“W tym DOMU wzięliśmy ŚLUB!” Agnieszka i Tomek zbudowali WYMARZONĄ STODOŁĘ z imponującymi oknami i SAMI ją wykończyli!

Wymarzony dom pod KrakowemAgnieszka rozpoczęła budowę jako singielka, marząc o założeniu rodziny. Zakończyła ją już jako żona Tomka! Wykończeniem wnętrza domu zajęli się razem, wiele prac wykonując samodzielnie. Poznajcie ich wymarzony dom pod Krakowem w stylu nowoczesnej stodoły – z imponującymi oknami i widokiem marzeń! „Wiedziałam, że w domu ma być przestrzeń, dużo światła i widok na las, bo w takim miejscu się wychowałam. Po prostu natura wchodzi nam tu do środka. Dla mnie ulubionym miejscem jest część dzienna, czyli fajne połączenie salonu z tarasem. Lubię też budzić się rano z tym panoramicznym widokiem na zieleń. To daje niesamowity oddech na co dzień” – mówi Agnieszka.

Bohaterowie odcinka: Agnieszka i Tomasz Haydukiewicz IG Wymarzona Stodoła
Partner odcinka
: Aluprof – producent innowacyjnych, energooszczędnych i bezpiecznych systemów aluminiowych do produkcji okien, drzwi, fasad i osłon przeciwsłonecznych.
Za dobór okien do tego budynku oraz ich montaż odpowiadała firma Novobudowa.
Projekt architektury:
architekt Michał Gruszczyński

Wymarzona stodoła powstała na malowniczej działce pod Krakowem. Imponujących rozmiarów okna na profilach aluminiowych dostarczył Aluprof, za ich dobór i montaż odpowiadała firma Novobudowa.

Mieszkańcy zdecydowali się na okna aluminiowe dedykowane domom energooszczędnym i pasywnym. – Od początku szukałam działki z ekspozycją południową i w zaciszu, żeby mieć piękny widok na zieleń. Wiedziałam, że są takie trzy rzeczy, na których nie chcę oszczędzać – okna, kuchnia i podłoga. Bardzo mi zależało na tym, żeby okna były o dobrych parametrach i żeby były bardzo dobrze zamontowane. Dodatkowo, na tarasie są wysunięte ściany, żeby ograniczyć nagrzewanie pomieszczeń latem, ale też docieplić pomieszczenia zimą i to jest taki ekstra bonus. Kiedy jest zima i słońce jest nisko, dzięki tym dużym oknom mamy bardzo ciepło w salonie. –  opowiada Agnieszka. 

Wysoki salon i okna na całą ścianę to charakterystyczne elementy projektu NOWOCZESNEJ STODOŁY. Mieszkańcy wybrali drzwi balkonowe podnoszono-przesuwne MB-77HS od Aluprof.

– Taras jest na poziomie zero, a okno przesuwne otwiera się bardzo łatwo i to jest chyba najlepsza rzecz w tym domu. To bardzo ułatwia życie. Szczególnie gdy się pracuje w ogrodzie. Wystarczy jeden krok i już jesteśmy na tarasie. – dodaje Tomek, który samodzielnie zbudował drewniany taras.

Za dobór okien do budynku oraz ich montaż odpowiadała firma Novobudowa. – Zaproponowaliśmy w dolnej części drzwi przesuwne wykonane w systemie Aluprof MB-77 HS HI o szerokości 485 cm i wysokości 224 cm wyłącznie z podziałem na dwie części i to na dodatek z cienkim połączeniem środkowym. Natomiast, w górnej części zastosowaliśmy rozwiązanie MB-104 od Aluprof o wysokości 365 cm. Pani Agnieszce zależało na tym, żeby połączyć zarówno wysokie właściwości termoizolacyjne tych okien z możliwie jak najlepszym designem i jak najlepszym otwarciem domu na otaczający nas las. Ta witryna bezsłupowa to taka wisienka na torcie tej wymarzonej stodoły. – opowiada Bartłomiej Bogacz, ekspert ds. okien firmy Novobudowa z Krakowa.


Aluprof MB-77 HS HI – Co jeszcze warto wiedzieć o tym systemie?

  • Wytrzymałe i smukłe profile umożliwiają budowę niskoprogowych drzwi o ciężarze skrzydła do 600 kg, wysokości do 3,24 m i szerokości do 3,3 m. Zdają egzamin nie tylko jako wygodne wyjścia na taras, lecz także w przypadku zabudowy łączącej ogrody zimowe z zewnętrzem.
  • Bezpieczeństwo użytkowania nawet dużych i ciężkich drzwi dzięki mechanizmowi “LIFT UNIT”
  • Design profili sprosta wysokim wymaganiom, gdyż dostępne są rozwiązania z wąskim słupkiem, w których widoczna szerokość kształtowników na styku skrzydeł drzwi wynosi tylko 47,5 mm lub 50 mm
  • Podwyższone parametry antywłamaniowe, akustyczne i doskonała szczelność.
  • Możliwość napędu drzwi automatem “HS-Master” sterowanym za pomocą przycisku lub pilota, albo zastosowania ukrytego napędu “HS e-Power”, wyposażonego w inteligentny system wykrywania przeszkód i wyłącznik obciążeniowy.
  • Więcej informacji znajdziesz na stronie producenta.

Panoramiczny widok na dziką łąkę i las z sypialni.

Zobacz więcej na naszym kanale YouTube Oglądamy domy marzeń!

Poznaj historię mieszkańców! Zobacz, jak samodzielnie kładli płytki w łazienkach i dlaczego wykańczanie domu trwało w ich przypadku tak długo…

Więcej detali wystroju wnętrz, w tym łazienki wykończone samodzielnie – z pomocą szwagra – przez Tomka, oraz zaskakujące połączenie czarnej kuchni, betonowej ściany i… mebli z targów staroci pokazujemy na filmie! Daj znać, jak Ci się podobają takie zestawienia!

Artykuł zawiera lokowanie produktów – profili aluminiowych Aluprof.