RAPORT: Nowe osiedla w Kórniku i okolicy

Nowe domy i mieszkania - gmina KórnikJakie nowe domy i mieszkania powstają w Kórniku i okolicy? Ile kosztuje nowy szeregowiec, mieszkanie lub dom na sprzedaż w gminie Kórnik  ? Nowych osiedli w Kórniku oraz sąsiednich miejscowościach – Bninie, Biernatkach, Koninku czy Błażejewie powstaje coraz więcej. Jaki standard prezentują poszczególne nowe osiedla? Na które warto zwrócić uwagę i dlaczego? Sprawdź nasze rekomendacje i aktualne oferty sprzedaży domów od deweloperów z Kórnika:

Nowe osiedla deweloperskie w okolicy Kórnika:

Osiedle Nowy Bnin

Osiedle Nowy Bnin powstające przy ulicy Czołowskiej w Kórniku – Bninie to kameralna zabudowa i dobrze zagospodarowany teren osiedla – z drogami i chodnikami wewnętrznymi, mediami, gotowymi tarasami, garażami oraz oświetleniem. Osiedle Nowy Bnin z jednej strony zapewnia dojazd do Poznania w 15 minut, a z drugiej – gwarantuje spokój i sąsiedztwo terenów spacerowych nad Jeziorami Kórnickim i Bnińskim. Osiedle obejmuje tylko 18 domów w zabudowie bliźniaczej dwulokalowej. Przestronne mieszkania o powierzchni 84 m2 lub 98,5 m2 plus garaż są dostępne w cenie od 298 tys. zł. Każde mieszkanie posiada własny garaż lub wiatę garażową z brama Hormann. Mieszkania wyposażono między innymi w rolety okienne sterowane elektrycznie. Kolejnym plusem dla mieszkańców jest możliwość korzystania z prywatnego, obszernego ogrodu o powierzchni od 81 m2 aż do 166 m2. Gotowy jest już pierwszy etap Osiedla Nowy Bnin. Etap drugi będzie ukończony na początku 2019 roku.


Parterowy dom Bliźniak w Borówcu

W Borówcu przy ul. Czereśniowej powstaje parterowy dom bliźniak z mieszkaniami o powierzchni 100 m2 każde. Dom wyróżnia optymalny – parterowy układ. Wszystkie pomieszczenia znajdują się na jednym poziomie, co znacznie ułatwia komunikację. Nowoczesny charakter wnętrza to również zasługa przestronnej części dziennej. Salon z kuchnią i spiżarnią zajmuje łącznie aż 41 m2! Wprost z salonu będzie można wyjść do dużego ogrodu o powierzchni aż 500 m2. Taki metraż zapewni przyszłym mieszkańcom prywatność i spokój. Aktywny wypoczynek uprzyjemni pobliski las znajdujący się w odległości zaledwie 100 metrów.


Bliźniaki przy Alei Flensa w Kórniku – Biernatkach

W Kórniku – Biernatkach, przy Alei Flensa, na charakterystycznym wzniesieniu, są dostępne domy w zabudowie bliźniaczej z garażami. Domy jednorodzinne o powierzchni 70 lub 86 m2 plus garaż inwestor, firma Pionier Inwestycje, sprzedaje w cenie 299 lub 339 tys. zł. W tej cenie otrzymujemy dom z salonem i z aneksem kuchennym oraz trzema pokojami na piętrze i łazienką. Do domów przynależą ogródki o zróżnicowanej powierzchni wynoszącej od 55 do 122 m2.


Osiedle Zielony Zakątek w Kórniku – Biernatkach

Osiedle Zielony Zakątek w Kórniku – Biernatkach wznosi firma LT Service. W ramach szeregowej zabudowy dostępne są trzy typy mieszkań. Mieszkanie jednopoziomowe z tarasem lub mieszkanie jednopoziomowe z ogródkiem można nabyć w cenie 209 tys. zł lub 229 tys. zł. Do mieszkania parterowego należy garaż, a do lokalu na piętrze – miejsce postojowe. Można także wybrać mieszkanie dwupoziomowe z garażem, tarasem i ogrodem o powierzchni 127 m2 w dość wysokiej cenie wynoszącej od 399 do 435 tys. zł. Na parterze takiego mieszkania znajduje się salon, jadalnia, kuchnia i toaleta, a na piętrze – łazienka oraz dwie lub trzy sypialnie, w tym jedna z wyjściem na taras i garderobą. Inwestycja będzie się składać z czterech etapów.


Osiedle Lawendowe Pola w Błażejewie koło Kórnika

W skład Osiedla Lawendowe Pola (Marcopolo Development) w Błażejewie koło Kórnika wchodzą budynki 4- , 6- oraz 12-segmentowe z przyciągającą uwagę, oryginalną elewacją w stylu muru pruskiego. Drogi wewnętrzne na terenie osiedla są gotowe. Cały kompleks jest też oświetlony i ogrodzony, z bramą na pilota. Do dyspozycji najmłodszych inwestor oddał plac zabaw. Oprócz oryginalnego projektu oraz gotowego zaplecza technicznego na osiedlu, plusem tutejszych mieszkań jest widok na otaczający las. Lawendowe Pola są systematycznie rozbudowywane. Powierzchnia oferowanych mieszkań wynosi 72, 86, 77 lub 98 m2. Ceny mieszkań wynoszą od 220 tys. zł do 305 tys. zł. My odwiedziliśmy jedno z mieszkań o powierzchni 72 m2 – zobacz FILM:


Osiedle Rodzinny Zakątek w Bninie

Osiedle Rodzinny Zakątek powstające w pobliżu Osiedla Lawendowe Pola to obszerny kompleks obejmujący łącznie aż 230 szeregowców o powierzchni 70 m2 lub 86 m2 w cenie od 269 tys. zł lub 315 tys. zł. W ramach osiedla powstał mały plac zabaw. Ma tu również działać pawilon handlowo-usługowy. Co ciekawe, Osiedle Rodzinny Zakątek umożliwia zakup domu wykończonego pod klucz. Deweloper: KM Building.


 

Nowe Osiedle Tygrysie w Dachowej

Nowe Osiedle Tygrysie firmy Ardens przy ulicy Nowina w Dachowej to szeregowce na sprzedaż o powierzchni 80 m2 plus poddasze do adaptacji (22 m2). Na parterze mieści się tu salon (30 m2), oddzielna kuchnia, toaleta i wózkarnia. Piętro to dwie sypialnie oraz łazienka. Domy wyposażono m.in. w ogrzewanie podłogowe oraz – co warto podkreślić – w rekuperację. Co równie ważne, między domami są podwójne ściany zapewniające dobrą izolację akustyczną oraz cieplną. Sporym minusem osiedla jest w tej chwili brak wybudowanej drogi dojazdowej. Ceny ostatnich dostępnych segmentów na Osiedlu Nowym Tygrysim wynoszą od 289 do 319 tys. zł.


Osiedle Jaśminowe w Dachowej

Osiedle Jaśminowe przy ulicy Poznańskiej obejmie w sumie 15 domów w zabudowie szeregowej o powierzchni 75 m2 plus strych. Pierwsze domy są gotowe. Każdy posiada dwa przynależne miejsca postojowe i ogródek.  Na parterze znajdziemy salon z aneksem kuchennym (27 m2), toaletę i gabinet. Na piętrze – łazienkę i 3 nieduże, kompaktowe sypialnie (11, 8 i 6,5 m2). Ceny domów na Osiedlu Jaśminowym w Dachowej wynoszą około 258 tys. zł i obejmują m.in. wyposażenie w ogrzewanie podłogowe. Obok osiedla funkcjonuje przystanek autobusowy (linie 511, 512).


Osiedle Sowie w Dachowej

Deweloper Inrea tym razem realizuje nowe osiedle mieszkań w zabudowie bliźniaczej jednorodzinnej dwulokalowej. Osiedle Sowie w Dachowej, bo o nim mowa, obejmie łącznie 56 mieszkań o niedużej powierzchni wynoszącej 64 m2. Co ciekawe, na parterze  – oprócz salonu z aneksem – zaplanowano również gabinet. Piętro to dwie sypialnie plus łazienka. Pierwszy etap inwestycji jest gotowy, a drugi – zostanie zakończony pod koniec 2018 roku. Osiedle będzie posiadać drogi i chodniki z Pozbruku. Na terenie Osiedla Sowiego zaplanowano zielony skwer oraz plac zabaw. Osiedle, podobnie jak wiele innych w Kórniku i okolicy, nie jest podłączone do sieci kanalizacji sanitarnej. Ceny mieszkań na Osiedlu Sowim wynoszą od 199 do 240 tys. zł i należą do najniższych w okolicy Poznania. Aktualnie w sprzedaży jest dostępne ostatni lokal z drugiego etapu.


Koninko koło Kórnika zapewnia ekspresowy, trwający zaledwie 5 minut, dojazd do autostrady A-2 oraz trwający 15 minut dojazd do Poznania.


Osiedle Koninko

Osiedle Koninko to domy jednorodzinne i mieszkania inspirowane architekturą holenderską. Trzypoziomowe domy z ogrodami i elegancką, ceglaną elewacją o dużej powierzchni wynoszącej od 97 do 109 m2 są gotowe i kosztują od 375 do 479 tys. zł. Klient w tej cenie otrzymuje m.in. 5-komorowe okna oraz dach kryty płaską dachówką ceramiczną, która – wraz z ceglaną elewacją – zapewnia trwałość oraz dobrą izolację cieplną i akustyczną budynku. W kolejnej części osiedla powstają domy jednorodzinne dwulokalowe z mieszkaniami o powierzchni od 56 do 90 m2, w tym jednopoziomowe mieszkania parterowe z dużymi ogrodami oraz mieszkania dwupoziomowe na piętrze z obszernymi tarasami (w tym nawet z dwoma). Ceny nowych lokali zaczynają się od 229 tys. zł. Pierwsze mieszkania z nowego etapu mają być gotowe w 2018 roku. Ważna informacja dla mieszkańców – deweloper osiedla zainwestował w nie tylko w budowę dróg wewnętrznych i oświetlenia, ale również – ronda oraz osiedlowego systemu kanalizacji sanitarnej. W ramach Osiedla Koninko powstanie także plac zabaw. Osiedle realizuje firma Novaform Polska.


Osiedle Nowe Koninko

Sąsiednie osiedle Nowe Koninko dewelopera Skaland to propozycja mieszkań na sprzedaż w szeregowcu w trzech wariantach do wyboru – z ogródkami lub z antresolami i z tarasami w cenie od 255 tys. zł. W ramach nowego etapu pojawiła się też oferta 2-poziomowych mieszkań z poddaszem i ogrodem w budynku typu willa o powierzchni mieszkalnej wynoszącej od 85 do 116 m2 plus poddasze. Warto podkreślić, że w tym przypadku willa to budynek 4-lokalowy. Mieszkanie w willi na Osiedlu Nowe Koninko to wydatek rzędu 315 lub 337 tys. zł plus opcjonalnie koszt adaptacji poddasza. Deweloper oferuje usługę wykończenia mieszkania pod klucz. Docelowo, osiedle ma być zamieszkane przez 600 rodzin.


Osiedle Świerkowa Polana w Robakowie

W Robakowie deweloper Skaland rozbudowuje Osiedle Świerkowa Polana. Osiedle szeregowców zapewnia szereg udogodnień, w tym utwardzony dojazd, drogi wewnętrzne, oświetlenie, nieduży plac zabaw czy dostęp do terenów spacerowych. Dla części klientów minusem będzie spore oddalenie osiedla od przystanku autobusowego przy ul. Poznańskiej (spacerem 15 minut od osiedla). Obecnie w ramach trzeciego etapu są dostępne 3-kondygnacyjne domy w zabudowie szeregowej o powierzchni 69 m2 + poddasze 21 m2 powierzchni użytkowej. Parter obejmuje 25-metrowy salon z aneksem kuchennym oraz toaletę, a piętro – dwie sypialnie i łazienkę. Domy wyposażono między innymi w ogrzewanie podłogowe w łazienkach. Ceny szeregowców dostępnych na Osiedlu Świerkowa Polana wynoszą 284 lub 294 tys. zł.


Osiedle przy Jeziorze, Kórnik – Biernatki

Sąsiadujące ze słynnym Arboretum Osiedle przy Jeziorze w Kórniku – Biernatkach to nowe domy o wygodnym, parterowym układzie. Sam tylko parter zapewnia prawie 100 m2 powierzchni, w tym dwie wygodne sypialnie, część dzienną o powierzchni aż 50 m2, oddzielną spiżarnię i łazienkę. Tak przestronny dom można jeszcze powiększyć, wykańczając wysokie poddasze o powierzchni 50 m2 zgodnie z aktualnymi potrzebami domowników. Do ich dyspozycji są też garaże i duże ogrody – nawet do 360 m2. Warto wiedzieć, że między sąsiadami są podwójne ściany zapewniające optymalną izolację cieplną i akustyczną. Ceny nowych domów jednorodzinnych na Osiedlu przy Jeziorze zaczynają się od 315 tys. zł. W zestawieniu z wygodnym układem, starannym wykończeniem oraz położeniem w samym Kórniku, tylko 15 minut drogi od Poznania, to moim zdaniem, konkurencyjna oferta. Co ważne, kameralne osiedle jest już gotowe.


Osiedle Radosne w Czmoniu

Osiedle Radosne (Oceanic Invest) to jedno z najbardziej konkurencyjnych cenowo osiedli w okolicy Kórnika. Sama miejscowość, oprócz terenów spacerowych, bezpośredniego sąsiedztwa lasu i dobrej jakości drogi dojazdowej do Kórnika i Poznania, zapewnia – póki co – niewiele udogodnień. Docelowo – na osiedlu ma powstać aż 150 mieszkań w zabudowie szeregowej o powierzchni 65 i 75 m2 z ogródkami i miejscami parkingowymi. Obok ma działać strefa handlowo-usługowa. Jej budowa przewidziana jest na kolejny rok. Drogi wewnętrzne na osiedlu są już gotowe, co uważam za plus inwestycji. Podobnie jak osiedlowy plac zabaw. Mieszkania w Czmoniu nie są podłączone do sieci kanalizacyjnej. Cena dwupoziomowego mieszkania na Osiedlu Radosnym wynosi obecnie od 199 do 265 tys. zł. Mieszkania z najnowszego etapu będą gotowe w pierwszym kwartale 2019 roku.


Osiedle Nova w Czmoniu

Kameralne osiedle realizowane przy ulicy Nowej przez Danske Project oferuje nowe, eleganckie bliźniaki na sprzedaż o powierzchni 72 oraz 85 m2 plus garaż w cenie od 250 do 285 tys. zł. Parter każdego domu obejmuje salon z aneksem, toaletę i wiatrołap, a piętro – trzy sypialnie oraz łazienkę. Co ciekawe, domy posiadają – oprócz ogródka – również taras na piętrze. Na plus projektu zaliczam możliwość przejścia z korytarza bezpośrednio do garażu oraz efektownie wyglądającą elewację z elementami kamienia. Podobnie jak inne inwestycje realizowane w Czmoniu, również Osiedle Nova nie posiada obecnie dostępu do kanalizacji. W pobliżu Osiedla Nova funkcjonuje nieduży plac zabaw.


Sprawdź też nowe osiedla mieszkaniowe w Kamionkach i Borówcu!


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 5.04.2018 r.