Oglądamy szeregowiec 85 m2 – Osiedle Bliskie w Plewiskach

Oceniamy mieszkanie w zabudowie szeregowej na Osiedlu Bliskim w Plewiskach pod Poznaniem. Czym różni się od innych w okolicy? Zobacz film!

Nowych szeregowców w Plewiskach pod Poznaniem powstaje naprawdę sporo. Na co warto więc zwrócić uwagę, wybierając własne mieszkanie? Na to pytanie odpowiadamy w video recenzji, skupiając się na trzech aspektach:

  • Lokalizacja inwestycji i infrastruktura na osiedlu
  • Układ i wielkość pomieszczeń w szeregowcu
  • Standard wykonania i wyposażenia mieszkania

Na tle innych inwestycji w Plewiskach Osiedle Bliskie firmy Jandach wyróżnia się położeniem w spokojnej i cichej części miejscowości, z dala od ruchliwych i zatłoczonych ulic oraz pełną infrastrukturą. Na teren osiedla wjechaliśmy przez bramę otwieraną na pilota. Całe osiedle jest ogrodzone. Na terenie inwestycji są gotowe drogi wewnętrzne, których nie spotkamy na wielu innych nowych osiedlach w Plewiskach. Zadbano także o oświetlenie i wszystkie media, w tym dostęp do kanalizacji i sieci światłowodowej. Każdy szeregowiec ma przydzielone miejsce postojowe przed budynkiem i – oczywiście – własny ogródek.

Na Osiedlu Bliskim są dostępne szeregowce o powierzchni 75 lub 85 m2. My mieliśmy możliwość obejrzenia skrajnego szeregowca o większej powierzchni. Po wejściu do domu i przejściu z korytarza do salonu zwróciliśmy uwagę na dużą i ustawną, niemal 30-metrową przestrzeń dzienną, obok której znajduje się dobrze doświetlona kuchnia o powierzchni prawie 9 m2. W kuchni tej wielkości można wygodnie przygotowywać posiłki. Spodobało nam się również, że na parterze jest oddzielna toaleta, która – w przypadku większej rodziny – stanowi wygodny dodatek. Naszym zdaniem, taki układ pomieszczeń na parterze jest optymalny dla szeregowej zabudowy.

Dom bliźniak na sprzedaż - Walerianowo (gm. Komorniki) i Wysogotowo (gm. Tarnowo Podgórne)POLECAM! Nowy bliźniak w Walerianowie koło Komornik.  Zobacz ofertę sprzedaży!

Bezpośrednio z salonu mogliśmy wyjść na ogródek, w tym przypadku – całkiem spory, bo zajmujący 200 m2. Taką powierzchnię można ciekawie zaaranżować, tworząc ładny przydomowy ogródek.

Na piętrze szeregowca znajduje się łazienka i trzy pokoje – z czego dwa o powierzchni około 12 i jeden o powierzchni prawie 8 m2. Taki układ sprawia, że w szeregowcu może wygodnie zamieszkać 4-osobowa rodzina. Miejsca na składowanie rzeczy nie powinno zabraknąć, bo dodatkową przestrzeń zapewnia strych.

Warto podkreślić, że na Osiedlu Bliskiem w standardzie otrzymujemy zewnętrzne rolety okienne, instalację pod kominek, domofonową i światłowodową oraz – drewniane schody prowadzące na drugi poziom. Są o elementy podwyższające komfort mieszkania.

Z uwagi na funkcjonalne mieszkania, dobre wykonanie i relatywnie bogatą infrastrukturę, Osiedle Bliskie to moim zdaniem najciekawsza inwestycja obecnie realizowana na terenie Plewisk. Aktualnie przy ulicy Grunwaldzkiej powstaje kolejny, trzeci etap osiedla. Natomiast jeszcze w tym roku firma Jandach planuje uruchomienie kolejnych dwóch etapów.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 3.06.2016

5 miejsc dla Ciebie!Szukasz domu lub mieszkania w okolicy Poznania i nie wiesz, na co się zdecydować? Możemy Ci pomóc! Wybierzemy 5 miejsc najlepiej spełniających oczekiwania Twoje i Twojej rodziny. Sprawdź jak to działa →