Osiedle Zielone Zakrzewo – bliźniaki pod Poznaniem klasy „ekonomicznej”

Osiedle Zielone ZakrzewoOsiedle Zielone Zakrzewo to ciekawa oferta sprzedaży domów pod Poznaniem, na co wpływ ma nieczęsto spotykany – bliźniaczy typ zabudowy, bliskie sąsiedztwo lasu oraz lokalizacja jedynie 5 km na zachód od Poznania.

Na Osiedlu Zielonym w Zakrzewie do wyboru są bliźniaki o powierzchni 75 lub 89 m2. Moim zdaniem, minusem tego pierwszego może okazać się zbyt mała powierzchnia pokoi znajdujących się na piętrze. Większy dom o powierzchni 89 m2 zapewnia oddzielną kuchnię oraz nieco wygodniejsze sypialnie.

Trzeba również dodać, że standardowo pomiędzy bliźniakami deweloperzy stawiają podwójne ściany, rozdzielone warstwą styropianu. Natomiast tutaj mamy do czynienia ze ścianami pojedynczymi budowanymi z silikatu o grubości 24 cm, co jest standardem raczej w budownictwie wielorodzinnym. Spodziewany efekt? Brak optymalnego dla domu w zabudowie bliźniaczej komfortu akustycznego.

Osiedle Zielone Zakrzewo w liczbach:

 • Ilość domów na osiedlu – 12 domów (24 mieszkania)
 • Powierzchnia domów – 75 lub 89 m2
 • Liczba pokoi – parter: salon z aneksem kuchennym lub oddzielną kuchnią, toaleta, korytarz, piętro: 3 sypialnie, korytarz i łazienka
 • Powierzchnia działek – od 81 do 284 m2
 • Garaż – brak
 • Planowany termin zakończenia inwestycji – czerwiec 2016 (etap pierwszy)
 • Odległość od centrum Poznania – 16 km
 • Cena – 295 tys. zł za lokal 75 m2 lub 345 tys. zł za lokal 89 m2

Osiedle Zielone Zakrzewo – małe pokoje to niższy komfort

Znany z budowy Osiedla Łowisko Kamionki, deweloper Quertos, postawił w Zakrzewie na relatywnie nieduże domy, które mają odpowiednio – 75 albo 89 m2 powierzchni. Dla porównania, na innych nowych osiedlach pod Poznaniem bliźniaki mają od około 100 m2 (np. Osiedle Rozalin w Lusówku lub przy ulicy Pogodnej w Baranowie) do nawet 150 m2 powierzchni (Osiedle Laurowe w Gruszczynie). Duży dom można znaleźć także na Osiedlu Puszcza Zielonka. Zdecydowanie większa powierzchnię mają domy w zabudowie poczwórnej na Osiedlu Lubczykowa Góra.

Efekt jest taki, że w mniejszym, 75-metrowym bliźniaku mimo standardowej liczby zaplanowanych pomieszczeń (3 sypialnie na piętrze, salon z aneksem i toaleta na parterze), rozmiary poszczególnych pokoi na piętrze są – w mojej opinii – za małe, aby zapewnić wystarczający poziom komfortu. Sypialnie zajmują powierzchnię od 8 do 10 m2. Wystarczającą powierzchnię jak na lokal tej wielkości ma natomiast salon z aneksem kuchennym – 29 m2.

W drugim, większym domu o powierzchni 89 m2 zyskujemy oddzielną kuchnię. Natomiast rozmiary sypialni wynoszą nieco więcej, bo od 9 do niespełna 11 m2. Znacznie lepiej jest natomiast rozplanowany pierwszy poziom. Kuchnia (7,6 m2) stanowi osobne pomieszczenie i została komfortowa oddzielona od dużego salonu (28 m2). Warto taki sposób rozplanowania przestrzeni porównać z tym na konkurencyjnym Osiedlu Leśna Polana w Dąbrówce.

Dodatkowe miejsce na składowanie rzeczy

Plusem projektu jest strych, gdzie można składować rzeczy. Miejsce na dość dużą szafę wnękową jest w holu na parterze. Przestrzeń pod schodami (około 2,5 m2) można wykorzystać w podobny sposób, instalując drugą szafę wnękową lub regał. Co więcej, w większym, 89-metrowym domu istnieje możliwość postawienia dużej szafy na korytarzu na piętrze i jest to według mnie wygodne rozwiązanie.

ZŁOTY DOMSprawdź gdzie pod Poznaniem mieszka się najlepiej? Poznaj miejscowości i osiedla wyróżnione ZŁOTYM DOMEM.

Życie codzienne w Zakrzewie

Dzięki dogodnej lokalizacji pomiędzy węzłami Ławica i Dąbrówka przy Zachodniej Obwodnicy Poznania, Zakrzewo zapewnia szybki i wygodny dojazd do Poznania oraz innych miejscowości Aglomeracji Poznańskiej. Na miejscu działają małe sklepy spożywcze, a po większe zakupy trzeba dojechać do jednej z pobliskich miejscowości – do Skórzewa (Galeria Mallwowa), do Swadzimia (Auchan, Leroy Merlin, Decathlon) albo Dąbrówki (Galeria Dąbrówka, Galeria Stokrotka). Na dojazdy muszą się również przygotować uczniowie – w miejscowości nie ma szkół, jest tylko przedszkole. Na szczęście odległości są niewielkie. Najbliższa szkoła podstawowa znajduje się w oddalonej o kilka kilometrów Dąbrówce, a gimnazjum – w Skórzewie. Atutem Osiedla Zielonego w Zakrzewie jest znajdujący się w niedalekim sąsiedztwie las, którego obecność sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Więcej o tym, jak się mieszka w Zakrzewie można przeczytać w artykule pt. Gdzie warto mieszkać? Zakrzewo – spokojna okolica.

Osiedle Zielone w Zakrzewie – najważniejsze plusy i minusy

 • + lokalizacja blisko tras szybkiego ruchu zapewniających sprawny dojazd do Poznania
 • + cisza i spokój w miejscowości, las w sąsiedztwie
 • + kameralny charakter osiedla
 • + dodatkowa toaleta na parterze
 • + miejsce na dużą szafę wnękową w korytarzu na piętrze (projekt 89 m2)
 • + drewniane okna w standardzie
 •  relatywnie niewielkie rozmiary poszczególnych pokoi na piętrze
 •  brak garażu
 •  ściana jednowarstwowa między mieszkaniami

Odwiedzam z kamerą nowe domy i mieszkania

O takim domu marzy wielu z nas. Zobacz go ze mną!  Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-rozalin-dom-b-3-yt-play-300x169

Bliźniaki pod Poznaniem – gdzie szukać wygodnego domu?

Domy w zabudowie bliźniaczej są dość rzadko spotykane na osiedlach deweloperskich pod Poznaniem, a szkoda – zapewniają więcej prywatności niż popularne szeregowce i jednocześnie są bardziej dostępne cenowo niż domy wolnostojące. Tego typu ofertę można obecnie znaleźć na przykład w Baranowie przy ulicy Pogodnej. Oferowany dom w zabudowie bliźniaczej jest bardziej przestronny niż te na Osiedlu Zielonym w Zakrzewie. Ponadto, lokalizacja na terenie gminy Tarnowo Podgórne zapewnia dostęp do wysokiej jakości infrastruktury każdego rodzaju. Wreszcie, usytuowanie zaledwie 300 m od Jeziora Kierskiego i jednocześnie – w miejscowości przylegającej do granicy Poznania – stanowi idealną kombinację bliskości miasta i unikalnych terenów zielonych. Na terenie tej samej gminy rozbudowuje się Osiedle Rozalin w Lusówku, gdzie – co ciekawe – można kupić dom parterowy w zabudowie bliźniaczej. Z kolei w okolicy Swarzędza, a dokładnie w Gruszczynie, powstało Osiedle Laurowe oferujące duże, komfortowe domy piętrowe w zabudowie bliźniaczej o powierzchni od 150 do 213 m2.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 15.06.2016 r.

5 miejsc dla Ciebie!Szukasz domu lub mieszkania w okolicy Poznania i nie wiesz, na co się zdecydować? Możemy Ci pomóc! Wybierzemy 5 miejsc najlepiej spełniających oczekiwania Twoje i Twojej rodziny. Sprawdź jak to działa →