RAPORT: Za ile kupisz nowy dom w Tarnowie Podgórnym i okolicy?

Nowe osiedla - domy w gminie Tarnowo Podgórne

Jakie domy i mieszkania z rynku pierwotnego oferują w tej chwili deweloperzy w gminie Tarnowo Podgórne? Ile kosztuje nowy dom na sprzedaż w Tarnowie Podgórnym i okolicy? Które nowe osiedla w okolicy Poznania, w gminie Tarnowo Podgórne warto odwiedzić i zobaczyć na własne oczy? Sprawdź zestawienie.


Osiedle Marianowskie w Tarnowie Podgórnym

 • Powierzchnia domu: 150 m2
 • Typ zabudowy: bliźniak z garażem
 • Ceny: od 448 do 494 tys. zł

W ramach Osiedla Marianowskiego dewelopera Jakon są dostępne bliźniaki o dużej powierzchni – 150 m2, z czego 18 m2 zajmuje garaż. Układ domu jest odpowiedni nawet dla 6-osobowej rodziny. Na parterze znajduje się prawie 30-metrowy pokój dzienny oraz kuchnia i toaleta plus garaż, do którego można przejść bezpośrednio z przedsionka. Piętro to z kolei cztery pokoje (14,2; 14; 11 oraz 10 m2) i łazienka. Co ważne, każdy dom powstaje na dość dużej działce o powierzchni 300 m2. Dzięki lokalizacji w pobliżu bezkolizyjnej trasy nr 92, z Osiedla Marianowskiego do Poznania można dojechać w około 20 minut. Na plus lokalizacji zaliczam również dobrą infrastrukturę każdego rodzaju – od szkół, przez obiekty sportowo-rekreacyjne, handlowo-usługowe, aż po dobrej jakości zaplecze techniczne. Docelowo Osiedle Marianowskie ma obejmować 31 domów w zabudowie bliźniaczej, czyli 62 lokale mieszkalne. Czytaj szczegółową recenzję Osiedla Marianowskiego.


Osiedle Nowe Tarnowo w Tarnowie Podgórnym

 • Powierzchnia domu szeregowego: 90 lub 95 m2 plus garaż
 • Powierzchnia mieszkań: od 34 do 69 m2
 • Typ zabudowy: dom w zabudowie szeregowej, mieszkanie w budynku wielorodzinnym

Zrealizowane przez tego samego dewelopera osiedle przy ulicy Szkolnej w Tarnowie Podgórnym obejmuje 10 domów w zabudowie szeregowej o powierzchni 90 i 95 m2. Szeregowce są gotowe do wprowadzenia, a ich zaletą są przynależne do domów garaże i ogródki oraz duża liczba pokoi na piętrze. Przykładowy dom na parterze posiada salon z aneksem kuchennym o powierzchni około 24 m2 oraz toaletę i garaż na jedno auto. Piętro mieści cztery pokoje – dwa o powierzchni około 10 m2 i kolejne 8,5 oraz 6 m2, oraz garderobę z korytarzem o powierzchni 14 m2 i łazienkę. Ceny nowych, dostępnych szeregowców na osiedlu wynoszą od 423 tys. zł do 442 tys. zł. Na wyższy niż w sąsiednich gminach poziom cen szeregowców wpływa przynależny do domu garaż, relatywnie duża liczba sypialni na piętrze oraz lokalizacja w jednej z najbogatszych gmin w kraju. Co taka lokalizacja oznacza w praktyce? Sąsiedztwo miejscowych szkół (od podstawowej aż po liceum), przedszkoli oraz rozbudowanej strefy handlowej. Atrakcją miejscowości są również nowoczesne obiekty sportowo-rekreacyjne na czele z najnowszym kompleksem basenów Tarnowskie Termy. W ramach tego samego osiedla deweloper Jakon wznosi również budynki wielorodzinne – pierwszy etap zabudowy wielorodzinnej będzie gotowy w drugim kwartale 2019 roku. W ofercie są relatywnie nieduże mieszkania – o powierzchni wynoszącej od 34 do 69 m2. Na osiedlu powstanie strefa rekreacyjna. Oprócz tego – garaże i miejsca postojowe. Łącznie Osiedle Nowe Tarnowo obejmie 56 mieszkań w budynkach wielorodzinnych.


Osiedle Rozalin w Lusówku

 • Powierzchnia domu: od 100 do 180 m2
 • Typ zabudowy: dom wolnostojący, w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej
 • Ceny: od 395 do 649 tys. zł

Osiedle Rozalin w Lusówku to jedno z najładniej położonych osiedli deweloperskich w okolicy Poznania. W otoczeniu lasu i tylko kilometr od piaszczystej plaży nad Jeziorem Lusowskim można odnaleźć spokój i czyste powietrze. Jednocześnie miejscowość zapewnia komfortowe warunki do życia dla całej rodziny. Na miejscu funkcjonują szkoły i przedszkola, market i apteka. Dojazd do Poznania odbywa się sprawnie i trwa 20 minut. Na wysoki komfort życia wpływa również dobrej jakości infrastruktura dostępna zarówno na osiedlu, jak i w jego otoczeniu. Wszystkie domy na Osiedlu Rozalin są wykonywane z dbałością o najmniejsze szczegóły. Mowa m.in. o gotowych podjazdach i ogrodzeniach. Inwestor Osiedla Rozalin – firma Novum Plus – oferuje szeroki wybór mieszkań oraz domów w kilku konfiguracjach do wyboru, w tym domy parterowe lub z poddaszem użytkowym, w zabudowie wolnostojącej, bliźniaczej albo szeregowej. W ofercie znajdują się na przykład domy w zabudowie szeregowej z poddaszem użytkowym i garażem o powierzchni 125 m2 w cenie od 395 tys. zł. Parter takiego segmentu obejmuje salon (21 m2), praktyczną, półotwartą kuchnię z jadalnią (12 m2), toaletę, pomieszczenie gospodarcze i garaż. Piętro to z kolei 3 przestronne pokoje o powierzchni wynoszącej około 14,12 i 9 m2 oraz łazienka. Inną opcją wartą uwagi – w mojej ocenie – są domy parterowe w zabudowie bliźniaczej z garażami i dużymi ogrodami o powierzchni 107 m2. Ten typ zabudowy zapewnia wysoki poziom prywatności, ponieważ domy sąsiadów łączą się jedynie garażami. Cena bliźniaka wynosi od 419 tys. zł. Jeden z takich domów pokazuję na filmie.


Osiedle Białe w Baranowie

 • Powierzchnia domów: od 81 do 176 m2
 • Typ zabudowy: dom wolnostojący, w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej
 • Ceny: od 338 do 760 tys. zł

Kolejne systematycznie rozbudowywane osiedle, czyli Osiedle Białe w Baranowie to propozycja dla tych, którym zależy na dostępie do pełnej infrastruktury, do terenów rekreacyjnych nad Jeziorem Kierskim i jednocześnie – na szybkim dojeździe do Poznania. W ofercie dewelopera AOA można w tej chwili znaleźć mieszkania oraz domy w dwóch konfiguracjach – w zabudowie wolnostojącej (154 m2) i bliźniaczej (88 m2). Ten ostatni na parterze posiada salon z aneksem kuchennym (36 m2), łazienkę i garaż. Na piętrze budynku znajduje się łazienka oraz trzy sypialnie o powierzchni około 10 m2 każdy (licząc bez skosów). Taki dom to wydatek rzędu 432 tys. zł. Relatywnie wysoki poziom cen to rezultat bliskiego sąsiedztwa Poznania oraz wysokich cen gruntów w Baranowie. Ponadto, w sąsiedztwie Osiedla Białego powstają jedynie mieszkania w budynkach wielorodzinnych oraz duże rezydencje skierowane raczej do wąskiego grona odbiorców. Czytaj pełną recenzję Osiedla Białego.


Osiedle Chyby nad Jeziorem w Chybach

 • Powierzchnia domów: 250 lub 298 m2
 • Typ zabudowy: wolnostojący
 • Ceny: od 1,8 do 2,8 mln zł

Eko rezydencje powstają w Chybach, tuż przy plaży nad Jeziorem Kierskim, ale Osiedle Chyby nad Jeziorem przyciąga uwagę nie tylko swoim malowniczym położeniem. Inwestor osiedla – firma EM4 – postawiła na oryginalną technologię budowy. Domy z litego drewna ocieplono wełną drzewną. Tym sposobem budynki osiągają parametry domu pasywnego. Rezydencje posiadają szereg innych rozwiązań przyjaznych środowisku, w tym między innymi – własne elektrownie fotowoltaiczne, system grzania i chłodzenia 3 Thermo oraz pompy ciepła. Jak twierdzi deweloper, mieszkańcy Osiedla Chyby Nad Jeziorem będą niemal całkowicie uniezależnieni od zewnętrznych dostaw energii. Osiedle ma kameralny charakter – obejmuje tylko 10 rezydencji. Układ pomieszczeń w przykładowym domu o powierzchni 250 m2 zapewnia przestrzeń, jakiej nie znajdziemy na innych osiedlach w okolicy. Na parterze znajduje się ponad 40-metrowy salon, kuchnia ze spiżarnią i pomieszczeniem gospodarczym, toaleta i gabinet oraz dwustanowiskowy garaż. Piętro mieści z kolei m. in. trzy ponadstandardowej wielkości sypialnie (wszystkie ponad 23 m2), pralnię, garderobę i dwie łazienki. Czas dojazdu z Chyb do Poznania wynosi niespełna 15 minut, co uważam za istotny plus. W zestawieniu z dużą powierzchnią, atrakcyjną lokalizacją oraz nowatorskim projektem i bogatym wyposażeniem domów, ich wysokie ceny nie są zaskoczeniem. Eko rezydencje w Chybach należą do najdroższych w okolicy Poznania – ich ceny kształtują się na poziomie od 1,8 do 2,8 mln zł.


Oprócz domu, na terenie gminy Tarnowo Podgórne można kupić nowe mieszkanie. Budynki wielorodzinne powstały lub powstają między innymi w ramach osiedli: Tarnowo Centrum, Zielona Przystań, Zielone Lusówko czy inwestycji Nowe mieszkania w Sadach.

Czytaj także:

Czytaj RAPORTY dotyczące ofert deweloperskich z innych podpoznańskich gmin, takich jak: Luboń, Komorniki, Swarzędz, Suchy Las czy Kórnik.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 5.12.2017 r.