Oglądamy dom 162 m2 „czworak” – Osiedle Lubczykowa Góra

Nowy dom w stylu śródziemnomorskim, z garażem na dwa samochody? Na Osiedlu Lubczykowa Góra jest to możliwe. Odwiedzamy z kamerą duży, ponad 160-metrowy dom z ogrodem w malowniczej, północnej części Poznania. Zobacz film!

Oryginalny projekt domu od razu zwrócił moją uwagę. Inspirowany stylem willi śródziemnomorskich sprawdza się w przypadku wygodnej, przestronnej zabudowy. Tak właśnie jest na Osiedlu Lubczykowa Góra, gdzie duże domy jednorodzinne są budowane w systemie poczwórnych segmentów i posiadają relatywnie dużą powierzchnię – mają 162 m2, w tym dwustanowiskowy garaż.

Warto zaznaczyć, że oglądany dom to całkowicie niezależny, piętrowy dom jednorodzinny posiadający oddzielne wejście, przynależny ogród i – co niezmiernie rzadko spotykane na osiedlach deweloperskich – garaż na dwa samochody. Oprócz tego, między domami są podwójne ściany zapewniające dobrą izolację akustyczną i cieplną. Na komfort mieszkania wpływa także ogródek, do którego można wyjść bezpośrednio z salonu. Powierzchnia działki wynosi 250 m2.

Co ciekawe – powierzchnię domu – zarówno na parterze, jak i na piętrze – można dopasować do własnych potrzeb, co uważam za kolejny atut.

Na parterze mieści się duża, 50-metrowa część dzienna z kuchnią i jadalnią oraz łazienka z pralnią, gdzie jest zrzut brudnej bielizny – ciekawy detal, którego próżno szukać u innych deweloperów.

Podoba mi się, że na parterze klient może pozostawić otwartą przestrzeń albo wydzielić dodatkowy pokój, na przykład gabinet. Bez względu na to, jaki kształt finalnie będzie miał parter, można tu zamontować kominek z płaszczem wodnym. Instalacja jest już przygotowana i nie trzeba za nią dodatkowo płacić. W cenie domu jest również ogrzewanie podłogowe, instalacja do odkurzacza centralnego, alarm, rolety zewnętrzne oraz ogrodzenie i podjazd. Trzeba przyznać, że liczne dodatkowe elementy wyraźnie podnoszą standard budynku.

Ponadstandardowa jest też przestrzeń w sypialniach na piętrze. Sypialnie w domu na Osiedlu Lubczykowa Góra są naprawdę przestronne w porównaniu do ofert innych deweloperów. Sypialnie mają 18, 19 i aż 25 m2 powierzchni. Pokoje są nie tylko większe, ale też znacznie wyższe niż gdzie indziej – mają od 2,2 do 4,2 m wysokości. W sypialniach zadbano o dodatkowe doświetlenie wnętrz przez okna dachowe, co daje ciekawy efekt. W jednej z sypialni jest tak wysoko, że można tu zbudować antresolę, gdzie zmieści się np. domowa biblioteka albo osobne miejsce do pracy. Antresola to oryginalne rozwiązanie jak na gotowy dom od dewelopera. Zmian na piętrze można wprowadzić więcej. Na przykład, dzieląc jedną z sypialni, otrzymujemy jeszcze jeden pokój. Na piętrze jest też druga łazienka.

Co wyróżnia oglądany dom na Osiedlu Lubczykowa Góra – najważniejsze elementy:

  • Duża powierzchnia domu, w którym swobodnie może zamieszkać pięcioosobowa (lub liczniejsza) rodzina.
  • Bardzo przestronne sypialnie, w tym jedna z możliwością budowy antresoli.
  • Dwustanowiskowy garaż.
  • Dwie łazienki w domu.
  • Wysoki standard wykończenia – w cenie ogrzewanie podłogowe, instalacja do odkurzacza centralnego i kominka z płaszczem wodnym, alarm, rolety zewnętrzne oraz ogrodzenie i podjazd.

Więcej informacji o Osiedlu Lubczykowa Góra można znaleźć w artykule pt. „Osiedle Lubczykowa Góra – szczyt marzeń?”.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 15.06.2016 r.

5 miejsc dla Ciebie!Szukasz domu lub mieszkania w okolicy Poznania i nie wiesz, na co się zdecydować? Możemy Ci pomóc! Wybierzemy 5 miejsc najlepiej spełniających oczekiwania Twoje i Twojej rodziny. Sprawdź jak to działa →