Sposób na unikatową elewację domu – Poznaj płyty elewacyjne EQUITONE!

Płyty elewacyjne EQUITONENowoczesny minimalizm czy zaskakujące połączenia? Z płytami EQUITONE nowej generacji stworzysz elewację “na miarę” we własnym stylu – podkreślającą naturalną strukturę materiałów i nowoczesny charakter bryły budynku. W zestawieniu z innymi okładzinami tworzą ciekawy, wyrazisty kontrast. Zapewniają przy tym niemal nieograniczone warianty kompozycji, w tym również z efektem 3D. Trwały wygląd elewacji i jej odpowiednia wentylacja to kolejne istotne aspekty, które warto wziąć pod uwagę. Sprawdź nasze inspiracje!

Połączenie płyt o różnej powierzchni, w tym z efektem 3D [linea] pozwoliło na wydobycie kojącej gry światła na fasadzie domu w otulinie puszczy. Projekt: TXMA.

Włóknocementowe panele barwione w masie zaskakują bogactwem struktur, zapewniając przy tym nieporównywalną trwałość. Do ich produkcji wykorzystywane są naturalne składniki, takie jak woda, piasek, celuloza i cement. Opatentowana technologia wytwarzania gwarantuje nieskazitelny wygląd fasady, nawet w warunkach silnego nasłonecznienia czy wysokiej wilgotności.

Fasada domu modułowego to połączenie płyt z blachy CORTEN i białych paneli EQUITONE. Projekt: PRODOM, realizacja: MW Construction

Kontrast stanowi siłę nowoczesnej architektury. Kolejną jest możliwość indywidualnego kształtowania materiałów i założeń architektonicznych. Odpowiedzią na potrzeby współczesnych inwestorów jest więc możliwość idealnego dopasowania wyglądu budynku do istniejących uwarunkowań – zarówno krajobrazowych, jak i technologicznych. Zaprojektowany przez Małgorzatę Grabowską oraz Martę Springer BOX_house powstał z kontenerów. Jest wyposażony w nowoczesne instalacje, w tym między innymi rekuperację. Zastosowane płyty EQUITONE podkreślają spójny, minimalistyczny styl realizacji. Warto w tym miejscu wspomnieć, że cienkie płyty z włóknocementu nowej generacji montuje się na stelażu, zapewniając pożądaną w nowoczesnym budownictwie wentylację elewacji.


Nowoczesne płyty z włóknocementu EQUITONE tworzy pięć zróżnicowanych kolekcji – linea, tectiva, materia, natura, oraz pictura. Każda o własnym, niepowtarzalnym designie i zróżnicowanej palecie kolorystycznej. Szczegóły poznacie na stronie producenta.


Dostępne liczne warianty płyt pozwolą na stworzenie unikatowej fasady domu z charakterem. Dodatkowo, płyty EQUITONE mogą być perforowane lub wzbogacone o nadruk.

Ich kolejnym atutem bez wątpienia jest możliwość indywidualnego dopasowania wymiarów wielkoformatowych płyt do gabarytów budynku.Paletę dostępnych kolorów i wykończeń, a także więcej szczegółów i inspirujących projektów zobaczysz na stronie producenta.


ZOBACZ płyty elewacyjne EQUITONE na FILMIE:


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 7.12.2020 r.