NA WEEKEND: Pokaż dzieciom żaglowiec Kolumba oraz zaginiony skarb Azteków – Muzeum Arkadego Fiedlera / Puszczykowo

Muzeum Arkadego Fiedlera w PuszczykowieOdkrywcy, żeglarze, podróżnicy. Co ich łączy? Pasja, upór i ciekawość świata! Taka wycieczka jak ta dzisiejsza, choć nieodległa, na długo zapadnie w pamięci Waszych dzieci, inspirując je do własnych odkryć… Mogą tu wejść na pokład “żaglowca Krzysztofa Kolumba”, zejść do grobowca władcy Azteków i na własne oczy zobaczyć piranię… A to tylko mały skrawek tego, co czeka na odwiedzających muzeum imienia słynnego polskiego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. Warto wybrać się do Puszczykowa koło Poznania, by zobaczyć i doświadczyć namiastki tajemniczego świata, który opisywał w swych barwnych książkach…

Rozbudź w dzieciach podróżniczą pasję! Pokaż im replikę żaglowca, którym Krzysztof Kolumb odkrył Amerykę, i to w skali 1:1!

Wchodząc do zacienionego ogrodu otaczającego willę, w której niegdyś mieszkał pisarz, czujemy dreszczyk emocji. Fakt, że można tu podziwiać posągi przywodzące na myśl odległe kultury, pobudza wyobraźnię.

W Ogrodzie Tolerancji odnajdziemy między innymi posąg Buddy, replikę słynnych posągów z Wyspy Wielkanocnej, pomnik indiańskiego wodza Szalonego Konia czy kalendarz Azteków.

Idąc dalej, napotykamy replikę myśliwca Hurricane Mk 1 oraz słynną Santa Marię – największą atrakcję muzeum, która na najmłodszych działa jak magnes. Aż trudno uwierzyć, że w takiej łupince Krzysztof Kolumb wraz z załogą przebył niezmierzone wody oceanu, by dotrzeć do nowego kontynentu, do wybrzeży Ameryki.

To nie jedyny zaskakujący element ekspozycji, którą – co istotne – można nie tylko podziwiać, ale można jej też doświadczać – wejść do wnętrza piramidy, odkryć skarb Indian, natknąć się na kościotrup hiszpańskiego poszukiwacza złota…

Bajeczne motyle, pająki giganty czy skorpiony – to niezwykłe pamiątki z podróży Arkadego Fiedlera, które można podziwiać w jego domu – pracowni w Puszczykowie.

Natomiast upamiętnieniu walecznej walki polskich pilotów podczas Bitwy o Anglię służy nowa wystawa “Dywizjon 303”. Warto wiedzieć, że na podstawie książki Fiedlera o takim właśnie tytule powstały dwa filmy fabularne obrazujące bohaterstwo pilotów.


Warto wiedzieć:

Urodzony w 1894 roku w Poznaniu Arkady Fiedler podczas swojego 90-letniego życia odwiedził między innymi Amazonię, Brazylię, Tahiti, Meksyk, Afrykę, Madagaskar, Indochiny. Pamiątką tamtych wypraw są 32 książki tłumaczone na wiele języków, wśród nich “Ryby śpiewają w Ukajali”, “Kanada pachnąca żywicą”, czy wspomniany “Dywizjon 303”. Możecie je nabyć w muzeum, nad którym pieczę sprawują potomkowie pisarza. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej muzeum.


Gdzie i kiedy:

Adres: ul Słowackiego 1, Puszczykowo koło Poznania

Godziny otwarcia:
Wiosna, lato – muzeum jest czynne od wtorku do niedzieli w godzinach od 9 do 18.00
Jesień, zima – muzeum jest czynne od wtorku do niedzieli w godzinach od 10 do 15.00

Ceny biletów:
10 zł – bilet ulgowy
11 zł – bilet normalny

Jak dojechać?


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 12.08.2020 r.