Osiedle Puszcza Zielonka – wygodne domy i mieszkania tuż przy lesie

Osiedle Puszcza Zielonka - Miękowo (gm. Czerwonak)Osiedle Puszcza Zielonka w Miękowie pod Poznaniem. Właśnie tutaj można zrealizować marzenia o wygodnym domu lub mieszkaniu z widokiem na las, w pięknej okolicy. Przestronne domy i mieszkania z ogrodami i garażami powstają blisko lasu – bezpośrednio przy Parku Krajobrazowym Puszcza Zielonka – największym kompleksie leśnym w okolicy Poznania.

Puszcza zaraz za drzwiami…

Lokalizacja osiedla przy ulicy Narcyzowej, Krokusowej, Śnieżycowej i Zawilcowej w Miękowie (gmina Czerwonak), a więc dosłownie kilka kroków od granicy Puszczy Zielonki, pozwoli mieszkańcom cieszyć się sąsiedztwem lasu, czystym powietrzem i aktywnie wypoczywać w otoczeniu przyrody od razu po wyjściu z domu. Puszcza Zielonka to doskonałe miejsce na wycieczki piesze, rowerowe czy nordic walking. Można tu podziwiać liczne jeziora oraz rzadkie gatunki roślin i zwierząt, ale Osiedle Puszcza Zielonka wyróżnia nie tylko cisza i bezpośredni dostęp do terenów zielonych.


Każdy ma tutaj wybórmoże kupić albo wygodne dwupoziomowe mieszkanie z widokiem na las albo komfortowy dom. Obydwie wersje posiadają garaż i prywatny ogród.

W tej chwili Osiedle Puszcza Zielonka jest rozbudowywane o dwa nowe etapy. Już na początku 2018 roku będą gotowe duże domy – 110 m2 – o podwyższonym standardzie, z garażami i ogrodami przy ulicy Krokusowej. Jednocześnie w pierwszym kwartale 2018 roku rozpoczną się prace nad budową kolejnych dwóch etapów osiedla, w tym przestronnych, czteropokojowych mieszkań z ogrodami i garażami przy ulicy Zawilcowej. Ich atutem są indywidualne wejścia zapewniające wysoki poziom prywatności, indywidualne ogrody oraz – ładny widok z okien. W tym samym czasie rusza także budowa nowych domów w zabudowie czterolokalowej w ramach etapu Narcyzowa II. Szczegóły dotyczące poszczególnych etapów Osiedla Puszcza Zielonka prezentujemy poniżej:

Krokusowa – Dom z garażem 110 m2 o podwyższonym standardzie

Na Osiedlu Puszcza Zielonka, przy ulicy Krokusowej, w końcowej fazie budowy jest etap trzeci – Krokusowa, którego zakończenie przewidziano na początek 2018 roku. Powstają tu cztery komfortowe domy z garażami o powierzchni 110 m2. Każdy dom posiada własny ogród o powierzchni wynoszącej od 119 do 250 m2. Warto podkreślić, że domy są wykończone w wysokim standardzie – posiadają między innymi ogrzewanie podłogowe na parterze oraz rolety okienne z napędem elektrycznym czy bramę garażową sterowaną elektrycznie na pilota. Ceny dwóch ostatnich dostępnych domów wynoszą 459 tys. zł.


Narcyzowa II – nowy dom 125 m2 z garażem i ogrodem

Kolejny etap Osiedla Puszcza Zielonka – Narcyzowa II obejmuje dwupiętrowe domy w dwóch czterolokalowych segmentach o powierzchni 125 m2 – z ogrodem i garażem. Na parterze każdego domu znajdziemy wygodny salon z wyjściem na ogród, kuchnię oraz toaletę. Piętro tworzą trzy sypialnie, łazienka i – co warto podkreślić – praktyczna oddzielna garderoba. Budowa nowych domów na Osiedlu Puszcza Zielonka rusza w pierwszym kwartale 2018 roku. Ich ceny wynoszą od 429 do 479 tys. zł. Natomiast powierzchnia przydomowych ogrodów waha się od 50 do 260 m2.


Zawilcowa – Mieszkanie od 102 do 117 m2 z indywidualnym wejściem i prywatną klatką schodową, garażem i ogrodem

Również na początku 2018 rusza budowa czteropokojowych mieszkań w budynku czterorodzinnym przy ulicy Zawilcowej. Co ciekawe, mieszkania na pierwszej kondygnacji posiadają własne wejścia, a te na wyższej kondygnacji – prywatne, wydzielone klatki schodowe, które dodatkowo będą pełnić funkcję przechowywania. Każdy mieszkaniec zyska również własny ogródek. Powierzchnia nowych mieszkań wynosząca od 102 aż do 117 m2 jest wystarczająca nawet dla rodzin z dziećmi. Ceny mieszkań zaczynają się od 399 tys. zł, a kończą na 459 tys. zł.


Osiedle Puszcza Zielonka obejmuje również dwa gotowe etapy, z czego pierwszy i składa się z 14 wygodnych domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. W drugim etapie powstało z kolei 12 mieszkań jedno- i dwupoziomowych w zabudowie szeregowej, usytuowanej na wzniesieniu. Aktualnie wszystkie mieszkania jednopoziomowe zostały sprzedane, ale w ofercie są jeszcze ostatnie mieszkania dwupoziomowe z widokiem na las.

Śnieżycowa – Mieszkanie z widokiem na las 20 minut drogi do centrum Poznania

Gotowe mieszkanie z drugiego etapu osiedla o powierzchni 108 m2, z indywidualnym wejściem zajmuje dwie kondygnacje i ma optymalny dla tej powierzchni układ pomieszczeń: przestronny salon z wyjściem na taras, oddzielną kuchnię, toaletę i łazienkę oraz trzy duże sypialnie, w tym jedną z balkonem. Ceny mieszkań w tym wariancie wynoszą od 345 do 370 tys. zł. Jedno z nowych mieszkań można zobaczyć na FILMIE:


Dom szeregowy o powierzchni aż 173 m2

Na Osiedlu Puszcza Zielonka powstały także ciekawe, trzykondygnacyjne szeregowce o powierzchni wynoszącej aż 173 m2. Trzypoziomowy dom zapewnia przestrzeń wystarczającą nawet dla 5-osobowej rodziny. Ważnym, podnoszącym komfort życia mieszkańców elementem jest garaż i piwnica. Segment posiada również balkon i ogródek, z których można podziwiać okoliczne lasy. Od strony wizualnej, budynki szeregowe wpisują się w leśną okolicę. Usytuowane na wzniesieniu posiadają spadziste dachy i ciekawą elewację z elementami z kamienia.

Co wyróżnia gotowe domy szeregowe na Osiedlu Puszcza Zielonka?

  • Przestrzeń i wygoda – domy mają 150 lub 173 m2 powierzchni na trzech poziomach.
  • Garaż i piwnica – elementy rzadko spotykane na innych osiedlach pod Poznaniem.
  • Dostęp do wszystkich mediów, w tym do kanalizacji sanitarnej.
  • Dowolność w aranżacji przestrzeni – ilość pokoi na piętrze jest ustalana indywidualnie.
  • Widok na zieleń – z każdej strony.
  • Udogodnienia w cenie domu – ogrzewanie podłogowe, automatyczne rolety okienne, brama garażowa otwierana na pilota, instalacja pod kominek, podjazd, ogrodzenie, chodnik i trawnik.

Domy i mieszkania na Osiedlu Puszcza Zielonka w Miękowie są oddawane w podwyższonym standardzie, obejmującym: ogrzewanie podłogowe, rolety sterowane elektrycznie, ogrodzenie, podjazd i chodnik. Mieszkania posiadają oddzielne wejścia i przynależne ogródki. Ciekawą ozdobą mieszkań z drugiego etapu inwestycji są oryginalne murki oporowe wykonane z materiałów wysokiej klasy, tworzące charakterystyczne kaskady.

Niewielkie rozmiary Osiedla Puszcza Zielonka i spokojna okolica gwarantują ciszę i wysoki poziom prywatności przy jednoczesnej bliskości całego zaplecza potrzebnego na co dzień.

Dojazd do Poznania jest możliwy na dwa sposoby:

  • Samochodem – nową, dwupasmową ulicą Gdyńską można szybko dotrzeć z Miękowa do Poznania. Generalna przebudowa drogi dobiegła końca i obecnie Czerwonak jest jedną z najlepiej skomunikowanych z Poznaniem gmin. Do dyspozycji mieszkańców są między innymi dodatkowe pasy ruchu i nowe zatoki oraz przystanki autobusowe.
  • Szynobusem – podróż na dworzec Poznań Główny trwa 20 minut. Dworzec znajduje się w odległości 15 minut spacerem od osiedla. Drugi, z obszernym parkingiem znajduje się w oddalonym o 4 km Czerwonaku, gdzie przy okazji można wygodnie zrobić zakupy. Również tutaj działają szkoły, przedszkola i przychodnie zdrowia. Oprócz tego, gmina Czerwonak oferuje dobrze rozwiniętą infrastrukturę, w tym zaplecze turystyczne i sportowe, o czym szerzej można przeczytać tutaj.

bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 8.05.2018 r.