RAPORT: Gmina Suchy Las – wszystko o nowych osiedlach

Nowe osiedla - gmina Suchy LasGmina Suchy Las należy do najbogatszych w kraju. Z tego powodu mieszkańcy mogą korzystać z nowoczesnych szkół, licznych obiektów sportowo-rekreacyjnych oraz gotowego zaplecza technicznego. Plusem mieszkania w Suchym Lesie i sąsiednich Złotnikach koło Poznania jest również dostęp do rozbudowanego zaplecza handlowo-usługowego oraz atrakcyjnych terenów rekreacyjnych. Sprawdź nowe inwestycje deweloperskie z gminy Suchy Las:


Osiedle Aurinia w Biedrusku

Najnowszą inwestycją realizowaną w Biedrusku jest Osiedle Aurinia (deweloper BTM). Osiedle mające obejmować w sumie 87 mieszkań, garaże i lokale usługowe w 3-piętrowym budynku wielorodzinnym już powstaje. Pierwszy etap jest realizowany przy ul. Zjednoczenia 6 w Biedrusku. W ramach pierwszych 53 lokali dostępne są metraże od 32 do 81 m2 w cenie od 3,7 do 4,9 tys. zł/m2. Budynki na Osiedlu Aurinia mają być wyposażone w wózkarnie.


Ostoja Jelonek

Przy ulicy Czołgowej w Jelonku koło Suchego Lasu powstaje osiedle Ostoja Jelonek obejmujące 16 domów typu bliźniak o dużej powierzchni wynoszącej od 150 do 184 m2. Największe budynki posiadają między innymi aż 3  łazienki, 5 pokoi (w tym osobne garderoby) oraz duży salon z aneksem o powierzchni 51 m2. Do domów wykończonych w standardzie podwyższonym należą przydomowe ogródki i garaże. Ceny domów na osiedlu Ostoja Jelonek wynoszą od 703 tys. zł do 884 tys. zł. Obecnie na osiedlu trwają prace wykończeniowe. Domy mają być gotowe pod koniec roku 2017.


Osiedle Szafirowe w Suchym Lesie

Obecnie powstający, drugi etap Osiedla Szafirowego w Suchym Lesie (Patron Development) to mieszkania jedno- i dwupoziomowe z podziemnymi garażami. Do wybranych mieszkań przynależą też ogródki. Są dostępne mieszkania o powierzchni użytkowej od 41 do 75 m2. Ceny mieszkań wahają się od 4,9 do 5,4 tys. zł/m2, czyli od 221 do 367 tys. zł. Jest też dostępne jedno, 100-metrowe mieszkanie dwupoziomowe w cenie ponad 470 tys. zł  (4,7 tys. zł/m2). Na poziom cen wpływa korzystna lokalizacja Osiedla Szafirowego – przy skrzyżowaniu ul. Sucholeskiej i Diamentowej – a więc dosłownie kilka kroków od centrum Suchego Lasu z galerią handlową, pływalnią, centrum kultury, szkołami i innymi obiektami, na przykład – sportowymi. Nowe mieszkania na Osiedlu Szafirowym mają być gotowe do użytku już w pierwszym kwartale 2018 roku.


Osiedle Nowe Złotniki w Złotnikach

Osiedle Nowe Złotniki (Duda Development) oferuje wygodne, dwupoziomowe mieszkania w zabudowie szeregowej i bliźniaczej o powierzchni od 131 do 150 m2 z garażem i ogrodem. Gotowe do zamieszkania szeregowce i bliźniaki mają przestronne, funkcjonalne wnętrza i ponadstandardową liczbę pomieszczeń, w tym cztery sypialnie i dwie łazienki. Inwestycję zlokalizowaną w sąsiedztwie nowych domów jednorodzinnych, kilkaset metrów od lasu, wyróżnia bogaty pakiet wyposażenia (m.in. ogrzewanie podłogowe w kuchni i łazience, automatycznie otwierana brama garażowa, alarm, rolety okienne, taras) oraz kompletna infrastruktura, w tym gotowe drogi wewnętrzne i oświetlenie na osiedlu. Ceny mieszkań na Osiedlu Nowe Złotniki wynoszą 3,8 tys. zł/m2 powierzchni, co – w zestawieniu z wysokim standardem i ciekawą lokalizacją w ładnym miejscu, na terenie jednej z najbogatszych gmin w okolicy Poznania – stanowi konkurencyjną ofertę.


Osiedle Złotniki Park w Złotnikach

W tej samej miejscowości, przy ulicy Łagiewnickiej, mieszkania w budynkach wielorodzinnych buduje BGR Deweloper. Firma znana z budowy Osiedla Widokowego koło Obornik tym razem postawiła na niską, kameralną zabudowę. W dwunastu trzykondygnacyjnych willach podmiejskich powstają 72 mieszkania o powierzchni od 48 do 79 m2, w tym mieszkania parterowe z ogródkami. Do mieszkań na wyższych kondygnacjach przynależą balkony. Co ważne, w jednym budynku znajdzie się tylko sześć mieszkań. Ceny nowych mieszkań na Osiedlu Złotniki Park w Złotnikach w gminie Suchy Las wynoszą od 3,9 do 5,2 tys. zł/m2. W tej cenie klient otrzymuje lokal oraz dwa miejsca postojowe i komórkę lokatorską. Za dodatkową opłatą można kupić garaż.  Zakończenie budowy pierwszego etapu inwestycji przewidziano na sierpień 2018 roku. W planach inwestora jest dalsza rozbudowa.


Villa Sucholeska w Suchym Lesie

Villa Sucholeska przy ul. Zielińskiego to dwupoziomowe mieszkania, które – oprócz tradycyjnych ogródków – posiadają ogrody na dachu. Kameralna inwestycja obejmująca dwa budynki z czterema mieszkaniami każdy jest gotowa do zamieszkania. Mieszkania o powierzchni od 70 do 98 m2 posiadają przynależne miejsce postojowe, niewielki ogródek oraz około 40-metrowy ogród na dachu. Dojazd do inwestycji odbywa się po drodze utwardzonej płytami najazdowymi. Wyposażenie dodatkowe w tym przypadku obejmuje ogrzewanie podłogowe w łazience i rolety okienne. Ceny mieszkań – z uwagi na atrakcyjną lokalizację kilkaset metrów od centrum Suchego Lasu – wynoszą od 5,8 do 5,9 tys. zł/m2, czyli w przeliczeniu na konkretne mieszkanie – od 417 do 585 tys. zł.


Osiedle Błękitny Staw w Biedrusku

Osiedle Błękitny Staw w Biedrusku (Novum Plus) jest adresowane do najbardziej wymagających klientów. Zamknięte osiedle przestronnych domów jednorodzinnych jest usytuowane w malowniczym otoczeniu lasu, z widokiem na zarybiony staw otoczony terenami sportowo–rekreacyjnymi. Przy stawie funkcjonuje między innymi plac zabaw, ważny z punktu widzenia rodzin z dziećmi. Całe osiedle jest w pełni zagospodarowane – posiada gotowe, wybrukowane drogi, chodniki i oświetlenie. Ponadto, deweloper w standardzie wykonuje podjazdy do domów z kostki brukowej. Ceny domów i działek na Osiedlu Błękitny Staw są ustalane indywidualnie.


Osiedle Jesionowe w Biedrusku

Kolejną inwestycją deweloperską z bezpośrednim dostępem do lasu jest Osiedle Jesionowe firmy Akropol Inwestycje. Dotychczas w ramach inwestycji przy ulicy Poznańskiej i Jesionowej powstały duże domy jednorodzinne w zabudowie szeregowej oraz mieszkania w zabudowie szeregowej o powierzchni od 61 do 113m2 w cenie od 3,6 do 4,2 tys. zł/m2. Przykładowo, 3- pokojowe mieszkanie na Osiedlu Jesionowym to wydatek rzędu 260 tys. zł. Za 4-pokojowe trzeba zapłacić 309 tys. zł. Co ważne, zaraz przy osiedlu działa market. Docelowym założeniem inwestora jest budowa ponad 200 domów i mieszkań w budynkach szeregowych. Osiedle Jesionowe ma być w pełni zurbanizowane. Wśród zapowiadanych udogodnień są: przedszkole i klub malucha, klub fitness, sklep oraz place zabaw, które mają powstawać wraz z dalszą rozbudową osiedla, prawdopodobnie w 2019 roku. Jak informuje inwestor, gmina Suchy Las sukcesywnie ma utwardzać drogi wewnętrzne na osiedlu.


Osiedle Natura w Biedrusku

Osiedle Natura w Biedrusku (Jakś-Bud) oferuje domy szeregowe, apartamenty oraz mieszkania w budynkach wielorodzinnych. Na terenie osiedla są utwardzone drogi, chodniki i oświetlenie uliczne. Całość cechuje nowoczesna stylistyka i dbałość o detale. Ceny mieszkań 1- i 2-poziomowych o powierzchni od 62 do 120 m2 w budynku wielorodzinnym przy ul. Pułku Strzelców Konnych wynoszą od 279 do 564 tys. zł, czyli od około 3,7 do 5,5 tys. zł/m2.  Firma Jakś–Bud zapowiada budowę Nowego Rynku w Biedrusku. W ramach współpracy z gminą Suchy Las ma powstać, oprócz ratusza i deptaka, bogate zaplecze handlowo–usługowe. Jak dotąd, plany udało się zrealizować w niewielkim zakresie – w miejscu Nowego Rynku działa market, Poczta oraz kawiarnia.


Osiedle Kalinova w Złotnikach

Osiedle Kalinova w Złotnikach to nowy projekt od inwestora Villi Sucholeskiej. Deweloper More Place tym razem wznosi 12 domów parterowych w zabudowie bliźniaczej z poddaszem do adaptacji. Jednopoziomowy bliźniak zajmuje 113 lub 120 m2, w tym garaż. Co ciekawe, z uwagi na oryginalny projekt domów, niektóre pomieszczenia mają nietypowy kształt. Planowany termin oddania wszystkich bliźniaków to użytkowania to drugi kwartał 2018 roku.


Osiedle Parkowe w Biedrusku

Osiedle Parkowe w Biedrusku (Calva Sp. z o.o. sp. k.) – łącznie osiedle przy ulicy Świerczewskiego 92 w Biedrusku ma obejmować 6 niskich, trzykondygnacyjnych budynków wielorodzinnych z mieszkaniami o powierzchni wynoszącej od 57 do 90 m2. Plusem największych mieszkań 4-pokojowych jest możliwość korzystania ze skrytki na strychu. Mieszkańcy parteru będą mogli wypoczywać we własnych ogródkach. Oprócz tego, na osiedlu zaplanowano strefę handlowo-biurową na parterach dwóch budynków oraz osiedlowy plac zabaw. W sumie na Osiedlu Parkowym w Biedrusku powstaną 44 mieszkania. Planowany termin zakończenia inwestycji to pierwszy kwartał 2019 roku. Ceny nowych mieszkań w Biedrusku w tak zwanym standardzie deweloperskim podstawowym kształtują się na poziomie od 4 500 do 5 290 zł/m2. Dodatkowo trzeba zapłacić za komórkę lokatorską.


Osiedle Nordyckie w Suchym Lesie

Osiedle Nordyckie w Suchym Lesie przyciąga uwagę kameralną zabudową, ciekawym projektem i dużą powierzchnią oferowanych domów. Nowe domy powstające przy ulicy Mokrej, a więc przy granicy Poznania i Suchego Lasu, to propozycja adresowana do osób szukających dużego bliźniaka tuż obok Poznania. Dom z garażem na Osiedlu Nordyckim posiada między innymi 4 sypialnie, 2 łazienki oraz bardzo duży salon o powierzchni niemal 40 m2. W sumie w ramach osiedla powstanie jedynie osiem domów. Ich ceny wynoszą w tej chwili od 659 do 729 tys. zł.


Dostęp do terenów rekreacyjnych, spokój i dobry poziom infrastruktury to główne atuty Biedruska. Sąsiedztwo Obszaru NATURA 2000, miejscowe szkoły, gabinety lekarskie i zaplecze handlowe oraz coraz lepszy dojazd do Poznania przyciągają rodziny z dziećmi oraz amatorów wypoczynku wśród zieleni.

Czytaj także:
Gdzie warto mieszkać? Suchy Las ‚Vegas’!
Biedrusko (gm. Suchy Las) – zielone sąsiedztwo przyciąga nowych mieszkańców
RANKING: 8 najwygodniejszych osiedli szeregowców w okolicy Poznania
RANKING: 14 osiedli z mieszkaniami w budynkach wielorodzinnych


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 22.09.2017 r.