Osiedle Łowisko Kamionki – mieszkanie nad stawem

Osiedle Łowisko - Kamionki (gm. Kórnik). Mieszkania od dewelopera QuertosMieszkania w Kamionkach powstają nad zarybionym stawem. Osiedle Łowisko to jednak nie jedyna możliwość zakupu nowego mieszkania pod Poznaniem blisko stawu lub jeziora. Sprawdź, gdzie blisko Poznania możesz kupić nowy dom nad jeziorem.

Wyobraź sobie zieloną okolicę, niewielki staw, domki jednorodzinne, a w ich sąsiedztwie – kiepski wizualnie budynek wielorodzinny. Właśnie tak, w dużym uproszczeniu, wygląda Osiedle Łowisko w Kamionkach w gminie Kórnik. Na razie osiedle tworzy jeden budynek wielorodzinny z 33 mieszkaniami o powierzchni wynoszącej od 30 do 80 m2. Inwestycja powstaje nad niewielkim stawem pozbawionym infrastruktury rekreacyjnej – brakuje tu choćby ścieżek spacerowych czy bezpiecznego pomostu. Droga dojazdowa do osiedla tylko częściowo jest utwardzona. Obecnie na budowie trwają ostatnie prace wykończeniowe. Na razie nie ma dostępu do części mediów. Jak twierdzi inwestor, budowa przepompowni ścieków trwa, a osiedle zostanie podłączone do sieci kanalizacyjnej w ciągu najbliższych tygodni.

Termin oddania nieruchomości do użytkowania to koniec 2016 roku. W planach dewelopera Quertos jest budowa kolejnego, takiego samego budynku w tej lokalizacji. Jak zapewnia deweloper, mieszkańcy będą mieć dostęp do placu zabaw, parkingu naziemnego oraz nowego pomostu nad stawem.

POLECAM! 5-pokojowe mieszkanie na Osiedlu Nowy Bnin / Kórnik. Zobacz ofertę sprzedaży!

Elementy wyróżniające Osiedle Łowisko Kamionki:

  • Antresole w mieszkaniach na drugim piętrze.
  • Tradycyjna technologia budowy – pustaki ceramiczne.
  • Wjazd na autostradę w odległości kilku minut jazdy samochodem.

Osiedle Łowisko prezentuje się mizernie w porównaniu do innych podpoznańskich osiedli mieszkaniowych. W przeciwieństwie np. do Osiedla Grafitowego w Skórzewie zapewniającego dostęp do osiedlowego parku, przedszkola, licznych udogodnień (w tym wózkarni i rowerowni oraz gotowych dróg, chodników i ścieżek rowerowych), Osiedle Łowisko pozostawia mieszkańców bez tego typu wygód, co wyraźnie obniża standard życia.

5 miejsc dla Ciebie!Szukasz domu lub mieszkania w okolicy Poznania i nie wiesz, na co się zdecydować? Możemy Ci pomóc! Wybierzemy 5 miejsc najlepiej spełniających oczekiwania Twoje i Twojej rodziny. Sprawdź jak to działa →

Ceny mieszkań w Kamionkach na Osiedlu Łowisko wynoszą od 3,4 do 4,4 tys. zł/m2, co w przeliczeniu na konkretne lokale daje kwoty od około 140 tys. zł za kawalerki do ponad 280 tys. zł za mieszkania z antresolą. W mojej ocenie, nie są to ceny adekwatne do poziomu dostępnej na miejscu infrastruktury.

Jak się mieszka w Kamionkach, przeczytasz już w krótce w osobnym artykule pt. „Borówiec i Kamionki – wszystko o nowych osiedlach pod Poznaniem”.

Gdzie jeszcze kupisz dom, mieszkanie lub działkę blisko stawu lub jeziora?

  • Osiedle Błękitny Staw w Biedrusku to jedno z najładniejszych miejsc do zamieszkania pod Poznaniem. Można tu kupić dom jednorodzinny lub działkę budowlaną. Malownicze położenie między zarybionym stawem a lasem, spokój i cisza oraz bogata infrastruktura na osiedlu i w jego okolicy sprawiają, że mieszka się tu wyjątkowo wygodnie. Czytaj więcej!
  • Osiedle Rozalin w Lusówku to propozycja dla osób szukających wysokiego standardu w spokojnej, zielonej okolicy. Podstawowym wyróżnikiem dwupoziomowych mieszkań w szeregowcach oraz domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej na Osiedlu Rozalin jest sąsiedztwo lasu i Jeziora Lusowskiego. Czytaj więcej!
  • Baranowo Pogodna to jedyna możliwość zakupu bliźniaka w Baranowie – tuż obok piaszczystej plaży nad Jeziorem Kierskim i jednocześnie – tylko kilka minut jazdy samochodem od Poznania. Czytaj więcej!
  • Osada Pąchy – duże działki w osadzie Pąchy to propozycja dla osób szukających ziemi na sprzedaż blisko lasu i jeziora. Ładna działka w sąsiedztwie Pszczewskiego Parku Krajobrazowego pozwala cieszyć się czystym powietrzem i ciszą. Czytaj więcej!

Warto wiedzieć:


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 22.06.2016

Osiedle Królewskie w Mosinie to funkcjonalna przestrzeń domu z ogrodem i przyjazne otoczenie. Sprawdź dlaczego rekomendujemy tę ofertę.