Oglądamy dom bliźniak 110 m2 – Osiedle Azaliowe – Kamionki

Taras i ogród - Osiedle Azaliowe w KamionkachBliźniak o powierzchni całkowitej 110 m2 (użytkowej 72 m2), z dużym ogrodem z gotowym tarasem oraz możliwością wyboru układu pomieszczeń – do takiego domu zaglądamy tym razem.

W Kamionkach w gminie Kórnik, a konkretnie na Osiedlu Azaliowym przy ulicy Poznańskiej powstają nowe bliźniaki z ogrodami. My mogliśmy zobaczyć jeden z gotowych, dwupoziomowych domów o powierzchni całkowitej wynoszącej 110 m2 (72 m2 licząc bez skosów)

Wchodząc do budynku widzimy wiatrołap z miejscem na szafę w zabudowie, a następnie nieduży korytarz, z którego można przejść do salonu z aneksem kuchennym (22,7 m2), łazienki oraz dwóch pokoi o powierzchni prawie 9 i ponad 10 m2. Warto wiedzieć, że to tylko jedna z dostępnych opcji. W innej można na przykład – zamiast jednej z sypialni – mieć oddzielną kuchnię i – co za tym idzie – większy, bardziej przestronny salon. Umiejscowienie łazienki także może być inne. Kombinacji jest kilka. Możliwość dowolnego kształtowania przestrzeni pozwala dopasować wnętrze domu do indywidualnych potrzeb danej rodziny.

Część dzienna jest odpowiednio doświetlona. W salonie znajdują się dwa mniejsze okna oraz jedno duże, wyjściowe na taras, które wyposażono w rolety sterowane elektrycznie. Pozostałe okna posiadają rolety sterowane ręcznie.

POLECAM! Nowy bliźniak w Borówcu, 100 metrów od lasu. Zobacz ofertę sprzedaży!

Natomiast w skład piętra oglądanego domu wchodzi druga łazienka oraz jeden pokój o powierzchni ponad 11 m2 (licząc bez skosów). Pokój może pełnić funkcję kolejnej sypialni, bawialni lub domowej pracowni. Skosy na piętrze można wykorzystać na przykład na szafy w zabudowie. Rezerwując dom na odpowiednio wczesnym etapie budowy, powierzchnię tę można oczywiście rozplanować inaczej, zgodnie z własnymi potrzebami. Na przykład istnieje możliwość rezygnacji z drugiej łazienki na piętrze.

Plusem oglądanego domu są dodatkowe udogodnienia w standardzie. Mowa o zadaszonym tarasie oraz ogrzewaniu podłogowym w w wiatrołapie, holu i łazience oraz zewnętrznych roletach okiennych. Ponadto, cena obejmuje między innymi ogrodzenie z bramą, wybrukowany podjazd i podejście do budynku, blaszany garaż i parapety wewnętrzne z konglomeratu. Nam do gustu przypadł zwłaszcza taras z – przydatnym szczególnie latem – zadaszeniem. Taras jest spory i spokojnie pomieści stół z krzesłami. Na uwagę zasługuje także relatywnie duży ogród – powierzchnia działki wynosi w tym przypadku 340 m2. Plusem bliźniaka na pewno jest też ogrzewanie podłogowe w wybranych strefach domu. Pewną niedogodnością jest natomiast brak dostępu do sieci kanalizacji sanitarnej oraz brak wybudowanych dróg na osiedlu – drogi są wyrównane i wysypane tłuczniem.

POLECAM! 5-pokojowe mieszkanie na Osiedlu Nowy Bnin / Kórnik. Zobacz ofertę sprzedaży!

Kompaktowe domy z aktualnie powstającego, trzeciego etapu Osiedla Azaliowego w Kamionkach są dostępne w cenie od 253 tys. zł. Instalacja pod kominek (4 900 zł), blaszany garaż (7 000 zł) oraz adaptacja poddasza zgodnie z projektem klienta to opcje płatne dodatkowo. Podobnie jak montaż ogrzewania podłogowego w większej niż standardowo liczbie pomieszczeń.

Moim zdaniem, dom na Osiedlu Azaliowym wyróżnia przede wszystkim duża powierzchnia przynależnego ogrodu z ładnym, zadaszonym tarasem oraz możliwość indywidualnego kształtowania przestrzeni w jego wnętrzu na etapie budowy. Cena kompaktowego bliźniaka jest konkurencyjna w porównaniu z powstającymi w okolicy Kórnika szeregowcami posiadającymi zwykle mniejsze ogrody.

Więcej o lokalizacji Osiedla Azaliowego piszemy w osobnym artykule.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 9.04.2017 r.