Osiedle Poznańskie – Czapury koło Poznania – tanie mieszkania pod Poznaniem

Osiedle Poznańskie - Czapury (gm. Mosina) - deweloper Family HouseOsiedle Poznańskie to nowa inwestycja realizowana w Czapurach pod Poznaniem. Tym razem do wyboru są tanie mieszkania blisko Poznania, w budynkach wielorodzinnych. W mojej opinii nowych mieszkańców Czapur czekają… jeszcze większe korki. Sprawdź dostępne metraże, ceny nowych mieszkań, układ pomieszczeń oraz zdjęcia z budowy!

Osiedle Poznańskie to kolejna duża inwestycja w Czapurach. W skład Osiedla docelowo wejdą aż 34 budynki wielorodzinne z mieszkaniami – od kawalerek po mieszkania 4-pokojowe z dwoma tarasami na najwyższych piętrach. Co ciekawe, w czterokondygnacyjnych budynkach zaplanowano podziemne hale garażowe. Osiedle zapowiada się więc na kolejną – po Osiedlu Leśnym – gigantyczną inwestycję w Czapurach, w gminie Mosina pod Poznaniem. Czy przy tak dużej liczbie nowych mieszkańców dojazd do Poznania z Czapur w godzinach szczytu będzie graniczył z cudem? Moja opinia niestety nie jest optymistyczna…

Nowy dom parterowy w Borówcu na sprzedażPOLECAM! Parterowy dom bliźniak w Borówcu, 100 metrów od lasu. Zobacz FILM!
Osiedle Nowy Bnin / Kórnik - nowe szeregowce blisko PoznaniaPOLECAM! 5-pokojowe mieszkanie na Osiedlu Nowy Bnin / Kórnik. Zobacz FILM!
Dom szeregowy na sprzedaż - Komorniki / WiryPOLECAM! 4-pokojowe mieszkanie z ogrodem w nowym szeregowcu w Komornikach. Zobacz FILM!

Oprócz wyposażenia budynków w hale garażowe, dostępu do placu zabaw i miejscowego przedszkola, wyróżnikiem lokalizacji jest bliskie sąsiedztwo lasu. Z drugiej strony, dojazd z Czapur w kierunku Poznania wciąż utrudnia kłopotliwy przejazd kolejowy na Starołęce, o czym rozmawiałam z mieszkańcami. Wywiad w linku poniżej:


Jak się mieszka w Czapurach koło Poznania? Jaką opinię o swoim osiedlu mają mieszkańcy Czapur? Czytaj wywiad z mieszkańcami!


Przykładowe ceny nowych mieszkań na Osiedlu Poznańskim w Czapurach (gmina Mosina):

  • Kawalerka – od 99 tys. zł
  • Mieszkanie 2-pokojowe z aneksem kuchennym – od 152 tys. zł
  • Mieszkanie 3-pokojowe z aneksem kuchennym – od 169 tys. zł
  • Mieszkanie 4-pokojowe – od 264 tys. zł

W przeliczeniu na 1 mkw powierzchni ceny wynoszą zatem od około 4 do 5,6 tys. zł/m2. Miejsce parkingowe w hali garażowej jest dodatkowo płatne.


Jak wygląda układ pomieszczeń w nowym mieszkaniu na Osiedlu Poznańskim?

Zacznijmy od największych i zarazem najciekawszych, 4-pokojowych lokali na najwyższych piętrach, których głównym wyróżnikiem są dwa przynależne tarasy. Przykładowe mieszkanie 14 A w budynku nr 4 posiada pokój dzienny czy też jadalnię z aneksem kuchennym o powierzchni 18 m2 oraz kolejne trzy pokoje o powierzchni około 11, 10 oraz 6 m2. Co ciekawe, po przeciwległych stronach mieszkania są dwa tarasy – pierwszy o powierzchni 16 m2 oraz drugi 10-metrowy. Dzięki temu całe mieszkanie jest bardzo jasne. Z drugiej jednak strony, mankamentem tego mieszkania jest dość mały wiatrołap, gdzie nie zmieści się duża pojemna szafa w zabudowie – wchodzimy w zasadzie wprost z korytarza do pokoju. Plusem jest łazienka z oknem i miejscem na wannę. Powierzchnia łazienki wynosi niespełna 5 m2. W mieszkaniu nie ma drugiej toalety. Wszystkie te elementy deweloper pomieścił na zaledwie 50 m2, więc mieszkanie może trafić w gusta np. trzyosobowej rodziny szukającej tanich rozwiązań.

Oddzielnej kuchni nie znajdziemy również w przykładowym mieszkaniu nr 9B, czyli w mieszkaniu 3-pokojowym w Czapurach, gdzie pokój dzienny z aneksem zajmuje jedynie 17 m2. Część dzienną od części prywatnej oddziela korytarz i łazienka usytuowana w centralnym punkcie lokalu. W tym przypadku, łazienka nie posiada okna. Sypialnie również są mniejsze niż w lokalu 4-pokojowym i zajmują odpowiednio niecałe 10 oraz ponad 8 m2. Do mieszkania przynależy mały balkon.

Jak prezentuje się mieszkanie 2-pokojowe na Osiedlu Poznańskim? Na przykład lokal nr 3A w budynku nr 7 posiada bardzo duży korytarz, jedną sypialnię, gdzie zmieści się w zasadzie tylko podwójne łóżko i mała szafa (6,3 m2), małą łazienkę o powierzchni około 3 m2 oraz – rzecz jasna – pokój dzienny z aneksem kuchennym i wyjściem na balkon o równie małej – wynoszącej 17 m2 powierzchni.

Nowe mieszkania na Osiedlu Poznańskim mają kompromisowe układy i powstały głównie z myślą o klientach szukających budżetowych rozwiązań. Trzeba jednak przyznać, że małe mieszkania w okolicy Poznania dostępne w konkurencyjnych cenach z pewnością przyciągną część młodych rodzin z dziećmi. Pytanie tylko, jak mieszkańcy poradzą sobie z dojazdem do pracy na 8.00 rano…

Nowe zdjęcia osiedla już wkrótce! Tymczasem początki budowy możecie zobaczyć poniżej:


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 21.03.2019

POLECAM! Nowy bliźniak w Borówcu, 100 metrów od lasu. Zobacz ofertę sprzedaży!