Morasko Park – Kameralne osiedle blisko Góry Moraskiej

Osiedle Morasko Park - nowe domy w zabudowie bliźniaczekMorasko Park to najnowsza inwestycja Duda Development w Poznaniu. Deweloper znany z budowy Osiedla Nowe Złotniki tym razem również stawia na ciekawą lokalizację. Nowe domy powstają na północnym krańcu Poznania, przy ulicy Morasko – w sąsiedztwie Góry Moraskiej i Rezerwatu Meteoryt Morasko oraz blisko nowej szkoły na Umultowie.

W ramach Osiedla Morasko Park powstanie łącznie 12 budynków wolnostojących dwulokalowych, czyli 24 segmenty o powierzchni dochodzącej do 160 m2 każdy. Wszystkie będą posiadały duże ogrody i garaże. Budowa rusza na przełomie 2017 i 2018 roku. Pierwsze 4 budynki dwulokalowe mają być gotowe w grudniu 2018 roku.

Oprócz kameralnej atmosfery, wygodnie rozplanowanych wnętrz oraz dostępu do malowniczych tras rowerowych i spacerowych, atutem osiedla jest bliskie sąsiedztwo Suchego Lasu z jego bogatą infrastrukturą i rozbudowanym zapleczem sportowo-rekreacyjnym i handlowo-usługowym. Kolejnym istotnym plusem jest fakt, że najmłodsi mieszkańcy Moraska od września 2018 roku będą mogli uczęszczać do nowoczesnej szkoły i przedszkola powstającego na Umultowie, przy ul. Zagajnikowej.

Osiedle Morasko Park w liczbach:

Liczba planowanych budynków: 12 budynków wolnostojących dwulokalowych (24 segmenty)
Powierzchnia segmentu: 159,6 m2
Powierzchnia ogrodu: od 525 do 935 m2 ogrodu
Ceny domów: od 4,8 tys. zł/m2 – czyli od 777 tys. zł w przeliczeniu na jeden lokal
Rozpoczęcie budowy: przełom 2017 i 2018 roku
Planowany termin zakończenia pierwszego etapu: grudzień 2018 roku

Dom na Osiedlu Morasko Park to wyjątkowo przestronne wnętrza. Salon z kuchnią i jadalnią zajmie powierzchnię niemal 44 m2. Obok znajdzie się łazienka, wiatrołap i pomieszczenie gospodarcze. Na piętrze znajdą się 4 pokoje o powierzchni od 14,4 do18 m2, w tym jeden z loggią, plus łazienka.

W pierwszym etapie, którego budowa rusza już na przełomie roku, powstaną 4 budynki dwulokalowe. W sumie, w ramach Osiedla Morasko Park powstanie 12 budynków wolnostojących dwulokalowych z dostępem do pełnej infrastruktury – osiedlowych dróg, oświetlenia i wszystkich mediów. Teren osiedla będzie zamknięty z bramą wjazdową od strony ulicy Morasko. Na terenie osiedla, do każdego segmentu, oprócz garażu, będzie należeć jedno miejsce postojowe plus miejsca parkingowe dla gości.

Inwestycja jest adresowana do wymagających klientów, którzy – oprócz wysokiego poczucia prywatności – cenią sobie wysoką jakość wykonania i wykończenia domu. Każdy dom na Osiedlu Morasko Park będzie posiadał jednostanowiskowy garaż w bryle budynku i będzie wyposażony m. in. w takie elementy jak:

  • ogrzewanie podłogowe
  • instalacja pod kominek
  • drzwi antywłamaniowe
  • zewnętrzne rolety okienne
  • schody żelbetowe
  • brama garażowa
  • taras ponad 20 m2

Na parterze segementy „łączą się” garażami, co przemawia na plus inwestycji. Poczucie intymności wzmacniają także duże ogrody – aż do 935 m2, w tym częściowo zadrzewione, co dodaje miejscu niezwykłego uroku.

Ceny nowych domów w Poznaniu na Osiedlu Morasko Park są konkurencyjne, biorąc pod uwagę ich lokalizację tylko 10 km od centrum, duże ogrody oraz podwyższony standard wykończenia domów. Ceny domów na Morasku zaczynają się od około 777 tys. zł za segment, czyli w przeliczeniu na metr kwadratowy – od 4,8 tys. zł.

bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 31.10.2017 r.

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną mieszkanie pokazowe w bliźniaku na nowym osiedlu koło Poznania. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-nowe-zlotniki-yt-play-300x169