Zbudowali EKO DOM w środku MIASTA! Ta działka straszyła! Teraz mają AZYL MARZEŃ!

Zbudowali eko dom w środku miasta!Basia i Paweł Linowieccy z pracowni GENERO DOMY zbudowali swój eko dom na małej działce na zielonym Sołaczu, w centrum Poznania. Ich dom marzeń powstał w zaledwie 7 dni i zyskał miano domu energooszczędnego. Razem z bohaterami zwiedzamy ich szybki w budowie, modułowy dom dla rodziny, nowoczesne wnętrza i mały ogród. Dzięki technologii prefabrykacji, dom parterowy z antresolą udało się wpisać w gęstą, miejską zabudowę. – Ta działka straszyła. Musieliśmy się wpasować z projektem w okoliczną zabudowę. – opowiadają mieszkańcy. Teraz nowy dom rodzinny pięknie otwiera się na otoczenie dzięki dużym oknom, przez które można podziwiać zieleń. Szybki w budowie dom szkieletowy jest też tani w utrzymaniu. Ile kosztuje ogrzewanie domu modułowego w technologii Steico? Szczegóły ujawniamy na filmie!

Goście odcinka: architekt Barbara Linowiecka i Paweł Linowiecki
Kompleksowy projekt domu i aranżacja wnętrz oraz budowa domu pod klucz: GENERO DOMY https://www.genero-domy.pl/
Partner odcinka: Steico

W nowym odcinku odkrywamy przed Wami wnętrza domu pełne nieoczywistych rozwiązań!

Wysoki salon z antresolą oraz widocznymi elementami konstrukcji, przeszklona łazienka na widoku połączona z sypialnią, ruchome obrazy w salonie, oraz pokaźna biblioteka na antresoli to tylko niektóre przykłady. Dowiecie się też, dlaczego architekci mają w kuchni dwie lodówki i dwie zmywarki, oraz jakie sprytne patenty do kuchni z wyspą poleca architektka.

Aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń domu, w pokoju dzieci powstała pomysłowa baza pod łóżkiem i zabudowa pod parapetem. Dom modułowy zyskał również dodatkową pracownię z osobnym wejściem, dobudowaną na dachu domu jednorodzinnego. Tym sposobem, mieszkańcy spełnili swoje marzenie o połączeniu pracy i życia rodzinnego w jednym miejscu. Sami zaprojektowali, zbudowali i urządzili nowoczesny dom z ogrodem bez konieczności przeprowadzki za miasto.

Zapraszam Was na wspólne zwiedzanie domu architektów w zielonym sercu Poznania! Czy właśnie tak będą wyglądały domy przyszłości? Podzielcie się opinią w komentarzu!

Projekt domu modułowego obejmuje na parterze: funkcjonalny przedpokój, pralnię, przestronny salon z wysokim sufitem połączony z kuchnią z wyspą, dwie sypialnie, w tym strefę master bedroom rodziców z nowoczesną, przeszkloną łazienką z wanną i prysznicem, oraz pomysłowo wydzielone garderoby. Na antresoli zaplanowano miejsce do czytania i pokój gościnny z własną łazienką. Oprócz tego, budynek posiada osobne wejście do pracowni architektonicznej.

Poradnik budowy domu modułowego w 2023 roku – Zobacz cały odcinek i dowiedz się:

– Jak zbudować wymarzony dom energooszczędny
– Ile czasu trwa budowa domu w technologii domu modułowego na działce?
– Jak urządzić mały ogród przy domu
– Jakie ocieplenie wybrać do domu drewnianego, prefabrykowanego, jaka ekspozycja okien sprawdza się w przypadku domu pasywnego?
– Jakie okna mają architekci w swoim domu?
– Dlaczego warto wybrać żaluzje okienne?
– Pomysł na elewację domu
– Jak rozplanować dom parterowy z antresolą?
– Jak urządzić salon połączony z jadalnią i kuchnią
– Aranżacja małego pokoju rodzeństwa
– Urządzamy sypialnię w stylu minimalistycznym
– Nowoczesna łazienka – jak ją urządzić?
– Wnętrze z meblami po babci – jak je połączyć z nowoczesnym designem?
– Jak znaleźć miejsce na domowe biuro? Architekci dobudowali biuro na dachu
– Ile czasu trwała budowa domu szkieletowego?
– Jak zbudować dom na małej działce lub dom na wąskiej działce?