście opisy technologii budowy zawierają tylko wybrane informacje. Kompletna specyfikacja jest dostępna bezpośrednio u wybranego dewelopera.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 20.11.2017 r.

5 miejsc dla Ciebie!Szukasz domu lub mieszkania w okolicy Poznania i nie wiesz, na co się zdecydować? Możemy Ci pomóc! Wybierzemy 5 miejsc najlepiej spełniających oczekiwania Twoje i Twojej rodziny. Sprawdź jak to działa →