Osiedle Nova w Czmoniu (gm. Kórnik) – nowe bliźniaki z garażem i ceglaną elewacją

Osiedle Nova w Czmoniu dewelopera Danske ProjektOsiedle Nova to nowe domy na sprzedaż w okolicy Kórnika, tym razem powstające przy ulicy Nowej w Czmoniu. Osiedle Nova realizowane przez Danske Project oferuje bliźniaki o powierzchni 72 oraz 85 m2 plus garaż i ogródek.

Na tle innych osiedli realizowanych w okolicy Kórnika inwestycja wyróżnia się kameralnym charakterem. W ramach Osiedla Nova powstanie w sumie, do końca 2017 roku, tylko 13 lokali. Moją uwagę zwrócił oryginalny – jak na tę lokalizację – projekt domów w zabudowie bliźniaczej z garażami i ogródkami oraz dodatkowymi tarasami na piętrze. Elementem przykuwającym uwagę jest też ciekawa, ceglana elewacja wizualnie oddzielająca garaż od reszty domu.

Osiedle Nova – układ pomieszczeń w bliźniaku na sprzedaż:

Parter każdego domu obejmuje salon z aneksem, toaletę i wiatrołap, a piętro – trzy sypialnie oraz łazienkę. Wielkość poszczególnych pomieszczeń różni się w zależności od tego, którą opcję domu wybierzemy. W przypadku mniejszych bliźniaków o powierzchni 72 m2 salon z aneksem zajmuje 26,5 m2, a sypialnie odpowiednio 10,5; 8 oraz 8,5 m2. Większe domy zapewniają więcej przestrzeni, o czym świadczy salon z aneksem o powierzchni 32 m2 oraz powierzchnia sypialni wynosząca kolejno prawie 14, ponad 10 i niemal 10 m2. Co ciekawe, domy posiadają – oprócz ogródka – również taras na piętrze. Powierzchnia górnego tarasu w obu przypadkach wynosi 12 m2.

Na plus bliźniaków Danske Projekt w Czmoniu zaliczam zwłaszcza możliwość przejścia z korytarza bezpośrednio do garażu, dużą liczbę pokoi na piętrze oraz zapewnienie dodatkowej przestrzeni do wypoczynku w postaci dużego tarasu.

Nowe domy w Czmoniu zapewniają mieszkańcom sprawny dojazd do Poznania autostradą A-2 i drogą krajową s11, ale podróż w jedną stronę trwa 30 minut.

Czmoń oddalony jest od Poznania o 28 km, a od Kórnika – o 9 km. Alternatywą dla własnego samochodu jest w tym przypadku autobus, który kursuje dość rzadko.

Sama miejscowość Czmoń – oprócz spokoju, dostępu do okolicznych, rozległych lasów i dobrego połączenia drogowego z Kórnikiem i Poznaniem – nie oferuje mieszkańcom wielu udogodnień. Na razie brakuje miejscowego zaplecza handlowo-usługowego oraz szkół czy przedszkoli. Warto również wiedzieć, że – podobnie jak inne inwestycje realizowane w Czmoniu – również Osiedle Nova nie posiada dostępu do kanalizacji.

Ceny bliźniaków na Osiedlu Nova w Czmoniu pod Kórnikiem wynoszą od 250 do 285 tys. zł. Są to ceny konkurencyjne względem innych tego typu nieruchomości z okolic Poznania. Więcej na ten temat w naszym RAPORCIE – Bliźniak z dużym ogrodem, w RAPORCIE – Wszystko o nowych osiedlach z okolic Kórnika oraz w zakładce ZŁOTY DOM.

Sprawdź też inne osiedla w tej okolicy:


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 5.12.2016