Osiedle Sady – Nowe bliźniaki bez fajerwerków

Osiedle Sady - gmina Tarnowo PodgórneOsiedle Sady wyróżnia lokalizacja blisko szybkiej trasy łączącej Tarnowo Podgórne i Poznań oraz możliwość zakupu mieszkania z garażem niedaleko Poznania. Osiedle Sady obejmuje mieszkania w czterech wariantach do wyboru. Poznaj szczegóły!

Nowe mieszkania na Osiedlu Sady przeznaczone są dla osób, dla których przede wszystkim liczy się czas. Dzięki trasie szybkiego ruchu przebiegającej tuż obok osiedla, przyszli mieszkańcy w niespełna 15 minut będą mogli dojechać do Poznania. W kilka minut dotrą też do nowego przedszkola, które funkcjonuje w Sadach, oraz do najbliższej szkoły albo na zakupy. Z drugiej strony taka trasa blisko domu sprawi, że mieszkańcy będą słyszeć szum przejeżdżających aut. Moim zdaniem, to kompromisowa lokalizacja również dlatego, że osiedle nie zapewnia bezpośredniego dostępu do terenów rekreacyjnych. Sąsiedztwo lasu i jeziora to atuty innych osiedli w okolicy, na przykład Osiedla Rozalin w Lusówku.

 Gdzie pod Poznaniem mieszka się najlepiej? Sprawdź nasze rekomendacje:
Osiedle Rozalin w Lusówku – nowe domy i mieszkania w pobliżu PoznaniaOsiedle Rozalin w Lusówku wyróżnione ZŁOTYM DOMEM. Sprawdź naszą rekomendację!
Nowy dom bliźniak na sprzedaż znajduje się w spokojnej okolicy, dokładnie na granicy między Tarnowem Podgórnym i Górą, w otoczeniu nowych domków jednorodzinnych. Osiedle wyróżniają małe, kameralne rozmiary blisko potrzebnych udogodnień typu szkoły, sklepy, basen - aquapark Tarnowskie Termy.Nowe domy bliźniaki w Tarnowie Podgórnym. Sprawdź naszą rekomendację!

Projekt budynków na Osiedlu Sady – w mojej opinii – jest oszczędny w formie i niczym się nie wyróżnia na tle wielu innych w okolicy Poznania. Deweloper mógłby zaproponować ciekawszą wizualnie bryłę i elewację, które nie będą tak monotonne jak obecnie. Zwłaszcza, że planowana jest duża liczba nowych domów – na osiedlu zamieszka 88 rodzin. Tymczasem inwestor zdecydował się na najprostszy z możliwych wariantów. Moim zdaniem, brakuje tu urozmaicenia kolorystycznego lub elementu elewacji, który sprawiłby, że mieszkańcy nie będą czuli się na osiedlu anonimowo (na widocznych na zdjęciach budynkach, planowane są jeszcze małe elementy koloru szarego). Uważam, że o ile przy małych, kameralnych osiedlach, każdy budynek może wyglądać z zewnątrz identycznie, o tyle przy dużych inwestycjach warto zadbać o indywidualny akcent.

Osiedle Sady obejmie 88 mieszkań w budynkach dwurodzinnych o powierzchni wynoszącej od 74 do 113 m2. Niektóre mieszkania posiadają własny garaż w bryle budynku, nad którym zaprojektowano taras. Wybierać można spośród czterech typów mieszkań o powierzchni:

  • 74 m2 bez garażu
  • 100 m2 z garażem
  • 107 m2 z garazem
  • 113 m2 z garażem

Ceny dostępnych mieszkań na Osiedlu Sady wynoszą aktualnie od 434 tys. zł do 530 tys. zł. Jest to cena porównywalna do kosztów zakupu nowych domów i mieszkań w okolicy. Przykładowo, na Osiedlu Marianowskim w Tarnowie Podgórnym ostatnie dostępne domy kosztują od 494 tys. zł., a na Osiedlu Rozalin w Lusówku cena parterowego domu w zabudowie bliźniaczej z garażem i ogrodem zaczyna się od 395 tys.zł. Nowe osiedle bliźniaków przy ul. Szkolnej w Tarnowie to z kolei mieszkania z dużymi ogrodami, które w tej chwili są dostępne w cenie 425 tys. zł. Zestawienie podobnych ofert z okolicy jest dostępne w RAPORCIE.

Jak wygląda układ mieszkania na Osiedlu Sady?
Przykładowe mieszkanie o powierzchni całkowitej 107 m2 posiada na parterze salon połączony z aneksem kuchennym o powierzchni łącznej 30 m2 oraz łazienkę plus oczywiście garaż. Klatkę schodową zaprojektowano w salonie. Piętro tworzą trzy sypialnie o powierzchni wynoszącej około 9 oraz dwie – 12 m2, a także druga łazienka. Elementem dodatkowym jest duży taras nad garażem.

Pierwszy etap inwestycji Osiedle Sady jest gotowy. Jak informuje deweloper, wszystkie drogi wewnętrzne na osiedlu będą wybudowane i oświetlone.

Warto przyjrzeć się technologii budowy nowych mieszkań w Sadach. Budynki są wykonywane z pustaków ceramicznych o grubości 24 cm, a ścianki działowe – 12 cm. Ściany są ocieplone styropianem grubości 15 cm. Natomiast ściany między lokalami są budowane z bloczków Porotherm Aku o grubości 25 cm. Plus dla dewelopera za trzyszybowe okna w standardzie, które wyposażone są w rolety okienne – dotyczy to tylko okien na parterze.


Zobacz nowe osiedle bliźniaków z dużymi ogrodami w Tarnowie Podgórnym:


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 30.11.2018 r.