Oglądamy szeregowiec 85 m2 – Osiedle Bliskie / Plewiska

Odwiedzam mieszkanie w zabudowie szeregowej na Osiedlu Bliskim w Plewiskach pod Poznaniem. Czym różni się od innych w okolicy? Zobacz film!

Nowych szeregowców w Plewiskach pod Poznaniem powstaje naprawdę sporo. Na co warto więc zwrócić uwagę, wybierając własne mieszkanie? Na to pytanie odpowiadamy na filmie, skupiając się na trzech aspektach:

  • Lokalizacja inwestycji i infrastruktura na osiedlu
  • Układ i wielkość pomieszczeń w szeregowcu
  • Standard wykonania i wyposażenia mieszkania

Na tle innych inwestycji w Plewiskach Osiedle Bliskie firmy Jandach wyróżnia się położeniem w spokojnej i cichej części miejscowości, z dala od ruchliwych i zatłoczonych ulic oraz pełną infrastrukturą. Na teren osiedla wjechaliśmy przez bramę otwieraną na pilota. Całe osiedle jest ogrodzone. Na terenie inwestycji są gotowe drogi wewnętrzne. Zadbano także o oświetlenie i wszystkie media, w tym dostęp do kanalizacji i sieci światłowodowej. Każdy szeregowiec ma przydzielone miejsce postojowe przed budynkiem i – oczywiście – własny ogródek.

Na Osiedlu Bliskim są dostępne szeregowce o powierzchni 75 lub 85 m2. My mieliśmy możliwość obejrzenia skrajnego szeregowca o większej powierzchni. Po wejściu do domu i przejściu z korytarza do salonu zwróciliśmy uwagę na dużą i ustawną, niemal 30-metrową przestrzeń dzienną, obok której znajduje się dobrze doświetlona kuchnia o powierzchni prawie 9 m2. W kuchni tej wielkości można wygodnie przygotowywać posiłki. Spodobało nam się również, że na parterze jest oddzielna toaleta, która – w przypadku większej rodziny – stanowi wygodny dodatek. Naszym zdaniem, taki układ pomieszczeń na parterze jest optymalny dla szeregowej zabudowy.


POLECAM Inteligentne domy z rekuperacją i garażem:


Na piętrze szeregowca znajduje się łazienka i trzy pokoje – z czego dwa o powierzchni około 12 i jeden o powierzchni prawie 8 m2. Taki układ sprawia, że w szeregowcu może wygodnie zamieszkać 4-osobowa rodzina. Miejsca na składowanie rzeczy nie powinno zabraknąć, bo dodatkową przestrzeń zapewnia strych. Bezpośrednio z salonu mogliśmy wyjść na ogródek, w tym przypadku – całkiem spory, bo zajmujący 200 m2.

Warto podkreślić, że na Osiedlu Bliskiem w standardzie otrzymujemy zewnętrzne rolety okienne, instalację pod kominek, domofonową i światłowodową oraz – drewniane schody prowadzące na drugi poziom. Są o elementy podwyższające komfort mieszkania.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 3.06.2016

5 miejsc dla Ciebie!Szukasz domu lub mieszkania w okolicy Poznania i nie wiesz, na co się zdecydować? Możemy Ci pomóc! Wybierzemy 5 miejsc najlepiej spełniających oczekiwania Twoje i Twojej rodziny. Sprawdź jak to działa →