Oglądamy dwupoziomowe mieszkanie 118 m2 – Osiedle Zielone Wzgórza

Dwupoziomowe mieszkanie o powierzchni 118 m2 na najwyższym piętrze budynku na Osiedlu Zielone Wzgórza w Murowanej Goślinie spokojnie może konkurować z dużym domem jednorodzinnym. Zobacz relację filmową z naszej wizyty!

Oprócz ciekawie rozplanowanych, dwóch poziomów, mieszkanie posiada przynależną loggię na pierwszym poziomie, a na na drugim – ogromny, 50-metrowy taras. Wiosną urządziłabym tu zielony azyl – duże donice z roślinami, leżaki i parasol, a do tego – ładny widok z najwyższego piętra. Od razu robi się przyjemnie!

Z tarasu prowadzi wyjście do części wypoczynkowej. Do dyspozycji jest 18 m2 powierzchni, więc tylko od wyobraźni mieszkańców zależy, co się tutaj znajdzie. Może to być na przykład domowa biblioteka, pokój gier lub drugi salon. Do tego pomieszczenia przylega łazienka oraz dwie sypialnie, z czego jedna ma aż 17 m2 powierzchni, więc oprócz dużego, małżeńskiego łóżka zmieści się tu również pojemna garderoba – rzecz praktyczna i nieczęsto spotykana na osiedlach pod Poznaniem. Druga sypialnia jest nieco mniejsza i zajmuje powierzchnię 12 m2. Dużą oszczędność miejsca zyskujemy dzięki strychowi, na którym można składować rzeczy. To unikat jak na mieszkanie od dewelopera. Schodzimy na niższy poziom. Klatka schodowa jest bardzo wysoka i odpowiednio oświetlona, będzie robiła niesamowite wrażenie.

Pierwszy poziom również zaskoczył mnie kilkoma detalami. Największe wrażenie wywarł na mnie bardzo duży salon z aneksem kuchennym – w sumie aż 43 m2 – co ważne – z dużymi oknami z ekspozycją zachodnią. Urządziłabym tu wygodną kuchnię z dużym stołem. W tym mieszkaniu szczególnie urzekła mnie możliwość postawienia wyspy kuchennej, co jest ewenementem w tego typu zabudowie. Idąc dalej, mamy miejsce na wygodną kanapę i wyjście do loggi, skąd rozpościera się widok na otwartą przestrzeń, która – co warto podkreślić – nie będzie zabudowywana.

Na pierwszym poziomie znajduje się ponadto toaleta i korytarz z miejscem na szafę wnękową. Gdyby miejsca na potrzebne rzeczy miało zabraknąć, do dyspozycji mieszkańców jest jeszcze skrytka znajdująca się na klatce schodowej.

Mieszkanie posiada przyjazną oprawę. Moim zdaniem Osiedle Zielone Wzgórza prezentuje się korzystnie i – co niezmiernie istotne – jest całkowicie zagospodarowane. W jego centralnym punkcie znajduje się plac zabaw otoczony zielenią i miejsce do wypoczynku z fontanną. Nie ma tu kłopotów z parkowaniem samochodu dzięki dużej liczbie dostępnych miejsc parkingowych.

Podsumowując, mieszkanie na Osiedlu Zielone Wzgórza zapewnia wygodne warunki do życia dla całej rodziny. Jest tu dużo miejsca na składowanie rzeczy (m. in. garderoba w sypialni, strych, przestrzeń pod schodami, szafa wnękowa, skrytka). Bezpośrednie sąsiedztwo terenów spacerowych pozwoli na miłe spędzanie czasu wolnego, a położony kilka kroków dalej Nowy Rynek – umożliwi zrobienie szybkich zakupów.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 2.03.2016

5 miejsc dla Ciebie!Szukasz domu lub mieszkania w okolicy Poznania i nie wiesz, na co się zdecydować? Możemy Ci pomóc! Wybierzemy 5 miejsc najlepiej spełniających oczekiwania Twoje i Twojej rodziny. Sprawdź jak to działa →