Osiedle Puszcza Zielonka – wygodne domy i mieszkania tuż obok puszczy

Osiedle Puszcza Zielonka - Miękowo (gm. Czerwonak)Osiedle Puszcza Zielonka w Miękowie pod Poznaniem. Właśnie tutaj można zrealizować marzenia o wygodnym domu lub mieszkaniu z widokiem na las, w pięknej okolicy. Duże domy oraz mieszkania powstają bezpośrednio przy Parku Krajobrazowym Puszcza Zielonka – największym kompleksie leśnym w okolicy Poznania.

Puszcza zaraz za drzwiami…

Lokalizacja osiedla przy ulicy Narcyzowej i Krokusowej w Miękowie (gmina Czerwonak), a więc dosłownie tuż przy granicy Puszczy Zielonki, pozwoli mieszkańcom cieszyć się sąsiedztwem lasu i aktywnie wypoczywać w otoczeniu przyrody od razu po wyjściu z domu. Puszcza Zielonka to doskonałe miejsce na wycieczki piesze, rowerowe czy nordic walking. Można tu podziwiać liczne jeziora oraz rzadkie gatunki roślin i zwierząt, ale Osiedle Puszcza Zielonka wyróżnia nie tylko cisza i bezpośredni dostęp do terenów zielonych.

Klient ma tutaj wybór – może kupić albo wygodne dwupoziomowe mieszkanie albo dom z garażem. W ofercie jest ponadto ostatni, trzykondygnacyjny dom szeregowy. W tej chwili Osiedle Puszcza Zielonka obejmuje dwa gotowe etapy, z czego pierwszy i składa się z 14 wygodnych domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. W drugim etapie powstało z kolei 12 mieszkań jedno- i dwupoziomowych w zabudowie szeregowej. Aktualnie wszystkie mieszkania jednopoziomowe zostały sprzedane, ale w ofercie jest jeszcze kilka mieszkań dwupoziomowych z widokiem na las.

Mieszkanie z widokiem na las 20 minut drogi do centrum Poznania.

Mieszkanie z drugiego etapu osiedla o powierzchni 108 m2, z indywidualnym wejściem zajmuje dwie kondygnacje i ma optymalny dla tej powierzchni układ pomieszczeń: przestronny salon z wyjściem na taras, oddzielną kuchnię, toaletę i łazienkę oraz trzy duże sypialnie, w tym jedną z balkonem. Ceny mieszkań w tym wariancie wynoszą od 345 do 370 tys. zł. Jedno z nowych mieszkań można zobaczyć na FILMIE:


Dom z garażem o podwyższonym standardzie

Ale na tym nie koniec. Na Osiedlu Puszcza Zielonka, przy ulicy Krokusowej w Miękowie, powstaje etap trzeci, którego zakończenie przewidziano na przełom 2017 i 2018 roku. Powstają tu cztery komfortowe domy z garażami o powierzchni 110 m2. Każdy dom będzie posiadał własny ogród o powierzchni wynoszącej od 119 do 250 m2. Warto podkreślić, że domy będą wykończone w wysokim standardzie i będą posiadać między innymi ogrzewanie podłogowe na parterze oraz rolety okienne z napędem elektrycznym czy bramę garażową sterowaną elektrycznie na pilota. Ceny dwóch ostatnich dostępnych domów wynoszą 448 tys. zł.


Dom szeregowy o powierzchni aż 173 m2

Obecnie na Osiedlu Puszcza Zielonka można kupić także ostatni gotowy szeregowiec o powierzchni wynoszącej aż 173 m2 w cenie 449 tys. zł. Trzypoziomowy dom zapewnia przestrzeń wystarczającą nawet dla 5-osobowej rodziny. Ważnym, podnoszącym komfort życia mieszkańców elementem jest garaż i piwnica. Segment posiada również balkon i ogródek, z których można podziwiać okoliczne lasy. Od strony wizualnej, budynki szeregowe wpisują się w leśną okolicę. Usytuowane na wzniesieniu posiadają spadziste dachy i ciekawą elewację z elementami z kamienia. 
Zobacz film. Przekonaj się, jak dom szeregowy na Osiedlu Puszcza Zielonka wygląda od środka:


Co wyróżnia gotowe domy szeregowe na Osiedlu Puszcza Zielonka?

  • Przestrzeń i wygoda – domy mają 150 lub 173 m2 powierzchni na trzech poziomach.
  • Garaż i piwnica – elementy rzadko spotykane na innych osiedlach pod Poznaniem.
  • Dostęp do wszystkich mediów, w tym do kanalizacji sanitarnej.
  • Dowolność w aranżacji przestrzeni – ilość pokoi na piętrze jest ustalana indywidualnie.
  • Widok na zieleń – z każdej strony.
  • Udogodnienia w cenie domu – ogrzewanie podłogowe, automatyczne rolety okienne, brama garażowa otwierana na pilota, instalacja pod kominek, podjazd, ogrodzenie, chodnik i trawnik.

Wszystkie mieszkania i domy na Osiedlu Puszcza Zielonka w Miękowie są oddawane w podwyższonym standardzie, obejmującym: ogrzewanie podłogowe, rolety sterowane elektrycznie, ogrodzenie, podjazd i chodnik. Mieszkania posiadają oddzielne wejścia i przynależne ogródki. Ozdobą nowych mieszkań z drugiego etapu inwestycji są oryginalne murki oporowe wykonane z materiałów wysokiej klasy, tworzące charakterystyczne kaskady.

Niewielkie rozmiary Osiedla Puszcza Zielonka i spokojna okolica gwarantują ciszę i wysoki poziom prywatności przy jednoczesnej bliskości całego zaplecza potrzebnego na co dzień.

Dojazd do Poznania jest możliwy na dwa sposoby:

  • Samochodem – nową, dwupasmową ulicą Gdyńską można szybko dotrzeć z Miękowa do Poznania. Generalna przebudowa drogi dobiegła końca i obecnie Czerwonak jest jedną z najlepiej skomunikowanych z Poznaniem gmin. Do dyspozycji mieszkańców są między innymi dodatkowe pasy ruchu i nowe zatoki oraz przystanki autobusowe.
  • Szynobusem – podróż na dworzec Poznań Główny trwa 20 minut. Dworzec znajduje się w odległości 15 minut spacerem od osiedla. Drugi, z obszernym parkingiem znajduje się w oddalonym o 4 km Czerwonaku, gdzie przy okazji można wygodnie zrobić zakupy. Również tutaj działają szkoły, przedszkola i przychodnie zdrowia. Oprócz tego, gmina Czerwonak oferuje dobrze rozwiniętą infrastrukturę, w tym zaplecze turystyczne i sportowe, o czym szerzej można przeczytać tutaj.

bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 26.07.2017 r.