Osiedle Promykowe w Plewiskach – ciaśniej się nie da…

Osiedle Promykowe - szeregowce w Plewiskach. Deweloper KapromaNowe szeregowce w Plewiskach pod Poznaniem powstają jak grzyby po deszczu, a gęstość tutejszej zabudowy bije rekordy. Kolejne nowe osiedle szeregowców, czyli Osiedle Promykowe to dowód na to, że ciaśniej budować już się po prostu nie da.

Co od razu przykuło moją uwagę kiedy zobaczyłam Osiedle Promykowe? Absolutnie minimalna odległość pomiędzy szeregami domów wynosząca jedynie – 9 metrów. Następstwem tak znacznej „oszczędności miejsca” na osiedlu jest brak prywatności we własnym domu. Przyszli mieszkańcy osiedla muszą powoli przyzwyczajać się do życia za zasłoniętymi oknami. Może właśnie z tego powodu deweloper montuje w standardzie rolety zewnętrzne we wszystkich segmentach?

Z drugiej strony, inwestycja firmy Kaproma ma też swoje plusy. Na Osiedlu Promykowym powstającym przy ulicy Zbożowej i Rzemieślniczej w Plewiskach każdy segment posiada nie – jak to najczęściej bywa – miejsce postojowe, ale własny garaż, co jest dodatkiem podnoszącym komfort życia. Szkoda tylko, że takie domy powstają akurat w intensywnie zabudowywanej i – co za tym idzie – coraz bardziej zatłoczonej części Plewisk…

Osiedle Promykowe Plewiska – najważniejsze fakty:

 • Lokalizacja – Plewiska, ul. Zbożowa i Rzemieślnicza.
 • Powierzchnia użytkowa segmentów – 98 m2.
 • Odległość między szeregami domów wynosząca tylko 9 metrów.
 • Brak wybudowanej drogi dojazdowej. Dojechać można tu jedynie drogą gruntową.
 • Atuty:  garaż przynależny do domu (z bramą otwieraną ręcznie), podwójne ściany między segmentami zapewniające dobrą izolację cieplną i akustyczną, taras wyłożony kostką betonową, rolety zewnętrzne we wszystkich oknach, instalacja pod kominek oraz dodatkowa przestrzeń na składowanie rzeczy – 25 m2 poddasza użytkowego (dostępne jako opcja do wyboru).
 • Powierzchnia działek – od 128 m2 do 373 m2.
 • Dostęp do wszystkich mediów.
 • Termin realizacji –  ostatnie segmenty z czwartego etapu mają być gotowe w drugim kwartale 2017 roku.

W sumie przy ulicy Zbożowej powstaną cztery rzędy po pięć i sześć segmentów w każdym. Domy będą posiadać nieduże ogródki z tarasami wykończonymi kostką betonową, co nie jest zbyt często oferowane na innych osiedlach deweloperskich pod Poznaniem. Osiedle ma być zamknięte, ogrodzone i ma posiadać drogi wewnętrzne. Budowa osiedla ma ostatecznie zakończyć się w drugim kwartale 2017 roku.

Jak wygląda układ pomieszczeń w nowych szeregowcach w Plewiskach przy ulicy Zbożowej?

Na parterze znajduje się salon z aneksem kuchennym o powierzchni 30 m2 oraz toaleta. Natomiast na piętrze mieszczą się trzy sypialnie (dwie o powierzchni 12 m2 i jedna o powierzchni 15 m2) oraz łazienka. Wielkość sypialni zapewnia wygodę wszystkim domownikom. Dodatkowo, do dyspozycji mieszkańców jest praktyczny dodatek – poddasze użytkowe. Dla niektórych klientów minusem będzie tutaj brak oddzielnej kuchni. Jeśli ktoś szuka szeregowca z wydzieloną kuchnią, to tego typu układ jest dostępny na przykład na Osiedlu Bliskim w Plewiskach.

Ceny mieszkań na Osiedlu Promykowym w Plewiskach wynoszą aktualnie od 399 tys. zł do ponad 499 tys. zł. Jak na Plewiska i oferowany standard lokalnej infrastruktury są to ceny wysokie, nawet po uwzględnieniu faktu, że domy posiadają garaże. Przykładowo, ceny szeregowców na Osiedlu Bliskim wynoszą od 330 tys. zł. Mieszkanie na Osiedlu Słoneczne Tarasy to wydatek rzędu 260 – 398 tys. zł.

Osiedle Promykowe w Plewiskach – najważniejsze minusy:

 • Brak terenów rekreacyjnych w okolicy osiedla.
 • Gęsta zabudowa w Plewiskach oraz brak wybudowanych dróg dojazdowych do osiedla.
 • Duży tłok na drogach dojazdowych do Plewisk w godzinach największego szczytu. Przebudowa ulicy Grunwaldzkiej w Plewiskach niestety nie rozwiąże problemów komunikacyjnych Plewisk, gdzie korki generuje głównie kłopotliwy przejazd kolejowy.
 • Tłok w szkołach. We wrześniu 2017 roku ma zostać zakończona budowa nowej szkoły podstawowej w Plewiskach.

Jeśli szukasz szeregowca w pobliżu Poznania, czytaj poniższe artykuły:


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 21.11.2016 r.

Odwiedzam z kamerą nowe domy i mieszkania

Zobacz jak oceniam 2-poziomowe mieszkanie w Dąbrówce koło Poznania.  Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-lesna-polana-forma-yt-play-300x169