Zobacz nowe domy i mieszkania – Gmina Tarnowo Podgórne – “Poziom wyżej”

Gdzie warto mieszkać? Gmina Tarnowo Podgórne - "Poziom wyżej"Nowe osiedla deweloperskie, w tym domy i mieszkania w Tarnowie Podgórnym, Lusowie, Lusówku, Baranowie i okolicy przyciągają rzesze nowych mieszkańców. I w mojej opinii – nie ma w tym nic dziwnego!  Hasła przewodnie gminy Tarnowo Podgórne – “Poziom wyżej” oraz “Poziom bliżej” – najlepiej oddają klimat miejsca, którym mogą cieszyć się nie tylko mieszkańcy stolicy gminy, ale również wszystkich miejscowości do niej należących.

Położona po zachodniej stronie Poznania, przy trasie Poznań-Berlin, gmina Tarnowo Podgórne doskonale wykorzystała szansę na rozwój, którą dały pierwsze lata po transformacji ustrojowej. Stopniowo zbudowała dużą strefą przemysłową, która dzisiaj generuje znaczną część wpływów do budżetu. Roczne dochody budżetu gminy Tarnowo Podgórne wynoszą około 140 mln zł. Dla porównania, dochody gmin Dopiewo czy Rokietnica wynoszą odpowiednio 70 mln zł i 37 mln zł. Potężny zastrzyk gotówki umożliwia realizację licznych inwestycji w infrastrukturę, która z kolei przekłada się na wyższy niż przeciętny komfort życia mieszkańców.

ZŁOTY DOM Wyróżnienie ZŁOTY DOM dla miejscowości Tarnowo Podgórne za:

  • Dostęp do pełnej infrastruktury każdego rodzaju – w tym do infrastruktury drogowej oraz handlowo-usługowej
  • Szeroką ofertę edukacyjną począwszy od szkoły podstawowej, przez gimnazjum, liceum i szkołę muzyczną
  • Szybkie i wygodne połączenie drogowe z Poznaniem
  • Liczne obiekty sportowo-rekreacyjne, jak na przykład boiska, korty tenisowe, lodowisko oraz kompleks basenów z wodą termalną
  • Szeroki wybór nowych domów i mieszkań na osiedlach deweloperskich

Szybkie połączenie z Poznaniem i całą Aglomeracją Poznańską, gotowe zaplecze techniczne, w tym drogi i chodniki, drogi rowerowe, rozbudowana sieć kanalizacyjna, nowoczesne szkoły i przedszkola, liczne place zabaw, boiska i zadbane parki, a od niedawna – Tarnowskie Termy – są wizytówką gminy Tarnowo Podgórne.

Cały czas realizowane są nowe inwestycje w gminie Tarnowo Podgórne ukierunkowane na zaspokajanie różnorodnych potrzeb mieszkańców. Przykładowo, niedawno oddano do użytku nowy budynek Centrum Kultury w Przeźmierowie. W maju 2015 r. został otwarty nowoczesny kompleks basenów i aqua park Tarnowskie Termy. Powstało również m.in. nowe przedszkole w Sadach, w najbliższym czasie ma tu powstać szkoła podstawowa. Na plaży w Chybach nad Jeziorem Kierskim wybudowano nowe molo, a zrealizowana przed kilku laty plaża w Lusowie należy do najnowocześniejszych i najlepiej zagospodarowanych w Polsce. Renowacja parku w centrum Przeźmierowa to kolejna nowa inicjatywa. Podobnie jak renowacja Pałacu w Jankowicach wraz z przyległym parkiem. Wymienione inwestycje mają realny, pozytywny wpływ na codzienne funkcjonowanie mieszkańców.

Motorem dynamicznego rozwoju jest doskonałe połączenie drogowe ze stolicą Wielkopolski dzięki trasie nr 92 Poznań – Berlin (dwa pasy ruchu w obydwu kierunkach), jak również dzięki Zachodniej Obwodnicy Poznania. Dojazd do centrum Poznania z Tarnowa Podgórnego zajmuje około 25 minut. Gminna komunikacja TP-BUS pokrywa teren całej gminy. Autobusy kursują na pętlę komunikacyjną na Ogrodach w Poznaniu.


Nowe osiedla deweloperskie – gmina Tarnowo Podgórne:

Osiedle Rozalin w Lusówku to przemyślany projekt, elegancka zabudowa i pełna infrastruktura. Osiedle budowane jest bezpośrednio przy lesie, a nieopodal znajduje się jezioro. Zakup domu lub mieszkania na Osiedlu Rozalin staje się trafionym wyborem dla osób szukających pod Poznaniem wygody i ciszy. Aktualnie w ofercie dewelopera Novum Plus jest szeroki wybór domów jednorodzinnych z dużymi ogrodami, w tym w parterowym układzie, jak również bliźniaków oraz mieszkań w zabudowie szeregowej.


Osada Lusowo to dwukondygnacyjne mieszkania w zabudowie szeregowej z ogrodami powstające w Lusowie, przy ulicy Ogrodowej. Oddanie mieszkań do użytkowania zaplanowano na 2018 rok. Ceny nowych mieszkań w Lusowie zaczynają się od 350 tys. zł. Atutem tutejszych mieszkań jest bezpośrednie sąsiedztwo zadbanej plaży nad Jeziorem Lusowskim.


Osiedle bliźniaków przy ulicy Szkolnej w Tarnowie Podgórnym to dużo miejsca w domu i na ogrodzie, spokojna okolica blisko Poznania oraz podwyższony standard wykończenia. Nowe bliźniaki w Tarnowie Podgórnym przy ul. Szkolnej posiadają niemal 40-metrowy salon i dodatkowy pokój na parterze, a także dwie łazienki i trzy sypialnie. Standard wykończenie obejmuje m.in. ogrzewanie podłogowe i wyszpachlowane oraz pomalowane na biało ściany. Zobacz dostępne mieszkanie na filmie:


Osiedle domów w Lusowie przy ulicy Poznańskiej 39 obejmuje bliźniaki na sprzedaż o powierzchni 92 m2 każdy. Pierwsze budynki są gotowe. Docelowo na osiedlu dewelopera Green Home S. C. planowana jest budowa ponad 20 domów w zabudowie bliźniaczej. W mojej opinii, głównym atutem osiedla jest lokalizacja blisko trasy 92 prowadzącej do Poznania i jednocześnie – w niedużej odległości od plaży nad Jeziorem Lusowskim. Do minusów inwestycji zaliczam bezpośrednie sąsiedztwo często uczęszczanej drogi Sady – Lusowo, oraz niedużą powierzchnię sypialni ze skosami na piętrze. Jak osiedle wypada w porównaniu do sąsiednich inwestycji? Czytaj recenzję osiedla!


Osiedle Sadowa w Tarnowie Podgórnym, przy ulicy Sadowej obejmuje parterowe mieszkania z ogródkami w zabudowie bliźniaczej. Łącznie Osiedle Sadowa obejmie czternaście lokali o powierzchni wynoszącej 84 m2 każdy. Warto dodać, że we własnym zakresie można wykończyć poddasze do adaptacji, co wiąże się z dodatkowymi kosztami po stronie właściciela. Domy na Osiedlu Sadowa są gotowe, a ceny dostępnych lokali wynoszą 425 tys. zł za 84 m2 powierzchni do wykończenia. W sąsiedztwie znajdują się również bliźniaki przy ulicy Szkolnej z dodatkowymi elementami wyposażenia.


Osiedle Białe w Baranowie – Wznoszone przy bocznej ulicy w Baranowie, przy ul. Białej przez firmę AOA Deweloper. Na Osiedlu Białym powstają zarówno domy jednorodzinne, szeregowe, jak i bliźniacze. Wspólnym mianownikiem budynków jest jednorodny projekt o nowoczesnej stylistyce. Osiedle wyróżnia lokalizacja w Baranowie – blisko administracyjnej granicy Poznania i jednocześnie – w pobliżu Jeziora Kierskiego. W ślad za rozwiniętą infrastrukturą, oraz bliskim sąsiedztwem Poznania idą relatywnie wysokie ceny domów i mieszkań na Osiedlu Białym wynoszące aktualnie od 330 do 760 tys. zł.


Osiedle Platynowe w Baranowie to niewielka inwestycja powstająca w bliskim sąsiedztwie Osiedla Białego. Osiedle Platynowe obejmie docelowo 10 mieszkań z garażami w zabudowie bliźniaczej. Kameralny charakter inwestycji to w mojej opinii jej atut. Sąsiedztwo Jeziora Kierskiego oraz położenie vis a vis niewielkiej szkoły jest jej kolejnym plusem. Osiedle jest aktualnie w trakcie budowy. Planowany termin oddania do użytkowania mieszkań z pierwszego etapu to I kwartał 2019 roku. Kolejne bliźniaki mają być gotowe w lipcu 2019. Moim zdaniem, nowe mieszkania są oferowane w relatywnie wysokich cenach. Za dwupoziomowe mieszkanie z garażem i ogrodem zapłacimy tu od 520 do niemal 600 tys. zł za lokal w stanie deweloperskim, do wykończenia. Porównywalny metraż np. na nowym osiedlu przy ul. Szkolnej w Tarnowie kupimy obecnie w cenie 425 tys. zł.


Osiedle Tarnowo Centrum – budowane przez dewelopera Jakon – to flagowa inwestycja firmy na terenie Tarnowa Podgórnego, której siedziba mieści się właśnie w Tarnowie. Osiedle docelowo będzie składać się z 31 budynków wielorodzinnych – w każdym znajdzie się 15-20 mieszkań. Ceny nowych mieszkań wynoszą około 5 tys. zł za metr kwadratowy. Budynki przyciągają uwagę estetycznym projektem, a osiedle – mimo swoich niemałych rozmiarów – sprawia wrażenie kameralnego. Na terenie inwestycji znajduje się ładny plac zabaw. Bezpośrednia okolica zapewnia wszystkie udogodnienia potrzebne na co dzień – szkoły, przedszkola, sklepy czy gabinety lekarskie. Brakuje jedynie dużych terenów zielonych w bezpośredniej okolicy. Relaksować się można jednak na przykład na pobliskiej plaży w Lusowie czy nowym kompleksie basenów Tarnowskie Termy.


Osiedle Nowe Tarnowo to najnowsza inwestycja Jakonu w Tarnowie Podgórnym. Osiedle powstające przy ulicy Szkolnej składa się obecnie z 10 gotowych domów w zabudowie szeregowej o powierzchni 90 lub 95 m2. Co ciekawe, domy posiadają przynależne garaże. Ceny aktualnie dostępnych szeregowców na Osiedlu Nowe Tarnowo oscylują w granicach od 399 do 442 tys. zł. W ramach tego samego osiedla deweloper Jakon wznosi również budynki wielorodzinne – pierwszy etap zabudowy wielorodzinnej będzie gotowy w drugim kwartale 2019 roku. W ofercie są relatywnie nieduże mieszkania – o powierzchni wynoszącej od 34 do 69 m2. Na osiedlu powstanie strefa rekreacyjna. Oprócz tego – podziemna hala garażowa i miejsca postojowe. Łącznie Osiedle Nowe Tarnowo obejmie 56 mieszkań w budynkach wielorodzinnych – co ważne – z windą, co uważam za duży plus.


Osiedle Marianowskie – budowane w Tarnowie Podgórnym również przez firmę Jakon. Docelowo w jego skład wejdzie 31 domów w zabudowie bliźniaczej, a więc 62 lokale o powierzchni około 150 m2 każdy. Obecnie dostępne są ostatnie bliźniaki na sprzedaż. Działający na ogólnopolską skalę deweloper realizuje liczne inwestycje w okolicy Poznania i nie tylko.


Osiedle Sady w Sadach koło Tarnowa Podgórnego umożliwia zakup mieszkania w budynku dwulokalowym, czyli – mówiąc prosto – połówki bliźniaka. Do wyboru są cztery warianty, o metrażach wynoszących od 74 do 113 m2, w tym mieszkania w garażami. Osiedle Sady dewelopera Atram znajduje się blisko szybkiej trasy łączącej Tarnowo Podgórne i Poznań oraz blisko wjazdu na obwodnicę. Dzięki temu, przyszli mieszkańcy będą mogli łatwo dojechać do pobliskiego przedszkola, sklepu oraz do miasta czy do innych miejscowości w okolicy Poznania. Takie położenie ma też swoje minusy – na osiedlu będzie słyszalny szum przejeżdżających samochodów, a w bezpośredniej okolicy nie ma dużych terenów rekreacyjnych. Bez fajerwerków prezentuje się również prosty projekt budynków, bez żadnych indywidualnych akcentów. Przy dużej liczbie planowanych lokali – na Osiedlu Sady docelowo ma powstać aż 88 mieszkań – to ważna kwestia, którą można jednak jeszcze dopracować. Pierwsze mieszkania są gotowe.


Nowe mieszkania w Sadach to gotowy 4-kondygnacyjny budynek wielorodzinny przy ulicy Kobylnickiej wzniesiony przez S-DOM Deweloper Spółka z o. o. 36 mieszkań o powierzchni od 25 do 77 m2 zostało oddanych do użytku pod koniec 2016 roku. Co istotne, obok inwestycji funkcjonuje nowe gminne przedszkole. W okolicy zdominowanej przez niską zabudowę jednorodzinną działają sklepy spożywcze i apteka. Dzięki szybkiej, bezkolizyjnej trasie, Sady są bardzo dobrze skomunikowane zarówno z Tarnowem Podgórnym, jak i z Poznaniem. W chwili obecnej wszystkie mieszkania dewelopera S-DOM znalazły już nabywców.


Osiedle Chyby nad Jeziorem to oryginalny kompleks 10 rezydencji realizowany tuż przy kameralnej plaży w Chybach. Nowe eko rezydencje w Chybach to projekt nowatorski z co najmniej trzech powodów. Po pierwsze, inwestycja powstaje na podmokłych terenach tuż przy jeziorze, co stanowi dodatkowe wyzwanie architektoniczne. Po drugie, inwestor postawił na nietypową technologię budowy – nowoczesne domy są wykonywane z litego drewna. I wreszcie po trzecie – budynki posiadają szereg proekologicznych rozwiązań, między innymi własne elektrownie fotowoltaiczne oraz pompy ciepła. Duże rezydencje w Chybach buduje spółka EM4 SP z o. o.. Inwestycja jest niemal gotowa. Ceny rezydencji w Chybach w stanie deweloperskim wynoszą od około 1,8 do 2,8 mln zł.


Osiedle Aleja Wierzbowa – MTG-Inwest realizuje nowe osiedle domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej w Wysogotowie sąsiadującym z Przeźmierowem. Przy ulicy Wierzbowej powstały 24 bliźniaki o powierzchni 108 i 109 m2. Do domów przynależą ogródki oraz miejsca postojowe. Garaży brak. Domy praktycznie są gotowe. Koszt zakupu dostępnych lokali na Osiedlu Aleja Wierzbowa MTG Inwest wynosi w tej chwili 540 tys. zł.


Osiedle Zielone Lusówko, czyli kompleks 16 budynków z 12 niedużymi mieszkaniami każdy powstaje w atrakcyjnej części Lusówka, w niedużej odległości od Jeziora Lusowskiego.


Kamienica przy Rynku w Przeźmierowie to duży kompleks mieszkalno-użytkowy zrealizowany przez firmę Agrobex w centrum Przeźmierowa, przy ul. Rynkowej. W czteropiętrowych budynkach powstało 100 mieszkań oraz sklepy i punkty usługowe. Minusem lokalizacji jest hałas nisko przelatujących samolotów oraz bardzo ruchliwa droga przebiegająca tuż przy budynkach. Mimo to, z uwagi na bliskie sąsiedztwo Poznania, dobre zaplecze handlowo-usługowe w miejscowości oraz konkurencyjne ceny, mieszkania firmy Agrobex szybko znalazły nabywców.


Tarnowo Podgórne – Wszystko na miejscu

Śmiało można powiedzieć, że mieszkańcy gminy Tarnowo Podgórne mają na miejscu zapewnione niemal wszystkie udogodnienia. Oznacza to, że mogą blisko znaleźć pracę. W Tarnowie Podgórnym i okolicy swoje siedziby ulokowało kilkadziesiąt dużych zakładów przemysłowych. Niektóre z nich zatrudniają po kilkaset osób. Wszystko na miejscu to także dostęp do rozwiniętej oferty handlowo-usługowej. Na terenie gminy znajduje się centrum handlowe Auchan – Swadzim, jak również liczne markety, sklepy, banki, restauracje, punkty usługowe. Wszystko na miejscu to wreszcie szeroki dostęp do edukacji (żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe, szkoła muzyczna, liceum) oraz do sportu i rekreacji (Jezioro Kierskie i Lusowskie, boiska sportowe, skate parki, lodowisko, drogi rowerowe i nowoczesny kompleks basenów Tarnowskie Termy).

Doskonała lokalizacja wpływa oczywiście na wzrost cen nieruchomości, zwłaszcza w miejscowościach bezpośrednio sąsiadujących z Poznaniem, takich jak Chyby czy Baranowo.


Ceny działek budowlanych w okolicy:

Ceny działek różnią się w zależności od odległości od Poznania i od terenów rekreacyjnych. Najdroższe działki budowlane to te położone w sąsiedztwie Jeziora Kierskiego – Baranowie i Chybach (350 – 700 zł za m2). Bardziej przystępne cenowo oferty sprzedaży działek można znaleźć nieco dalej od Poznania, ale również w ciekawej lokalizacji blisko Poznania – w Sadach, Lusowie i Lusówku (120 – 280 zł za m2) Sierosławiu, Kobylnikach oraz w najmocniej zurbanizowanych miejscowościach jak Przeźmierowo (300 – 400 zł za m2 ) i Tarnowo Podgórne (150-200 zł za m2).


POLECAM: Osiedle Przy Dworku – nowe mieszkania gotowe już w 2020 roku

Zobacz więcej →


Ostatnia aktualizacja dnia: 30.11.2018

One thought on “Zobacz nowe domy i mieszkania – Gmina Tarnowo Podgórne – “Poziom wyżej”

  1. Pingback: Gdzie warto mieszkać? Dąbrówka – gmina Dopiewo | Blisko Poznania