Osiedle Rycerza Kostro w Kostrzynie – nowe mieszkania 20 minut od Ronda Śródka

Osiedle Rycerza Kostro - nowe mieszkania w Kostrzynie WielkopolskimOsiedle Rycerza Kostro w Kostrzynie Wielkopolskim zapewnia sprawne funkcjonowanie osobom w każdym wieku. Wszystko – od przedszkola i plac zabaw, przez market i stację PKP, po przychodnię zdrowia – jest tutaj dostępne kilka kroków od domu.

Kostrzyn Wielkopolski to niewielkie miasteczko położone około 20 km na wschód od Poznania. Dzięki lokalizacji przy trasie krajowej nr 92 i ekspresowej S-5, do poznańskiego Ronda Środka dojedziemy stąd w niespełna 20 minut. Dostęp do bezkolizyjnych, dwupasmowych tras szybkiego ruchu prowadzących do Poznania i Swarzędza oraz alternatywne połączenie kolejowe to główne atuty lokalizacji.

Jakie nowe mieszkania można kupić w Kostrzynie? Póki co, mieszkań od deweloperów jest w Kostrzynie relatywnie niewiele. Do wyboru są dwie nowe inwestycje – Osiedle Rycerza Kostro (deweloper HFJ ATRIUM PBH) oraz niewielkie Osiedle Magnolia – szeregowce od dewelopera Westa House. Niedaleko znajduje się także kompleks działek budowlanych w Gwiazdowie, które – co ciekawe – można kupić na raty.

Osiedle Rycerza Kostro (HFJ Atrium PBH) powstaje etapami od 2011 roku. Pierwszy etap inwestycji położonej przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Wielkopolskiej został już sprzedany. Aktualnie można kupić gotowe mieszkania z drugiego etapu.

W 5-kondygnacyjnych budynkach z windami i komórkami lokatorskimi są dostępne mieszkania od kawalerek po maksymalnie 3-pokojowe, o powierzchni wynoszącej od 32 do 58 m2. Podoba mi się, że samemu można wybrać, czy wolimy mieszkanie z aneksem czy z oddzielną kuchnią. Ciekawą opcją są mieszkania z wystawą na dwie przeciwległe strony świata. Takie rozwiązanie zapewnia dobrą cyrkulację powietrza i nasłonecznienie mieszkania. Na osiedlu nie ma jednak dużych mieszkań dla wielodzietnych rodzin.

Osiedle Rycerza Kostro znajduje się w bliskim sąsiedztwie dworca PKP, co ułatwia dojazdy do pracy do Poznania i do Wrześni.

Plus dla dewelopera HFJ Atrium za budowę dróg osiedlowych oraz instalację rolet zewnętrznych w oknach mieszkań. Od strony wizualnej, dzięki cegle zastosowanej w elewacji, inwestycja dobrze wpisuje się w otoczenie. Urozmaicona bryła sprawia, że budynki bardzo ładnie wyglądają od strony ulicy, natomiast wewnątrz osiedle niczym szczególnym się nie wyróżnia. Mi osobiście brakuje tu większej ilości terenów zielonych w okolicy. Sytuację częściowo ratuje nieduży Park Miejski znajdujący się w pobliżu osiedla.

Moją uwagę zwróciła rozbudowana część handlowo-usługowa na osiedlu, na którą składa się między innymi przedszkole, klub fitness, przychodnia zdrowia i salon fryzjerski. Bezpośrednio przy osiedlu funkcjonuje również market Tesco, który pod względem architektonicznym tworzy z osiedlem spójną całość. Co ważne – zwłaszcza dla młodych rodzin z dziećmi – osiedle posiada ogrodzony plac zabaw, a kilka kroków dalej działa szkoła podstawowa. Docelowo, Osiedle Rycerza Kostro będzie znacznie większe – przybędą kolejne dwa etapy.

Ceny mieszkań na osiedlu wynoszą od 4 327 do 4 855 zł. Za komórkę lokatorską trzeba zapłacić dodatkowo – 3,5 tys. zł/m2. Jak na przedmieścia Poznania nie są to ceny najniższe. Taniej nowe mieszkanie można kupić na przykład na Osiedlu Leśna Polana w Dąbrówce, Osiedlu Grafitowym w Skórzewie lub na  Osiedlu Przy Trakcie w Rokietnicy.

Plusem mieszkania na osiedlu w centrum Kostrzyna są niewielkie odległości dzielące mieszkańców od ważnych na co dzień miejsc, w tym od szkół i sklepów. Wszędzie można szybko dojść pieszo.

Jak się mieszka w Kostrzynie? Atutem miasteczka z pewnością są funkcjonujące na miejscu szkoły – od podstawowej, przez gimnazjum, aż po liceum. Niemniej jednak, na tle nowoczesnych placówek z rozbudowanym zapleczem sportowym działających na przykład w Zalasewie koło Swarzędza te miejscowe wypadają dość blado. Kostrzyn nie może się pochwalić bezpośrednim dostępem do rozległych terenów zielonych. Pozostaje więc wycieczka po okolicznych wsiach znanych z zabytkowych pałaców i kościółków – na przykład po Czerlejnie, Gułtowach lub Iwnie, gdzie mieści się również znana stadnina koni.

Rynek deweloperski w Kostrzynie póki co rozwija się wolniej niż w innych, okolicznych miejscowościach, na przykład na przedmieściach Swarzędza, gdzie szeregowców i mieszkań z roku na rok przybywa coraz więcej. Wpływa na to zarówno nieco większa odległość dzieląca Kostrzyn od Poznania, jak również niższy standard lokalnej infrastruktury oraz mniejsza liczba dużych zakładów zapewniających miejsca pracy. Kostrzyn, na tle innych miejscowości otaczających Poznań, może wydawać się miejscowością nieco zaniedbaną.

Gdzie w okolicy powstają nowe mieszkania? Sprawdź inne osiedla:


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 14.09.2016

5 miejsc dla Ciebie!Szukasz domu lub mieszkania w okolicy Poznania i nie wiesz, na co się zdecydować? Możemy Ci pomóc! Wybierzemy 5 miejsc najlepiej spełniających oczekiwania Twoje i Twojej rodziny. Sprawdź jak to działa →