Leśna Polana i Leśna Osada, Dąbrówka – miasteczko „szyte na miarę”

Dąbrówka, Osiedle Leśna Polana i Leśna Osada - deweloper LineaLeśna Polana i Leśna Osada to coś więcej niż tylko nowe osiedla pod Poznaniem. To nowoczesne miasteczko tworzone od podstaw na miarę dzisiejszych czasów. Deweloper Linea kreuje w Dąbrówce przestrzeń przyjazną dla ludzi. Domy i mieszkania sąsiadują tu z lasem, a każdy może posiadać własny ogródek. Jednocześnie, zaraz po wyjściu z domu mieszkańcy mają dostęp do szkoły, przedszkola, galerii handlowej i placów zabaw. Na każdym kroku widać zieleń. To się podoba – zwłaszcza młodym rodzinom z dziećmi.

Lokalizacja Leśnej Polany i Osady Leśnej tuż przy zachodniej obwodnicy miasta zapewnia szybki dojazd do Poznania i okolicznych miejscowości. Dojazd samochodem do centrum zajmuje 20 minut. Mieszkańcy mogą też korzystać z szynobusów, które w godzinach szczytu co pół godziny odjeżdżają w kierunku Poznania. Podróż do stacji Poznań Główny trwa niespełna 12 minut.

ZŁOTY DOM ZŁOTY DOM dla Osiedla Leśna Polana i Leśna Osada w Dąbrówce przyznajemy za:

  • Szeroki wybór domów i mieszkań, w tym kilka typów zabudowy – od domów w systemie atrialnym, przez mieszkania i domy w zabudowie szeregowej, aż po mieszkania w zabudowie willowej.
  • Lokalizację blisko tras szybkiego ruchu i alternatywne połączenie kolejowe z Poznaniem.
  • Rozwiązania przyjazne dzieciom – bezpośrednio obok zabudowań działa nowoczesna szkoła podstawowa oraz przedszkole. Dzieci mogą korzystać z przyjaznych osiedlowych placów zabaw.
  • Dobre warunki do aktywnego wypoczynku – bezpośrednie sąsiedztwo lasu oraz pobliskie jeziora umożliwiają codzienny wypoczynek w otoczeniu przyrody.
  • Rozwinięte zaplecze handlowo-usługowe na miejscu, w tym galerie handlowe, restauracje i markety.
  • Możliwość zakupu mieszkania wykończonego pod klucz.

Obok korzystnej lokalizacji, plusem mieszkania na Osiedlu Leśna Polana i Leśna Osada jest dostęp do rozwiniętej infrastruktury. Na miejscu działa nowa szkoła podstawowa i publiczne przedszkole. Gimnazja funkcjonują niedaleko, w sąsiednim Skórzewie i Dopiewie. Szkoły posiadają potrzebne zaplecze sportowe.

Codzienne życie mieszkańców ułatwia centrum handlowe Aurora i inne sklepy oraz punkty usługowe, ładne place zabaw (jeden z nich znalazł się w Rankingu najlepszych placów zabaw w okolicy Poznania) oraz rozległe tereny spacerowe w Lesie Zakrzewskim. Drogi dojazdowe, wewnętrzne, chodniki i oświetlenie na osiedlach są gotowe. Niska, kameralna zabudowa pasuje do otoczenia lasu, a w niektórych miejscach wręcz wtapia się w zieleń. Domy i mieszkania w Dąbrówce mają spójny, nowoczesny projekt i mają dostęp do wszystkich mediów.

W efekcie, osiedla realizowane przez firmę Linea zyskują przyjazny charakter dla rodzin z dziećmi i dla wszystkich osób, którym zależy na połączeniu wygody z dostępem do przyrody i bliskości miasta.

Jakie domy i mieszkania można obecnie kupić na Osiedlu Leśna Polana i Leśna Osada w Dąbrówce?

Forma – dwupoziomowe mieszkania z ogrodami w zabudowie szeregowej występują w kilku konfiguracjach. Można wybrać na przykład mieszkanie z otwartą częścią dzienną lub z dodatkowym pokojem na parterze. Aneks kuchenny można częściowo lub całkowicie oddzielić od salonu. Na piętrze znajdują się dwie ustawne sypialnie. Jest też opcja sypialni z dodatkową, oddzielną garderobą – rzecz wygodna, a nieczęsto spotykana w tego typu zabudowie. Oprócz tego, układ mieszkania można modyfikować, zmieniając kierunek biegu schodów lub położenie ścianek działowych. Powierzchnia mieszkań wynosi od około 70 do 74 m2. Duże okna zapewniają dobre doświetlenie wnętrz, a znaczne oddalenie budynków – kameralną atmosferę. Do każdego mieszkania przynależy ogródek o powierzchni od 55 aż do 130 m2. Ceny mieszkań typu Forma – w zależności od wielkości ogródka i samego mieszkania oraz jego lokalizacji – wynoszą od 292 do 353 tys. zł.

Zobacz mieszkanie typu Forma z dużą, otwartą częścią dzienną:

Zobacz urządzone mieszkanie w szeregowcu typu FORMA:


Villa – jednopoziomowe mieszkania w kameralnym budynku wielorodzinnym mają zróżnicowaną powierzchnię wynoszącą od 35 do 60 m2. Wyróżnikiem tych mieszkań są ogrody przynależne do mieszkań parterowych lub duże tarasy w przypadku mieszkań na wyższych kondygnacjach. W pokojach są przygotowane praktyczne wnęki pod zabudowę i duże okna zapewniające dobre doświetlenie wnętrz. Mieszkania w budynku wielorodzinnym typu Villa można kupić w cenie od 168 do ponad 280 tys. zł. Ten sam typ zabudowy deweloper Linea realizuje w Murowanej Goślinie.


Largo – dwupoziomowe mieszkania czteropokojowe z indywidualnym wejściem i ogrodem mają ponad 74 m2 powierzchni i są dostępne w cenie od około 346 tys. zł. Ten typ mieszkań pozwala na wyraźny podział części dziennej zlokalizowanej na parterze od części prywatnej, na którą w tym przypadku składają się 3 sypialnie i łazienka na piętrze. Okna w mieszkaniu mają ekspozycję na dwie przeciwległe strony świata, co zapewnia dobre doświetlenie wnętrz naturalnym światłem.


Piano – domy w zabudowie szeregowej o powierzchni wynoszącej od 82 do 86 m2 można kupić w cenie od 389 do 413 tys. zł. Domy posiadają optymalny dla tego typu zabudowy układ – na parterze mieści się pokój dzienny z aneksem, pomieszczenie gospodarcze oraz toaleta, a na piętrze – trzy sypialnie i łazienka. Do 4-pokojowego domu przypisany jest ogród (70 – 120 m2) i dwa miejsca postojowe.


Etiuda – jednorodzinne domy parterowe w zabudowie atrialnej o dużej powierzchni wynoszącej od 98 do 133 m2. Domy parterowe to oryginalna i wygodna forma zabudowy zapewniającą dużo prywatności i dostęp do ogrodu nie tylko z pokoju dziennego, ale również z sypialni. Co ciekawe, w jednym z wariantów są dostępne dwie łazienki, trzy sypialnie, pokój dzienny z aneksem kuchennym oraz garaż. Moim zdaniem, taki układ zapewnia wysoki komfort dla rodziny z dziećmi. Ceny domów typu Etiuda zaczynają się od około 450 tys. zł.


Deweloper Linea oferuje usługę wykończenia mieszkania pod klucz w cenie 350 lub 550 zł/m2, co w mojej opinii jest wygodnym rozwiązaniem pozwalającym zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy.

Dąbrówka to nie tylko wygodne miejsce do życia. Dodatkową rozrywkę dla całej rodziny stanowią cykliczne imprezy integracyjne i sportowe organizowane przez lokalne władze oraz przez dewelopera Linea. Latem atrakcją okolicy są plaże w Zborowie i Lusowie, do których z Dąbrówki dojedziemy w 10 minut. W Zborowie, gdzie funkcjonuje nowa przystań, można szlifować swoje umiejętności żeglarskie.

Warto wiedzieć:

  • Deweloper Linea planuje budowę drugiego centrum handlowego, które posłuży mieszkańcom Osiedla Leśna Osada.
  • Domy szeregowe realizowane w Dąbrówce przez firmę Linea znalazły się w Rankingu najlepszych osiedli szeregowców w okolicy Poznania.
  • Z uwagi na trwającą rozbudowę nowych osiedli w Dąbrówce, gmina Dopiewo planuje budowę nowej drogi do Poznania wzdłuż torów kolejowych. Projekt budowy pierwszego odcinka drogi – od ulicy Malinowej do ulicy Leśnej w Dąbrówce / Palędziu jest gotowy. Inwestycja będzie realizowana niebawem.

bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 12.08.2017 r.