Dużo miejsca w nowym domu i rekuperacja dla zdrowia rodziny – Osiedle Nowa Chabrowa / Rokietnica

Osiedle Nowa Chabrowa - domy na sprzedaż w RokietnicyNowa Chabrowa to kameralne osiedle w Rokietnicy, zapewniające szereg nowoczesnych udogodnień. Jakich? Po pierwsze, domy będą posiadać system rekuperacji z wentylacją mechaniczną, co zapewni domownikom stały dopływ świeżego powietrza i jednocześnie obniży koszty ogrzewania. Kolejnym ciekawym dodatkiem będzie bezprzewodowy system domu inteligentnego. To rozwiązanie, które korzystnie wpłynie na wygodę i poczucie bezpieczeństwa rodziny oraz pozwoli zaoszczędzić na rachunkach za prąd i wodę. Co kluczowe, materiały klasy premium wykorzystano też przy budowie bliźniaków, a sam projekt domu z garażem jest dobrze przemyślany. Indywidualne podejście widać tu na każdym kroku. Sprawdź, co konkretnie zyskają mieszkańcy nowego osiedla w Rokietnicy!

Lokalizacja – kluczowa przy wyborze domu

Wygodna lokalizacja to jedno z podstawowych kryteriów przy wyborze nowego domu. Położenie względem tras szybkiego ruchu, przystanków autobusowych, dworca kolejowego oraz szkół i sklepów ma realny wpływ na jakość życia całej rodziny.

Nowa Chabrowa to inteligentne domy w zabudowie bliźniaczej dwulokalowej położone w centrum Rokietnicy, skąd w 15-20 minut dojedziemy do Poznania.

Oprócz dostępu do Zachodniej Obwodnicy Poznania, przyszli mieszkańcy Nowej Chabrowej zyskają po sąsiedzku nowoczesną – niedawno zmodernizowaną szkołę, przedszkola i żłobki, siłownię z centrum fitness oraz ośrodek opieki zdrowotnej i zaplecze handlowe. Wszystkie udogodnienia znajdują się w odległości do 1,5 km od osiedla, więc będzie można do nich szybko dotrzeć nawet pieszo lub rowerem. Co równie ważne, inwestycja Nowa Chabrowa powstaje w otoczeniu zabudowy jednorodzinnej i posiada dostęp do wszystkich mediów, więc kupując tu mieszkanie, zyskujesz pewność, że najbliższa okolica pozostanie przyjazna także w przyszłości.


FILM – Zobacz nowoczesną szkołę podstawową w Rokietnicy:


W najbliższym czasie zmodernizowane zostanie połączenie kolejowe na trasie Poznań Główny – Rokietnica oraz powstanie nowy dworzec PKP w Rokietnicy z węzłem przesiadkowym, co ułatwi funkcjonowanie mieszkańcom korzystającym z komunikacji publicznej. Planowane zakończenie całego przedsięwzięcia to koniec 2020 roku.

Dom 140 m2 z garażem to jasne i przestronne wnętrza, w tym prywatna strefa rodziców z łazienką i garderobą oraz duża kuchnia ze spiżarnią.

Powierzchnia każdej połówki bliźniaka z garażem wynosi 140 m2 na dwóch kondygnacjach + poddasze. Moim zdaniem, taka przestrzeń została dobrze dopasowana do potrzeb rodziny z dziećmi. Mieszkańcy będą mogli korzystać z 3 ustawnych sypialni o dużej powierzchni wynoszącej około 12, 14 i 16 m2. Ponadto, projekt przewiduje aż 3 łazienki, z czego jedna znajduje się na parterze, a dwie pozostałe – na drugiej kondygnacji. Bardzo podoba mi się wydzielenie funkcjonalnej, prywatnej strefy rodziców, którzy będą mieć do dyspozycji największą sypialnię o powierzchni aż 16 m2 z dodatkową garderobą (3,7 m2) oraz własną łazienką. W mojej opinii, to wygodne i dobrze przemyślane rozwiązanie. Dzieci będą mogły korzystać z dwóch pozostałych sypialni oraz z własnej łazienki o powierzchni ponad 7 m2. We wszystkich pokojach znajdą się wysokie trzyszybowe okna z roletami zewnętrznymi sterowanymi elektrycznie, więc poziom nasłonecznienia wnętrz będzie można łatwo dopasować do własnych preferencji.


Nowa Chabrowa dewelopera Lafrentz Development to nowoczesne osiedle na miarę potrzeb dynamicznej rodziny. Mieszkańcy otrzymają w standardzie między innymi:

  • System rekuperacji z wentylacją mechaniczną
  • Bezprzewodowy system domu inteligentnego pozwalający zdalnie, za pomocą telefonu komórkowego sterować urządzeniami w domu
  • System alarmowy
  • Rolety okienne i automatyczną bramę garażową sterowane elektrycznie
  • Zagospodarowany ogród, z trawnikiem i nasadzeniami
  • Piec gazowy Viessmann z zasobnikiem aż 120 l, zapewniający szybki i komfortowy dostęp do ciepłej wody
  • Instalację pod odkurzacz centralny
  • System chroniący przed zalaniem z automatycznym odcięciem wody

Dodatkową przestrzeń na składowanie rzeczy będzie stanowić poddasze. Izolacja termiczna poddasza pianą natryskową będzie zapobiegać utracie ciepła zimą oraz nadmiernemu nagrzewaniu domu latem. Taki efekt jest możliwy do osiągnięcia m.in. dzięki jednoczesnemu właściwemu ociepleniu dachu – systemem termoizolacji Thermano, oraz ścian – 20 cm warstwą styropianu grafitowego.  Jednocześnie, dom będzie “oddychać” dzięki rekuperacji z wentylacją mechaniczną. Taki system ma też dodatkowy plus. Świeże powietrze wtłaczane do domu jest oczyszczone z alergenów oraz smogu.


Strefa dzienna też skrywa kilka trafionych pomysłów. To tutaj rodzina będzie wypoczywać najczęściej. Dlatego jasny salon z dużym oknem zajmie powierzchnię aż 30 m2. Częściowo wydzielona kuchnia z własnym oknem (12,5 m2) będzie posiadać spiżarnię, co uważam za optymalny układ dla tego typu zabudowy. Oczywiście z przestronnego salonu będzie można wyjść na taras i do ogrodu. Powierzchnia przynależnej działki zajmie około 320 m2, w tym wybrukowany podjazd i dojście do budynku, budynek, taras i ogród z wysianą trawą i nasadzeniami.

Zobacz wirtualny spacer po mieszkaniu pokazowym!

Termin zakończenia budowy pierwszego etapu osiedla zaplanowano już na styczeń 2019 roku. Natomiast przekazanie lokali mieszkańcom nastąpi w kwietniu 2019 roku. Ceny dostępnych mieszkań w stanie deweloperskim wynoszą aktualnie 647 tys. zł. Istnieje też opcja zakupu mieszkania wykończonego pod klucz w trzech wariantach do wyboru.

Inwestycję tworzy tylko 8 mieszkań, a każda rodzina będzie mogła korzystać z dużego, zagospodarowanego ogrodu i garażu.

Kameralna zabudowa, projekt “na miarę”, nowoczesne technologie i rozwiązania z zakresu budownictwa sprawiają, że Nowa Chabrowa zdecydowanie wyróżnia się na tle innych nowych osiedli w okolicy Poznania. To ciekawa oferta sprzedaży domów również dlatego, że w przyjaznej okolicy najmłodsi będą mogli korzystać ze zmodernizowanej “szkoły marzeń” w Rokietnicy, a wszyscy domownicy – m.in. z zajęć fitness i siłowni po sąsiedzku. Uważam, że nowe osiedle przy ul. Chabrowej zainteresuje osoby chcące mieszkać w domu, który będzie energooszczędny, przyjazny zdrowiu i położony w bliskim sąsiedztwie Poznania oraz gmin ościennych, takich jak Tarnowo Podgórne czy Suchy Las.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2

Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 05.12.2018 r.