RAPORT: Gmina Suchy Las – wszystko o nowych osiedlach

Nowe osiedla - gmina Suchy LasGmina Suchy Las należy do najbogatszych w kraju. Z tego powodu mieszkańcy mogą korzystać z nowoczesnych szkół, licznych obiektów sportowo-rekreacyjnych oraz gotowego zaplecza technicznego. Plusem mieszkania w Suchym Lesie i sąsiednich Złotnikach koło Poznania jest również dostęp do rozbudowanego zaplecza handlowo-usługowego oraz atrakcyjnych terenów rekreacyjnych. Sprawdź nowe inwestycje deweloperskie z gminy Suchy Las:


Osiedle Morasko Park

Choć Osiedle Morasko Park formalnie powstaje w granicach administracyjnych Miasta Poznania, na jego północnych krańcach, przy ul. Morasko, to przyszli mieszkańcy tej zielonej enklawy będą mieć niezwykle blisko – dosłownie kilka minut drogi – do centrum Suchego Lasu, stąd jego obecność w zestawieniu. Osiedle Morasko Park Duda Development wyróżnia kameralny charakter, wyjątkowo duża powierzchnia przydomowych ogrodów sięgająca aż 930 m2 (niektóre z nich są częściowo zadrzewione) oraz wygodny układ domów. Powierzchnia każdego z domów w zabudowie bliźniaczej z garażem wynosi prawie 160 m2. Kameralne, zamknięte osiedle wyróżnia także podwyższony standard wyposażenia budynków (m.in. ogrzewanie podłogowe, zewnętrzne rolety okienne, taras o powierzchni aż 20 m2). Pierwsze domy będą gotowe pod koniec 2018 roku. Ceny nowych domów na Osiedlu Morasko Park zaczynają się od 4,9 tys. zł/m2.


Osiedle Szafirowe w Suchym Lesie

Obecnie powstający, drugi etap Osiedla Szafirowego w Suchym Lesie (Patron Development) to mieszkania jedno- i dwupoziomowe z podziemnymi garażami. Do wybranych mieszkań przynależą też ogródki. Są dostępne mieszkania o powierzchni użytkowej od 41 do 75 m2. Ceny mieszkań wahają się od 4,9 do 5,4 tys. zł/m2, czyli od 221 do 367 tys. zł. Jest też dostępne jedno, 100-metrowe mieszkanie dwupoziomowe w cenie ponad 470 tys. zł  (4,7 tys. zł/m2). Na poziom cen wpływa korzystna lokalizacja Osiedla Szafirowego – przy skrzyżowaniu ul. Sucholeskiej i Diamentowej – a więc dosłownie kilka kroków od centrum Suchego Lasu z galerią handlową, pływalnią, centrum kultury, szkołami i innymi obiektami, na przykład – sportowymi. Nowe mieszkania na Osiedlu Szafirowym mają być gotowe do użytku już w pierwszym kwartale 2018 roku.


Osiedle Nowe Złotniki w Złotnikach

Osiedle Nowe Złotniki (Duda Development) oferuje wygodne, dwupoziomowe mieszkania w zabudowie szeregowej i bliźniaczej o powierzchni od 131 do 150 m2 z garażem i ogrodem. Gotowe do zamieszkania szeregowce i bliźniaki mają przestronne, funkcjonalne wnętrza i ponadstandardową liczbę pomieszczeń, w tym cztery sypialnie i dwie łazienki. Inwestycję zlokalizowaną w sąsiedztwie nowych domów jednorodzinnych, kilkaset metrów od lasu, wyróżnia bogaty pakiet wyposażenia (m.in. ogrzewanie podłogowe w kuchni i łazience, automatycznie otwierana brama garażowa, alarm, rolety okienne, taras) oraz kompletna infrastruktura, w tym gotowe drogi wewnętrzne i oświetlenie na osiedlu. Ceny mieszkań na Osiedlu Nowe Złotniki wynoszą 3,8 tys. zł/m2 powierzchni, co – w zestawieniu z wysokim standardem i ciekawą lokalizacją w ładnym miejscu, na terenie jednej z najbogatszych gmin w okolicy Poznania – stanowi konkurencyjną ofertę.


Osiedle Złotniki Park w Złotnikach

W tej samej miejscowości, przy ulicy Łagiewnickiej, mieszkania w budynkach wielorodzinnych buduje BGR Deweloper. Firma znana z budowy Osiedla Widokowego koło Obornik tym razem postawiła na niską, kameralną zabudowę. W dwunastu trzykondygnacyjnych willach podmiejskich powstają 72 mieszkania o powierzchni od 48 do 79 m2, w tym mieszkania parterowe z ogródkami. Do mieszkań na wyższych kondygnacjach przynależą balkony. Co ważne, w jednym budynku znajdzie się tylko sześć mieszkań. Ceny nowych mieszkań na Osiedlu Złotniki Park w Złotnikach w gminie Suchy Las wynoszą od 3,9 do 5,2 tys. zł/m2. W tej cenie klient otrzymuje lokal oraz dwa miejsca postojowe i komórkę lokatorską. Za dodatkową opłatą można kupić garaż.  Zakończenie budowy pierwszego etapu inwestycji przewidziano na sierpień 2018 roku. W planach inwestora jest dalsza rozbudowa. Co ważne, na osiedlu będzie funkcjonować przedszkole.


Villa Sucholeska w Suchym Lesie

Villa Sucholeska przy ul. Zielińskiego to dwupoziomowe mieszkania, które – oprócz tradycyjnych ogródków – posiadają ogrody na dachu. Kameralna inwestycja obejmująca dwa budynki z czterema mieszkaniami każdy jest gotowa do zamieszkania. Mieszkania o powierzchni od 70 do 98 m2 posiadają przynależne miejsce postojowe, niewielki ogródek oraz około 40-metrowy ogród na dachu. Dojazd do inwestycji odbywa się po drodze utwardzonej płytami najazdowymi. Wyposażenie dodatkowe w tym przypadku obejmuje ogrzewanie podłogowe w łazience i rolety okienne. Ceny mieszkań – z uwagi na atrakcyjną lokalizację kilkaset metrów od centrum Suchego Lasu – wynoszą od 5,8 do 5,9 tys. zł/m2, czyli w przeliczeniu na konkretne mieszkanie – od 417 do 585 tys. zł.


Osiedle Błękitny Staw w Biedrusku

Osiedle Błękitny Staw w Biedrusku (Novum Plus) jest adresowane do najbardziej wymagających klientów. Zamknięte osiedle przestronnych domów jednorodzinnych jest usytuowane w malowniczym otoczeniu lasu, z widokiem na zarybiony staw otoczony terenami sportowo–rekreacyjnymi. Przy stawie funkcjonuje między innymi plac zabaw, ważny z punktu widzenia rodzin z dziećmi. Całe osiedle jest w pełni zagospodarowane – posiada gotowe, wybrukowane drogi, chodniki i oświetlenie. Ponadto, deweloper w standardzie wykonuje podjazdy do domów z kostki brukowej. Ceny domów i działek na Osiedlu Błękitny Staw są ustalane indywidualnie.


Osiedle Jesionowe w Biedrusku

Kolejną inwestycją deweloperską z bezpośrednim dostępem do lasu jest Osiedle Jesionowe firmy Akropol Inwestycje. Dotychczas w ramach inwestycji przy ulicy Poznańskiej i Jesionowej powstały duże domy jednorodzinne w zabudowie szeregowej oraz mieszkania w zabudowie szeregowej o powierzchni od 61 do 113m2 w cenie od 3,6 do 4,2 tys. zł/m2. Przykładowo, 3- pokojowe mieszkanie na Osiedlu Jesionowym to wydatek rzędu 260 tys. zł. Za 4-pokojowe trzeba zapłacić 309 tys. zł. Co ważne, zaraz przy osiedlu działa market. Docelowym założeniem inwestora jest budowa ponad 200 domów i mieszkań w budynkach szeregowych. Osiedle Jesionowe ma być w pełni zurbanizowane. Wśród zapowiadanych udogodnień są: przedszkole i klub malucha, klub fitness, sklep oraz place zabaw, które mają powstawać wraz z dalszą rozbudową osiedla, prawdopodobnie w 2019 roku. Jak informuje inwestor, gmina Suchy Las sukcesywnie ma utwardzać drogi wewnętrzne na osiedlu.

 


Osiedle Natura w Biedrusku

Osiedle Natura w Biedrusku (Jakś-Bud) oferuje domy szeregowe, apartamenty oraz mieszkania w budynkach wielorodzinnych. Na terenie osiedla są utwardzone drogi, chodniki i oświetlenie uliczne. Całość cechuje nowoczesna stylistyka i dbałość o detale. Ceny mieszkań 1- i 2-poziomowych o powierzchni od 62 do 120 m2 w budynku wielorodzinnym przy ul. Pułku Strzelców Konnych wynoszą od 279 do 564 tys. zł, czyli od około 3,7 do 5,5 tys. zł/m2.  Firma Jakś–Bud zapowiada budowę Nowego Rynku w Biedrusku. W ramach współpracy z gminą Suchy Las ma powstać, oprócz ratusza i deptaka, bogate zaplecze handlowo–usługowe. Jak dotąd, plany udało się zrealizować w niewielkim zakresie – w miejscu Nowego Rynku działa market, Poczta oraz kawiarnia.


Osiedle Kalinova w Złotnikach

Osiedle Kalinova w Złotnikach to nowy projekt od inwestora Villi Sucholeskiej. Deweloper More Place tym razem proponuje 12 domów parterowych w zabudowie bliźniaczej z poddaszem do adaptacji. Jednopoziomowy bliźniak zajmuje 113 lub 120 m2, w tym garaż. Co ciekawe, z uwagi na oryginalny projekt domów, niektóre pomieszczenia mają nietypowy kształt. Termin oddania wszystkich bliźniaków to użytkowania to drugi kwartał 2018 roku.


Ostoja Jelonek

Przy ulicy Czołgowej w Jelonku koło Suchego Lasu powstaje natomiast osiedle Ostoja Jelonek obejmujące 16 domów typu bliźniak o powierzchni wynoszącej od 150 do 184 m2. Największe budynki posiadają między innymi 3  łazienki, 5 pokoi, w tym garderoba, oraz duży salon z aneksem o powierzchni 51 m2. Do domów wykończonych w standardzie podwyższonym należą przydomowe ogródki i garaże. Ceny domów na osiedlu Ostoja Jelonek są relatywnie wysokie i wynoszą od 703 tys. zł do 884 tys. zł. Obecnie na osiedlu trwają prace wykończeniowe.


Osiedle Aurinia w Biedrusku

Jedną z najnowszych inwestycji w gminie Suchy Las jest także Osiedle Aurinia (deweloper BTM) w Biedrusku. Osiedle mające obejmować w sumie 87 mieszkań, garaże i lokale usługowe w 3-piętrowym budynku wielorodzinnym już powstaje. Pierwszy etap jest realizowany przy ul. Zjednoczenia 6 w Biedrusku. W ramach pierwszych 53 lokali dostępne są metraże od 32 do 81 m2 w cenie od 3,7 do 4,9 tys. zł/m2. Budynki na Osiedlu Aurinia mają być wyposażone w wózkarnie.


Osiedle Parkowe w Biedrusku

Osiedle Parkowe w Biedrusku (Calva Sp. z o.o. sp. k.) – łącznie osiedle przy ulicy Świerczewskiego 92 w Biedrusku ma obejmować 6 niskich, trzykondygnacyjnych budynków wielorodzinnych z mieszkaniami o powierzchni wynoszącej od 57 do 90 m2. Plusem największych mieszkań 4-pokojowych jest możliwość korzystania ze skrytki na strychu. Mieszkańcy parteru będą mogli wypoczywać we własnych ogródkach. Oprócz tego, na osiedlu zaplanowano strefę handlowo-biurową na parterach dwóch budynków oraz osiedlowy plac zabaw. W sumie na Osiedlu Parkowym w Biedrusku powstaną 44 mieszkania. Planowany termin zakończenia inwestycji to pierwszy kwartał 2019 roku. Ceny nowych mieszkań w Biedrusku w tak zwanym standardzie deweloperskim podstawowym kształtują się na poziomie od 4 500 do 5 290 zł/m2. Dodatkowo trzeba zapłacić za komórkę lokatorską.


Osiedle Nordyckie w Suchym Lesie

Osiedle Nordyckie w Suchym Lesie przyciąga uwagę kameralną zabudową, ciekawym projektem i dużą powierzchnią oferowanych domów. Nowe domy powstające przy ulicy Mokrej, a więc przy granicy Poznania i Suchego Lasu, to propozycja adresowana do osób szukających dużego bliźniaka tuż obok Poznania. Dom z garażem na Osiedlu Nordyckim posiada między innymi 4 sypialnie, 2 łazienki oraz bardzo duży salon o powierzchni niemal 40 m2. W sumie w ramach osiedla powstanie jedynie osiem domów. Ich ceny wynoszą od około 659 do 729 tys. zł.


Dostęp do terenów rekreacyjnych, spokój i dobry poziom infrastruktury to główne atuty Biedruska. Sąsiedztwo Obszaru NATURA 2000, miejscowe szkoły, gabinety lekarskie i zaplecze handlowe oraz coraz lepszy dojazd do Poznania przyciągają rodziny z dziećmi oraz amatorów wypoczynku wśród zieleni.

Czytaj także:
Gdzie warto mieszkać? Suchy Las ‚Vegas’!
Biedrusko (gm. Suchy Las) – zielone sąsiedztwo przyciąga nowych mieszkańców
RANKING: 8 najwygodniejszych osiedli szeregowców w okolicy Poznania
RANKING: 14 osiedli z mieszkaniami w budynkach wielorodzinnych


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 11.05.2018 r.