Gdzie warto mieszkać? Zalasewo koło Swarzędza – nowe zagłębie mieszkaniowe pod Poznaniem

Zalasewo (gmina Swarzędz) - nowe zagłębie mieszkanioweSzeregowce i mieszkania pod Poznaniem są albo tanie albo dobrze położone. Ta zasada sprawdza się w przypadku Zalasewa koło Swarzędza. Zalasewo wygrywa przede wszystkim dogodną lokalizacją i wysokiej jakości infrastrukturą.

Nowoczesna szkoła podstawowa i gimnazjum kilka minut drogi od domu, dobre drogi i ścieżki rowerowe, bliskie sąsiedztwo Swarzędza i Poznania – to główne atuty nowo powstających domów i mieszkań w Zalasewie, które mimo że do najtańszych nie należą, to szybko znajdują nabywców. Ich oferta stale rośnie – do wyboru są osiedla szeregowców, bliźniaków czy większe osiedla wielorodzinne.

Z uwagi na prężny rozwój budownictwa mieszkaniowego i szybkie połączenie z Poznaniem, Zalasewo można przyrównać do Dąbrówki w gminie Dopiewo.

Zarówno w Dabrówce, jak i w Zalasewie osiedla powstają na dawnych terenach rolnych i impulsem do rozwoju lokalnej infrastruktury są nowo powstające kompleksy mieszkaniowe. W obydwu lokalizacjach funkcjonują nowoczesne szkoły. Kolejnym wspólnym wyróżnikiem jest szybkie, wygodne połączenie komunikacyjne z Poznaniem. Ale można dopatrzyć się też różnic istotnych dla klienta kupującego nowe mieszkanie.

Różnice między Zalasewem a Dąbrówką:

 • W Zalasewie realizowane są zróżnicowane inwestycje. Natomiast w Dąbrówce inwestują tylko dwaj deweloperzy, co ogranicza wybór.
 • Osiedla w Dąbrówce powstają na terenie uboższej gminy – Dopiewo. Natomiast mieszkańcy Zalasewa w ciągu kilku minut mogą znaleźć się w Swarzędzu z bogatym zapleczem rekreacyjno-sportowym i handlowo-usługowym.
 • Dąbrówka z galeriami handlowymi umożliwia zrobienie szybkich zakupów na miejscu, podczas gdy mieszkańcy Zalasewa (gdzie na razie działają małe sklepy) muszą do marketów i większych galerii dojechać kilka minut samochodem albo autobusem (w pobliżu nowych osiedli działają przystanki). Zalasewo zapewnia szybki dojazd do sklepów i marketów w Swarzędzu i Poznaniu, np. do Galerii Malta oraz M1.
 • Warunki do aktywnej rekreacji są porównywalne, ponieważ w obydwu miejscowościach jest las. Oprócz tego, niedaleko Dąbrówki, nad Jeziorem Zborowskim można plażować. Z kolei ścieżki rowerowe w Zalasewie i Swarzędzu pozwalają na wygodną jazdę rowerem, bieganie albo nordic walking. Ścieżki wytyczono tu w taki sposób, aby mieszkańcy mogli dotrzeć aż do terenów rekreacyjnych wokół Jeziora Swarzędzkiego.
Osiedle Puszcza Zielonka - Miękowo (gm. Czerwonak)POLECAM! Osiedle Puszcza Zielonka w Miękowie pod Poznaniem to wygodne domy i mieszkania z widokiem na las, bezpośrednio przy Parku Krajobrazowym Puszcza Zielonka. Poznaj szczegóły.

Oferta nowych mieszkań w Zalasewie pod Poznaniem jest zróżnicowana. Praktycznie bez przerwy powstają kolejne inwestycje – domy i mieszkania w zabudowie szeregowej i bliźniaczej lub mieszkania w budynkach wielorodzinnych.

Gotowe inwestycje mieszkaniowe w Zalasewie:

 • Zalasewo (gmina Swarzędz) – Osiedle Władysława Zamoyskiego – Swarzędz Południe – AgrobexOsiedle Władysława Zamoyskiego to duże osiedle budynków wielorodzinnych zrealizowane przez dewelopera Agrobex. Głównym atutem inwestycji jest szybki dojazd do Poznania, nawet w 15 minut, oraz sąsiedztwo szkół, przedszkoli, klubu malucha, lasu, przystanku autobusowego i ścieżki rowerowej oraz plac zabaw na osiedlu. Minusem – brak większego marketu w bezpośredniej okolicy. W sprzedaży dostępne są jeszcze mieszkania 1- oraz 2-pokojowe. Cena nowych mieszkań oscyluje w granicach od 4300 zł do 4800 zł/ m2.
 • Zalasewo (gmina Swarzędz) - Osiedle Zacisze - BudnexKolejnym systematycznie rozbudowywanym osiedlem budynków wielorodzinnych jest Osiedle Zacisze w Zalasewie  firmy Budnex. W sumie w ramach inwestycji powstanie siedem budynków 4–kondygnacyjnych z ceną za metr kwadratowy powierzchni rzędu około 4100 zł. Istnieje tu możliwość zakupu m.in. mieszkania z narożnikowym balkonem i dokupienia garażu, komórki lokatorskiej.
 • Zalasewo - szeregowce przy ulicy Zamoyskiego - AgrobexKolejną propozycją Agrobexu w Zalasewie są domy dwukondygnacyjne w szeregowcach z ogródkami i garażami przy ulicy Mokrej. Za segment 4- lub 5-pokojowy o powierzchni od 144 do 148 m2 trzeba zapłacić od 459,5 tys. zł do ponad 510 tys. zł. Powierzchnia przynależnych ogródków wynosi 170 albo niespełna 250 m2.
 • Zalasewo - Osiedle Wiosenne - Planet-budPlanetbud Development zbudował 2-poziomowe mieszkania 75, 80 i 90 m2 w kameralnych budynkach 4-rodzinnych w ramach drugiego etapu Osiedla Wiosennego. Cena mieszkań zlokalizowanych nieopodal nowej szkoły podstawowej wynosiła od 325 tys. zł do 399 tys. zł. Wszystkie zostały już sprzedane.
 • Zalasewo (gmina Swarzędz) – Osiedle Ułańskie – Kos-DomZamknięte Osiedle Ułańskie to propozycja spółki Kos-Dom. W budynkach szeregowych powstały domy i mieszkania o metrażu od 70 do ponad 110 m2 w opcji z ogródkiem i garażem. W ramach czwartego etapu inwestycji cena dwukondygnacyjnych domów w zabudowie szeregowej o powierzchni około 113 m2 zaczyna się od 445 tys. zł, a cena mieszkań – od 315 tys. zł.
 • Domy od dewelopera - Hevelius Plus - Zalasewo. Domy w zabudowie bliźniaczej na kameralnym Osiedlu Hevelius w Zalasewie mają powierzchnię od 122 do 150 m2. Warto podkreślić, że  do dwukondygnacyjnych domów przynależy tu naprawdę spory ogród – 420 m2 oraz garaż – rzecz nieczęsto spotykana na nowych osiedlach w okolicy Swarzędza. Wszystkie bliźniaki już znalazły nabywców. W tej samej miejscowości firma CMD Królak realizuje podobne Osiedle Galileus, gdzie jest dostępny ostatni dom z garażem o powierzchni 120 m2 w cenie 499 tys. zł.


Nowe inwestycje deweloperskie w Zalasewie:

 • Osiedle Aleja Bukowa, powstające przy ul. Kórnickiej, oraz Aleja Wiśniowa – przy ul. Rivoliego to nowe inwestycje firmy Planetbud w Zalasewie. Aleja Bukowa w Zalasewie docelowo obejmie 37 domów o powierzchni wynoszącej 75 lub 83 m2. W każdym szeregowcu dodatkowo można zaadaptować poddasze na cele mieszkalne. Domy nie posiadają garaży, ale do każdego przypisane są 2 miejsca postojowe i oczywiście – nieduże ogródki. Osiedle ma być gotowe na początku 2018 roku. Ceny nowych szeregowców w Zalasewie kształtują się na poziomie od 330 do 375 tys. zł. Domy w Zalasewie zdecydowanie do najtańszych nie należą. W konkurencyjnej cenie można kupić szeregowce na przykład na Osiedlu Rozalin w Lusówku, w Dąbrówce na osiedlach dewelopera Linea albo – na Osiedlu Królewskim w Mosinie. Aleja Wiśniowa to z kolei z kolei domy jednorodzinne dwulokalowe. W sumie powstanie ich tu 30. Dostępne są metraże wynoszące 79, 84 lub 104 m2. Osiedle będzie posiadać drogi wewnętrzne i oświetlenie, a jego dodatkowym plusem będą efektowne nasadzenia drzew wiśni japońskiej. Termin oddania domów do użytku to również pierwszy kwartał 2018 roku. Wcześniej deweloper Planet-bud zrealizował w Zalasewie Osiedle Wiosenne.

 • Radosna 3 Agrobexu to z kolei propozycja gotowych mieszkań w niskich budynkach wielorodzinnych przy ul. Radosnej w Zalasewie. Nowe mieszkania o powierzchni od 37 do 66 m2 są dostępne w cenie od 4,25 tys. zł/ m2. Docelowo, inwestycja obejmie 175 mieszkań. Wcześniej ten sam deweloper zrealizował w okolicy liczne inwestycje, w tym Osiedle Swarzędz – Południe i Osiedle Władysława Zamoyskiego.

 • Zalasewo Park to trzy niskie – liczące 3 kondygnacje – budynki wielorodzinne z – co zaskakuje – podziemną halą garażową oraz windami. Plus dla dewelopera za zaplanowanie – oprócz podziemnej hali garażowej – placu z 80 miejscami postojowymi dla gości. W ramach osiedla powstanie także mały park z ławeczkami. Jakie metraże oferuje deweloper – firma KM Building – na osiedlu przy ul. Kónickiej 194? Do wyboru jest 108 mieszkań o powierzchni od 45 do 75 m2, w tym mieszkania z ogródkami. Ciekawie wygląda zwłaszcza możliwość zakupu mieszkania 4- lub 5-pokojowego z antresolą na najwyższej kondygnacji, z dodatkowym doświetleniem przez okna dachowe. Zalasewo Park – ceny mieszkań do najniższych w okolicy nie należą i wynoszą od 3,9 do 4,8 tys. zł/m2. Tańsze i jednocześnie – komfortowo wykończone mieszkania – m.in. z ogrzewaniem podłogowym w pakiecie – można kupić np. w Rokietnicy. Pierwsze mieszkania na Osiedlu Zalasewo Park mają być gotowe pod koniec 2017 roku.

Okolice Swarzędza przeżywają obecnie rozkwit budownictwa mieszkaniowego. Nowe inwestycje deweloperskie powstają nie tylko w Zalasewie, ale również w Gruszczynie, Nowej Wsi, Gortatowie i Rabowicach.


Sprawdź: RAPORT: Ile kosztuje nowy segment z ogrodem w okolicy Swarzędza


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 18.11.2016 r.

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną dom w zabudowie szeregowej kilka kroków od Puszczy Zielonki. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-puszcza-zielonka-yt-play-300x169