Oglądamy dom parterowy 107 m2 – Osiedle Rozalin, Lusówko

Parterowy bliźniak z garażem na Osiedlu Rozalin w Lusówku zapewnia prywatność jak w domu wolnostojącym. Dlaczego? Zobacz video recenzję.

Odwiedziliśmy z kamerą Osiedle Rozalin w Lusówku, w gminie Tarnowo Podgórne, aby sprawdzić, jak wygląda – zarówno z zewnątrz jak i od środka – dom parterowy w zabudowie bliźniaczej z garażem o powierzchni 107 m2. W filmie odpowiadamy na trzy kluczowe pytania:

  • Czy dom zapewnia wysoki poziom prywatności?
  • Jaki jest układ pomieszczeń w budynku i czy wnętrze jest funkcjonalnie rozplanowane?
  • Czy dom pasuje do otoczenia – las, jezioro? Czy standard domu jest utrzymany na równie wysokim poziomie co okoliczna, bogata infrastruktura?

Oglądany bliźniak zapewnia prywatność jak w domu wolnostojącym. A to dlatego, że konstrukcyjnie są to dwa budynki. Między domami jest podwójna ściana zapewniająca doskonałą izolację akustyczną. Oprócz tego, część dzienna z wyjściem na ogród znajduje się po zewnętrznej, najbardziej oddalonej od sąsiada stronie budynku.

Parterowy typ zabudowy to bardzo wygodne rozwiązanie, a powierzchnia domu została wykorzystana do maksimum. Po pierwsze – nie ma tu zbędnych korytarzy. Od razu po wejściu do budynku mamy miejsce na szafę wnękową. Po drugie – poszczególne pomieszczenia mają optymalną dla tego typu domu powierzchnię.

W części prywatnej widzimy łazienkę (6 m2) oraz trzy sypialnie, z czego największą powierzchnię – 13 m2 ma sypialnia rodziców. Pozostałe zajmują około 9 m2 każda. W takim pokoju bez problemu zmieści się łóżko, biurko oraz szafa. Brakuje tu jedynie oddzielnej toalety.

W części dziennej widzimy półotwartą kuchnię o optymalnej dla tej wielkości domu powierzchni 10 m2. Oczywiście obok kuchni mieści się jadalnia i salon zajmujące łącznie powierzchnię ponad 21 m2. To właśnie tutaj mieszkańcy będą spędzać najwięcej czasu, dlatego bardzo ważną kwestią jest odpowiednie oświetlenie wnętrza światłem dziennym. W salonie są duże okna i wyjście na taras. Dzięki temu pomieszczenie jest dobrze doświetlone. Oprócz tego, na dobre samopoczucie mieszkańców pozytywnie wpływa widok na zieleń i okoliczną niską zabudowę jednorodzinną. Wszystkie domy na Osiedlu Rozalin są utrzymane w podobnym, eleganckim stylu.

Z salonu można wyjść do ogrodu, gdzie swobodnie można wypocząć na świeżym powietrzu i cieszyć się widokiem lasu. Powierzchnia działki wynosi 585 m2 – to sporo. Ogród można ciekawie urządzić, a nawet – uprawiać owoce i warzywa.

Kolejnym plusem tego domu, zwłaszcza zimą, jest możliwość przejścia z garażu bezpośrednio do domu, przez pomieszczenie gospodarcze, bez konieczności wychodzenia na zewnątrz. To rozwiązanie na pewno ułatwi codzienne funkcjonowanie przyszłych lokatorów.

Osiedle Rozalin jest zlokalizowane na terenie jednej z najbogatszych gmin w Polsce, czyli gminy Tarnowo Podgórne dbającej o wysoki poziom infrastruktury każdego rodzaju. Dokoła mamy dobrej jakości drogi, nowe szkoły i przedszkola. Osiedle sąsiaduje z lasem, a w odległości zaledwie jednego kilometra jest jezioro z piaszczystą plażą, gdzie bezpiecznie można dotrzeć zarówno pieszo, jak i rowerem. Do dyspozycji mieszkańców jest wygodna droga pieszo-rowerowa.

Na tym tle dom wypada… dobrze. Bliźniak jest wykonany z dbałością o najmniejsze szczegóły i wymaga wykończenia tylko wewnątrz. Ogrodzenie, podjazd i chodnik są gotowe. Dodatkowo można zamówić bogaty pakiet elementów dodatkowych, w tym między innymi rolety okienne, ogrzewanie podłogowe, system alarmowy i do odkurzacza centralnego, filtr do wody czy rekuperację.

W bliźniaku o powierzchni 107 m2 na Osiedlu Rozalin można się poczuć jak w domku wolnostojącym. Oprócz funkcjonalnie zaplanowanego wnętrza, na korzyść domu przemawia dość duży ogród i wysoka jakość wykonania widoczna zwłaszcza w detalach. Dzięki temu budynek harmonijnie wpasowuje się w ładne otoczenie i dobrej jakości okoliczną infrastrukturę.

Cena domu wynosi 419 tys. zł, co w zestawieniu z wysokim standardem wykonania i dobrą lokalizacją w mojej ocenie stanowi korzystną ofertę.


Osiedle Rozalin w Lusówku (gmina Tarnowo Podgórne) – dom jednorodzinny parterowy, wolnostojący z garażem

Więcej o Osiedlu Rozalin przeczytasz w artykule pt. “Osiedle Rozalin w Lusówku – wygodne osiedle domów jednorodzinnych blisko lasu i jeziora”

 


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 21.03.2016