Osiedle Zielony Zakątek – domy i mieszkania z charakterem

Osiedle Zielony Zakątek w Kórniku - mieszkanie na sprzedażMieszkanie na Osiedlu Zielony Zakątek w Kórniku łączy w sobie najbardziej poszukiwane cechy wygodnego, podmiejskiego apartamentu. Dom w zabudowie szeregowej z garażem, ogrodem i tarasem zapewnia przestrzeń bez porównania większą – aż 120 m2 – niż inne szeregowce dostępne w okolicy Kórnika. Na jakość życia mieszkańców pozytywnie wpływa sąsiedztwo miejscowych szkół i strefy handlowo-rekreacyjnej, w tym słynnego Kórnickiego Arboretum oraz promenady nad jeziorem. Co istotne, dojazd trasą szybkiego ruchu z Kórnika do Poznania trwa jedynie 15 minut.


Osiedle Zielony Zakątek – układ pomieszczeń:

Wynosząca aż 120 m2 powierzchnia domu umożliwia jego pomysłową aranżację bez zbędnych ograniczeń. Na parterze znajduje się przestronny salon (27,5 m2), jadalnia (8,5 m2), praktyczna półotwarta kuchnia (6 m2) i toaleta oraz dodatkowa wnęka pod zabudowę. Na piętrze zaprojektowano dużą łazienkę (ponad 7 m2) oraz – do wyboru – dwie lub trzy wygodne sypialnie, w tym jedną z własną, oddzielną garderobą i wyjściem na efektowny taras nad garażem o powierzchni aż 22 m2. W kolejnej sypialni znajduje się wnęka pod zabudowę, co pozwala na sprytne przechowywanie rzeczy.


Wyróżnikiem oferty LT Development jest przemyślany projekt oraz jasne wnętrza z dużymi, nowoczesnymi oknami.

W salonie zamontowano funkcjonalne okno odstawno-przesuwne. Dodatkowe okno posiada półotwarta kuchnia. Pokoje na piętrze (jeden o powierzchni około 12 oraz dwa około 10 m2 plus garderoba) również są dobrze doświetlone. Oprócz odpowiedniego nasłonecznienia, aranżacji wnętrz sprzyja drobiazgowo dopracowany projekt, w tym wydzielona przestrzeń na przechowywanie rzeczy. W sumie w mieszkaniu znajduje się kilka specjalnie wydzielonych stref na wnęki pod zabudowę plus garderoba, co pozwala zaoszczędzić sporo miejsca w innych pomieszczeniach.

Mieszkanie ma dużą część dzienną, dodatkowe strefy na składowanie rzeczy i wygodne sypialnie.

Zielony Zakątek to osiedle zamknięte. Poczucie prywatności wzmacnia sąsiedztwo niskiej zabudowy jednorodzinnej oraz kameralny charakter inwestycji. Pierwszy etap osiedla jest gotowy. Mieszkania z drugiego etapu będą gotowe do zamieszkania w drugim kwartale 2017 roku, a z trzeciego – pod koniec roku. W sumie inwestycja będzie się składać z czterech etapów.


Osiedle Zielony Zakątek – podstawowe informacje:

Inwestor: LT Development
Powierzchnia: 120 m2, istnieje także możliwość zakupu mieszkania jednopoziomowego o powierzchni 50 m2
Ceny: 365 tys. zł za mieszkanie dwupoziomowe; 180 tys. zł lub 220 tys. zł za mieszkanie jednopoziomowe z ogródkiem lub garażem
Termin realizacji: Pierwszy etap jest gotowy, kolejne mieszkania będą gotowe w drugim oraz w czwartym kwartale 2017 roku
Lokalizacja: Kórnik, Aleja Flensa


Osiedle Zielony Zakątek powstaje w Kórniku – blisko niezbędnych na co dzień udogodnień, takich jak miejscowe przedszkola, szkoły, markety, apteki, klub fitness i pływalnia.

Z osiedla można w kilka minut dojść pieszo do Kórnickiego Arboretum lub nad Jezioro Kórnickie. Dzięki autostradzie A-2 i drodze krajowej S11 z Kórnika do Poznania można dojechać w 15 – 20 minut. Korzystna lokalizacja stanowi o przewadze osiedla Zielony Zakątek nad innymi realizowanymi w mniejszych miejscowościach na terenie gminy Kórnik. Jak się mieszka w tej okolicy? Przeczytaj artykuł o Kórniku.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 23.01.2017 r.

Odwiedzam z kamerą nowe domy i mieszkania

O takim domu marzy wielu z nas. Zobacz go ze mną!  Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-rozalin-dom-b-3-yt-play-300x169