Dom nad dzikim stawem – ma naturalny ogród marzeń i wnętrza z pazurem!

Zbudowali dom nad dzikim stawem!Oglądamy dom marzeń nad dzikim stawem, naturalny ogród w stylu dzikiej łąki, ogródek warzywny, szklarnię i taras! Mieszana technologia budowy domu, wnętrza kryjące wiele oryginalnych wygód, oraz otoczenie przyrody i ekologiczny ogródek tworzą wymarzone miejsce do życia rodziny. Działka ze stawem to prawdziwa oaza spokoju!

Mieszkańcom zależało również na szybkim tempie budowy oraz ekologicznych rozwiązaniach, dlatego ich nowoczesna stodoła jest częściowo zbudowana w technologii prefabrykacji, a częściowo ze stali. Stalowy szkielet pozwolił na połączenie dużych okien oraz wysokiego sufitu w salonie, zaś przegrody wykonane z drewna zapewniają zdrowy mikroklimat w środku i oszczędność czasu podczas budowy. Nowoczesny dom energooszczędny to ciekawa alternatywa dla tradycyjnego budownictwa. Daj znać w komentarzu, co myślisz o tym projekcie domu, oraz o wnętrzu z oryginalnymi spiekami w dużym formacie, pomysłową zabudową meblową na wymiar i tapetami inspirowanymi przyrodą!

  • Master plan założenia architektonicznego, projekt wnętrz, dostosowanie układu funkcjonalnego domu: PRODOM Architektura i Konstrukcja
  • Odcinek powstał we współpracy reklamowej ze stolarnią: Zabudowy meblowe na wymiar: HENKO Meble Wągrowiec
  • Projekt ogrodu w stylu naturalnym: Ogrody Odnowa Daria Bulczyńska
  • Projekt architektoniczny i budowlany domu: FORMA Firma Projektowo Usługowa

Inspiracją do projektu wnętrz była otaczająca nas zewsząd, dzika przyroda. Spieki kwarcowe w kolorach zieleni i bieli zostały zastosowane w nietypowy sposób – zarówno na ścianach, na ukrytych drzwiach, jak też na suficie. Kolejnym charakterystycznym elementem wystroju są tapety w sypialniach z motywami ptaków i zwierząt, praz dopracowane zabudowy meblowe pod skosami! Mnie szczególnie zauroczył dziki ogród z prawdziwym stawem, łąką kwietną, pomostami i atrakcjami do aktywnego wypoczynku nad wodą!

– Projektując strefę wejściową chcieliśmy stworzyć ten efekt, że wchodząc do domu od razu widzimy staw, stąd zastosowanie przeszklonych drzwi. Dodatkowo, stanowią one również bufor cieplny, pożądany w naszym klimacie. – tłumaczą architekci.

Zobaczcie, jak wygodnie można mieszkać i wypoczywać blisko natury! Zapraszam na wspólne zwiedzanie domu nad stawem na YouTube Oglądamy domy marzeń!

Od wejścia towarzyszą nam piękne widoki! Jadalnia posiada żywą zieloną ścianę, a dodatkowym plusem układu pomieszczeń jest część barowa z wyjściem na taras.

Fronty meblowe oraz panele ścienne w ciemnym kolorze drewna z elementami czerni, w tym ramą drzwi industrialnych, czy uchwytami meblowymi, powtarzają się w całym domu.

Nowoczesna stodoła oraz budynek przydomowej sauny – dzięki drewnianej elewacji – wpisują się w klimat urokliwego miejsca nad stawem. O koncepcji architektury, luksusowej i zarazem przytulnej aranżacji wnętrz dla dużej rodziny, a także o ciekawostkach budowlanych opowiadają architekci.

Zapraszam na mój kanał YouTube Oglądamy domy marzeń po więcej szczegółów!