Osiedle Morasko Park / Poznań – Kameralne osiedle, gdzie las spotyka się z miastem

Osiedle Morasko ParkOsiedle Morasko Park to nowe domy na sprzedaż w Poznaniu na Morasku, realizowane przez Duda Development. Deweloper znany z budowy Osiedla Nowe Złotniki tym razem też stawia na ciekawą lokalizację i wysoki standard wykonania i wykończenia. Wygodne domy w zabudowie bliźniaczej na Osiedlu Morasko Park z dużymi ogrodami i garażami powstają na malowniczym, północnym krańcu Poznania, w bliskim sąsiedztwie Rezerwatu Przyrody Meteoryt Morasko. Aktualnie ruszyła sprzedaż nowych domów z drugiego etapu osiedla.

Osiedle Morasko Park Duda Development to kameralne, zamknięte osiedle zatopione w zieleni, realizowane przy ulicy Morasko w Poznaniu – w sąsiedztwie rezerwatu przyrody oraz blisko nowoczesnej szkoły na Umultowie.

W ramach Osiedla Morasko Park powstanie łącznie jedynie 12 domów wolnostojących dwulokalowych, czyli 24 segmenty o powierzchni wynoszącej niemal 160 m2 każdy.
Wszystkie domy będą posiadały wyjątkowo duże ogrody – o powierzchni od 523 do 930 m2. Budowa pierwszego etapu osiedla z ośmioma segmentami już trwa. Połowa domów znalazła swoich właścicielu. Ich budowa ma się zakończyć w grudniu 2018 roku. Jednocześnie ruszyła sprzedaż kolejnych domów z drugiego etapu.


Osiedle Morasko Park w liczbach:

Liczba planowanych budynków: 12 budynków wolnostojących dwulokalowych (24 segmenty)
Powierzchnia segmentu: 159,6 m2
Powierzchnia ogrodu: od 523 do 930 m2 ogrodu
Ceny domów: od 4,9 tys. zł/m2 
Rozpoczęcie budowy pierwszego etapu: przełom 2017 i 2018 roku
Planowany termin zakończenia pierwszego etapu: grudzień 2018 roku


Oprócz kameralnej atmosfery, wygodnie rozplanowanych, przestronnych wnętrz oraz dostępu do licznych tras rowerowych i spacerowych, atutem osiedla jest bliskie sąsiedztwo Suchego Lasu z jego bogatą infrastrukturą i rozbudowanym zapleczem sportowo-rekreacyjnym oraz handlowo-usługowym. Kolejnym istotnym plusem jest fakt, że najmłodsi mieszkańcy Moraska od września 2018 roku będą mogli uczęszczać do nowoczesnej szkoły i przedszkola powstającego na Umultowie, przy ul. Zagajnikowej. Jednocześnie, w pobliżu przebiega linia autobusowa łącząca osiedle z pętlą tramwajową na poznańskim Piątkowie i dalej – z centrum Poznania.

Na wygodę najmłodszych mieszkańców Osiedla Morasko Park pozytywnie wpływa przyjazna okolica z placami zabaw, boiskami sportowymi i rekreacyjnymi stadninami koni. Basen znajduje się w pobliskim Suchym Lesie. 

Nowy dom na Osiedlu Morasko Park to wyjątkowo przestronne wnętrza. Salon z kuchnią i jadalnią zajmuje tu powierzchnię niemal 44 m2. Obok znajduje się łazienka, wiatrołap i osobne pomieszczenie gospodarcze. Na piętrze zaplanowano 4 pokoje o powierzchni wynoszącej od 14,4 do 18 m2, w tym jeden pokój z loggią, plus oczywiście druga łazienka.

W pierwszym etapie, którego budowa już ruszyła, powstaną 4 budynki dwulokalowe. W sumie, w ramach Osiedla Morasko Park powstanie 12 budynków wolnostojących dwulokalowych z dostępem do pełnej infrastruktury – osiedlowych dróg, oświetlenia i wszystkich mediów. Teren osiedla będzie zamknięty z bramą wjazdową od strony ulicy Morasko. Na terenie osiedla, do każdego segmentu, oprócz garażu, będzie należeć jedno miejsce postojowe plus miejsca parkingowe dla gości.

Inwestycja jest adresowana do wymagających klientów, którzy – oprócz wysokiego poczucia prywatności – cenią sobie wysoką jakość wykonania i wykończenia domu. Każdy dom na Osiedlu Morasko Park będzie posiadał jednostanowiskowy garaż w bryle budynku (plus miejsce postojowe przed domem) i będzie oddawany w podwyższonym standardzie obejmującym między innymi takie elementy jak:

  • ogrzewanie podłogowe
  • instalacja pod kominek
  • drzwi antywłamaniowe
  • zewnętrzne rolety okienne
  • schody żelbetowe
  • brama garażowa
  • taras ponad 20 m2

Na parterze segementy „łączą się” garażami, co przemawia na plus inwestycji. Poczucie prywatności wzmacniają duże ogrody, w tym częściowo zadrzewione, co dodaje miejscu niezwykłego uroku.

Ceny nowych domów na Osiedlu Morasko Park w Poznaniu są konkurencyjne, biorąc pod uwagę ich lokalizację tylko 10 km od centrum, duże ogrody oraz podwyższony standard wykończenia domów. Ceny domów na Morasku zaczynają się od 4,9 tys. zł/m2.


ZOBACZ: Wygodny apartament w oryginalnym budynku w centrum Poznania!


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 8.05.2018 r.

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną mieszkanie pokazowe w bliźniaku na nowym osiedlu koło Poznania. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

Osiedle Nowe Złotniki (gm. Suchy Las) - nowe mieszkania w zabudowie bliźniaczej