RANKING: Bliźniak z dużym ogrodem – 5 osiedli blisko Poznania

RANKING - Dom bliźniak z dużym ogrodem

Chcesz kupić gotowy dom pod Poznaniem i zastanawiasz się, który deweloper zapewni Ci duży ogród i jednocześnie chcesz wiedzieć, że płacisz za dobrą jakość? Zobacz, gdzie aktualnie możesz kupić dom „bliźniak” z ogrodem od dewelopera w korzystnej relacji ceny do jakości. Poznaj nasze propozycje. Sprawdź, na którym osiedlu znajdziesz ogród i metraż odpowiedni dla Twojej rodziny!

Miejsce 5 – Osiedle Zielone Zakrzewo – ogród od 100 do 160 m2

Bliźniaki na Osiedlu Zielonym w Zakrzewie koło Dąbrówki to połączenie konkurencyjnej ceny, lokalizacji blisko Zachodniej Obwodnicy Poznania i sąsiedztwa lasu. Powierzchnia przynależnych ogrodów na Osiedlu Zielone Zakrzewo waha się od niespełna 100 do 160 m2. Bliźniaki o powierzchni 75 lub 89 m2 kosztują tu odpowiednio – 295 lub 345 tys. zł. Osobiście polecam większy dom, w którym lepiej rozplanowano parter oraz który posiada większe sypialnie. Bliźniaki nie mają przynależnych garaży. Takim istotnym minusem jest pojedyncza ściana między budynkami. Rodzice muszą wiedzieć, że na miejscu, w Zakrzewie nie działa szkoła – dzieci muszą dojeżdżać kilka kilometrów do podstawówki w sąsiedniej Dąbrówce. Przedszkole jest natomiast dostępne we wsi. Obecnie dostępne są jedynie domy z trzeciego etapu Osiedla Zielone Zakrzewo.


Miejsce 4 – Osiedle Pasieki w Komornikach – ogród o powierzchni 170 m2

Nowoczesne bliźniaki na Osiedlu Pasieki (Hydro-Marko) – mimo swojej lokalizacji w popularnych Komornikach – zapewniają mieszkańcom wysoki poziom prywatności. To zasługa lokalizacji z dala od innych zabudowań. Ogrody mieszkańców osłania też szeroki pas zieleni. Zwróćcie uwagę, że przydomowe ogrody są tu rzeczywiście spore – zajmują 170 m2 każdy. Na takiej powierzchni można już przyjemnie wypoczywać. Dużą powierzchnię wynoszącą 89 lub 125 m2 zajmują też same bliźniaki, z których połowa posiada jednostanowiskowy garaż. Gotowe domy z trzema sypialniami kosztują w tej chwili 390 lub 450 tys. zł. Wszystkie posiadają dostęp do drogi dojazdowej, chodników i kompletu mediów. Osoby często podróżujące docenią możliwość szybkiego dotarcia do autostrady A-2, a miłośnicy aktywnej rekreacji – sąsiedztwo parku narodowego.


Miejsce 3 – Osiedle Probudzianka w Krzyszkowie – ogród o powierzchni ok. 350 m2

W przypadku bliźniaków na Osiedlu Probudzianka  ogród zajmuje około 350 m2, czyli bardzo dużo jak na ten typ zabudowy. Duży ogród, spokojna okolica w bliskim sąsiedztwie jeziora, konkurencyjna cena i kilka minut do Zachodniej Obwodnicy Poznania – to najważniejsze powody, dla których nowe bliźniaki w Krzyszkowie koło Rokietnicy wybierają przede wszystkim młode rodziny z dziećmi, których mieszka tu już ponad 50. Obecnie dom z garażem do wykończenia w środku o powierzchni 128 m2 można kupić w cenie 315 tys. zł. Do tej kwoty należy jednak doliczyć koszty wykończenia domu w środku.


Miejsce 2 – Osiedle Nowe Złotniki w Złotnikach – ogród około 350 m2

Duże bliźniaki z garażami o powierzchni 150 m2 o podwyższonym standardzie (m. in. wysokie na 2,9 m pomieszczenia, ogrzewanie podłogowe, rolety okienne i gotowy taras) zlokalizowane są w zadbanej okolicy, w gminie Suchy Las. Nowe bliźniaki zapewniają wysoki standard życia nawet dużej rodzinie. Posiadają aż cztery sypialnie i dwie łazienki. W bezpośrednim sąsiedztwie osiedla znajdują się wyłącznie nowe domy jednorodzinne, a w odległości krótkiego spaceru – las. Do Zachodniej Obwodnicy Poznania dojedziemy stąd w kilka minut. Do bliźniaków należą ogródki o powierzchni wynoszącej około 350 m2. Cena gotowego domu o podwyższonym standardzie i powierzchni 150 m2 na Osiedlu Nowe Złotniki wynosi od 570 do 590 tys.zł. Natomiast domy z aktualnie powstającego, drugiego etapu osiedla można kupić w cenie od 489 do 569 tys zł.


Miejsce 1 – Osiedle Rozalin w Lusówku – ogród o powierzchni około 450 m2

Osiedle Rozalin to jedyne miejsce blisko Poznania, gdzie można kupić gotowy, parterowy dom „bliźniak” z garażem i dużym ogrodem. Do solidnie wykonanego domu o powierzchni 107 m2 przynależy tu okazały ogród o powierzchni aż 450 m2. Warto podkreślić, że choć Osiedle Rozalin systematycznie się rozbudowuje, to domy zapewniają mieszkańcom dużą prywatność. Co równie ważne, tak na Osiedlu Rozalin, jak i poza nim mieszkańcy mają zapewniony dostęp do gotowej, kompletnej infrastruktury, takiej jak drogi i chodniki, szkoły i przedszkola, zaplecze rekreacyjno-sportowe i handlowe. Cena domu wynosi 419 tys. zł, co w zestawieniu z wygodnym – parterowym typem zabudowy, wysokim standardem wykonania i dobrą lokalizacją na terenie jednej z najbogatszych gmin w Polsce – gminie Tarnowo Podgórne – jedynie 20 minut drogi od Poznania – stanowi propozycję  wartą rozważenia.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 4.04.2017 r.

5 miejsc dla Ciebie!Szukasz domu lub mieszkania w okolicy Poznania i nie wiesz, na co się zdecydować? Możemy Ci pomóc! Wybierzemy 5 miejsc najlepiej spełniających oczekiwania Twoje i Twojej rodziny. Sprawdź jak to działa →