RAPORT: Sprawdź nowe osiedla i domy na sprzedaż – Tulce i Kleszczewo

RAPORT - gmina Kleszczewo, Tulce, GowarzewoOsiedle Pod Lipami, Osiedle Ziołowe, Południowe, LipoweChabrowe… Nowych domów i mieszkań w Tulcach Kleszczewie koło Poznania systematycznie przybywa. Co przesądza o popularności tutejszych osiedli? Który deweloper sprzedaje domy najkorzystniej? Na co zwrócić uwagę, wybierając dom od dewelopera w gminie Kleszczewo? Gdzie mieszka się najwygodniej? Sprawdź szczegóły w RAPORCIE!

Nowe osiedla deweloperskie – Tulce i Kleszczewo:


Osiedle Pod Lipami, Kleszczewo

Osiedle Pod Lipami to przykład na to, jak można połączyć dopracowany projekt domu z jego konkurencyjną ceną. Nowe bliźniaki zaprojektowano w taki sposób, aby cała rodzina mogła mieszkać wygodnie, bez zbędnych kompromisów. Sporych rozmiarów ogród, sypialnie bez skosów, łazienka o powierzchni aż 9 m2 gdzie można mieć wannę i prysznic, oraz dodatkowy – piąty pokój na parterze. To tylko kilka atutów osiedla. Jeśli dodamy do tego podwyższony standard wykończenia domów (m.in. ogrzewanie podłogowe na parterze oraz w łazience na piętrze, rolety zewnętrzne we wszystkich oknach) i dostęp do tras szybkiego ruchu, to otrzymamy propozycję wartą rozważenia. Tym bardziej, że układ pomieszczeń można dopasować do własnych potrzeb, na przykład zamieniając gabinet na oddzielną kuchnię. Osiedle Pod Lipami szczególnie polecam osobom szukającym nowego mieszkania w spokojnej okolicy, dobrze skomunikowanej z Poznaniem. Kameralna inwestycja składa się obecnie z dwóch etapów, czyli łącznie z ośmiu domów w zabudowie bliźniaczej z mieszkaniami o powierzchni 99 m2. Pierwszy etap osiedla jest gotowy, jednocześnie trwa budowa kolejnego. Obecnie, ceny mieszkań przy ul. Lipowej wynoszą 374 tys. zł za niemal 100 m2 powierzchni w standardzie podwyższonym deweloperskim, co uważam za konkurencyjną ofertę. Czytaj szczegółową recenzję osiedla w oddzielnym artykule. Zobacz gotowe mieszkanie na filmie:


15- 20 minut drogi do Poznania, szkoła i przedszkole blisko domu oraz spokojna okolica. Nowe domy i mieszkania z dostępem do tras S5 i A2 znajdują liczne grono amatorów. 

Oprócz dostępu do tras szybkiego ruchu, Kleszczewo i Tulce cechuje relatywnie niskie nasycenie zabudową mieszkaniową. Dzięki temu, w odróżnieniu od wielu innych miejscowości w okolicy Poznania, mieszkańcy gminy Kleszczewo nie muszą stać w uciążliwych korkach. Dzięki miejscowym szkołom i marketom, wszystkie ważne na co dzień sprawy można szybko załatwić, bez konieczności dojazdów. W razie potrzeby, podróż do dużych centrów handlowych, rozrywkowych, oraz do Poznania – drogą ekspresową lub przez Szczepankowo – zajmuje 15 – 20 minut. Po pracy można się wybrać na spacer do lasu, do parku, na plac zabaw lub na wycieczkę rowerową.


Osiedle Ziołowe w Tulcach

Osiedle Ziołowe to nowa propozycja firmy KOS-DOM znanej z budowy Osiedla Ułańskiego w Zalasewie. Tym razem, wygodne domy szeregowe z garażami o dużej powierzchni wynoszącej od 112 do 166 m2 powstają w Tulcach (wjazd ul. Chabrową i Cyniową). Między budynkami są podwójne ściany z dylatacją, zapewniające dobrą izolację akustyczną. Co równie ważne, powierzchnia ogrodów wynosi od 77 do 310 m2, sprzyjając wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Wszystkie domy posiadają garaże, co uważam za istotny plus. Kolejnym jest opcja oddzielnej kuchni. Szczegółowo układ pomieszczeń opisujemy w oddzielnym artykule. Osiedle Ziołowe obejmuje 38 domów w zabudowie szeregowej, które zostały oddane do użytkowania.


Osiedle Lipowe w Kleszczewie

Osiedle Lipowe dewelopera Ciepłownik Ekoinwestycje to propozycja segmentów dla rodzin z dziećmi, z licznymi dodatkowymi elementami wyposażenia. Pierwszy etap osiedla z dziewięcioma budynkami powstał przy ulicy Poznańskiej. Obecnie trwa rozbudowa drugiego etapu. Szeregowce w Kleszczewie o powierzchni od 91 do 93 m2 wyróżnia funkcjonalny układ pomieszczeń. Na parterze mieści się salon z kuchnią, toaleta i oddzielne pomieszczenie gospodarcze, a na drugim poziomie – trzy sypialnie, osobna garderoba oraz łazienka. Co ważne, wyposażenie szeregowca obejmuje elementy dodatkowe, w tym np. ogrzewanie podłogowe na parterze i w łazience na piętrze, elektryczne rolety okienne, instalację odkurzacza centralnego i system alarmowy. Docelowo w skład osiedla ma wejść 50 segmentów w zabudowie szeregowej. Zobacz film o osiedlu i Kleszczewie:


Osiedle Chilli city Tulce

Osiedle Chilli city Ronson Development to propozycja dwupoziomowych mieszkań z niewielkimi ogródkami. Aktualnie deweloper Ronson oferuje nowe mieszkania z czwartego etapu osiedla Chilli City, znajdującego się przy ul. Fiołkowej. Mieszkania o powierzchni wynoszącej od 54 do 73 m2 są gotowe. Ich ceny zaczynają się już od około 240 tys. zł za mieszkanie dwupokojowe. Docelowo zabudowa Chilli city ma sięgać aż do pobliskiego lasu. Na popularność tej lokalizacji, podobnie jak w przypadku Osiedla Ziołowego, wpływa gotowa infrastruktura na osiedlu oraz bezpośrednie sąsiedztwo szkoły, przedszkola i zaplecza handlowego. Jak się mieszka w Tulcach? Zobacz film:


Osiedle Południowe w Tulcach

Osiedle Południowe dewelopera CGK to łącznie 40 dwupoziomowych mieszkań w zabudowie szeregowej, bliźniaczej i wolnostojącej o powierzchni wynoszącej od 86 do 111 m2. Oprócz nowego, gotowego mieszkania, na Osiedlu Południowym można kupić garaż. Na Osiedlu Południowym ceny lokali wynoszą od około 300 tys. zł do około 400 tys. zł za mieszkanie do wykończenia. Moim zdaniem, plusem Osiedla Południowego są przynależne do mieszkań garaże oraz architektura budynków wyróżniająca się na tle innych nowych osiedli.


Osiedle Chabrowe w Tulcach

Na rozbudowywanym Osiedlu Chabrowym w Tulcach oferowane są rzadko spotykane pod Poznaniem duże szeregowce z garażami na sprzedaż o powierzchni wynoszącej niemal 150 m2. Podobny metraż w okolicy Poznania można otrzymać kupując segment na sąsiednim Osiedlu Ziołowym oraz np. Osiedlu Cytrusowym w Skórzewie (gmina Dopiewo). Ceny domów szeregowych na Osiedlu Chabrowym realizowanym przez firmę Teeldom wynoszą od około 500 tys. zł. Przykładowy, skrajny szeregowiec na Osiedlu Chabrowym obejrzeliśmy osobiście, naszą foto relację można zobaczyć w osobnym artykule.


 

Co przesądza o sukcesie nowych inwestycji mieszkaniowych w Tulcach i Kleszczewie?

W mojej opinii, szeregowce w Tulcach i Kleszczewie wyróżnia przede wszystkim dogodna lokalizacja – z szybkim połączeniem drogowym z Poznaniem i całą Aglomeracją Poznańską – i jednocześnie – bez uciążliwych korków ulicznych. Oprócz dostępu do tras ekspresowych i relatywnie niskiego nasycenia zabudową mieszkaniową, ważne są też szkoły i przedszkola działające na miejscu, oraz spokojna okolica wolna od źródeł hałasu i stref przemysłowych.

Mieszkańcy dojadą do poznańskiego Ronda Rataje również autobusem, w ramach jednego biletu.

Z Tulec, Kleszczewa i okolic do Poznania można dojechać autobusem w ramach jednego biletu, a przystanki funkcjonują blisko nowych osiedli. To właśnie dobra – pod kątem komunikacyjnym – lokalizacja przesądza o przewadze tutejszych osiedli szeregowców nad wieloma innymi realizowanymi w okolicy Poznania. Inne czynniki świadczące na ich korzyść to dużo terenów spacerowych w pobliżu nowych osiedli oraz cisza.

Jeśli zależy Wam na tym, aby dzieci miały blisko do szkoły, to gmina Kleszczewo to zapewnia.

Zespół Szkół (przedszkole, szkoła podstawowa) z nowoczesnym zapleczem sportowo-rekreacyjnym funkcjonuje w Kleszczewie. Z dobrze wyposażonego, zmodernizowanego Zespołu Szkół mogą korzystać też uczniowie z Tulec. Ponadto, w miejscowości funkcjonuje Niepubliczna Dwujęzyczna Szkoła Bonum-Futurum oraz prywatne przedszkole o profilu plastycznym. Nieco inaczej jest we wsi Gowarzewo. Na miejscu działa jedynie przedszkole publiczne, a do szkoły podstawowej dzieci dojeżdżają kilka kilometrów. Pod kątem rozwoju oświaty Kleszczewo dorównuje więc takim popularnym miejscowościom jak Dąbrówka czy Skórzewo.

Do dyspozycji mieszkańców Kleszczewa jest również okazałe zaplecze sportowe, nowe place zabaw i bardzo ładnie utrzymany zabytkowy park, m.in. ze ścieżką zdrowia, siłownią zewnętrzną, stawami z klimatycznymi mostkami i zadbaną zielenią.

Czy w Tulcach, Kleszczewie i Gowarzewie można zdrowo odpocząć? Miejscowości otaczają pola poprzecinane lasami.  Najbliższe jezioro znajduje się w odległości około 10 km w Swarzędzu. Obiekty sportowe, gdzie organizowane są m.in. zajęcia szkolne, zlokalizowane są w Kleszczewie i Tulcach. Co ciekawe, przez gminę przebiegają szlaki rowerowe.

Jadąc rowerem przez Wschodni Klin Zieleni można dotrzeć z Tulec aż do Jeziora Maltańskiego w Poznaniu, co docenią miłośnicy dwóch kółek.

Amatorzy nordic walkingu też znajdą tu trasy dla siebie, choć nie są one tak malownicze jak na przykład te przebiegające przez inne, podpoznańskie gminy, jak choćby Suchy Las, Murowana Goślina czy Puszczykowo. Duże wrażenie robi za to zadbany, duży park w Kleszczewie.

Osiedle Nowe Złotniki (gm. Suchy Las)POLECAMY! Osiedle Nowe Złotniki – wygodne bliźniaki i szeregowce w atrakcyjnej okolicy, kilka kroków od lasu. Poznaj szczegóły.

Jaki standard życia zapewniają poszczególne miejscowości w gminie Kleszczewo?

Obecnie w miejscowościach w gminie Kleszczewo przeważa zabudowa jednorodzinna i szeregowa. Nowe osiedla mają kameralny charakter, ale różnią się pod kątem dostępnej na miejscu infrastruktury.

  • Tulce – położone są najbliżej Poznania i to tutaj osiedla są najbardziej rozbudowane. W ostatnich latach w Tulcach powstało Osiedle Chabrowe (Teeldom) orazChilli City(Ronson Development). Opinie o Chilli City, jak również o Osiedlu Chabrowym są w przeważającej mierze dobre, ponieważ obydwa osiedla posiadają potrzebną infrastrukturę techniczną – oświetlenie uliczne, utwardzone drogi wewnętrzne, podłączenie do kanalizacji. Zaraz obok zabudowań znajdują się: szkoły i przedszkole oraz market Biedronka. Dlatego oferta przyciąga głównie młode rodziny z dziećmi, którym spodobają się również tereny spacerowe w miejscowości (min. las i staw z placem zabaw przy Sanktuarium Maryjnym w Tulcach). Osiedle Południowe dewelopera CGK oraz Osiedle Ziołowe firmy KOS-DOM to nowe inwestycja w Tulcach,
  • Kleszczewo – alternatywą dla rozbudowywanych osiedli w Tulcach jest obecnie nowe, kameralne Osiedle Pod Lipami budowane w sąsiednim Kleszczewie, nieopodal Osiedla Lipowego, którego pierwszy etap niemal w całości został już sprzedany. Plusem lokalizacji jest bezpośredni zjazd na obwodnicę S-5, miejscowy Zespół Szkół oraz pięknie utrzymany park ze strefą rekreacyjną, gdzie można przyjemnie odpocząć z całą rodziną. Kleszczewo to ciekawy adres dla rodzin szukających spokojnego miejsca do mieszkania, dobrze skomunikowanego z Poznaniem i całą Aglomeracją.
  • Gowarzewo – To tutaj mieści się Osiedle Waniliowe. Ten sam deweloper – MTG INWEST – zbudował w Gowarzewie przy ul. Tuleckiej i Lawendowej nowe szeregowce o ciekawej, kaskadowej architekturze, czyli Osiedle Słoneczne Ogrody. Kolejną propozycją z Gowarzewa (ul. Czereśniowa) jest Osiedle Brzozowy Zakątek firmy AWW Development. Gowarzewo to typowo rolnicza, spokojna wieś zapewniająca sprawną komunikację z Poznaniem i okolicznymi gminami. Wraz z napływem nowych mieszkańców, w Gowarzewie rozwija się zaplecze handlowe. Działa tu między innymi: Chata Polska i market Dino.
5 miejsc dla Ciebie!Szukasz domu lub mieszkania w okolicy Poznania i nie wiesz, na co się zdecydować? Możemy Ci pomóc! Wybierzemy 5 miejsc najlepiej spełniających oczekiwania Twoje i Twojej rodziny. Sprawdź jak to działa →

Minusem mieszkania na terenie gminy Kleszczewo jest brak alternatywnego połączenia kolejowego z Poznaniem. Ponieważ gmina Kleszczewo – inaczej niż na przykład gmina Dopiewo – nie posiada połączenia kolejowego z Poznaniem, to alternatywą dla samochodu jest jedynie podróż gminną komunikacją autobusową. Autobusy kursują średnio co godzinę w dni powszednie (za wyjątkiem godzin porannych kiedy połączeń jest dwukrotnie więcej), a w weekendy rzadziej. Przykładowy czas dojazdu autobusem z osiedli w Tulcach do Ronda Rataje wynosi 25 minut.

Zaplecze handlowo–usługowe gminy Kleszczewo nie jest tak rozwinięte jak np. w Skórzewie (gm. Dopiewo) czy w Suchym Lesie, ale sprawny dojazd do dużych centrów handlowych zapewnia pobliska trasa S-5 i autostrada, a na miejscu też jest coraz lepiej. W Gowarzewie znajdziemy Chatę Polską i market Dino. W Tulcach – market Biedronka. Ponadto, w miejscowości jest Poczta, restauracja oraz sklep spożywczy. Sklepy i Pocztę znajdziemy też w Kleszczewie.

Nowe domy w Tulcach, Kleszczewie i Gowarzewie to ciekawa propozycja zwłaszcza dla tych osób, które szukają domu lub mieszkania w konkurencyjnej cenie, oraz chcą mieć zapewniony spokój, szybki dojazd samochodem do Poznania (zwłaszcza od strony Szczepankowa i Rataj) oraz bliskość szkół i przedszkoli. Osoby liczące na więcej atrakcji na miejscu (atrakcji typu basen, kluby fitness, restauracje), powinny zainteresować się ofertami zakupu nowych domów np. w gminach Tarnowo Podgórne oraz Suchy Las.


Szukasz nowego szeregowca pod Poznaniem? Sprawdź RANKING: 12. Najwygodniejszych osiedli szeregowców w okolicy Poznania.bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 7.04.2020 r.

Dodaj komentarz