Oglądamy mieszkanie 65 m2 w szeregowcu – Osiedle Chillicity w Tulcach

Aktualnie na Osiedlu Chillicity w Tulcach pod Poznaniem powstają nowe, dwupoziomowe mieszkania w zabudowie szeregowej. Z tego powodu sprawdzamy, jak się mieszka w Tulcach i czy na osiedlu Chillicity faktycznie panuje… chilloutowa atmosfera. Zobacz film!


15 minut od Ronda Rataje i tylko 5 minut od autostrady. Dzięki takiej lokalizacji, mieszkańcy Osiedla Chillicity – zamiast codziennie stać w korkach – mogą się zrelaksować, na przykład – w przydomowym ogródku albo na tarasie. Inną opcją jest spacer po okolicznych lasach i parkach. My odwiedziliśmy zadbany park w sąsiednim Kleszczewie, gdzie – oprócz pięknych drzew i kwiatów – na zwiedzających czeka między innymi nowy plac zabaw, ścieżka zdrowia i siłownia zewnętrzna.

Samo osiedle prezentuje wysoki poziom – infrastruktura osiedlowa, a więc osiedlowe drogi i chodniki oraz oświetlenie, są gotowe. Nowoczesna architektura szeregowców i spokojne otoczenie wolne od źródeł hałasu tworzą przyjazne warunki do życia – zwłaszcza dla młodych rodzin z dziećmi. Takie rodziny na pewno zainteresuje fakt, że zaraz przy osiedlu działa zarówno szkoła podstawowa, gimnazjum, jak i przedszkole. Kilka kroków od domu można też zrobić szybkie zakupy w markecie, aptece oraz w mniejszych sklepach. W sąsiedztwie osiedla funkcjonuje także przystanek autobusowy.

Na Osiedlu Chillicity powstają dwupoziomowe mieszkania o powierzchni od 54 do 73 m2 z ogródkami i miejscami postojowymi. Nowe domy w Tulcach mają być gotowe w 2017 roku.

My odwiedziliśmy gotowe, całkowicie urządzone mieszkanie pokazowe o powierzchni 65 m2. Na ten metraż składa się 7-metrowy korytarz, kuchnia o powierzchni ponad 9 m2, 16-metrowy pokój dzienny, z którego można wyjść na balkon, łazienka i dwie przestronne sypialnie, każda o powierzchni około 12 m2. Praktycznym dodatkiem jest należące do mieszkania pomieszczenie gospodarcze o powierzchni ponad 4 m2. Można tutaj urządzić pralnię, suszarnię czy spiżarnię.

Co ciekawe, mieszkanie posiada własną klatkę schodową, która zapewnia mieszkańcom wysoki poziom prywatności.

Co przesądza o funkcjonalności mieszkania pokazowego na Osiedlu Chillicity?

Moim zdaniem, to mieszkanie doskonale spełni swoją funkcję w przypadku 3-osobowej rodziny. Wita nas prywatna klatka schodowa. Dalej, na uboczu mamy bardzo wygodne i praktyczne pomieszczenie gospodarcze. W dużym korytarzu swobodnie zmieścimy nie tylko komodę czy szafkę na buty, ale również szafę wnękową.

Podoba mi się, że w tym mieszkaniu przytulną kuchnię oddzielono od salonu. Ścianka działowa z regałem jest praktyczna i – co istotne – pełni funkcję dekoracyjną. Można tu przechowywać np. pamiątki z podróży albo ważne drobiazgi czy ulubioną ceramikę. W kuchni mamy sporych rozmiarów okno, które ładnie doświetla całość. Przygotowując posiłki można podziwiać widok za oknem. W kuchni można nie tylko wygodnie gotować, ale również – zjeść coś na szybko. Na ten cel przygotowano kawałek blatu i stołki. Prawdziwy stół z krzesłami znajduje się oczywiście w salonie.

Pokój dzienny to azyl dla całej rodziny, ponieważ pomyślano tu o wszystkim. Ścianę pomysłowo wykorzystano na przechowywanie książek. W pokoju jest miejsce na kanapę, telewizor i wspomniany stół, gdzie można wspólnie biesiadować. Pokój jest jasny, a przez duże okno można wyjść na balkon.

Pokój nastolatka, jak na mieszkanie deweloperskie, jest bardzo duży – zajmuje prawie 12 m2. W tym przypadku został urządzony dość oszczędnie i do zagospodarowania mamy nawet jeszcze trochę miejsca. Sypialnia rodziców o powierzchni ponad 12 m2 również spokojnie pomieści wszystkie standardowe elementy, w tym dużą szafę. Łazienkę w tym przypadku wyposażono w wannę. Urządzając mieszkanie, warto rozważyć wydzielenie dodatkowej toalety.

Podsumowując, mieszkanie pokazowe 65 m2 na Osiedlu Chillicity jest funkcjonalne i – co ważne – zaciszne. Na komfort życia całej rodziny pozytywnie wpływają szkoły, gdzie idzie się dosłownie 3 minuty, a do miasta można stąd sprawnie dojechać w zaledwie 15 minut.

A Wy chcielibyście tak mieszkać? Czekam na Wasze komentarze!

Chcesz wiedzieć się więcej o tym, jak się mieszka w Tulcach? Sprawdź nasz szczegółowy wpis na ten temat.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 4.10.2016