RAPORT: Ile kosztuje nowy segment z ogrodem w okolicy Swarzędza?

RAPORT: Szeregowce i bliźniaki w okolicy Swarzedza

Ile kosztuje nowy szeregowiec albo bliźniak z ogrodem w Swarzędzu i okolicy? Które osiedle zapewnia najwięcej prywatności? Gdzie kupisz dom z garażem? Który deweloper oferuje segmenty w dobrej cenie? Zobacz zestawienie i poznaj aktualnie realizowane osiedla w okolicy Swarzędza:


Osiedle Świerkowe Tarasy w Rabowicach

Powierzchnia segmentu: od 67 do 85m2
Cena: od 274 do 329 tys. zł
Planowany termin zakończenia inwestycji: 2016 oraz 2017 rok

Chronos Development w ramach Osiedla Świerkowe Tarasy oferuje segmenty o powierzchni 67, 75 lub 85 m2. W każdym szeregu znajdują się tylko cztery domy, a powierzchnia przydomowego ogródka jest zróżnicowana i wynosi 40, 80 lub 120 m2. Wyróżnikiem domów przy ul. Olszynowej w Rabowicach jest możliwość wydzielenia dodatkowego pokoju na parterze, który może pełnić funkcję gabinetu albo garderoby, a także możliwość adaptacji poddasza (od 5,5 do 11m2 powierzchni użytkowej). Na piętrze – w zależności od wybranego domu – znajdują się 2 lub 3 sypialnie i łazienka. Ponadto, domy wyposażono w pięciokomorowe okna. W porównaniu do innych inwestycji w okolicy Swarzędza, ceny segmentów w Rabowicach są utrzymane na średnim poziomie. Przykładowo, za dom dla 3-osobowej rodziny o powierzchni 67 m2 trzeba zapłacić od 274 do 288 tys. zł. Natomiast większy segment o powierzchni 75 m2 to wydatek co najmniej 309 tys. zł, zaś największy o powierzchni 85 m2 kosztuje 329 tys. zł. Warto zauważyć, że do dyspozycji mieszkańców Świerkowych Tarasów jest osiedlowy plac zabaw.


Osiedle Zielone Rabowice w Rabowicach

Powierzchnia segmentu: 75 m2
Cena: od 279 do 316 tys. zł
Planowany termin zakończenia I etapu: lipiec 2017 roku

Osiedle Zielone Rabowice firmy Greenbud Development to 30 segmentów w zabudowie bliźniaczej o powierzchni 75 m2 plus poddasze o powierzchni 40 m2 do adaptacji. Pierwsze domy powstające przy ulicy Bliskiej w Rabowicach mają być gotowe latem 2017 roku. Ich cena zależy od wielkości przynależnego ogródka i wynosi od 279 tys. zł do 316 tys. zł, nie licząc kosztów adaptacji poddasza. Zielone Rabowice zapewniają mieszkańcom relatywnie dużą prywatność za sprawą bliźniaczego typu zabudowy oraz dość dużych działek, których powierzchnia waha się od niemal 200 do 456 m2. Co ciekawe, deweloper Greenbud daje klientom możliwość wyboru domu z oddzielną kuchnią albo z aneksem kuchennym. Przykładowo, w pierwszej opcji na parterze mieści się salon o powierzchni około 24 m2, prawie 6-metrowa kuchnia i toaleta, a na piętrze – łazienka i trzy nieduże sypialnie. Standard wyposażenia budynków jest typowy – segmenty posiadają m.in. gotowe tarasy z kostki brukowej.


Osiedle Rabowice w Rabowicach

Powierzchnia segmentu: 87 m2
Cena: od 319 do 329 tys. zł
Planowany termin zakończenia: koniec 2016 roku

Osiedle Rabowice realizowane przy ul. Kawalerów Maltańskich obejmuje 20 domów w zabudowie bliźniaczej o powierzchni 87 m2. 4-pokojowy segment na parterze posiada: 27-metrowy pokój dzienny oraz półotwartą kuchnię, toaletę i kotłownię. Na piętrze zaplanowano 3 pokoje (12, 9 i 9,5 m2) oraz łazienkę. Poddasze bliźniaków jest nieużytkowe. Wielkość działek waha się obecnie od 200 do około 300 m2. Warto zwrócić uwagę na standard wykończenia budynków, w tym pięciokomorowe okna na profilach VEKA w obustronnej okleinie w kolorze grafitowym. Domy na Osiedlu Rabowice są niemal gotowe – obecnie prowadzone są prace wykończeniowe. Ceny segmentów wynoszą od 319 do 329 tys. zł.


Osiedle Aleja Bukowa w Zalasewie

Powierzchnia segmentu: 75 lub 83 m2
Cena: od 330 do 375 tys. zł
Planowany termin zakończenia inwestycji: początek 2018 roku

Znany z budowy dużego Osiedla Wiosennego deweloper rusza z kolejną nową inwestycją. Obecnie przy ulicy Kórnickiej w Zalasewie Planetbud Development realizuje osiedle Aleja Bukowa. Docelowo powstanie tu 37 domów w zabudowie szeregowej o powierzchni wynoszącej 75 lub 83 m2. Na parterze mniejszego domu o powierzchni 75 m2 znajduje się prawie 30-metrowa część dzienna z aneksem kuchennym oraz toaleta, a na piętrze – dwie sypialnie o powierzchni około 10 m2 plus garderoba i łazienka. W każdym szeregowcu za dodatkową opłatą można zaadaptować poddasze na cele mieszkalne. Dom posiada dwuszybowe okna, nieduży taras z kostki brukowej oraz przynależne 2 miejsca postojowe. Osiedle ma być gotowe do użytku na początku 2018 roku. Ceny nowych szeregowców w Zalasewie kształtują się na poziomie od 330 do 375 tys. zł plus opcjonalne koszty adaptacji poddasza.


Osiedle Liliowe w Swarzędzu

Powierzchnia segmentu: od 78 do 107 m2
Cena: od 353 do 398 tys. zł
Planowany termin zakończenia inwestycji: marzec 2017 roku

W samym Swarzędzu, a dokładnie – przy ulicy Cieszkowskiego – Planetbud wznosi Osiedle Liliowe obejmujące 26 dwupoziomowych mieszkań w zabudowie szeregowej bez garaży, ale za to z dwoma miejscami postojowymi przypisanymi do każdego mieszkania. Szeregowce utrzymane w prostym, nowoczesnym stylu zajmują 78, 91 lub nawet 107 m2 powierzchni. W średniej wielkości segmencie o powierzchni 91 m2 na parterze znajduje się duża część dzienna z aneksem i pomieszczenie gospodarcze, a na piętrze – dwie sypialnie, garderoba i łazienka. Na wyposażeniu domu znajdują się dwuszybowe okna oraz niewielki taras z kostki brukowej. Powierzchnia działek waha się między 127 a ponad 400 m2. Ceny szeregowców na Osiedlu Liliowym – z uwagi na ich położenie w samym Swarzędzu – wynoszą od 353 do 398 tys. zł, czyli więcej niż na podobnych osiedlach zlokalizowanych w przyległych miejscowościach. Zakończenie inwestycji zaplanowano na marzec 2017 roku.


Osiedle Ułańskie w Zalasewie

Powierzchnia segmentu: od 112 do 113 m2
Cena: od 450 do 520 tys. zł
Planowany termin zakończenia inwestycji: czerwiec 2017 oraz październik 2016 roku

W ramach rozbudowywanego przez spółkę Kos-Dom Osiedla Ułańskiego są dostępne domy szeregowe z garażami lub miejscami postojowymi o relatywnie dużej powierzchni wynoszącej 112 lub 113 m2 plus poddasze nieużytkowe, gdzie można składować rzeczy niepotrzebne na co dzień. Projekt domów jest dopasowany do potrzeb liczniejszych rodzin z dziećmi. Na parterze domów z garażem znajduje się salon z aneksem o powierzchni 28 m2 i toaleta, a na piętrze – łazienka, garderoba oraz trzy przestronne sypialnie o powierzchni aż 16 oraz dwie – 11 m2. W skład segmentu bez garażu wchodzi duża kuchnia (11m2), łazienka oraz salon o powierzchni 27 m2 oraz piętro z trzema sypialniami, gabinetem i łazienką. Do każdego segmentu należy ogródek zajmujący od 76 do 382 m2 powierzchni. Osiedle posiada niezbędne zaplecze techniczne, w tym drogi wewnętrzne. Duża powierzchnia domów sprawia, że ich ceny są wyższe niż standardowo i wynoszą od 450 do 520 tys. zł.


Osiedle Leśna w Gruszczynie

Powierzchnia segmentu: od 110 do 150 m2
Cena: od 484 do 622 tys. zł
Planowany termin zakończenia inwestycji: jesień 2017 roku

Największe domy jednorodzinne w zabudowie szeregowej – o powierzchni od 110 aż do 150 m2 – oferuje deweloper MARTIN Domy pod Klucz. W ramach Osiedla Leśna w Gruszczynie powstaje 12 szeregowców z dużymi tarasami i ogrodami – powierzchnia działek wynosi od 116 do 360 m2. Co ciekawe, największe domy posiadają piwnicę z garażem na dwa samochody, a mniejsze – przynależne 2 miejsca postojowe. Plusem domów są ich funkcjonalne projekty. Nawet w mniejszych lokalach, na parterze – obok salonu, jadalni i oddzielnej kuchni z oknem – zaprojektowano dodatkową łazienkę z prysznicem oraz pralnię. Na piętrze każdego domu mieszczą się trzy wygodne sypialnie, kolejna łazienka oraz – w przypadku większych lokali – także garderoba. Szeregowce w Gruszczynie będą gotowe do zamieszkania na jesieni 2017 roku. Z uwagi na dużą powierzchnię domów oraz przynależne w części lokali garaże i piwnice, ceny segmentów na Osiedlu Leśna kształtują się na wysokim poziomie – od 484 do 622 tys. zł.


Jak wynika z zestawienia, w Swarzędzu i okolicy powstają w tej chwili głównie segmenty o prostej, nowoczesnej formie i powierzchni wynoszącej od 67 do 150 m2. Dom szeregowy z garażem można kupić na Osiedlu Ułańskim, przy czym garaż na dwa samochody oferuje Osiedle Leśna w Gruszczynie. Segment z oddzielną kuchnią jest z kolei dostępny w ramach Osiedla Zielone Rabowice, Osiedla Ułańskiego oraz Leśna. Półotwarta kuchnia znajduje się w segmentach na Osiedlu Rabowice. Ceny nowych szeregowców i segmentów w okolicy Swarzędza są zróżnicowane i wynoszą w tej chwili od 274 do 622 tys. zł.

Z uwagi na lokalizację zaledwie 10-15 minut jazdy od Poznania, nowe szkoły i przedszkola na miejscu oraz rozwiniętą infrastrukturę, Swarzędz to wygodne miejsce do życia zwłaszcza dla rodzin, które chcą mieć zapewniony łatwy dostęp do miejskich udogodnień, a z drugiej strony – od mieszkania w bloku wolą dom z ogródkiem pod miastem.


Czytaj także:
Swarzędz – przyjazna gmina, gdzie mieszkań wciąż przybywa
Zalasewo koło Swarzędza – nowe zagłębie mieszkaniowe pod Poznaniem
Gdzie warto mieszkać? Tulce, Kleszczewo i Gowarzewo
RANKING: 8 najwygodniejszych osiedli szeregowców w okolicy Poznania


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 7.11.2016 r.