RAPORT: Wszystko o nowych osiedlach w okolicy Kórnika [zdjęcia i opisy]

Nowe osiedla w Kórniku i okolicyIle kosztuje nowy szeregowiec lub dom na sprzedaż w Kórniku i okolicy? Osiedli powstaje naprawdę sporo, a zakres cen jest szeroki. Jaki standard prezentują nowe inwestycje? Sprawdź aktualne oferty deweloperów. W gminie Kórnik intensywna rozbudowa osiedli mieszkaniowych dotyczy przede wszystkim takich miejscowości jak: Dachowa, Kórnik, Koninko czy Błażejewko. Wszystkie znajdziesz w raporcie.

Nowe osiedla deweloperskie w okolicy Kórnika:

W Kórniku – Biernatkach przy Alei Flensa, na wzniesieniu, są dostępne gotowe do wprowadzenia domy w zabudowie bliźniaczej z garażami. Domy jednorodzinne o powierzchni 70 lub 86 m2 plus garaż inwestor, firma Pionier Inwestycje, sprzedaje w cenie 299 lub 339 tys. zł. W tej cenie otrzymujemy dom z salonem z aneksem kuchennym oraz trzema pokojami na piętrze i łazienką. Do domów przynależą też ogródki o zróżnicowanej powierzchni wynoszącej od 55 do 122 m2. Oprócz ogródków, domy posiadają balkony. Gotowy dom w stanie deweloperskim przy Alei Flensa w Kórniku odwiedziliśmy z kamerą. Zobacz film:


Po sąsiedzku, Osiedle Zielony Zakątek przy Alei Flensa w Kórniku, wznosi firma LT Service. W ramach szeregowej zabudowy dostępne są trzy typy mieszkań. Mieszkanie jednopoziomowe z dużym tarasem 22 m2 lub mieszkanie jednopoziomowe z ogródkiem o powierzchni 50 m2 można nabyć w cenie 180 tys. zł lub 220 tys. zł. Do mieszkania parterowego należy garaż, a do lokalu na piętrze – miejsce postojowe. Można także wybrać mieszkanie dwupoziomowe z garażem, tarasem, jak i z ogrodem o powierzchni 127 m2 w cenie 365 tys. zł. Na parterze takiego mieszkania znajduje się salon, jadalnia, półotwarta kuchnia i toaleta oraz praktyczna wnęka pod zabudowę, a na piętrze – duża łazienka oraz dwie lub trzy wygodne sypialnie, w tym jedna z wyjściem na taras i – co ważne – z garderobą. W salonie są zamontowane okna odstawno-przesuwne. Własne okno posiada także półotwarta kuchnia.  Termin zakończenia pierwszego etapu inwestycji wyznaczono na październik 2016 roku, drugiego – na drugi kwartał 2017 roku, a trzeciego – na koniec 2017 roku. W sumie inwestycja będzie się składać z czterech etapów.


Również blisko Arboretum w Kórniku, domy jednorodzinne na Osiedlu Przy Jeziorze przy ul. Głównej buduje firma Rf Construction. W sumie inwestycja obejmie 13 domów. W pierwszym etapie powstaje 7 domów jednorodzinnych, w tym 4 domy w zabudowie bliźniaczej i 3 – w zabudowie wolnostojącej. Domy o powierzchni 96 m2 na parterze plus 48 m2 poddasza z garażami w formie wiaty są sprzedawane w cenie od 315 do 455 tys. zł. Przynależne ogródki zajmują tu od 111 do ponad 330 m2. Plusem inwestycji są gotowe drogi dojazdowe i wewnętrzne.


Liczne nowe inwestycje powstają w Dachowej koło Kórnika. Miejscowość zapewnia sprawny dojazd do Poznania, ale poszczególne osiedla prezentują różny poziom jeśli chodzi o zaplecze techniczne. Ich cechą wspólną jest brak dostępu do gminnej sieci kanalizacyjnej.


Dachowa i Robakowo – nowe osiedla:

Nowe Osiedle Tygrysie firmy Ardens przy ulicy Nowina w Dachowej to jedno z najbardziej kameralnych osiedli w okolicy Kórnika. Powierzchnia mieszkalna nowych szeregowców na sprzedaż wynosi 80 m2 plus 22 m2 poddasza do adaptacji. Na parterze mieści się duży salon 30 m2, oddzielna kuchnia, toaleta i wózkarnia. Piętro to z kolei dwie sypialnie oraz łazienka. Domy wyposażono m.in. w ogrzewanie podłogowe oraz rekuperację, czego nie znajdziemy na innych osiedlach pod Poznaniem. Co równie ważne, między domami są podwójne ściany zapewniające dobrą izolację akustyczną. Atutem osiedla jest też gotowe zaplecze techniczne (utwardzone drogi wewnętrzne i oświetlenie, plac zabaw, boisko do gry w siatkówkę). Obecnie realizowany etap osiedla ma być gotowy na początku 2017 roku. Ceny segmentów wynoszą od 289 do 329 tys. zł.


Osiedle Jaśminowe powstające przy ulicy Poznańskiej w Dachowej (Development Smoliński) to jedna z najnowszych inwestycji w okolicy Kórnika wyróżniająca się ładnym projektem i podwyższonym standardem wykończenia domów. Osiedle obejmuje w sumie 15 domów w zabudowie szeregowej o powierzchni 75 m2 plus strych. Pięć domów już wybudowano. Każdy dom posiada dwa przynależne miejsca postojowe i ogródek z tarasem. W szeregowcach budowanych z sylikatów zastosowano m.in. ogrzewanie podłogowe i sześciokomorowe okna. Co ważne, między domami jest podwójna ściana zapewniająca lepsze wygłuszenie pomieszczeń. Na parterze szeregowca znajduje się salon z aneksem kuchennym (27 m2), toaleta i gabinet. Na piętrze – łazienka i 3 kompaktowe sypialnie (11, 8 i 6,5 m2). Ceny domów na Osiedlu Jaśminowym wynoszą około 239 tys. zł. Obok osiedla funkcjonuje przystanek autobusowy (linie 511, 512) i sklep spożywczy.


Deweloper Inrea realizuje w Dachowej kolejne nowe osiedle z szeregowcami. Osiedle Sowie, bo o nim mowa, obejmuje łącznie 56 szeregowców o powierzchni 64 m2. Co ciekawe, na parterze domów – oprócz salonu z aneksem – znajduje się również gabinet, rzecz niezbędna dla osób chcących pracować w domu w spokojnych warunkach. Piętro to dwie sypialnie plus łazienka. Powierzchnia przydomowych ogródków wynosi w tym przypadku od 43 do 95 m2. Pierwszy etap inwestycji ma być gotowy w marcu 2018 roku, a drugi – w listopadzie 2018 roku. Na terenie Osiedla Sowiego zaplanowano plac zabaw – rzecz nieczęsto spotykaną w okolicy. Ceny mieszkań z ogrodami są konkurencyjne i wynoszą od 199 do 230 tys. zł.


Osiedle Przyjazne w Dachowej koło Kórnika firmy Rf Construction to inwestycja zwracająca uwagę przede wszystkim eleganckim projektem domów oraz dbałością o zaplecze techniczne. Deweloper zadbał o budowę oświetlenia i dróg wewnętrznych, których często brakuje na innych osiedlach w okolicy. Na parterze szeregowca znajduje się duży salon z aneksem o powierzchni 30 m2 oraz toaleta, a na piętrze – 3 nieduże sypialnie (około 9, 8 i 7 m2)i łazienka. W ramach Osiedla Przyjaznego powstało 30 mieszkań w zabudowie szeregowej o powierzchni niemal 75 m2 plus strych. Ściany zewnętrzne wykonano z pustaków ceramicznych. Wszystkie szeregowce zostały już sprzedane.


Osiedle Tęczowe (RGR Developer) z charakterystyczną, ale obecnie nieczęsto spotykaną, kolorową elewacją domów, zlokalizowano w Dachowej, tuż obok placu zabaw i zewnętrznej siłowni oraz niewielkiego sklepu spożywczego. W ramach inwestycji powstają domy w zabudowie bliźniaczej o powierzchni 131 m2 w cenie od 432 do 442 tys. zł, mieszkania 1-poziomowe (44 lub 57 m2) oraz domy w zabudowie szeregowej dwóch typów. Pierwszy to szeregowce o powierzchni 98 m2 plus garaż w cenie 345 tys. zł oraz drugi – o powierzchni 69 m2 plus garaż w cenie 299 tys. zł. Obecnie na Osiedlu Tęczowym nie ma dróg wewnętrznych.


W sąsiednim Robakowie deweloper Skaland systematycznie rozbudowuje Osiedle Świerkowa Polana. Osiedle szeregowców zapewnia szereg udogodnień, w tym zarówno utwardzony dojazd, jak i gotowe drogi wewnętrzne, oświetlenie, nieduży plac zabaw czy dostęp do terenów spacerowych. Dla części klientów minusem będzie dość spore oddalenie osiedla od przystanku autobusowego przy ul. Poznańskiej (spacerem do 15 minut). Obecnie w ramach trzeciego etapu są dostępne 3-kondygnacyjne domy w zabudowie szeregowej z ogródkami o powierzchni 69 m2 + poddasze 21 m2 powierzchni użytkowej. Parter obejmuje 25-metrowy salon z aneksem kuchennym oraz toaletę, a piętro – dwie sypialnie i łązienkę. Oczywiście dodatkowy pokój można urządzić na poddaszu. Domy wyposażono między innymi w ogrzewanie podłogowe w łazienkach oraz system Fibaro służący do zdalnego zarządzania urządzeniami w domu. Przydomowe ogródki posiadają trawniki i małe nasadzenia. Finalizację tego etapu osiedla Świerkowa Polana zapowiedziano na trzeci kwartał 2017 roku. Docelowo powstanie tu blisko 200 mieszkań. Ceny szeregowców na Osiedlu Świerkowa Polana wynoszą w tej chwili od 284 do 294 tys. zł.


Koninko koło Kórnika zapewnia ekspresowy, trwający zaledwie 5 minut, dojazd do autostrady A-2 oraz trwający tylko 15 minut dojazd do Poznania. Rozbudowywane są tu dwa nowe osiedla.


Koninko koło Kórnika – nowe osiedla:


Osiedle Nowe Koninko
dewelopera Skaland to propozycja mieszkań na sprzedaż w szeregowcu w trzech wariantach do wyboru – o powierzchni od 63 do 93 m2 z ogródkami lub z antresolami i tarasami, w cenie od 255 do 337 tys. zł. Mieszkania są jasne i ustawne. Osiedle dewelopera Skaland wyróżniają duże tarasy przynależne do wybranych mieszkań oraz staranne wykończenie. Co ważne, deweloper oferuje usługę wykończenia mieszkania pod klucz. Docelowo, osiedle ma być zamieszkane przez 600 rodzin.


Po sąsiedzku osiedle 46 szeregowców i bliźniaków – Osiedle Koninko – realizuje firma Novaform. Wygodne domy z elegancką, ceglaną elewacją o dużej powierzchni wynoszącej od 97 do 109 m2 kosztują od 375 do 479 tys. zł. Klient w tej cenie otrzymuje m.in. podwyższonej jakości, 5-komorowe okna oraz dach kryty płaską dachówką ceramiczną, które zapewniają dobrą izolację cieplną oraz akustyczną. Co ważne, deweloper zainwestował w budowę dróg wewnętrznych, ronda oraz – co ciekawe – osiedlowego systemu kanalizacji. W ramach Osiedla Koninko powstanie także plac zabaw dla dzieci. Pierwszy etap inwestycji jest już gotowy, a zakończenie kolejnego przewidziano na 2017 rok.


Położone nieco dalej osiedla w Bninie/Błażejewku gwarantują bezpośrednie sąsiedztwo lasu, ale do osiedli prowadzi droga gruntowa, a gmina jak dotąd nie podłączyła nowych domów do kanalizacji.


Osiedle Rodzinny Zakątek w Błażejewku to znacznych rozmiarów osiedle szeregowców zlokalizowane pod Kórnikiem, z bezpośrednim dostępem do rozległego lasu i niedużego, osiedlowego placu zabaw. Domy szeregowe o pow. 68 m2 lub 86 m2 wraz z ogródkiem kosztują odpowiednio od 269 tys. zł lub 315 tys. zł. Deweloper: KM Building. Dojazd samochodem z osiedla do Poznania trwa około 20 minut. Na osiedlu nie funkcjonuje przystanek autobusowy.


W skład sąsiedniego Osiedla Lawendowe Pola w Błażejewie wchodzą budynki 4- , 6- oraz 12-segmentowe z przyciągającą uwagę, oryginalną elewacją w stylu muru pruskiego. Drogi wewnętrzne na terenie osiedla są gotowe. Powierzchnia mieszkań na Osiedlu Lawendowe Pola wynosi: 72, 85, 87 lub 98 m2. Ceny mieszkań na Osiedlu Lawendowe Pola wynoszą od 220 tys. zł do 305 tys. zł. Deweloper: Marcopolo Development.


Osiedle Radosne w Czmoniu to jedno z najbardziej konkurencyjnych cenowo osiedli w okolicy Kórnika. Sama miejscowość, oprócz terenów spacerowych, bezpośredniego sąsiedztwa lasu i dobrej jakości drogi dojazdowej do Kórnika i Poznania, zapewnia – póki co – niewiele udogodnień. Ale docelowo, na osiedlu ma powstać 150 mieszkań w zabudowie szeregowej o powierzchni 65 i 75 m2 z ogródkami i miejscami parkingowymi i do tego – strefa handlowo-usługowa. Drogi wewnętrzne na osiedlu są już gotowe, co uważam za znaczący plus. Podobnie jak osiedlowy plac zabaw. Mieszkania w Czmoniu nie są podłączone do sieci kanalizacyjnej. Cena dwupoziomowych mieszkań na Osiedlu Radosnym wynosi od 199,5 tys. zł do 229 tys. zł.


Osiedle Nova w Czmoniu to kolejne nowe segmenty w okolicy Kórnika, tym razem powstające przy ulicy Nowej w Czmoniu. Osiedle Nova realizowane przez Danske Project oferuje bliźniaki o powierzchni 72 oraz 85 m2 plus garaż w cenie od 250 do 285 tys. zł. Parter każdego domu obejmuje salon z aneksem, toaletę i wiatrołap, a piętro – trzy sypialnie oraz łazienkę. Co ciekawe, domy posiadają – oprócz ogródka – również taras na piętrze. Na plus projektu zaliczam możliwość przejścia z korytarza bezpośrednio do garażu oraz efektownie wyglądającą elewację z elementami kamienia. Podobnie jak inne inwestycje realizowane w Czmoniu, również Osiedle Nova nie posiada obecnie dostępu do kanalizacji. W pobliżu Osiedla Nova funkcjonuje nieduży plac zabaw.


Sprawdź też: nowe osiedla mieszkaniowe w Kamionkach i Borówcu
Gdzie warto mieszkać – gmina Kórnik


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 14.06.2017 r.