Trwała podstawa w dobrym stylu – Gdzie i jak stosować podłogi winylowe IVC?

Trwała podstawa w dobrym stylu - Gdzie i jak stosować podłogi winylowe IVC?Są odporne na działanie wilgoci i – co docenią zwłaszcza rodziny z dziećmi – również na ścieranie. Warto je stosować na ogrzewanie podłogowe. Za sprawą nowatorskich wzorów, idealnie naśladują drewno, zapewniając stylowy wygląd na lata. Mowa o podłogach winylowych IVC Commercial nowej generacji. Myślę, że zainteresują zwłaszcza tych z Was, którzy chcą utrzymać nowoczesny styl mieszkania, podkreślony jednolitym wykończeniem podłogi na całej powierzchni. Zobaczcie, gdzie i jak warto stosować podłogi winylowe!

Chevron to lubiany i pożądany wzór, kojarzony z luksusowymi wnętrzami. Podłoga winylowa w jodełkę francuską to stylowy akcent, który jednak nie przytłacza wnętrza. Dzięki temu pasuje do każdej, nawet niewielkiej przestrzeni. Przykład aranżacji mikro mieszkania z jego wykorzystaniem pokazuję w nowym odcinku.

Ponadczasowy wygląd na pierwszym planie. Na drugim trwałość i bezpieczeństwo.

Podłogi winylowe pojawiają się nawet w tak intensywnie użytkowanych miejscach jak restauracje czy hotele. Charakteryzują się wysoką trwałością i są bezpieczne dla zdrowia, ponieważ nie zawierają szkodliwych związków PCV. Udowodniono, że z wielu innych produktów powszechnie używanych do wykańczania wnętrz ulatniają się cząstki tej substancji, mogące powodować wiele chorób, w tym nowotwory. Podłogi winylowe IVC są bezpieczne dla dzieci, a ich produkcja jest realizowana w odpowiedzialny sposób, z duchem ekologii, innowacji oraz troski o zdrowie i środowisko.


Salon wnętrz Archteka przy ulicy Ostrowskiej 397 w Poznaniu oferuje sprzedaż podłóg winylowych IVC Commercial wraz z możliwością zamówienia usługi ich montażu. Obecnie, bez wychodzenia z domu, możecie również zamówić bezpłatne próbki podłóg, które kurier dostarczy bezpośrednio do Waszych domów.


Gdzie można stosować podłogi winylowe – Praktyczne wskazówki:

  • Są odporne na działanie wilgoci, więc mogą być ciekawą alternatywą dla płytek ceramicznych w kuchni. To dobra opcja jeśli chcemy, by salon połączony z aneksem kuchennym zachował jednolity, elegancki styl. Jedna podłoga na całej powierzchni strefy dziennej pozwala na jej optyczne powiększenie.
  • Ich kolejnym wyróżnikiem jest odporność na ścieranie. Z tego powodu warto je wybierać do przestrzeni intensywnie użytkowanych, takich jak korytarze, bawialnie, ale też miejsc spotkań, również biznesowych.
  • Co szczególnie może zainteresować rodziny z dziećmi, to fakt, że podłogi winylowe IVC nie zawierają szkodliwego dla zdrowia PCV. Są więc bezpieczne dla zdrowia.
  • Podoba mi się, że w razie uszkodzenia dany pojedynczy element można łatwo i niskim kosztem szybko samodzielnie wymienić. To dobre rozwiązanie w przypadku mocnych zarysowań, o jakie nietrudno podczas remontu czy przeprowadzki.
  • Podłogi winylowe IVC Commercial wyróżnia też wysoki współczynnik przewodzenia ciepła. Co to oznacza? Chodzi o to, że niewielkiej grubości elementy dobrze znoszą zmiany temperatury – w przeciwieństwie np. do drewna – nie kurczą się i nie rozszerzają pod wpływem wzrostu temperatury. Dzięki temu, mogą być z powodzeniem stosowane na ogrzewanie podłogowe czy coraz popularniejsze w energooszczędnym budownictwie maty grzewcze i elektryczne przewody grzewcze.
  • Zapewniają doskonałą izolację akustyczną pomieszczeń.
  • Są przyjazne dla środowiska, ponieważ są produkowane z 50% udziałem materiałów z recyklingu i posiadają wszelkie eko certyfikaty.

Podłogę winylową można stosować także w kuchni. Jednolity styl strefy dziennej wpływa na jej optyczne powiększenie.

Wśród dostępnych kolekcji znajdziemy zarówno te klasyczne, jak i bardziej designerskie i loftowe wzory. To pozwoli na dopasowanie wykończenia podłogi do charakteru całego wnętrza.


Zobacz wnętrze z podłogą winylową IVC:

Podłogi winylowe IVC to rozwiązanie do wnętrz na najwyższym światowym poziomie. Pochodząca z Belgii Grupa IVC, należąca do światowego koncernu Mohawk Industries, Inc., jest wiodącym europejskim producentem luksusowych płytek winylowych, winylu w rolkach i płytek dywanowych. Grupa posiada 10 zakładów produkcyjnych w Belgii, Luksemburgu, Rosji i Stanach Zjednoczonych. Jej produkty są sprzedawane na całym świecie, w tym również w Poznaniu.

ARCHTEKA® salon wnętrz należy do autoryzowanego dystrybutora IVC Group w Polsce, a ich wspólną ideą są działania, aby podłoga była czymś więcej.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 3.09.2020 r.