Osiedle Czubryj w Komornikach – ciekawe miejsce z nowymi bliźniakami koło Poznania

Osiedle Czubryj w KomornikachNowe bliźniaki w Komornikach na Osiedlu Czubryj (Yard Development) to obecnie jedna z najciekawszych lokalizacji w tej okolicy Poznania. Z jednej strony, przyszli mieszkańcy osiedla będą mogli szybko dotrzeć do ważnych na co dzień miejsc, takich jak szkoły, sklepy, przystanek autobusowy czy zjazd na autostradę. A z drugiej – będą mogli się zrelaksować w pobliskich lasach Wielkopolskiego Parku Narodowego. Jak zatem wyglądają nowe bliźniaki i szeregowce przy ulicy Czubryj w Komornikach?

Kameralne osiedle obejmuje 16 domów w zabudowie bliźniaczej i szeregowej o powierzchni 87 m2. Każdy lokal posiada przynależny ogródek i miejsce postojowe, garażu brak. Inwestor zapewnia, że wybuduje drogi wewnętrzne na osiedlu (obecnie trwa jeszcze budowa).

Układ pomieszczeń w domu na Osiedlu Czubryj został przystosowany do potrzeb 3
lub 4-osobowej rodziny. Przykładowo na parterze segmentu znajduje się salon z jadalnią (25 m2), oddzielna kuchnia (ponad 6 m2), łazienka i pralnia. Piętro to druga łazienka i trzy pokoje zajmujące: ponad 12 m2 oraz dwa o powierzchni 10 m2. Ważna z punktu widzenia przyszłych użytkowników jest technologia budowy domów. Na osiedlu Czubryj zastosowano styropian o podwyższonych parametrach izolacyjnych, a także okna o relatywnie niskim współczynniku przenikania ciepła wynoszącym jedynie 0,7. Ściany zewnętrzne powstały z cegły porotherm.

Osiedle Czubryj to możliwość zakupu nowego bliźniaka z dwoma łazienkami, oddzielną kuchnią i trzema pokojami na piętrze. Jest też opcja połączenia salonu z kuchnią.

 

Bliżniaki na Osiedlu Czubryj w Komornikach posiadają przynależne ogródki oraz miejsca postojowe. Powierzchnia przydomowych ogródków wynosi od około 40 do niespełna 200 m2. Szukając w okolicy domu w zabudowie bliźniaczej z większym ogrodem, można sprawdzić konkurencyjną ofertę, np. na Osiedlu Pasieki, gdzie ceny domów są wyraźnie wyższe, ale ogródki są większe, a segmenty posiadają też opcję garażu. Duże bliźniaki z garażami można także kupić na Osiedlu Brzoskwiniowym powstającym przy ulicy Truskawkowej w Komornikach. Oczywiście w innych lokalizacjach na terenie Aglomeracji Poznańskiej można znaleźć domy w zabudowie bliźniaczej zapewniające jeszcze wyższy poziom prywatności, np. na Osiedlu Rozalin w Lusówku. Więcej szczegółów na ten temat w Rankingu – bliźniak z dużym ogrodem – 6 osiedli blisko Poznania.

Dom bliźniak na sprzedaż - Walerianowo (gm. Komorniki) i Wysogotowo (gm. Tarnowo Podgórne)POLECAM! Nowy bliźniak w Walerianowie koło Komornik.  Zobacz ofertę sprzedaży!

Jak się mieszka w Komornikach pod Poznaniem? Plusem lokalizacji jest bliskie sąsiedztwo wyjątkowych terenów rekreacyjnych w Wielkopolskim Parku Narodowym, miejscowe szkoły, nowe przedszkola i obiekty sportowo-rekreacyjne, jak również dostęp do autostrady ( wjazd znajduje się w odległości 3 km) oraz rozbudowane zaplecze handlowo-usługowe.  Minusem Osiedla Czubryj jest częściowy brak wybudowanej drogi dojazdowej. Inwestor zapewnia gotowe drogi wewnętrzne na zamkniętym osiedlu, ale gmina nie planuje w najbliższych latach wybudowania nawierzchni na ulicy Czubryj, która – na szczęście – jest jednak bardzo krótka, więc dotarcie do posesji nie będzie dla mieszkańców karkołomne. Należy także pamiętać, że w chwili obecnej dojazdy z Komornik do centrum Poznaniaw godzinach największego szczytu są spowolnione z uwagi na korki powstające na trasie przelotowej Poznań – Wrocław.

Termin zakończenia inwestycji przewidziano na pierwszy kwartał 2017 roku. Ceny dostępnych domów na Osiedlu Czubryj wynoszą w tej chwili od 315 do 355 tys. zł i są konkurencyjne w stosunku do innych nowych inwestycji realizowanych w Komornikach, o czym szerzej piszę w RAPORCIE: Komorniki – wszystko o nowych osiedlach.

Sprawdź również:


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 8.12.2016 r.