Gdzie warto mieszkać? Zalasewo koło Swarzędza – nowe mieszkania i szeregowce pod Poznaniem

Zalasewo (gmina Swarzędz) - nowe zagłębie mieszkanioweSzeregowce i mieszkania pod Poznaniem są albo tanie albo dobrze położone. Ta zasada sprawdza się w przypadku Zalasewa koło Swarzędza. Zalasewo wygrywa przede wszystkim dogodną lokalizacją i wysokiej jakości infrastrukturą. Dlatego nowych domów w zabudowie szeregowej oraz mieszkań systematycznie tu przybywa i wszystkie szybko znajdują nabywców.

Nowoczesna szkoła podstawowa i gimnazjum kilka minut drogi od domu, dobre drogi i ścieżki rowerowe, bliskie sąsiedztwo Swarzędza i Poznania – to główne atuty nowo powstających domów i mieszkań w Zalasewie, które mimo że do najtańszych nie należą, to szybko znajdują nabywców. Ich oferta stale rośnie – do wyboru są osiedla szeregowców, bliźniaków czy większe osiedla wielorodzinne.

Z uwagi na prężny rozwój budownictwa mieszkaniowego i szybkie połączenie z Poznaniem, Zalasewo można przyrównać do Dąbrówki w gminie Dopiewo.

Zarówno w Dabrówce, jak i w Zalasewie osiedla powstają na dawnych terenach rolnych i impulsem do rozwoju lokalnej infrastruktury są nowo powstające kompleksy mieszkaniowe. W obydwu lokalizacjach funkcjonują nowoczesne szkoły. Kolejnym wspólnym wyróżnikiem jest szybkie, wygodne połączenie komunikacyjne z Poznaniem. Ale można dopatrzyć się też różnic istotnych dla klienta kupującego nowe mieszkanie.

Różnice między Zalasewem a Dąbrówką:

  • W Zalasewie realizowane są zróżnicowane inwestycje. Natomiast w Dąbrówce inwestują tylko dwaj deweloperzy, co ogranicza wybór.
  • Osiedla w Dąbrówce powstają na terenie uboższej gminy – Dopiewo. Natomiast mieszkańcy Zalasewa w ciągu kilku minut mogą znaleźć się w Swarzędzu z bogatym zapleczem rekreacyjno-sportowym i handlowo-usługowym.
  • Dąbrówka z galeriami handlowymi umożliwia zrobienie szybkich zakupów na miejscu, podczas gdy mieszkańcy Zalasewa (gdzie na razie działają małe sklepy) muszą do marketów i większych galerii dojechać kilka minut samochodem albo autobusem (w pobliżu nowych osiedli działają przystanki). Zalasewo zapewnia szybki dojazd do sklepów i marketów w Swarzędzu i Poznaniu, np. do Galerii Malta oraz M1.
  • Warunki do aktywnej rekreacji są porównywalne, ponieważ w obydwu miejscowościach jest las. Oprócz tego, niedaleko Dąbrówki, nad Jeziorem Zborowskim można plażować. Z kolei ścieżki rowerowe w Zalasewie i Swarzędzu pozwalają na wygodną jazdę rowerem, bieganie albo nordic walking. Ścieżki wytyczono tu w taki sposób, aby mieszkańcy mogli dotrzeć aż do terenów rekreacyjnych wokół Jeziora Swarzędzkiego.
Osiedle Puszcza Zielonka - Miękowo (gm. Czerwonak)POLECAM! Osiedle Puszcza Zielonka w Miękowie pod Poznaniem to wygodne domy i mieszkania z widokiem na las, bezpośrednio przy Parku Krajobrazowym Puszcza Zielonka. Poznaj szczegóły.

Oferta nowych mieszkań w Zalasewie pod Poznaniem jest zróżnicowana. Praktycznie bez przerwy powstają kolejne inwestycje – domy i mieszkania w zabudowie szeregowej i bliźniaczej lub mieszkania w budynkach wielorodzinnych.


Wybrane nowe osiedla mieszkaniowe w Zalasewie:

Systematycznie rozbudowywanym osiedlem budynków wielorodzinnych jest Osiedle Zacisze w Zalasewie  firmy Budnex. W sumie w ramach inwestycji powstanie siedem budynków 4–kondygnacyjnych z ceną za metr kwadratowy powierzchni od 4,2 tys. zł. Istnieje tu możliwość zakupu m.in. mieszkania z narożnikowym balkonem i dokupienia garażu, komórki lokatorskiej.


Osiedle Ułańskie w Zalasewie to propozycja spółki Kos-Dom. W budynkach szeregowych powstały wygodne, przestronne domy szeregowe i mieszkania o metrażach od 70 do ponad 110 m2 w opcji z kameralnym ogródkiem i garażem. W ramach czwartego etapu inwestycji cena dwukondygnacyjnych domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej o powierzchni około 113 m2 zaczyna się od 450 tys. zł. Atutem osiedla jest znaczna odległość pomiędzy budynkami, zapewniająca wysokie poczucie prywatności – rzecz rzadko spotykaną na konkurencyjnych osiedlach w okolicy.


Osiedle Kwiatowe przy ulicy Planetarnej, Osiedle Aleja Bukowa, powstające przy ul. Kórnickiej, oraz Aleja Wiśniowa – przy ul. Rivoliego to nowe inwestycje firmy Planetbud w Zalasewie.

Szeregowce firmy Planetbud na Osiedlu Aleja Bukowa w Zalasewie są praktycznie gotowe z terminem oddania do użytkowania w styczniu 2018 roku. Inwestycja obejmuje 37 domów o powierzchni wynoszącej 75 lub 83 m2. W każdym szeregowcu dodatkowo można zaadaptować poddasze na cele mieszkalne. Domy nie posiadają garaży, ale do każdego przypisane są 2 miejsca postojowe i oczywiście – nieduże ogródki. Ceny nowych szeregowców w Zalasewie kształtują się na poziomie od 330 do 375 tys. zł. Domy w Zalasewie zdecydowanie do najtańszych nie należą. W konkurencyjnej cenie można kupić szeregowce na przykład na pobliskim Osiedlu Ułańskim, na Osiedlu Rozalin w Lusówku, w Dąbrówce na osiedlach dewelopera Linea albo – na Osiedlu Królewskim w Mosinie.

Aleja Wiśniowa
 Planetbud to z kolei z kolei wygodniejsze domy jednorodzinne dwulokalowe. W sumie powstaje ich tu 30. Dostępne są metraże wynoszące 79, 84 lub 104 m2. Osiedle będzie posiadać drogi wewnętrzne i oświetlenie, a jego dodatkowym plusem będą efektowne nasadzenia drzew wiśni japońskiej. Termin oddania domów do użytku to pierwsza połowa 2018 roku. Domy na tym osiedlu znalazły już swoich nabywców.

Osiedle Kwiatowe w Zalasewie
 to najnowsza inwestycja Planetbudu powstająca przy ulicy Planetarnej. W ramach pierwszego, aktualnie realizowanego etapu powstanie 28 domów w zabudowie szeregowej o powierzchni wynoszącej 82, 96 i 115 m2. Ceny szeregowców wynoszą od 370 do 430 tys. zł.  Wcześniej deweloper Planet-bud zrealizował m.in. Osiedle Wiosenne w Zalasewie oraz Osiedle Liliowe w Swarzędzu.


Zalasewo Park to trzy niskie – liczące 3 kondygnacje – budynki wielorodzinne z – co zaskakuje – podziemną halą garażową oraz windami. Termin realizacji inwestycji to drugi kwartał 2018 roku. Plus dla dewelopera za zaplanowanie – oprócz podziemnej hali garażowej – placu z 80 miejscami postojowymi dla gości. W ramach osiedla powstanie także mały park. Jakie metraże oferuje deweloper – firma KM Building – na osiedlu przy ul. Kónickiej 194? Do wyboru jest 108 mieszkań o powierzchni od 45 do 75 m2, w tym mieszkania z ogródkami. Ciekawie wygląda możliwość zakupu mieszkania 4- lub 5-pokojowego z antresolą na najwyższej kondygnacji, z dodatkowym doświetleniem przez okna dachowe. Zalasewo Park – ceny mieszkań do najniższych w okolicy nie należą. W przeliczeniu na lokale ceny zaczynają się od 265 tys. zł zaś kończą na 475 tys. zł. Tańsze i jednocześnie – komfortowo wykończone mieszkania – m.in. z ogrzewaniem podłogowym w pakiecie – można kupić np. w Rokietnicy.


Osiedle Władysława Zamoyskiego to duże, gotowe osiedle budynków wielorodzinnych zrealizowane przez Agrobex. Głównym atutem inwestycji jest szybki dojazd do Poznania, nawet w 15 minut, oraz sąsiedztwo szkół, przedszkoli, klubu malucha, lasu, przystanku autobusowego i ścieżki rowerowej oraz plac zabaw na osiedlu. Minusem – brak większego marketu w bezpośredniej okolicy. Cena nowych mieszkań zaczyna się tu od 4300 zł/ m2.


Okolice Swarzędza przeżywają obecnie rozkwit budownictwa mieszkaniowego. Nowe inwestycje deweloperskie powstają nie tylko w Zalasewie, ale również w Gruszczynie, Nowej Wsi, Gortatowie i Rabowicach.


ZOBACZ NOWY FILM: 2-poziomowy Apartament w oryginalnym budynku!


Sprawdź też: RAPORT: Ile kosztuje nowy segment z ogrodem w okolicy Swarzędza


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 6.12.2017 r.

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną dom w zabudowie szeregowej kilka kroków od Puszczy Zielonki. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-puszcza-zielonka-yt-play-300x169