Oglądamy mieszkanie 75 m2 w szeregowcu – Osiedle Leśna Polana w Dąbrówce

Leśna Polana w Dąbrówce (deweloper Linea) to modne osiedle blisko Poznania zlokalizowane tuż przy lesie i jednocześnie – niedaleko wjazdu na zachodnią obwodnicę miasta. Odwiedziliśmy z kamerą jedno z dwupoziomowych mieszkań w zabudowie szeregowej o nazwie Forma. Mieszkanie jest wykończone pod klucz. Zobacz, jaki zastaliśmy widok!

Deweloper Linea trafnie wybrał nazwę osiedla – Leśna Polana. Wjeżdżając na teren inwestycji, od razu zwróciliśmy uwagę na sąsiadujący z zabudowaniami Las Zakrzewski. Tym bardziej, że z uroków leśnej promenady korzystało akurat sporo spacerowiczów, głównie rodzin z małymi dziećmi. Na terenie osiedla nasz wzrok przykuł nowy, aktualnie rozbudowywany plac zabaw i oczywiście – same zabudowania. Wszystkie utrzymane w jednolitej, nowoczesnej stylistyce i posiadające gotowe, utwardzone drogi dojazdowe.

W jednym z budynków w zabudowie szeregowej mogliśmy zobaczyć dwupoziomowe mieszkanie o nazwie Forma. W sumie, na dwóch poziomach mieszkanie zajmuje 75 m2 powierzchni. Taki metraż jest odpowiedni dla 3- lub 4-osobowej rodziny. Do mieszkania przynależy również ogrodzony ogródek o powierzchni około 70 m2.

Oglądane mieszkanie jest gotowe do wprowadzenia, ponieważ przyszli mieszkańcy zdecydowali się na usługę wykończenia pod klucz. Naszym zdaniem to praktyczne rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić sporo czasu. Wykończenie podłóg, łazienek, ścian, okien i schody zrobiły na nas pozytywne wrażenie. Widać, że wszystkie prace zostały wykonane z dużą starannością. Oczywiście dobór kolorów i konkretnych materiałów wykończeniowych to sprawa indywidualna, opcji do wyboru jest sporo. Warto wiedzieć, że wszystkie prace wykończeniowe są objęte gwarancją.

Na komfort zamieszkiwania – obok standardu wykończenia – wpływa oczywiście rozkład pomieszczeń. Oglądane przez nas mieszkanie Forma ma funkcjonalny układ pomieszczeń z wyraźnym podziałem na część dzienną i prywatną oraz pozwala na wprowadzenie szeregu zmian w zależności do potrzeb konkretnej rodzinny.

Na pierwszym poziomie znajduje się część dzienna o powierzchni 26 m2, na co składa się salon i wyraźnie oddzielony od niego – aneks kuchenny. Podoba mi się możliwość powiększenia salonu o kolejne 8 m2 albo – tak jak w tym przypadku – urządzenie dodatkowego pokoju z wyjściem do ogródka. W zależności od potrzeb, pokój może pełnić np. funkcję trzeciej sypialni, pokoju gościnnego albo gabinetu. Obok mieści się toaleta, więc wypoczywając w salonie, nie trzeba chodzić do łazienki na piętrze. Takie rozwiązanie na pewno docenią również goście.

Zgodnie z obowiązującymi standardami, mieszkanie jest dobrze doświetlone. Z salonu prowadzi wyjście do ogrodzonego ogródka, który stanowi wartość dodaną mieszkania. Miejsca jest niedużo, ale na taras otoczony zielenią na pewno wystarczy. Do dyspozycji jest tutaj około 70 m2 powierzchni.

W mieszkaniu można wprowadzić szereg zmian. Np. istnieje możliwość zamiany tradycyjnych kaloryferów na ogrzewanie podłogowe. Natomiast żeby lepiej wykorzystać przestrzeń w mieszkaniu, można zabudować schody, zyskując tym samym sporo miejsca na składowanie rzeczy. Warto zastanowić się też nad montażem kominka – instalacja w salonie jest gotowa.

Na piętrze znajduje się część prywatna, czyli łazienka i dwie sypialnie o powierzchni około 10 m2 każda. Sypialnia rodziców mogłaby być o 2 m większa, ale w praktyce nie jest to niezbędne, ponieważ znaczną część ubrań można przechowywać w szafie na korytarzu – wnęka pod zabudowę jest już przygotowana.

Ważnym atutem mieszkania na Osiedlu Leśna Polana w Dąbrówce jest gotowa infrastruktura. Na miejscu działa szkoła podstawowa i przedszkole. Gimnazjum funkcjonuje niedaleko, bo w sąsiednim Skórzewie. Co ważne, placówki edukacyjne są nowe i mają odpowiednie zaplecze sportowe. Codzienne funkcjonowanie ułatwia miejscowy, niedawno otwarty sklep spożywczy, pobliskie centrum handlowe, restauracje, place zabaw i dużo terenów spacerowych. Drogi dojazdowe i osiedlowe, chodniki oraz oświetlenie również są przygotowane. Dzięki temu, w naszej opinii Leśna Polana zyskuje przyjazny charakter, zwłaszcza dla młodych rodzin z dziećmi.

Koszt zakupu mieszkania typu Forma na Osiedlu Leśna Polana wynosi obecnie od 329 tys. zł do 339 tys. zł. Natomiast wykończenie mieszkania pod klucz to – w zależności od wybranej opcji – wydatek rzędu 350 lub 550 zł za metr kwadratowy.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 15.04.2016