Słoneczne Tarasy w Plewiskach – kompromisowe mieszkania pod Poznaniem

Osiedle Słoneczne Tarasy w PlewiskachSłoneczne Tarasy to duże osiedle mieszkaniowe w podpoznańskich Plewiskach przyciągające uwagę przede wszystkim ceną – mieszkania oferowane przez dewelopera Twoje M są objęte rządowym programem MDM. Kolejnym wyróżnikiem inwestycji przy ulicy Fabianowskiej 77 są duże tarasy przynależne do mieszkań na piętrze.

W mojej opinii konkurencyjna cena mieszkań na osiedlu Słoneczne Tarasy nie bilansuje wszystkich minusów wynikających z relatywnie niskiego komfortu życia w Plewiskach pod Poznaniem. Blisko Poznania można kupić mieszkanie równie tanie albo w jeszcze lepszej cenie i jednocześnie – w lepszej lokalizacji.

To konkurencyjna cena mieszkań w Plewiskach działa na klientów jak magnes – osiedle Słoneczne Tarasy intensywnie się rozbudowuje. Obecnie mieszkanie przy ul. Fabianowskiej w Plewiskach można kupić w cenie od 262 do 398 tys. zł. Są to ceny konkurencyjne w relacji do tych poznańskich, lecz nie w porównaniu z cenami mieszkań na innych osiedlach realizowanych na przedmieściach Poznania. Dostępne są trzy typy mieszkań:

  • mieszkania jednopoziomowe o powierzchni 59 m2,
  • dwupoziomowe o powierzchni 74 m2 plus taras 23 m2
  • największe – ponad 100-metrowe z tarasem 26 m2.

Wyróżnikiem mieszkań na Osiedlu Słoneczne Tarasy jest przynależny taras albo ogródek tworzące dodatkową przestrzeń do życia. Jak to wygląda w praktyce?

W ramach inwestycji spółka Twoje M oferuje mieszkania, których atutem są ogródki albo tarasy przynależne do mieszkań. Przez wzgląd na dość ciasną zabudowę, osiedle Słoneczne Tarasy nie gwarantuje jednak mieszkańcom optymalnego poczucia intymności – czy to na tarasie, czy to na własnym ogródku trudno poczuć się całkiem swobodnie. Sąsiedzi przebywający na tarasie patrzą na ogródki poniżej. Ponadto, okna mieszkań wychodzą wyłącznie na inne okoliczne zabudowania, których nie oddziela nawet niewielki pas zieleni. W szczególności brakuje drzew.

Szeregowiec numer 1!

Zobacz zwycięzcę Rankingu! – najwygodniejszy szeregowiec pod Poznaniem. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-krolewskie-yt-play-300x169

Słoneczne Tarasy Plewiska – trzykondygnacyjne budynki wielorodzinne obejmują mieszkania jedno- oraz dwupoziomowe.

Warto zaznaczyć, że te drugie obejmują parter i poddasze, gdzie przestrzeń ograniczają skosy. Minusem jest brak w ofercie mieszkań z oddzielną kuchnią. Plusem inwestycji jest natomiast okno w łazience.

POLECAM! Dom nad stawem blisko Poznania

Osiedle Błękitny Staw w Biedrusku to jedno z najładniejszych miejsc pod Poznaniem, gdzie można kupić dom jednorodzinny lub działkę budowlaną.

osiedle-blekitny-staw-yt-play-300x169

Deweloper Twoje M działa na rynku od niedawna. Wśród jego innych realizacji można wymienić Osiedle Wiśniowe Komorniki oraz Villa Cascada Plewiska.

Jak się mieszka w Plewiskach? Co warto wiedzieć przed zakupem mieszkania?

Konkurencyjne ceny mieszkań. Położenie blisko Poznania. Sklepy, markety i punkty usługowe na miejscu. Szkoła podstawowa i przedszkola również. Pozornie Plewiska sprawiają wrażenie dobrego miejsca do zamieszkania. Niestety, wbrew pozorom Plewiska nie należą do najbardziej przyjaznych miejsc do życia. Jest dokładnie odwrotnie. Moja opinia wynika stąd, że zatłoczona miejscowość, gdzie brakuje jakichkolwiek terenów spacerowych i trwa niekończąca się rozbudowa osiedli mieszkaniowych, której nie towarzyszy adekwatna rozbudowa lokalnej infrastruktury, nie może być przyjaznym miejscem do życia.

Jednym z głównych problemów Plewisk jest obecnie tłok na drogach. Dlatego, mimo lokalizacji tuż za granicami Poznania, Plewiska nie gwarantują wygodnego połączenia z centrum.

Zatłoczona w godzinach szczytu ulica Grunwaldzka, brak wiaduktu nad przejazdem kolejowym oraz systematycznie rosnąca liczba mieszkańców – to wszystko daje się we znaki tak kierowcom, jak i pasażerom korzystającym z komunikacji autobusowej.

Alternatywą jest szynobus, który co prawda szybko dowozi podróżnych do stacji Poznań Główny, ale kursuje dość rzadko. Lokalizacja zapewnia jedynie dobry dojazd do autostrady A-2 – wjazd mieści się w sąsiednich Komornikach.

Najważniejsze minusy mieszkania w Plewiskach pod Poznaniem:

  • Przeludnienie i wynikające z niego korki uliczne, brak prywatności oraz przepełnienie w szkołach. Obecnie uczniowie muszą uczęszczać do szkoły na zmiany. Nowa szkoła podstawowa ma być gotowa w 2017 roku.
  • Brak warunków do aktywnego wypoczynku i rekreacji – brak dostępu do terenów spacerowych i rekreacyjnych, brak ścieżek rowerowych.
  • Niewystarczający poziom infrastruktury – brak dróg dojazdowych do części posesji i chodników na terenie miejscowości.
  • Niskie walory wizualne w miejscowości – urbanistyczny chaos.

Gdzie pod Poznaniem można kupić mieszkanie w dobrej cenie i dobrej lokalizacji? Sprawdź:


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 21.11.2016 r.

5 miejsc dla Ciebie!Szukasz domu lub mieszkania w okolicy Poznania i nie wiesz, na co się zdecydować? Możemy Ci pomóc! Wybierzemy 5 miejsc najlepiej spełniających oczekiwania Twoje i Twojej rodziny. Sprawdź jak to działa →