Osiedle Sady – Nowe bliźniaki bez fajerwerków

Osiedle Sady - gmina Tarnowo PodgórneOsiedle Sady wyróżnia lokalizacja blisko szybkiej trasy łączącej Tarnowo Podgórne i Poznań oraz możliwość zakupu mieszkania z garażem niedaleko Poznania. Osiedle Sady obejmuje mieszkania w czterech wariantach do wyboru. Poznaj szczegóły!

Nowe mieszkania na Osiedlu Sady przeznaczone są dla osób, dla których przede wszystkim liczy się czas. Dzięki trasie szybkiego ruchu przebiegającej tuż obok osiedla, przyszli mieszkańcy w niespełna 15 minut będą mogli dojechać do Poznania. W kilka minut dotrą też do nowego przedszkola, które funkcjonuje w Sadach, oraz do najbliższej szkoły albo na zakupy. Z drugiej strony taka trasa blisko domu sprawi, że mieszkańcy będą słyszeć szum przejeżdżających aut. Moim zdaniem, to kompromisowa lokalizacja również dlatego, że osiedle nie zapewnia bezpośredniego dostępu do terenów rekreacyjnych. Sąsiedztwo lasu i jeziora to atuty innych osiedli w okolicy, na przykład Osiedla Rozalin w Lusówku.

 Gdzie pod Poznaniem mieszka się najlepiej? Sprawdź nasze rekomendacje:
Osiedle Rozalin w Lusówku – nowe domy i mieszkania w pobliżu PoznaniaOsiedle Rozalin w Lusówku wyróżnione ZŁOTYM DOMEM. Sprawdź naszą rekomendację!
Nowy dom bliźniak na sprzedaż znajduje się w spokojnej okolicy, dokładnie na granicy między Tarnowem Podgórnym i Górą, w otoczeniu nowych domków jednorodzinnych. Osiedle wyróżniają małe, kameralne rozmiary blisko potrzebnych udogodnień typu szkoły, sklepy, basen - aquapark Tarnowskie Termy.Nowe domy bliźniaki w Tarnowie Podgórnym. Sprawdź naszą rekomendację!

Projekt budynków na Osiedlu Sady w mojej opinii jest zbyt oszczędny w formie i niczym się nie wyróżnia na tle wielu innych w okolicy Poznania. Deweloper mógłby zaproponować ciekawszą wizualnie bryłę i elewację, które nie będę tak monotonne jak obecnie. Zwłaszcza, że planowana jest duża liczba nowych domów – aż 88 rodzin zamieszka na osiedlu. Tymczasem inwestor zdecydował się na najprostszy z możliwych wariantów. Brakuje tu urozmaicenia kolorystycznego lub elementu elewacji, który sprawiłby, że mieszkańcy nie będą czuli się na osiedlu anonimowo (na widocznych na zdjęciach budynkach, planowane są jeszcze małe elementy koloru szarego). Uważam, że o ile przy małych, kameralnych osiedlach, każdy budynek może wyglądać z zewnątrz identycznie, o tyle przy dużych inwestycjach warto zadbać o indywidualny akcent i ciekawszą bryłę. Tym bardziej, że nowe domy powstają na terenie jednej z najbogatszych gmin w Polsce – Tarnowo Podgórne, której hasło przewodnie „Poziom wyżej” zobowiązuje, co widać po wysokim standardzie innych nowych osiedli w Tarnowie i okolicy.

Osiedle Sady obejmie aż 88 mieszkań w budynkach dwurodzinnych o powierzchni wynoszącej od 74 do 113 m2. Niektóre mieszkania posiadają własny garaż w bryle budynku, nad którym zaprojektowano taras. Wybierać można spośród czterech typów mieszkań o powierzchni:

  • 74 m2 bez garażu
  • 100 m2 z garażem
  • 107 m2 z garazem
  • 113 m2 z garażem

Ceny mieszkań na Osiedlu Sady wynoszą aktualnie od 279 tys. zł za najmniejsze lokale bez garażu do 395 tys. zł za mieszkania z garażami. Jest to cena porównywalna do kosztów zakupu nowych domów i mieszkań w okolicy. Przykładowo, na Osiedlu Rozalin w Lusówku cena parterowego domu w zabudowie bliźniaczej z garażem i dużym ogrodem zaczyna się od 395 tys.zł. W tej cenie kupimy nie tylko dom, ale też istotne na co dzień poczucie prywatności, spokój i ciszę.  Aktualne zestawienie podobnych ofert z okolicy jest dostępne w RAPORCIE.

Jak wygląda układ mieszkania na Osiedlu Sady?
Przykładowe mieszkanie o powierzchni całkowitej 107 m2 posiada na parterze salon połączony z aneksem kuchennym o powierzchni łącznej 30 m2 oraz łazienkę plus oczywiście garaż. Klatkę schodową zaprojektowano w salonie. Piętro tworzą trzy sypialnie o powierzchni wynoszącej około 9 oraz dwie – 12 m2, a także druga łazienka. Elementem dodatkowym jest duży taras nad garażem.

Pierwszy etap inwestycji Osiedle Sady dewelopera Atram jest gotowy. Jak informuje deweloper, wszystkie drogi wewnętrzne na osiedlu będą wybudowane i oświetlone.

Warto przyjrzeć się technologii budowy nowych mieszkań w Sadach. Budynki są wykonywane z pustaków ceramicznych o grubości 24 cm, a ścianki działowe – 12 cm. Ściany są ocieplone styropianem grubości 15 cm. Natomiast ściany między lokalami są budowane z bloczków Porotherm Aku o grubości 25 cm. Plus dla dewelopera za trzyszybowe okna w standardzie, które wyposażone są w rolety okienne – dotyczy to tylko okien na parterze.


ZOBACZ NOWY FILM: 2-poziomowy Apartament w oryginalnym budynku!


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 14.09.2018 r.