Cegła na ścianie! – Przepis na stylowe wnętrze? Zobacz aranżację z cegłą od Manufaktury Kamstar!

Cegła na ścianie, egzotyczne drewno i miedź w jednym wnętrzu? Efekt finalny Was zaskoczy! Zobaczcie [FILM], a w nim – przytulne mieszkanie z cegłą z Manufaktury Kamstar, które zaprasza do relaksu w blasku kominka.

Chcesz stworzyć podobne wnętrze? Zobacz wybrane elementy aranżacji:
– Projekt łazienki – Studio Architektownia z Poznania
Cegła kościelna w łazience – Manufaktura Kamstar


Cegła kościelna z Manufaktury Kamstar tworzy we wnętrzu niesamowity klimat – loftowy, ale w ciepłym, stylowym wydaniu. Ciekawym zabiegiem jest wprowadzenie ceglanych elementów do każdego pomieszczenia, w tym – nawet do nowoczesnej łazienki. Cegła na ścianie dominuje w przytulnym mieszkaniu, lecz go nie przytłacza dzięki umiejętnemu dawkowaniu elementów wystroju.

Masywne, kolonialne meble wykonano z egzotycznego drewna w intensywnym odcieniu, który idealnie komponuje się z ceglaną ścianą i bordową kanapą w salonie. Aby uspokoić i wyciszyć wnętrze, architekt Sandra Gałuszka ze Studia Architektownia zdecydowała się na wprowadzenie płytek w neutralnych, stonowanych odcieniach beżu i szarości. Jednocześnie, dzięki swojej oryginalnej formie płytki są ciekawym elementem aranżacji. Konsekwentnie powtarzają się zarówno na korytarzu, jak i w kuchni czy w łazience.

Nowoczesnego wymiaru nadają wnętrzu industrialne lampy – lampy druciane w kolorze miedzianym oraz białym efektownie dopełniają i balansują przestrzeń strefy dziennej.

Dobrym przykładem równowagi między stylową cegłą na ścianie a surowym klimatem jest nowoczesna łazienka. Płytki podłogowe w stylu betonu oraz delikatne kolory płytek nad umywalką tonują tu intensywną barwę starej cegły. Efekt finalny jest doskonale wyważony i zwielokrotniony przez duże lustro na ścianie.

Dla podkreślenia podziału na strefy w mieszkaniu, w sypialniach wprowadzono elementy w kolorze miętowym, niebieskim oraz czarnym. Te kolory są widoczne w spokojnej aranżacji pokoju dziecka urozmaiconej ciekawymi dodatkami. Między innymi jest to huśtawka sensoryczna Memola, która „rośnie razem z dzieckiem” czy kolonialny regał w morskim odcieniu z oryginalnym ornamentem.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 10.02.2018