Ville Bonaparte w Rokietnicy – nowe mieszkania w zabudowie willowej

Osiedle Ville Bonaparte – Rokietnica. Mieszkania w willach przy ulicy Trakt NapoleońskiRokietnica znacznie zyskała na atrakcyjności po otwarciu ostatniego odcinka obwodnicy S-11, o czym świadczą kolejne inwestycje mieszkaniowe powstające w tej miejscowości. Jedną z najnowszych jest osiedle Ville Bonaparte, gdzie można kupić między innymi mieszkania z antresolami.

Lokalizacja Villi Bonaparte to z jednej strony wynosząca jedynie 1,5 km odległość od najbliższego zjazdu na obwodnicę, a z drugiej – bliskie sąsiedztwo szkół, sklepów, ośrodka zdrowia oraz stacji kolejowej, skąd w 15 minut można dojechać do ścisłego centrum Poznania. Dojazd do Poznania samochodem to obecnie kwestia około 20 minut. Co ważne, obwodnica zapewnia również sprawny dojazd do innych podpoznańskich miejscowości, na przykład do Suchego Lasu, Tarnowa Podgórnego czy Komornik, co dla osób pracujących w tych lokalizacjach jest sporym plusem.

Jak będzie wyglądało Osiedle Ville Bonaparte?

W Rokietnicy przy ul. Trakt Napoleoński powstaje 14 willi z mieszkaniami o powierzchni wynoszącej od 41 do 53 m2, w tym – mieszkania z antresolami o powierzchni 11 m2 oraz mieszkania parterowe z ogródkami.

Na osiedlu Ville Bonaparte ciekawą opcją są posiadające duże przeszklenia mieszkania z antresolami. Alternatywą są mieszkania na parterze z ogródkami.

Jak zapewnia inwestor – polsko-austriacka firma GN Group – w ramach osiedla powstanie również plac zabaw oraz potrzebna infrastruktura w postaci oświetlenia oraz dróg wewnętrznych. Oszczędne w formie, nowoczesne budynki liczą jedynie 3 kondygnacje, co nadaje inwestycji kameralny charakter.

Pod tym względem, Osiedle Ville Bonaparte można porównać do Osiedla Przy Trakcie, które – w mojej ocenie – zapewnia więcej ponadstandardowych udogodnień, takich jak np.: ogrzewanie podłogowe, rolety okienne czy wewnętrzne parapety z konglomeratu w standardzie. Co więcej, w przypadku mieszkań na najwyższych piętrach na Osiedlu Przy Trakcie można zaadaptować nieużytkowe poddasze na cele mieszkalne, zyskując dużą, dodatkową przestrzeń (poddasze nie jest wliczone w powierzchnię mieszkania). Jak kształtują się ceny tych i innych nowych mieszkań w Rokietnicy można przeczytać w artykule poświęconym tej miejscowości.


ZOBACZ Dom parterowy pod klucz przy lesie – Osiedle Rozalin w Lusówku:


Innym przykładem niskiej willowej zabudowy blisko Poznania jest Osiedle Grafitowe  w Skórzewie (gmina Dopiewo). Tutejsza oferta nowych mieszkań również jest skierowana głównie do młodych rodzin z dziećmi. O ile jednak Skórzewo posiada rozwiniętą infrastrukturę każdego rodzaju, o tyle Rokietnica wciąż się rozwija. Więcej o tym, jak się mieszka w Rokietnicy można przeczytać w artykule pt.: „Gdzie warto mieszkać? Gmina Rokietnica

Ville Bonaparte Rokietnica – podstawowe informacje:

  • Ville Bonaparte – ceny mieszkań kształtują się na poziomie od niespełna 4 tys. zł/m2 do 4,5 tys. zł/m2 w przypadku mieszkań z antresolami.
  • Powierzchnia mieszkań wynosi od 41 do 53 m2 (plus antresole w części mieszkań).
  • Dodatkowo: ogródki dostępne przy mieszkaniach parterowych, balkony – na piętrze.

Jakie inne nowe osiedla powstają obecnie w Rokietnicy i najbliższej okolicy?

  • Osiedle Przy Trakcie (Ariel) – nowe mieszkania o powierzchni od 37 do 54 m2 powstają w komfortowych willach miejskich o ciekawej architekturze. Ich wyróżnikiem jest nie tylko oryginalny projekt architektoniczny, ale także wysoki standard wykonania i wykończenia budynków, w tym ogrzewanie podłogowe w standardzie (cena mieszkań wynosi od 4,1 tys. zł/m2).
  • Osiedle Probudzianka w Krzyszkowie (Probud) – kompleks 50 domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej o powierzchni 128 m2 realizowany w bezpośredniej okolicy Rokietnicy – w Krzyszkowie, blisko lasu oraz około 1,5 km od jeziora. Co ważne, domy budowane w technologii tradycyjnej posiadają garaże i ogródki. Bliźniaka w Krzyszkowie wykończonego z zewnątrz i w stanie do wykończenia wewnątrz można obecnie kupić w cenie 315 tys. zł, co należy uznać za konkurencyjną ofertę. Istnieje także możliwość zakupu domu w standardzie deweloperskim lub wykończonego pod klucz.
  • Osiedle Komfortia w Rokietnicy (Twoje M) obejmuje w sumie 48 mieszkań w 4 niskich budynkach wielorodzinnych. Każdy ma trzy kondygnacje. Podziemnej hali garażowej brak. Podobnie jak komórek lokatorskich.
  • Osiedle Zielone w Rokietnicy (IKA House) – otoczony przez tereny uprawne kompleks 35 szeregowców z wiatami garażowymi. Domy o prostej architekturze posiadają przynależne ogródki. Szeregowce o powierzchni 77 m2 są dostępne w cenie od 307 do 360 tys. zł, które nie odzwierciedlają niskiego poziomu infrastruktury dostępnej na miejscu.
  • Osiedle Zacisze w Mrowinie (Plastbud Developer) – 44 mieszkania jednopoziomowe o powierzchni wynoszącej 74 albo 79 m2. Ceny mieszkań oscylują w granicach od 270 tys. zł do około 290 tys. zł, co w przeliczeniu na metr kwadratowy mieszkania daje kwotę ponad 3,6 tys. zł.
  • Osiedle Zmysłowo (deweloper Kares) – domy szeregowe i jednorodzinne zlokalizowane między Rokietnicą a Mrowinem (w sumie ma ich być aż 250) mają zostać uzupełnione o centrum handlowe i rozległe tereny rekreacyjne. Obecnie za ponad 100-metrowego bliźniaka na Osiedlu Zmysłowo trzeba zapłacić prawie 400 tys. zł. Natomiast ceny mieszkań w zabudowie szeregowej o powierzchni od 86 do 105 m2 wynoszą od 330 do 390 tys. zł.

ZOBACZ Prestiżowe domy w miejscu, gdzie las spotyka się z miastem:


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 18.10.2018

5 miejsc dla Ciebie!Szukasz domu lub mieszkania w okolicy Poznania i nie wiesz, na co się zdecydować? Możemy Ci pomóc! Wybierzemy 5 miejsc najlepiej spełniających oczekiwania Twoje i Twojej rodziny. Sprawdź jak to działa →