RAPORT: 12. Najwygodniejszych osiedli szeregowców w okolicy Poznania

Najlepsze szeregowce - Poznań i okoliceSzeregowce i segmenty pod Poznaniem – które zapewniają najwyższy komfort i najszerszy wybór dodatkowych udogodnień, a do tego – sprawny dojazd do centrum? Który deweloper sprzedaje najkorzystniej? Na co warto zwrócić uwagę, szukając wygodnego szeregowca czy nowego segmentu pod Poznaniem? Na te pytania odpowiadamy w poniższym zestawieniu.

Oprócz ceny, najistotniejszym czynnikiem decydującym o zakupie domu w zabudowie szeregowej jest dobra lokalizacja, a zaraz za nią – powierzchnia i projekt dopasowany do wymagań rodziny, a także -jakość wykonania budynków i okolicznej infrastruktury oraz walory estetyczne osiedla. Do tego dochodzą jeszcze – poczucie prywatności oraz dodatkowe udogodnienia, na przykład przynależny garaż, ogrzewanie podłogowe w standardzie lub duży ogród. Które osiedla szeregowców z okolic Poznania sprostają wysokim oczekiwaniom klientów, dla których cena nie jest jedynym wyznacznikiem atrakcyjności oferty?

Sprawdź najwygodniejsze osiedla szeregowców w okolicy Poznania:


Osiedle Leśna Polana w Dąbrówce (wyróżnione ZŁOTYM DOMEM)

Osiedle wyróżnione ZŁOTYM DOMEMW przypadku dwupoziomowych mieszkań typu Forma, Largo czy domów typu Piano w zabudowie szeregowej dewelopera Linea, podstawowym argumentem świadczącym na korzyść inwestycji jest jej dobra lokalizacja – tuż przy lesie i jednocześnie – niedaleko wjazdu na zachodnią obwodnicę Poznania. Alternatywnie można wybrać trwające niespełna 15 minut dojazdy do centrum szynobusem. Na przyjazny charakter osiedla wpływa też gotowa infrastruktura, w tym nowe szkoły, galerie handlowe, restauracje i przychodnię zdrowia. Na miejscu działa szkoła podstawowa i przedszkole. Gimnazjum znajduje się w sąsiednim Skórzewie. Codzienne funkcjonowanie w Dąbrówce ułatwia rozwinięte zaplecze handlowo-usługowe (dwie galerie handlowe, mniejsze sklepy i punkty usługowe, siłownia, itp.). Drogi dojazdowe i wewnętrzne, chodniki oraz oświetlenie na osiedlu również są przygotowane. Szeregowce posiadają przemyślany układ pomieszczeń, który można dopasować do własnych potrzeb. Modyfikować można również standard wykończenia mieszkań np. decydując się na ogrzewanie podłogowe. W ofercie dewelopera Linea jest usługa wykończenia pod klucz, co w okolicy Poznania wciąż jest rzadkością. Koszt zakupu szeregowca w standardzie deweloperskim na Osiedlu Leśna Polana – w zależności od typu budynku (Forma, Largo, Piano) oraz powierzchni mieszkania i wielkości ogrodu – wynosi od 289 tys. zł.


Osiedle Nowe Złotniki (wyróżnione ZŁOTYM DOMEM)

Osiedle wyróżnione ZŁOTYM DOMEMDwupoziomowe segmenty w zabudowie szeregowej i wolnostojącej o powierzchni od około 132 do 155 m2 z garażem, dużym ogrodem i miejscem postojowym mają funkcjonalne wnętrza i ponadstandardową liczbę pomieszczeń, w tym trzy lub 4 bardzo przestronne sypialnie, dwie łazienki i duży salon z kuchnią. Taka ilość wnętrz oraz ich spory metraż zdecydowanie wyróżniają domy dewelopera Duda Development. Ważnym udogodnieniem jest zamykany garaż, do którego można przejść bezpośrednio z korytarza. Mieszkania są oddawane w tak zwanym standardzie deweloperskim podwyższonym, co oznacza, że w cenie domu otrzymujemy bogaty pakiet wyposażenia dodatkowego, na przykład zewnętrzne rolety okienne, automatyczną bramę garażową, ogrzewanie podłogowe w łazience i kuchni, instalację pod kominek w salonie, parapety – zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne, system alarmowy czy gotowy taras. Mieszkania wykonano w wysokim standardzie – podwójne ściany zewnętrzne z pustaków ceramicznych ocieplono nowym typem grafitowego styropianu o grubości 15 cm, a dach – warstwą wełny 10 + 20 cm. Dach wykończono dachówką ceramiczną. Na wysoki komfort mieszkania na Osiedlu Nowe Złotniki wpływa również atrakcyjna lokalizacja. Mieszkańcy osiedla mają dostęp do rozwiniętej infrastruktury, w tym nowych szkół oraz obiektów sportowych oraz tras szybkiego ruchu, jak również licznych walorów przyrodniczych w jednej z najbogatszych gmin w Polsce – Suchy Las. Osiedle pasuje do zadbanej okolicy – posiada dostęp do wszystkich mediów, oświetlenie, drogi wewnętrzne, ścieżki rowerowe i chodniki z kostki betonowej, a także – nowej osiedlowej strefy handlowo-usługowej (m.in. sklep spożywczy, stomatolog). Kilkaset metrów od osiedla znajduje się las, gdzie można wybrać się na spacer. Aktualnie na osiedlu trwa budowa kolejnego, trzeciego już etapu osiedla z 22 domami. Ceny nowych domów na Osiedlu Nowe Złotniki o powierzchni od 132 do 155 m2 wynoszą od 3 998 zł/m2 powierzchni. Uwzględniając podwyższony standard mieszkań i ich dobrą lokalizację w jednej z najbogatszych gmin w Polsce, są to ceny konkurencyjne.


Osiedle Rozalin w Lusówku (wyróżnione ZŁOTYM DOMEM)

Osiedle wyróżnione ZŁOTYM DOMEMOsiedle Rozalin w Lusówku to propozycja dla osób szukających wysokiego standardu w spokojnej, zielonej okolicy, gdzie naprawdę można odpocząć. Dużym plusem dwupoziomowych mieszkań w szeregowcach oraz domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej na Osiedlu Rozalin jest sąsiedztwo lasu i jeziora, które wraz z kompletną infrastrukturą – zarówno w obrębie osiedla, jak i poza nim – składają się na ofertę godną uwagi. Osiedle gwarantuje dostęp do gotowych dróg wewnętrznych, parkingów, podjazdów, ogrodzeń, oświetlenia i mediów, osiedlowego placu zabaw i górki saneczkowej, jak również do ścieżki pieszo-rowerowej, którą bezpiecznie można dotrzeć nad jezioro z piaszczystą plażą. Przyszli mieszkańcy docenią bezpośrednie sąsiedztwo szkół, przedszkoli i zaplecza handlowego. Czas dojazdu z Osiedla Rozalin do Poznania wynosi 20 minut i odbywa się dobrej jakości drogami. Aktualnie ceny przestronnych 125-metrowych domów w zabudowie szeregowej z poddaszem użytkowym, tarasem, ogrodem i garażem (z ocieploną bramą) zaczynają się już od 395 tys. zł. W niższej cenie można kupić wygodne mieszkanie w zabudowie szeregowej. Mieszkania z aktualnie realizowanego, drugiego etapu powstają na Osiedlu Rozalin przy ulicy Storczyka, nieopodal lasu. Takie położenie – w połączeniu z kameralną zabudową – sprawia, że przyszli mieszkańcy, wypoczywając we własnym domu czy ogrodzie zyskają spokój i dużą prywatność. Wśród dostępnych metraży są mieszkania parterowe 44 m2 z ogrodem, oraz mieszkania dwupoziomowe 89,5 m2 z ogrodem. Nowe szeregowce na Osiedlu Rozalin w Lusówku będą gotowe pod koniec 2019 roku. Zobacz na filmie, jak wyglądają gotowe mieszkania z pierwszego etapu oraz sprawdź układ pomieszczeń i ceny nowych mieszkań z drugiego etapu.


Osiedle Królewskie w Mosinie (wyróżnione ZŁOTYM DOMEM)

Osiedle wyróżnione ZŁOTYM DOMEMOsiedle Królewskie wyróżnia się relatywnie dużą powierzchnią oferowanych domów – 110 m2 plus poddasze do adaptacji, piwnica, garaż i oczywiście ogródek. Dodatkowo, w cenie domu w stanie deweloperskim klient otrzymuje instalację pod kominek, kocioł gazowy, drzwi antywłamaniowe, alarm i automatyczną bramę garażową. Kolejnym atutem jest gotowy taras. Bezpośredni dostęp do szkół, przedszkoli, obiektów sportowych, placów zabaw oraz zaplecza handlowo-usługowego sprawia, że to miejsce jest przyjazne do życia dla całej rodziny. Kompleks jest gotowy do zamieszkania, a do osiedla prowadzą utwardzone drogi, trasy rowerowe i chodniki. Niedaleko znajduje się Wielkopolski Park Narodowy, zaś czas dojazdu do centrum Poznania wynosi maksymalnie 30 minut. Ściany budynków z cegły silikatowej ocieplono 14-centymetrową warstwą styropianu, zaś dach 25-centymetrową warstwą wełny mineralnej. Podwyższony komfort akustyczny gwarantują podwójne ściany oddzielające szeregowce. Osiedle Królewskie wyróżnia duża powierzchnia domów i ciekawy pakiet dodatkowych udogodnień. Ponadto, do każdego segmentu przynależy garaż z piwnicą – rzecz rzadko spotykana, a istotnie podnosząca funkcjonalność domu.To wszystko jest dostępne w rozsądnej cenie. Domy szeregowe w Mosinie kosztują 290 tys. zł. Połączenie wysokiego standardu z dobrą ceną i przyjaznym otoczeniem sprawia, że Osiedle Królewskie zasługuje na uwagę przy wyborze nowego szeregowca blisko Poznania.


Osiedle Ziołowe w Tulcach (wyróżnione ZŁOTYM DOMEM)

Osiedle wyróżnione ZŁOTYM DOMEMOsiedle Ziołowe to nowa propozycja firmy KOS-DOM znanej z budowy popularnego Osiedla Ułańskiego w Zalasewie. Tym razem wygodne domy szeregowe z garażami o dużej powierzchni wynoszącej od 112 do 166 m2 powstają w Tulcach (wjazd ul. Chabrową i Cyniową) niespełna 15 minut drogi od Poznania. W mojej opinii, Osiedle Ziołowe oferuje najlepiej rozplanowane domy spośród wszystkich realizowanych na terenie gminy Kleszczewo. Dlaczego? Nowe domy na Osiedlu Ziołowym – oprócz przestronnych wnętrz – wyróżnia też przemyślany projekt. Między budynkami są podwójne ściany z dylatacją zapewniające dobrą izolację akustyczną. Każdy segment budowany w technologii tradycyjnej jest więc osobnym domem posadowionym na oddzielnej działce. Co równie ważne, powierzchnia ogrodów wynosi od 77 aż do 310 m2, sprzyjając wypoczynkowi z dziećmi na świeżym powietrzu. Wszystkie domy posiadają tu garaże, co jest istotnym plusem. Kolejnym jest opcja dużej oddzielnej kuchni. Szczegółowo układ pomieszczeń opisujemy w oddzielnym artykule. Docelowo Osiedle Ziołowe obejmie 38 domów w zabudowie szeregowej, które powstają etapami. W pierwszym etapie powstaje 8 domów, które zostaną oddane do użytkowania we wrześniu 2019 roku. Mieszkańcy będą mogli dojechać do nowego domu drogą gminną – ul. Cyniową. Kolejny etap będzie realizowany równolegle i również będzie posiadać bezpośredni zjazd na drogę gminną – ul. Chabrową. Takie rozwiązanie sprawia, że mieszkańcy nie będą musieli ponosić żadnych dodatkowych kosztów z tytułu użytkowania dróg wewnętrznych na osiedlu. Plusem jest także dostęp do wszystkich mediów na osiedlu, w tym do kanalizacji. Ceny nowych domów z garażami i ogrodami na Osiedlu Ziołowym wynoszą od 445 tys. zł do 670 tys. zł za największy dom o powierzchni 166 m2.


Osiedle Sielankowe – Kamionki / Borówiec (wyróżnione ZŁOTYM DOMEM)

Osiedle wyróżnione ZŁOTYM DOMEMOsiedle Sielankowe firmy Solbud to kameralne domy szeregowe i bliźniaki powstające na granicy Borówca i Kamionek, w bezpośrednim sąsiedztwie lasu. Osiedle jest otoczone przez tereny zielone, które nie będą w przyszłości zabudowane, co gwarantuje mieszkańcom spokój oraz pewność, że taki krajobraz pozostanie niezmieniony. Przyjazną atmosferę osiedla tworzy także pełne zagospodarowanie inwestycji, w tym strefa rekreacyjna z placem zabaw, oraz projekt domu skrojony na miarę. Łącznie powstanie tu jedynie 28 mieszkań w zabudowie szeregowej i bliźniaczej o powierzchni od 76 do 110 m2 + poddasze. Każdy segment będzie posiadał własny ogród z wysianą trawą oraz dwa miejsca postojowe. Osiedle jest już w trakcie budowy i obejmie dwa etapy. Pierwsze domy będą gotowe w połowie 2019 roku. Ceny segmentów wynoszą od 299 tys. zł do 445 tys. zł za największe mieszkania o powierzchni 110,7 m2. Ceny obejmują m.in. takie elementy jak: parapety wewnętrzne, pomalowane na biało ściany wewnętrzne i sufity, zewnętrzne rolety okienne we wszystkich oknach, ogrzewanie podłogowe w korytarzu przy wejściu oraz w łazience na piętrze. Czytaj więcej o inwestycji.


Osiedle Nowy Bnin / Kórnik

Osiedle Nowy Bnin powstające przy ulicy Czołowskiej w Kórniku – Bninie to kameralna zabudowa i dobrze zagospodarowany teren osiedla – z drogami i chodnikami wewnętrznymi, mediami, gotowymi tarasami, garażami oraz oświetleniem. Osiedle Nowy Bnin z jednej strony zapewnia dojazd do Poznania w 15 minut, a z drugiej – gwarantuje spokój i sąsiedztwo terenów spacerowych nad Jeziorami Kórnickim i Bnińskim. Osiedle obejmuje tylko 18 domów w zabudowie bliźniaczej dwulokalowej. Przestronne mieszkania o powierzchni 84 m2 lub 98,5 m2 plus garaż są dostępne w cenie od 298 tys. zł. Każde mieszkanie posiada własny garaż lub wiatę garażową z brama Hormann. Mieszkania wyposażono między innymi w rolety okienne sterowane elektrycznie. Kolejnym plusem dla mieszkańców jest możliwość korzystania z prywatnego, obszernego ogrodu o powierzchni od 81 m2 aż do 166 m2. Pierwszy etap Osiedla Nowy Bnin jest gotowy. Etap drugi będzie ukończony na początku 2019 roku.


Osiedle Kierskie – Poznań / Smochowice

Osiedle Kierskie przy ulicy Łebskiej na poznańskich Smochowicach powstaje w odległości krótkiego spaceru do plaży. Takie położenie sprawia, że mieszkańcy będą mogli codziennie wypoczywać z widokiem na jezioro. Co ważne, świeży projekt pod względem wizualnym wpisuje się w naturalny krajobraz. Przemyślany układ wnętrz i przestronna strefa wypoczynku z wyjściem do grodu pozwolą złapać oddech, bez konieczności przeprowadzki za miasto. Dostęp do rozbudowanej miejscowej infrastruktury, do zaplecza edukacyjnego, usługowego oraz miejskiej komunikacji autobusowej ułatwi funkcjonowanie całej rodziny. Każdy chętny znajdzie tu układ mieszkania odpowiedni dla siebie. Inwestycja dewelopera Yard Development obejmuje bowiem zarówno mieszkania jednopoziomowe, jak i dwupoziomowe segmenty. Wszystkie z prywatnymi ogrodami. Łącznie w sąsiedztwie Jeziora Kierskiego powstają 4 mieszkania o powierzchni 59 lub 65 m2, a także 20 segmentów o metrażach od 77 do 105 m2. W mojej opinii na uwagę zasługuje zwłaszcza połówka bliźniaka 86 m2 z trzema sypialniami, dwoma łazienkami (każda z oknem) oraz dużym salonem o powierzchni niemal 35 m2. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na I kwartał 2020 roku. Mieszkania na Osiedlu Kierskim będą oddawane w podwyższonym standardzie obejmującym między innymi ogrzewanie podłogowe w łazienkach oraz zewnętrzne rolety okienne sterowane elektrycznie. Inwestor zakłada kompleksowe zagospodarowanie terenu inwestycji, w tym budowę drogi wewnętrznej. Budynki mają dostęp do wszystkich mediów. Ceny dostępnych mieszkań zaczynają się od 4,7 tys. zł/m2, a kończą na 6 tys. zł/m2, co w przeliczeniu na konkretne lokale daje kwoty 359 tys. zł w przypadku mieszkań jednopoziomowych, oraz od 440 tys. zł w przypadku dwupoziomowych segmentów.


Osiedle Puszcza Zielonka w Miękowie

Las zaraz po wyjściu z domu, duża przestrzeń i wygoda. A do tego – sprawny dojazd do Poznania samochodem lub szynobusem. To główne zalety domów i mieszkań na Osiedlu Puszcza Zielonka w Miękowie w gminie Czerwonak. Aktualnie domy i segmenty położone bezpośrednio przy granicy obszaru przyrody chronionej – Puszczy Zielonki mają zróżnicowaną powierzchnię wynoszącą od 102 do 125 m2. Dodatkowym, rzadko spotykanym na osiedlach deweloperskich atutem jest zamykany garaż. Zieloną okolicę można podziwiać z własnego ogródka, w cichej okolicy. Co ciekawe, Osiedle Puszcza Zielonka posiada dostęp do wszystkich mediów, w tym do kanalizacji sanitarnej. W cenie domu otrzymujemy liczne udogodnienia: ogrzewanie podłogowe, automatyczne rolety okienne, automatycznie otwierana brama garażowa, instalacja pod kominek, gotowy podjazd, ogrodzenie, chodnik i trawnik. Od strony wizualnej, osiedle wpisuje się w leśny krajobraz.  Na komfort cieplny wpływa odpowiednie ocieplenie budynków styropianem o grubości 15 cm. Ceny dostępnych lokali na Osiedlu Puszcza Zielonka w Miękowie zaczynają się od 399 tys. zł, co w zestawieniu z bogatym wyposażeniem i dużą powierzchnią stanowi wyjątkowo konkurencyjną ofertę. Poszczególne rodzaje domów i segmentów szczegółowo opisujemy w artykule o osiedlu.


Osiedle Lipowe w Kleszczewie

Domy na Osiedlu Lipowym – każdy o powierzchni 97,5 m2 – wyróżniają pomieszczenia na parterze wysokie na niemal 3 m dające ciekawe możliwości aranżacji. Dodatkowych elementów można tu znaleźć więcej. Na komfort mieszkańców Osiedla Lipowego pozytywnie wpływa ogrzewanie podłogowe na parterze i w łazience na piętrze. Sprzątanie prawie 100-metrowego domu usprawni odkurzacz centralny – instalacja – podobnie jak ogrzewanie podłogowe – jest montowana w standardzie. Podobnie jak elektrycznie sterowane rolety okienne. Uwagę zawraca również dodatkowa garderoba na piętrze oraz pojemne pomieszczenie gospodarcze na parterze, gdzie zmieści się wózek dziecięcy. W sumie, w części prywatnej domu szeregowego znajdują się trzy sypialnie o powierzchni wynoszącej od 9 do 12 m2, łazienka i wspomniana garderoba. Parter tworzy część dzienna (30 m2) z aneksem oraz z wyjściem na taras i ogród, korytarz, toaleta oraz pomieszczenie gospodarcze z pralnią. Osiedle będzie się składać z sześciu etapów. Pierwszy etap jest gotowy. Aktualnie ruszyła realizacja drugiego etapu. Co ważne, osiedle zapewnia wszystkie konieczne udogodnienia, w tym dostęp do drogi ekspresowej i autostrady, którą szybko można dojechać do Poznania. A na miejscu można przyjemnie wypocząć w zabytkowym parku.


Osiedle Koninko koło Kórnika

Obejmujące niemal 50 bliźniaków i szeregowców oraz nowe mieszkania Osiedle Koninko (Novaform) w gminie Kórnik wyróżnia lokalizacja 15 minut drogi od centrum Poznania, duża powierzchnia domów, przemyślany projekt, ich stylowe wykończenie oraz kompletna osiedlowa infrastruktura, w tym gotowe drogi wewnętrzne, ronda, a nawet – osiedlowa oczyszczalnia ścieków. Na uwagę zasługuje zwłaszcza oryginalny, inspirowany architekturą holenderską, projekt domów. Trzykondygnacyjne segmenty z elegancką i trwałą elewacją z cegły ceramicznej zajmują od 97 do 109 m2 powierzchni, zapewniając swobodną przestrzeń do życia nawet dla dużej rodziny. Przykładowo, dom o nazwie Breda o powierzchni 99 m2 posiada aż cztery sypialnie, dwie łazienki i toaletę, liczne schowki na przechowywanie rzeczy oraz dużą część dzienną z aneksem kuchennym. Na komfort mieszkania pozytywnie wpływa wysoka jakość użytych materiałów. Chodzi między innymi o 5-komorowe okna, podwójne ściany między domami oraz dach kryty płaską dachówką ceramiczną. Domy nie posiadają garaży. Samochód można parkować na miejscu postojowym przy budynku. Koszt zakupu domów na Osiedlu Koninko firmy Novaform wynosi od 375 tys. zł, co – jak na relatywnie dużą powierzchnię i wysoki standard wykończenia domów – jest opcją wartą rozważenia. Aktualnie, deweloper Osiedla Koninko wprowadził do swojej oferty również mieszkania w kilku konfiguracjach do wyboru.


Osiedle Lawendowe Pola w Kórniku

Osiedle Lawendowe Pola koło Kórnika przyciąga wzrok oryginalną architekturą, kameralną zabudową i dbałością o detal. Lawendowe Pola udowadniają, że blisko Poznania można znaleźć domy szeregowe z charakterem. Marcopolo Development wznosi w Błażejewie koło Kórnika budynki 4- , 6- oraz 12-segmentowe z charakterystyczną elewacją inspirowaną murem pruskim. Drogi wewnętrzne na terenie osiedla są gotowe. Co ważne, cały kompleks jest dobrze oświetlony i ogrodzony, z osiedlową bramą na pilota. Do dyspozycji najmłodszych jest plac zabaw. Kolejne atrakcje, w tym basen, nowa promenada nad Jeziorem Kórnickim i rozwinięte zaplecze handlowo-usługowe, znajduje się w sąsiednim Kórniku. Oprócz oryginalnego projektu, bliskości Kórnika i Poznania, oraz gotowego zaplecza technicznego na osiedlu, plusem tutejszych mieszkań jest relaksujący widok na otaczający las. Lawendowe Pola są systematycznie rozbudowywane. Powierzchnia aktualnie dostępnych mieszkań w zabudowie szeregowej wynosi 72, 86, 77 lub 98 m2. Ceny mieszkań wynoszą od 220 tys. zł do 305 tys. zł. My odwiedziliśmy jedno z mieszkań o powierzchni 72 m2 – zobacz FILM:


Podsumowanie

Prezentowane w raporcie osiedla domów i segmentów w zabudowie szeregowej gwarantują dostęp do kompletnej infrastruktury na osiedlu, jak również w jego okolicy – co ważne – wolnej od źródeł uciążliwego hałasu. Mieszkańcy osiedli wybranych do powyższego zestawienia mogą także liczyć na:

  • Sprawny dojazd do Poznania
  • Dostęp do placówek edukacyjnych, zaplecza handlowo-usługowego oraz mediów
  • Tereny rekreacyjne w sąsiedztwie
  • Wysoką jakość wykonania budynków i zaplecza technicznego na osiedlu

Udogodnieniami podnoszącymi komfort życia są nowoczesne rozwiązania technologiczne, dodatkowe instalacje w mieszkaniu (np. kominkowa, światłowodowa) oraz możliwość zakupu mieszkania wykończonego pod klucz. Równie istotna jest dodatkowa przestrzeń w postaci poddasza użytkowego i/lub garażu. Dodatkowym atutem części wyróżnionych szeregowców są podwójne ściany między sąsiadami zapewniające lepszą izolację akustyczną oraz cieplną. Z uwagi na zróżnicowaną powierzchnię oraz wyposażenie, a także odległość od Poznania rozpiętość cenowa prezentowanych szeregowców jest spora. Zawarte w tekście opisy technologii budowy zawierają tylko wybrane informacje. Kompletna specyfikacja jest dostępna bezpośrednio u dewelopera.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 30.07.2019 r.

Osiedle Morasko ParkPOLECAMY! Osiedle Morasko Park – wygodne domy w wysokim standardzie. Duże ogrody, w tym częściowo zalesione! Poznaj nowe osiedle w zielonej okolicy! Zobacz więcej!